Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 19., szerda 10:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Na Pokol Bélával már nrm értek egyet.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 19., szerda 10:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Attól, hogy te ráteszed az "approved by exrefis" címkét, még nem lesz belőle jézusi módszer. Csak azt szeretném tudni, hogy ha veletek is előfordulna, hogy valamely rejtett szobában ott van az a bizonyos harsona, akkor is ilyen rendíthetetlenek lennétek? Vagy ilyesmit feltételezni is blaszfémia?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 19., szerda 11:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Attól, hogy te ráteszed az "approved by exrefis" címkét, még nem lesz belőle jézusi módszer. Csak azt szeretném tudni, hogy ha veletek is előfordulna, hogy valamely rejtett szobában ott van az a bizonyos harsona, akkor is ilyen rendíthetetlenek lennétek? Vagy ilyesmit feltételezni is blaszfémia?

Kedves nmx!
Milyen rendíthetetlenségről kérdezel?
És a veletek alatt kit/mit értesz?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 19., szerda 12:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nemosinex, én az ellen tiltakozom, hogy ezt a marginális problémát nem a maga helyén kezelik, hanem a központba emelik. Akinek ez nem tetszik, azt a Eeyore által bemutatott módon nemi identitásában támadják, mégpedig akár erőszakkal is fenyegetik, mint a film első kockái. Pokol leírja, hogy ennek jól behatárolható előzménye, oka van.

Részemről a film készítőjét bíróság elé állítanám, és nemi megkülönböztetés miatt, erőszakra való felbujtás miatt bíróság elé küldeném a dolgot. Engem senki se fenyegessen nemi szimpátiám miatt, merthogy azt én a szabad államban szabadon gyakorolhatom.

Jézus nem tudom hogyan kerülhet szóba egy ilyen militáns, erőszakos társasággal kapcsolatban. Ha egy szerencsétlen embert ez a szubkultúra, vagy mi megfertőzött, akkor viselje türelemmel ezt a szerencsétlen sorsát, ne pedig mint üdvözítő életvitelt akarja ráerőltetni a többségi társadalomra olyan módon, mint a fentiek, akár bűncselekményt is megvalósítva. Merthogy a film szerintem bűncselekményt valósított meg az én értelmezésemben, ami nyilván nem profi szakember véleménye.

Különben én sem értem, hogy miért kell a kérdést itt tárgyalni, amikor ehhez van egy szaktopic ha jól tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 19., szerda 13:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore, meg kell mondanom, hogy akiket itt felsoroltál, azokról gőzöm sem volt, hogy miféle identitásúak és megmondom őszintén, hogy a legkevésbé sem érdekel, mint ahogy a kutyát sem érdekelne, ha nem akarnák egyesek állandóan élőn tartani a témát

Valóban a hiszterizálással van probléma, elég szánalmas, ha valaki arra büszke, hogy meleg. Mint a Pokol tanulmányból is látható ez a hiszterizálás Amerikából indult azzal, hogy az egységes konzervatív társadalmat megbontsa és a kisebbségek mellett ezt a társadalmat felszalámizza. Ezzel már a napi politikában sikerrel tematizálhattak és oszthatták meg a hagyományos értékek helyett a marginális kérdésekkel az egységes társadalmat. A hiszterizálásnak a legkülönfélébb eszközei vannak, a végén odáig eljutottak, hogy már a marhahajcsárok is kézenfogva andalognak bele a lemenő nap sugaraiba a mai filmekben.

Szerintem szálljanak le a többségi társadalomról és már túl is van tárgyalva a dolog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 19., szerda 13:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta
Idézet:
Kedves nmx!
Milyen rendíthetetlenségről kérdezel?
És a veletek alatt kit/mit értesz?
üdv
ex


Arról a rendíthetetlenségről, amivel kitartasz a buzi szó használata mellett pl.
Nyilván rólad meg Rostáról. Aszittem ez egyértelmű, ha már megvédted ellenem.
De nem akarok én erről többet beszélni, sem itt, sem máshol. Csak elszomorít ez a mentalitás, ami annyira emlékeztet a vámszedő és a farizeus történetéből valakire.
Ti tudjátok, miért van ez így.
Üdv
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 19., szerda 13:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Egy csomó mindent kellene mondanom, de itt nem akarok válaszolni.
Keressetek már valami helyet neki.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 19., szerda 13:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Azért írok még, merthogy a végén megkérjük az Admint, hogy a beszélgetést tegye át egy topic-ba.

Szóval Eeyore, csak magamat tudom idézni:

"Szerintem szálljanak le a többségi társadalomról és már túl is van tárgyalva a dolog."

Itt nyilván a hatalmi tényezőkre gondoltam és nem a hiszterizált szerencsétlenekre...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 19., szerda 16:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
[/quote]Egy csomó mindent kellene mondanom, de itt nem akarok válaszolni.
Keressetek már valami helyet neki.
ex[/quote]
A Serdülők-Szerelem-Házasság alatt lehetne nyitni neki egy topikot, ha nem érzitek sértőnek magatokra nézve. (Nem viccelek ezúttal)
Csak hogy ne szoruljon beléd a szó.
üdv.
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Másság vagy hasonló
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 27., csütörtök 19:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Eeyore:
Idézet:
Na mindegy, kit érdekel. Inkább, hogy egyszer úgy megnézném a melegfesztivált.
(sok egyéb mellett erről is fájó szívvel mondok le)


Mé'?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Másság vagy hasonló
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 27., csütörtök 21:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Ja. Értem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Másság vagy hasonló
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 09., szerda 09:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
egyszerű:

eredetileg az egyház gazdasági érdeke (az egyházi birtok OSZTÓDÁSÁNAK megakadályozása)

máig húzódóan pedig az erre felhúzott "ideológiai felépítmény" önjáró továbbélése...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Másság vagy hasonló
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 09., szerda 11:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Kaptam egy kérdést:
Idézet:
A nincs hajlamuk az elfogadásra emberkéknek mondom: ez nem természetellenes, van ilyen.

Gondolkoztak ezen emberek azon, hogy milyen szemforgató hazugság, és természetellenes a papi cölibátus? Azt mért fogadják el?

Nem tudok rá mit válaszolni, légyszi, segítsetek.


A mi a természetes és azt mennyire kell efogadni?-ra, már korábban válaszoltam twillingnek, vagy hogy hívták.

Idézet:
Attól, hogy valami előfordul a természetben, nem azt jelenti, hogy normális az ember számára.
A természetben, az állatvilágban előforduló dolgokat csak akkor tekintheted automatikusan természetesnek, elfogadhatónak, normálisnak, ha az embert is az állatvilágba sorolod.
Akkor valóban van egy sor olyan dolog amit a homosexualitással együtt normálisnak tekinthetsz. Ilyenek például, a nekrofília, a pedofília, a kannibalizmus, az utódok megölése szexuális indítékból, praktikusan az elfogyasztása is, továbbá a vizeletivás, a széklet evés, a méhlepény és a burok szülés utáni jóízű felfelása. Ezek az embereknél nem tartoznak a normálitáshoz. Mert emberek, nem állatok, hanem egyben és főleg szellemi lények is.

Továbbá abszolut természetellenes, hogy ruhát hordunk házat építünk fűtünk, az internetes beszélgetésről ne is beszéljünk, stb. :)
Tehát, a természetes vagy sem, az nem szinonímája a jó/rossz-nak, a normális/nem normálisnak, vagy az elfogadható/elfogadhatatlannak.
A cölibátus Kat. formája pedig hülyeség, de semmiképpen nem bibliai.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Másság vagy hasonló
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 09., szerda 12:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Eeyore írta:
... feltérképezte a szexuális szokásokat, és azt a következtetést vonta le, hogy ami létezik, az normális...


jó ég...

elkezdtem pár történetet beírni, de inkább hagyom is, bulvársajtóilag ti is találkoztatok számos ilyennel, a különbség maximum annyi, hogy én a szenvedő alanyokkal találkozom, próbálva rajtuk segíteni...

EGYETLEN - szándékosan nem HUMÁN - példát hadd mondjak:

a pók-nőstény viselkedésére, hogy a párzás után felfalja "hites urát", LEHET azt mondani, hogy "létezik, tehát normális"... de EZT az EMBEREK világára extrapolálni kb annyit jelent, hogy TAGADOM mindazt, ami az embert kiemeli az állatvilágból (SZÁNDÉKOSAN nem keresztény, hanem pszichológiai oldalról fogalmazok, hiszen itt most keresztényi mivoltomban max Sodomát és Gomorrát emlegethetném)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Másság vagy hasonló
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 09., szerda 12:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Érdekes, hogy az alábbi részlet evolúciós szempontból elemzi az etológus szemszögéből a cölibátus kérdését:

http://konyv.uw.hu/colibatus.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség