Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 

Re: Érdekességek, elemzések
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 13., kedd 22:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:

...Ha leáll, vagy drasztikusan lecsökken a hitelezés, az nagyon megfektetheti a gazdaságot.
üdv
ex

Hát...a bankok eddig sem nagyon hiteleztek, hanem jobbára spekuláltak, meg is feküdt a gazdaság....

Most hirtelen az jutott eszembe, Isten vajon miért írta elő az időszakonkénti adósságelengedést...
Isten szerintem jót akart ezzel az embereknek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 13., kedd 22:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Most hirtelen az jutott eszembe, Isten vajon miért írta elő az időszakonkénti adósságelengedést...
Isten szerintem jót akart ezzel az embereknek.

Hát gondold végig, mert az egyáltalán nem arról szól, mint amire te a mostani adósságok kapcsán gondolsz.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 13., kedd 23:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
Most hirtelen az jutott eszembe, Isten vajon miért írta elő az időszakonkénti adósságelengedést...
Isten szerintem jót akart ezzel az embereknek.

Hát gondold végig, mert az egyáltalán nem arról szól, mint amire te a mostani adósságok kapcsán gondolsz.
ex

Hát, végiggondoltam, továbbra is azt gondolom, hogy a bankok nem kölcsönöztek, hanem spekuláltak, s ezzel tevékenyen hozzájárultak ahhoz, hogy a gazdaság most ilyen helyzetben van.
S mi történik? A bukott bankoknak elengedik az adósságát, hogy ott folytathassák, ahol abbahagyták?
Nem hiszem, hogy Isten az ilyenfajta adósságelengedésre gondolt.
Szerintem egészségtelen dolog kivonni a bankrendszert a "piac" önszabályozó mechanizmusa alól.

De azt is elmondom, hogy az adósságelengedés kapcsán konkrétan mire gondolok.
A 90-es évek elején pl. nagyon sok családnak megfelezték a lakáshitelét, ha vállalta a piaci kamatozásra való áttérést.
Sokan meg tudtak szabadulni a hitelüktől rendkívüli, (mert akkor ugye még lehetséges volt) sokszor erőn felüli (vég)törlesztési ütemmel, s a Bokros csomagot már hitel nélkül tudták átvészelni úgy, hogy nem ment rá a lakhatásuk.

Szerinted Isten miért, és kiknek írta elő az adósságelengedést?
A hitelezőknek kellett elengedniük a nekik tartozók adósságát, vagy az adósoknak kellett konszolidálnia a hitelezőiket azok baklövései miatt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség