Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
 

Re: twillight
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 12:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
ezt nem nagyon értem, de nem meglepő, ha már az égvilágon semmit nem értek. :wink:
üdv
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: twillight
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 12:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: twillight
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 12:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore írta:
Hm, már megint elkéstem. Ki akartam javítani: nem te vagy, aki "nem átallod Istenre kenni ezeknek az embereknek a bűneit" - hanem sajnos úgy általában a kereszténység.


Ez így általában nem igaz. Vannak keresztyén közösségek, egyházak, ahol ez talán elmondható, bár szerintem ezek csak szekták, de vannak olyanok ahol egyáltalán nem.

Lehet, hogy fogok kapni, de szerintem te talán az egyetlen speciálisan magyar egyháznál találnál meg bizonyos válaszokat, mégpedig az unitáriusoknál, akiket mi nem is igen mondunk keresztyénnek, mivelhogy a Szentháromság tanában eltérő nézeteket mutatnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: twillight
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 13:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore ezekre a holokauszt tagadásra is kifuttatható gondolatmenetekre szerintem nincs szükség, mert kontárázható, számháborúhoz vezet, és csupán az emberi igazságtalanságok és bűnök tömegének oda vissza felsorolására jutunk vele. A te problémád nem itt rejtőzik szerintem, hanem Jézus főpapi áldozatában.

Erre mondtam, hogyha neked megnyugvást jelent, fordulj az unitáriusokhoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: twillight
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 14:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Eeyore, engem nem érdekel az istened és az sem, hogy ki mire használja és hogy ez Téged mennyire irritál. -egy mondatot töröltem- Indu

De! Az! Hogy valaki, aki az emberiség történelmét 10.000 évben definiálja, és egy 2.000 évvel ezelőtt íródott könyvet néz történelemkönyvnek, majd van képe egy alig 60 évvel ezelőtt MEGTÖRTÉNT eseményt mesebeszédnek nevezni, NA EZ TÖBB MINT RÖHEJES.
Tudod milyen inkább? Félelmetes!

A holokauszt tagadással aláírtál egy olyan bizonyítványt magadról, amit ha látnál, igazán látnál, mint hivő, erkölcsös ember, még jobban elborzasztana, mint ahogy engem elborzasztott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: twillight
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 14:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore, nemigazán értem, hogy miért hiszterizálod a párbeszédet. Én a holokauszttagadás témakörben olyan oda vissza dolgokra gondoltam, mint a szerbek által kiirtott 40 000 magyar, akiknek még keresztet sem lehet ma állítani, ugyanis a szerbek azt minden évben kidöntik. Vagy a többi számos népirtásra, ahol a bűnös fél mutogat mindenkire, vagy érdekeik szerint neveznek meg bűnösként népeket, de akár magát az Istent is megjelölik okként, ha abból kedvezményük származik. Minden népirtásnál találnak valami kifogást egyesek, például a törökök szerint nem is bántotta senki azt a pár millió örményt, akiket gyalázatos módon leöltek.

Ami a holokausztot illeti, szerintem a Koestler például volt olyan karakán és becsületes gyerek, hogyha kamu lett volna a holokauszt, akkor elsőkézből írta volna meg, mint ahogy a Tizenharmadik törzset megírta szemrebbenés nélkül. Bizonyos vagyok benne, hogy számos zsidó ember lett volna, aki megtette volna ezt.

Én erről nem akarok vitatkozni, ha neked ez a fixa ideád, akkor ez, mindenesetre nem sok értelmét látom, hogy ebbe a történetbe még Istent is bevedd, mint ahogy számos véralgebrás emberke megteszi ezt és Isten szeretetéről messzemenő következtetéseket vonnál le pro és kontra. Mégha bizonyos keresztyének agymenése alapján ezt meg is tehetnéd.

Az unitáriusokat felejtsd el, látom, hogy más jellegű a problémád...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: twillight
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 14:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
én meg közgázt.... de veled ellentétben én nem hitettem el magammal, hogy kisujjból kiráznám a gazdasági világválság megoldásának kulcsait és rajtam kívül minden közgazdász hülye paraszt. :)

Tagadd a holokausztot. Nem akadályozlak benne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: twillight
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 14:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Pe-ga-zus írta:
Eeyore, engem nem érdekel az istened és az sem, hogy ki mire használja és hogy ez Téged mennyire irritál. -egy mondatot töröltem- Indu

De! Az! Hogy valaki, aki az emberiség történelmét 10.000 évben definiálja, és egy 2.000 évvel ezelőtt íródott könyvet néz történelemkönyvnek, majd van képe egy alig 60 évvel ezelőtt MEGTÖRTÉNT eseményt mesebeszédnek nevezni, NA EZ TÖBB MINT RÖHEJES.
Tudod milyen inkább? Félelmetes!

A holokauszt tagadással aláírtál egy olyan bizonyítványt magadról, amit ha látnál, igazán látnál, mint hivő, erkölcsös ember, még jobban elborzasztana, mint ahogy engem elborzasztott.


Ezt azért vettem ki, hogyha még lenne időd törölni miként vélekedtél nyilvánosan, gyűlöletkeltő módon a keresztyének népes táboráról, az ő hitükről, hát archiválva legyen. Gondolom törlésed után valami másik református portált fogsz szórakoztatni. A beírásodat mindenesetre a neked régóta otthont adó Sólyi gyülekezet portáljára bekopizom tanulságként.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: twillight
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 14:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Noch einmal:
Idézet:
Azt is mondtam már csöndben, hogy ha az a fő foglalatosságunk, hogy mások bűneire keressünk bizonyítékot, akkor igen könnyen a Sátán, a Vádló munkatársaivá válunk. Jó lenne ezzel vigyázni.
üdv
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: twillight
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 14:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Vállalom :) :) Meg se fordult a fejembe, hogy kitöröljem. Sőt! Másolgathatod is, de a végére, kérlek, írd oda, hogy "copyright.... by Pe-ga-zus". Oké? Köszi! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: twillight
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 19:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Indu és Admin!

Ebben a topikban már egyszer elhangzott: „…. ez valóban nem az amit itt nekünk folytatni kéne….”
Csak a miheztartás végett kérdezem, a nyílt holokauszttagadásnak és tagadóknak teret adtok ebben a fórumban?
Endi annak idején kisebb dologért kizárásra került.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: twillight
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 19:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
rosta írta:
Pe-ga-zus írta:
.........................................

De! Az! Hogy valaki, aki az emberiség történelmét 10.000 évben definiálja, és egy 2.000 évvel ezelőtt íródott könyvet néz történelemkönyvnek, majd van képe egy alig 60 évvel ezelőtt MEGTÖRTÉNT eseményt mesebeszédnek nevezni, NA EZ TÖBB MINT RÖHEJES.
Tudod milyen inkább? Félelmetes!

A holokauszt tagadással aláírtál egy olyan bizonyítványt magadról, amit ha látnál, igazán látnál, mint hivő, erkölcsös ember, még jobban elborzasztana, mint ahogy engem elborzasztott.


Ezt azért vettem ki, hogyha még lenne időd törölni miként vélekedtél nyilvánosan, gyűlöletkeltő módon a keresztyének népes táboráról, az ő hitükről, hát archiválva legyen. Gondolom törlésed után valami másik református portált fogsz szórakoztatni. A beírásodat mindenesetre a neked régóta otthont adó Sólyi gyülekezet portáljára bekopizom tanulságként.


Eeyore hozzászólásait se felejtsd el bekopizni mellé, hadd tudják meg azt is, mi váltotta ki belőle ezt a reakciót.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: twillight
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 22:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Haj-haj. Pegazus 1 mondatát töröltem. A többit egyelőre hagyom. A holokauszt tagadás tényleg übergáz. De hátha sikerül észérvekkel meggyőzni erről másokat is.

Én pont most látogattam végig nagyon sok németországi soával kapcsolatos emlékhelyet. ANNYIRA nagyon a hatása alatt vagyok máig. Fotók ezrei. Hamisítványok??? Levelek gyerekektől. A kiirtott zsidók nagyon nagy részét ölték meg falu végi sortüzekben. Kivitték a nőket, gyerekeket, levetkőztették őket ezresével. De egyszerre csak pár százat tudtak lelőni, ezért a többiek addig szépen álltak, és végignézték. És mondjuk 2 óra múlva sorra kerültek. És közben volt olyan, aki írt pár sort ha tudott mire. Pl ilyet, hogy Kedves apa, én most meghalok. Nem tudom miért, és úgy szeretnék még élni. És úgy félek, hogy a kicsik sírni fognak. Tudod a csecsemőket és a kicsiket nem lövik le, őket csak bedobálják az árokba. ... Liza, 8 éves kislány.

Ott a levél, ott a sztorija, hogy hogy jutott el a múzeumig, és a fenti magyarázat is, hogy honnan tudta Liza, hogy pontosan mi is lesz vele.

A halottak tömegéről pedig fotók, amin a hóhérok még pózolnak is puskáikkal...

Aztán rajzok, fotók, módszerek (kipufogó, orvosi beavatkozások, gázkamra stb.), levelek gáz teherautóba, feljegyzések. Pl egy másik.
Egy férfi, akinek éppen kicsi gyerekével volt otthon a felesége, írja a következőt (szintén falu végi gyilkolás) 10 csoportnyi embert lőttünk le. Az első csoportnál még remegett a kezem, de a másodiktól már stabilan tartottam a fegyvert. ... Majd rátér arra, hogy a kivégzettek között gyerekek is voltak ... Ha arra gondolok, hogy ezt valaki veletek tenné meg, elfog az indulat, de örülök, hogy biztonságban tudlak benneteket. Szerető férjed, X.

Erről a levélről nyilatkozta egy történész a múzeumi anyagban, hogy a sok kép, dokumentum bizonyos mértékben fásulttá teszi azt, aki ezzel foglalkozik "nagyüzemben". De van egy-egy fotó, vagy levél, ami örökké beleégette magát az emlékezetébe, annyira borzasztó. És neki ez a levél az egyik ilyen, amitől nem tud szabadulni. A szerelmes, kisgyermekes férj, aki elmeséli, hogy lelőtt 10 csoportnyi ártatlan embert.

Volt még egy, amit fel tudok idézni. Egy anya meséli el, audio felvételen, Auswitzból. 2 gyereke és ő anyja is velük volt, a nagyobbik fia 12 és fél éves volt, de nagyobb növésű, és idősebbnek is nézhető volt. a Szelektáló személyzet próbálta jelentőségteljesen mondani, a gyerek 14 éves. NEM! - tiltakozott az anya - meg akarta óvni a nehéz fizikai munkától - kicsi még, csak 12. - Rendben, mondták és a másik sorba állították. És az anyám is szeretne vele menni, hogy vigyázzon rá. Rendben, mondták, és az anyját is átállították a másik sorba.
Ez a nő máig nem tudja megbocsátani magának, hogy a kisebbik fiát és az anyját ő küldte a halálba. Ő és a nagyobbik fia túlélték.

Olyan elképesztő mennyiségű dokumentum, fénykép, levél, stb áll rendelkezésre. Emellett pedig még ma is élnek sokan, akik látták, átélték. Nem is értem, hogy lehet ezt vitatni.

Még annyi képkocka, és történet van bennem. Ezt mindenkinek meg kellene nézni.

------------------------------------------------------

Pegazus, megértem a haragodat. Szeretettel kérlek, ne írj istenkáromlást.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: twillight
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 23:46 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Aki tagadja a Náci népírtást, az enyhén szólva egy megtévesztett ember(akármilyen hamis áltörténelemmel is rendelkezik).
Némelyeknek a tudomány ez eszköz, hogy tényeket másítsanak meg, minden bizonyíték ellenére. Nekik ezek nem mondanak semmit, minden csak hazug össze esküvés.
Őket nem lehet meggyőzni.
Amikor némely állítólagos keresztyén teszi ezt az pedig iszonyatos szégyen.
Sajna egyre többen vannak. Meg vagyok róla győződve, hogy ezek valódi antiszemiták.
Ha kisebbítik a számokat ez mit változtat a tényen? 6, 4, 3, 2, 1 millió elfogadható?
Hol a határ? És nem mindegy hogy mivel írtottak, mennyit?(mert eszköz az volt bőven) Mindenféleképpen rettenetes bűn. Ezt tagadni és még tagadólag írni is róla az is az.
Bármely megszervezett, tudatos népírtás iszonyatos. És egyik sem menthető.


Szégyent hoznak a keresztyénségre, csakúgy mint azok az állítólagos teológusok akik elkezdték tagadnia Biblia hitelességét, pedig éppen nekik kellett volna világosan tanítani azt..
Nem a világi ember teszi ezeket többségében, hanem a keresztyénnek mondott emberek közül kerülnek ki, a tudományukat, képzettségüket fitogtatva, totál hamis vágányon..És sajna állandóan visszatér egy keresztyén portálon ez a téma, szégyenére némelyeknek.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: twillight
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 06:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Eeyore!
Asszem mégiscsak értek valamit. :wink:
Te TÖK UGYANAZT csinálod mint Saulus a damaszkuszi út előtt.
Jó utat! Az Úr legyen Veled!
Szeretettel:
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség