Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 24., péntek 21:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:

Én pl. már sokszor hallottam afféle buzdítást, hogy az odszánt sportolókhoz meg szurkolókhoz hasonlóan kell a kereszténységben is igyekezni meg lelkesedni. Ezzel egyet is értek. De aki az egyik dologban maximalista az nem lehet a másikban. :)
Sztalker az idézetben, szerintem arra utal, hogy egy dologban megszállottan igyekvés nem teljesen egészséges mert inkább pótszernek, pótcélnak tűnik a valódi cél követése helyett.
üdv
ex


Ex, láttad a Tűzszekereket? ott a skót lelkésznek is összejött a győzelem/nem megszállottan hajszolta/ és a Jézusról szóló bizonyságtétel.Vagy inkább fordított sorrendben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 25., szombat 06:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Ex, láttad a Tűzszekereket? ott a skót lelkésznek is összejött a győzelem/nem megszállottan hajszolta/ és a Jézusról szóló bizonyságtétel.Vagy inkább fordított sorrendben.

Kedves Erika!
Az más volt, Ott a főszereplő első sorban volt keresztény és csak másodsorban sportoló, ezért mivel először Isten országát kereste, grátisz megkapta a győzelmet is. Ez teljesen korrekt, bibliai.

A sportolók, és most nem BA-ról beszélek, hanem, általában, nagy áldozatokat hoznak a győzelemért és teljesen odaszánják magukat, a majdnem semmiért. Ez az odaszánás, intenzitás hiányzik a keresztényekből, az Isten keresésében. Én erről beszéltem. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 25., szombat 10:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Pauler!

Semmi baj a nevetéssel. Sőt anatómiailag is egészséges. (Hát még, aki saját magán képes...)
A jól kinevettétek magatokat, nem a saját magatokon való kuncogást jelenti, hanem a nyugodt, harsány, rajtam mulatást - amit utólag jóváhagytam. :*:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 25., szombat 12:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
figyelő írta:
Hát még, aki saját magán képes...:


"Boldogok, akik nevetni tudnak önmagukon, mert nem lesz vége szórakozásuknak."Gyökössy Endre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 25., szombat 18:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Figyelő!

Örülök, hogy megszólítottál, már ezért is jó volt ez az elírás!

Tényleg mulatságos (vicc) volt az a dolog számomra, mert tudom/hiszem, hogy mennyire jó a kapcsolatotok Ex-el.
Ezért tünt viccnek még egy ilyen "durva" elírás is.

Azon nevettem, amint elképzeltem Ex arcát, amikor olvasta és hiszem, hogy neki is 1 pillanat volt, mire leesett az elírás.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 25., szombat 18:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Azon gondolkodtam, hogy Jézus Krisztus megítélte a zsidóságot, a próféták is miket mondtak a zsidóságról, még se lehet rájuk fogni, hogy antiszemiták, fasiszták.

Miért?

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 25., szombat 18:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kedves Ex!
Azon gondolkodtam, hogy Jézus Krisztus megítélte a zsidóságot, a próféták is miket mondtak a zsidóságról, még se lehet rájuk fogni, hogy antiszemiták, fasiszták.
Miért?
Péter

Kedves Péter!
Jézust és a prófétákat, a mi vulgár antiszemitáinkkal egy lapra helyezni, meglehetősen durva céltévesztés és szellemi vakság.
Tudod Jéus és a próféták kritikájának alapja a szeretet volt és célja a nép megjobbítása, megmentése.
A mi antiszemitáink kritikájának, rágalmazásának alapja a zsigeri gyűlölet, célja pedig az elpusztítás. Fokozatok vannak de a gyökér mindig ebben van.
Én is szívesen nevetnék most, ha ezt az írásodat lehetne elgépelésnek tekinteni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 25., szombat 19:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Látod, pedig csak egy egyszerű kérdés volt.....
:-(

Tényleg érdekelt a véleményed és mások véleménye.

Én is azt gondolom, hogy a MENTŐ SZERETET a különbség és nem az, hogy mindent jónak mondok, ami nem jó!

Beszélhetünk még erről, vagy inkább gépeljek odébb?
:wink:

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 25., szombat 20:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Látod, pedig csak egy egyszerű kérdés volt.....
:-(

Tényleg érdekelt a véleményed és mások véleménye.

Én is azt gondolom, hogy a MENTŐ SZERETET a különbség és nem az, hogy mindent jónak mondok, ami nem jó!

Beszélhetünk még erről, vagy inkább gépeljek odébb?
:wink:

Beszéljünk! :)
Nem emlékszem, hogy itt bárki is mindent jónak mondott volna, miközben Izrael mellet állt ki.
Viszont ebben a konfiktusban nem lehet egy lapon említeni az arab és a zsidó szerpet sem. A gyűlölködő gyilkos indulat és az önvédelem teljesen más történet.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 25., szombat 21:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Exrefis megkímélhetnéd a topic-ot a monomániádtól, ne szemeteld tele ezt is. Ott a Közelkelet topicod, fáradj át oda, ha nem birod ki a napot egy kis szaftos antiszemitázás nélkül...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 27., hétfő 10:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Rosta!

A te bigott előítéleted mentén ne felejts el engem is oda sorolni Exrefis mellé, amikor az ő "monomániájáról" írsz.. :shock: :cry:

Nem elsősorban vele (csupán következményként), hanem az üggyel vagyok szolidáris. :!: :roll:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 27., hétfő 16:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A fasizmus ellen besorolhatsz engem is Rostával a csapatba.
:wink:

A zsidóság bűnét megemlíteni még nem fasizmus, ha az lenne mi lenne a prófétákkal és Jézussal?
A keresztyénség bűneit megemlíteni még nem keresztyén üldözés, ha mentő szeretet van mögötte és közösség!

A gyűlölködő, gyilkos indulat sok hívő szívét megfertőzte a palesztínok irányába, ebbe a csapatba viszont nem állok be, bármilyen nagy neveket is igazoltak ebbe a csapatba.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 28., kedd 11:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Pauler!

Ez egy újabb olyan hozzászólás, amiről nem tudom; miről szól, mi a célja...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 28., kedd 16:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Kedves Rosta!

A te bigott előítéleted mentén ne felejts el engem is oda sorolni Exrefis mellé, amikor az ő "monomániájáról" írsz.. :shock: :cry:

Nem elsősorban vele (csupán következményként), hanem az üggyel vagyok szolidáris. :!: :roll:


Kedves Figyelő!

A te dolgod, hogy osztozol-e Exrefis monomániájában. A kérésem csupán annyi, hogy azt a szaktopicokban tegyétek, ne pedig vétlen topicokban.

Szerettem volna, ha a Politikában lenne helye olyan kérdéseknek is, amelyek érdekesek, elemezendők. Amint én sem megyek oda a vallási tárgyú elemzéseidhez megmondani a véleményem azoknál a kérdéseknél, ahol nyilván vitában vagyunk, megkérlek, hogy viszonossági alapon viselkedj hasonlóképpen te is, no meg a barátod is. Nem lenne jó, ha minden topic tele lenne a monomániánkkal, és csak egy mániákus egyenkatyvaszból állna a fórum minden topicja. Ennél azért összetettebbek vagyunk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 22., péntek 20:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Kis érdekesség, máshova nem illett...

http://konzervatorium.hu/cikkeink/gazda ... nitas-eltt

Jááájh be' szép is lenne!! :|

Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség