Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 26., péntek 07:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
ja, személyes megtapasztalásokat és tanításokat is ad az Úr ma is, de ezt ma sem lehet elvárni a testvéremtől (Péter nem küldte ki a vízre Jánost vagy Jakabot)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 26., péntek 08:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Hamar Istvánnak van egy jó Igehirdetése erről, ahol külön válassza a személyes és időhöz kötött kijelentést az általános üzenettől.

pl. Péter vizen járása, akkor és ott szólt Péternek. (sajnos fulladtak meg hívő keresztyének, mert egy gyors folyású folyón a vízen akartak átkellni)
Azonban Péter történetének van egy általános üzenete, ami arról szól, hogy bízzunk Jézusban akkor is, ha olyan "terepen" járunk, ami számunkra járhatatlan, mert ha rá tekintünk fenn maradunk.

Szerintem itt nem az időhöz kötés a lényeg, hanem más a logosz és más a réma. Egyrészt. Másrászt korábban már fejtegettem, hogy több féle hit van.
Más a hallás alapján, az ige kijelentése alapján épülő hit, amely változhat fejlődhet, növekedhet. Ezzel üdvösségre lehet jutni.
És más az ajándék hit, az egyedi, más nem használhatja. Ezzel lehet vizen járni, hegyeket mozdítani, megtagadni gyógyszert, operációt, "életmentő" abortuszt, de ezt nem lehet másnak sem előírni, sem megtanítani.
Sok keresztén ezeknek a összekeverése miatt zakkant meg hitben.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 26., péntek 15:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Más a hallás alapján, az ige kijelentése alapján épülő hit, amely változhat fejlődhet, növekedhet. Ezzel üdvösségre lehet jutni.


Igen, ez az üdvözítő hit, ami különbözik minden más hittől. Miért különbözik?
Mert másra mutat, mint minden más hit.
Az emberek annyi mindenben hisznek. Hihetem pl. hogy a holnapi nap jobb lesz, mint a mai, meg ezer más dologban hihetek.
Az üdvözítő hit Jézus Krisztusra mutat, Bele kapaszkodik. Egyre teljesebben Benne bízik, Őt ismeri meg a hit általi cselekedetek segítségével.


Idézet:
És más az ajándék hit, az egyedi, más nem használhatja. Ezzel lehet vizen járni, hegyeket mozdítani, megtagadni gyógyszert, operációt, "életmentő" abortuszt, de ezt nem lehet másnak sem előírni, sem megtanítani.


Igen, a baj akkor kezdődik, amikor egyik keresztyén elvárja a másiktól, hogy ő is ezt produkálja. Mérceként, Istenhez való tartozásként kezeli ezt az ajándékot (is).
Azt gondolom, hogy ebbe bele zakkan az, akin ezt "gyakorolják" és később bele zakkan az is, aki ezt elvárásként rányomja a testvérére.

Mit lehet tenni? Segíteni a testvéremet, hogy növekedjen a kegyelemben és Jézus Krisztus ismeretében és hagyni, hogy utána Lélek osztogassa az ajándékait úgy ahogyan jónak látja.
És örülni minden ajándéknak, amivel épül a Jézus test.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 11., kedd 10:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://www.168ora.hu/itthon/vasarnapi-n ... 54898.html

1Mózes 2.3. És megáldá Isten a hetedik napot, és megszentelé azt; mivelhogy azon szűnt vala meg minden munkájától, melyet teremtve szerzett vala Isten.

Ki mire "szenteli" a hetedik napot?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 11., kedd 10:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://www.hir24.hu/gazdasag/63397/jovo ... dozas.html

Én támogatom! :wink:
Ez azoknak segítség, akik a "közös pénz" nagyrészét befizetik és emelett még gyermeket/gyermekeket is nevelnek.

Ti mit gondoltok?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 11., kedd 13:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
http://www.168ora.hu/itthon/vasarnapi-nyitva-tartas-pro-es-kontra-54898.html

1Mózes 2.3. És megáldá Isten a hetedik napot, és megszentelé azt; mivelhogy azon szűnt vala meg minden munkájától, melyet teremtve szerzett vala Isten.

Ki mire "szenteli" a hetedik napot?

Szánalmas tulajdonképpen az idítvány mögötti gondolat. Az ugyanis azt reméli, ha nem lesznek nyitva a hipermarketek, akkor többen mennek misére.
Még szánalmasabb az, ha esetleg többen is mennének misére, akkor azt mindjárt eredménynek is tartanák.
Pedig az a "hívővel", amelyik nyitvatartás hiány amiatt megy el misére, még messze nincs rendben semmi, de nekik elég lenne.
Az istentiszteletre olyan igehirdetéssel lehet hívőket vonzani, ami mellett bizonyságot tesz a Szentszellem.
A Hitgyüli abban az időszakben növelte többszörösére a hívők számát, mikor az istentiszteletek szombat este voltak, vagyis amikor az emberek számára legnagyobb volt világi kínálat a programpiacon.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 11., kedd 13:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
http://www.hir24.hu/gazdasag/63397/jovore-indul-a-csaladi-adozas.html

Én támogatom! :wink:
Ez azoknak segítség, akik a "közös pénz" nagyrészét befizetik és emelett még gyermeket/gyermekeket is nevelnek.

Ti mit gondoltok?

Egyetértek minden olyan adó rendszerrel, amelyik a családok összetartását és a népszaporulatot adókedvezmény formájában honorálja.
Emellett szép fokozatosan ki kellen vezetni a családi pótlék intézményét és minden pénzbeli állami segélyezést (ha már bibliai szociálpolitikáról beszélünk ( és még mielőtt valaki kiakadna, mindig a munkaképes emberekről beszélek)).
Én az élettársi viszonynak sem adnám meg a kedvezményes adókat, csakis a házasoknak. Továbbá eltörölném a homoszexuálisok kapcsolatának bármi féle állami elismerését, még akkor is ha az nem jár semmilyen kedvezménnyel.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 11., kedd 14:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Szánalmas tulajdonképpen az idítvány mögötti gondolat. Az ugyanis azt reméli, ha nem lesznek nyitva a hipermarketek, akkor többen mennek misére.
Még szánalmasabb az, ha esetleg többen is mennének misére, akkor azt mindjárt eredménynek is tartanák.
Pedig az a "hívővel", amelyik nyitvatartás hiány amiatt megy el misére, még messze nincs rendben semmi, de nekik elég lenne.
Az istentiszteletre olyan igehirdetéssel lehet hívőket vonzani, ami mellett bizonyságot tesz a Szentszellem.
A Hitgyüli abban az időszakben növelte többszörösére a hívők számát, mikor az istentiszteletek szombat este voltak, vagyis amikor az emberek számára legnagyobb volt világi kínálat a programpiacon.
üdv
ex


Én első renden nem is hitbeli dolgokra gondoltam, hanem pl. együtt lehetne a család. Lenne idő arra, hogy a családtagok egymással legyenek. Persze ez csak lehetőség, hogy ki élne vele az más kérdés.
Aztán arra is gondoltam, hogy a hét napos ciklikuság egész jól bevált "intézmény".
Persze az is eszembe jutott, hogy a "plaza templomokból" az emberek egy része elmehetne valamelyik templomba, ahol Jézust hírdetik. (ez nagyon kellene a magyarságnak abban, hogy pl. a családi adókedvezménnyel ne úgy éljen, ahogyan azt a Heti hetes sztárja csípőből közzétette, mint ötletet)

Másoknak mi a véleménye?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 11., kedd 14:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Egyetértek minden olyan adó rendszerrel, amelyik a családok összetartását és a népszaporulatot adókedvezmény formájában honorálja.
Emellett szép fokozatosan ki kellen vezetni a családi pótlék intézményét és minden pénzbeli állami segélyezést (ha már bibliai szociálpolitikáról beszélünk ( és még mielőtt valaki kiakadna, mindig a munkaképes emberekről beszélek)).
Én az élettársi viszonynak sem adnám meg a kedvezményes adókat, csakis a házasoknak. Továbbá eltörölném a homoszexuálisok kapcsolatának bármi féle állami elismerését, még akkor is ha az nem jár semmilyen kedvezménnyel.
üdv
ex


Részben egyet értek. :-)
Azt a pénzt, ami felszabadulna a családi pótlék rendszerből, hogyan osztánád szét azok között, akik most vidéken ebből élnek, ahol nincs munkahely, de van rezsi?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 11., kedd 17:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Részben egyet értek. :-)
Azt a pénzt, ami felszabadulna a családi pótlék rendszerből, hogyan osztánád szét azok között, akik most vidéken ebből élnek, ahol nincs munkahely, de van rezsi?
Nem osztanám vissza, de az átmeneti problémák áthidalására kellene a fokozatosság, ahogy írtam.
Pl az újonnan születő gyerekekre már nem járna csp., azokat már az adókedvezmény támogatná, és egy 5-8 éves időszak alatt fokozatosan a maradékot is meg kellene szüntetni, de addig is csak az kapná, aki taníttatja a gyerekeit. Az állami gondozásért fizetnie kellene a szülőnek (gyerektartás).
Rezsi, ruha és élemiszer segélyeket csak valamilyen szociális kártyaszerű intézmény által lehetne kapni, hogy abból kocsmák, uzsorások és játékautomata cégek ne részesülhessenek. Elterjeszteném a kártyás gáz és villanyórákat.
Munka pedig középtávon úgy teremtődik, hogy hagyják élni a vállakozókat, és nem rajtuk élősködik a politikai elit és az elburjánzott a bürokrácia. Az adózás alacsony szintű és egyszerű legyen. Az alkalmazottak tartása egyszerű legyen.
Egészségügyi intézménybe nem lehetne bemenni annak, aki nem fizet járulákot.
A minimális szolgáltatásért egy minimum járulékot mindenkinek fizetni kellene. Aki pedig többet akar az egészségbiztosítónál fizessen be többre.
A nyugdíjakat felül kellene vizsgálni, befizetés arányossá tenni. Korkedvezményeket megszüntetni amennyire lehet.
A 800000 rokkantnyugdíjast felülvizsgálni és visszavezetni az adófizetők táborába.
Az államigazgatást megreformálni, túlszabályozást bürokráciát alaposan visszavágni.
Az állami feltöltásű alpítványokat felszámolni, áltevékenységeket folytató de állami pénzen élő cégeket pályázatokat megszüntetni. Rengeteg pénz folyik itt ki.
Lehetőleg öngondoskodó önálló vállakozói életmódra szorítani, csábítani minél több embert.
Csak úgy hirtelenjében, meg akartam mutatni, hogy mennyi lehetőség van a kiadási oldalon, ami már most kinullázhatná az államháztartási hiányt. Az oktatásról még nem is beszéltem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 12., szerda 05:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A családipótlék az most nem a munkanélküli segélyt helyettesíti? Meddig adnak munkanélküli segélyt az embereknek? Ha jól emlékszem talán fél évig? De ebbe nem vagyok biztos....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 12., szerda 07:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A családipótlék az most nem a munkanélküli segélyt helyettesíti? Meddig adnak munkanélküli segélyt az embereknek? Ha jól emlékszem talán fél évig? De ebbe nem vagyok biztos....
Az nem lenne jó, ha a családi pótlékot munkanélküli segély pótlásnak tekintené bárki is. Az a gyerekeké. Ezért azt sem lehetne megengedni, hogy egyes szülők eligyák a csp-t.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 01., szombat 16:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Találtam egy igen biblikus szociálpolitikai módszert az anyagi problémáink rendezésére, ajánlom mindenkinek a szíves figyelmébe. Ezt úgy hívják, hogy Adósságeltörlő kenet. Mondjuk be kell lépni hozzá a hgy. egyházába, de ajándék lónak ne nézd a fogát...!

Szóval akik igazán hitben élnek, akik bemerítkeztek és újjászülettek, azokkal minden csoda megtörténhet. Lásd az alábbi tanúságtételeket, amelyeknek minden igaz hitben élő, kulturált embert meg kell győznie az élő hit hatalmáról és annak áldott gyümölcseiről:

Idézet:
HIT GYÜLEKEZETE

Adósságeltörlés

Sziasztok,

Volt egy novemberi hónappal lejáratos tartozásom az Apeh felé, a könyvelő azt mondta tuti, hogy nem fogják elengedni csak halasztást kérhetek vagy részletfizetést. Amikor a ceglédi pásztor imádkozott ránk az adósság eltörlésről, bementem a hivatalba, írtam egy kérelmet és kb. másfél hét múlva jött a postás és hozta a várva várt levelemet, kibontottam tudtam, hogy jó hír van benne. Mikor kibontottam végig fel voltak sorolva a tartozások, és hogy "eltöröltem, eltöröltem...", még a kamatok is.
Egyébként 130.000 Ft-ról van szó, de dicsőség az Úrnak ez sincs már.

Sziasztok: G.

-------------------------------------------------------------------------

Sziasztok, az adósságeltörlő kenet rövid időn belül másodszor is működött az életemben:tegnap kaptam postán a határozatot:
92 000,- Ft-os adótartozásomat elengedte a hivatal. Dicsőség az Úrnak.

E.

-------------------------------------------------------------------------

Sziasztok,

3 évvel ezelőtt a meggondolatlan döntéseimből adódóan hatalmas adósságom volt. Ezek a tartozások férjemmel való megismerkedésünk előtt keletkeztek, mikor naivan az akkori élettársam befolyására vettem fel diákhitelt, vettem telefont...stb. Az összes tartozás 2,5 millió forintra rúgott. A házat árverezni akarta a behajtó. Az élettársam pedig ebben a helyzetben költözött el.
A férjemmel ekkortájt ismerkedtem meg. Majd a munkanélküliségünk ellenére 2007-ben összeházasodtunk, de ekkor is ragaszkodtam hozzá, hogy amit felhalmoztam adósságokat én fizessem ki, én törlesszem. Tőle csak a mindennapi megélhetésben kértem segítséget.
2008. februárjában helyezkedtem el. 2008. júniusig, mikor kiderült, hogy a diákhitelem behajtása végrehajtóhoz került, igyekeztem az adósságokat fizetni.2008 júniusában az állandó munkahelyem meglétére hivatkozva a végrehajtó fizetésem letiltását kezdeményezte. Azóta fizetésem 50 %-at letiltják. Akkor el nem tudtam képzelni, hogy hogyan fogom számlákat,rezsit fizetni és mellette élni. Nagyon kilátástalannak láttuk a helyzetet a férjemmel, főleg, mert ez időtáj férjemnek nem volt jövedelme. És mivel tudtam,hogy erőmön felül van, hogy ekkora összeget sehonnan nem kaphatok, hitelt nem vehetek fel. Így ezt mérlegelve aggódás helyett inkább az Úrra vetettem ezeket a problémákat és tanításokat olvasva, hallgatva mindenhonnan azt az üzenetet kaptam, hogy fizessek tizedet, és az Úr gondoskodik minden dolgunkról.
Nem volt úgymond jobb megoldás elkezdtem tizedet fizetni. És Isten hűséges, minden nap. Hiszen a beérkező 49.000 Ft-os jövedelemből nem, hogy a számlák vannak kifizetve, de az otthonunk is szépül és egyre több mindenünk van. Nem kell az étel és a ruházkodás miatt aggódnunk.
Férjemnek kisebb szünetekkel mindig volt valami bevétele. A rezsi minden hónap végére ki lett egyenlítve és nincs elmaradásunk.Sőt Isten úgy átformált bennünket, hogy elmondhatjuk azt amit Pál apostol mondott a Fil 4:11-13-ban " ...mert megtanultam a körülményeim közt elégedett legyek."
Az egyik tartozás levonása most szeptemberben lejár. A diákhitel levonása pedig jövőre. Az adóságaink pedig eltűntek.Előbb, mint amit kiszámoltak, hiszen az elmúlt két év alatt 3-szor kaptam pluszjuttatást a munkahelyemtől, így volt, hogy egy-egy hónapban dupla annyit tudtak levonni, mint az idáig. Sőt amikor tavaly ősszel az adójóváírásomat is elvonták, akkor sem aggódtunk, hanem hűségesen fizettük a tizedet.
Az Úr kegyelméből pedig nem, hogy szűkölködnénk, mint régen, hanem egyre többünk van, és nem vagyunk elkeseredve vagy megijedve a holnaptól.Dicsőség legyen Istenek!

H.-T. K.

-------------------------------------------------------------------------

Sziasztok,

... Amit én láttam és érzékeltem, az annyi, hogy ahogy a válság bejött az országba, lassanként a vállalkozás ügyfelei is megcsappantak, egyre több ügyfél kért ezt vagy azt, amit aztán ilyen-olyan okok miatt nem fizetett ki. Nem volt könnyű ezt feldolgozni keserűség nélkül. Láttam, hogy a férjem megpróbál mindent, de új munkák nem nagyon akadtak.

Egy nap valahogyan a pénzügyi dolgokról beszélgettünk, ekkor derült ki, hogy ebben az évben valójában még nem fizettünk járulékokat, és az adóelőleget is jó ideje nem utaljuk át, mivel valamiből élni kell. Ekkor csupán az APEH felé nagyjából milliós tartozásunk volt. Nagyon ledöbbentem, és láttam, ez így nem mehet sokáig. Kértem az Urat, hogy mutasson valami kiutat ebből. Elkezdtem én is munkát keresni, a férjem is különböző ajánlatokat pályázott meg. Sehonnan semmi választ nem kaptunk.

(Közben volt adakozás az árvízkárosultakért. Amint erre megtörtént a felhívás, rögtön tudtam, mennyit kell majd adnom. Bedobtam az összeget következő vasárnap, kérve az Urat, hogy adjon érte munkalehetőséget. Hétfőn a férjem kapott egy telefont, szerdán elment interjúra, ahol szóban megállapodtak a beadakozott összeg 60-szorosára + ÁFA. Hállelúja, Isten meghallgatja az imákat. Ezzel a rendszeres bevétellel nagyjából ott vagyunk, hogy újra a mindennapi kenyerünk biztosítva van. Persze az adótartozások nem lesznek kiegyenlítve, de az Úr majd tökéletességre viszi a velünk kapcsolatos dolgokat.)

Egy vasárnap a pásztor az adósságeltörlő-kenetről prédikált. Éreztem, hogy erre van szükségünk. A tanítás végén egyenként imádkozott azokért, akik kérték az adósságrendezésnek ezt a "módját". Én ugyan nem nagyon láttam, hogy ez valójában hogy fog működni, de úgy voltam vele, baj nem lehet belőle, ha egy pásztor imádkozik értem! Amint vártam, hogy a sor rám kerüljön, azt kértem az Úrtól, hogy még idén valahogy legyen befizetve minden tartozásunk a céget illetően.

Ahogy teltek a napok, nem láttam semmi változást. A férjem dolgozott a fent említett cégnél, de nem rohantak meg új ügyfelek nagyösszegű munkákat kérve, tehát látható szinten nem történt változás. Egy nap valahogy, már nem is emlékszem hogyan, egy fél mondattal említi a férjem, hogy már minden tartozásunkat kifizettük ebben a hónapban. Még a járulékok is kiegyenlítődtek.

Nem akartam hinni a fülemnek! Hogyan történt? Hiszen semmi sem változott! Honnan jött pénz? Nem értettem. Kértem, magyarázza el, hogy ez hogyan lehetséges, hiszen ennyi pénz nem jöhetett be! És akkor mondja, hogy ilyen-olyan kintlévőségeket átutaltak, meg a "fizetése", meg ez meg az. Szóval egyszerűen csak a lyukak eltüntek, és betöltődtek. Ekkor már mindent egybevéve nagyjából másfél millió forintról volt szó. (És még csak nyár van!!!)

Ma sem értem, hogyan történt. Csak azt tudom, hogy az Úr nagyon jó hozzánk. Kértem és adatott, feljebb, mint ahogy gondoltam volna. Ámen

B.

-------------------------------------------------------------------------

Kedves Gyülekezet!

Az adósság eltörlő kenet máris működött az életünkben!
Tavaly a gazdasági válságkor megnövekedett hiteltörlesztés miatt, nem tudtuk rendszeresen fizetni a telefon számlát, mindig későbbre halogattuk a befizetést. A Pannon ezt megelégelve, felmondta az előfizetésemet, a hűség szerződés lejárta előtt néhány nappal. Mivel nem küldtek csekket, és más levelet sem egy évig, azt gondoltuk jóhiszeműen, hogy eltekintenek a kötbértől. Egy évvel később viszont egy ügyvéd küldött levelet, amihez mellékelt egy 54 000 Ft-os csekket, amit 8 napon belül kellett volna befizetni.
Imádkoztunk, és írtam levelet is, amiben kértem, hogy engedjék el ezt a tartozást. Gondoltam, megpróbálom legalább. Utána hallottam először a gyülekezet vezetőjét az adósság eltörlő kenetről az Istentiszteleten a 2Kir.4/1-7 Ige alapján. Nagyon meggyőző volt, nagy örömmel és rácsodálkozással vettük, hogy van ilyen! A hitünk is megnövekedett, megerősödött ebben. Nem is gondoltuk, hogy ilyen gyorsan jön a válasz - az Úr elkészítette.
Ma hozta a postás a levelet, amiben az állt, hogy az 54 000 Ft-os tartozásból elengednek 50 000 Ft-ot. Így csak a 4.000-ret kell befizetnünk!
Van egy kisebb összegű hitelünk, amit még három évig kell törlesztenünk, de most már van hitünk erre is, hogy még idő előtt meg tudunk szabadulni ennek a terhétől, az adósság eltörlő kenet által!

Szép napot kívánunk: Cs. család

-------------------------------------------------------------------------

Tisztelt Gyülekezet!

Szeretném megosztani veletek a bizonyságomat arról, hogy az Úr ma is cselekszik közöttünk, és adósságoktól is kész megszabadítani bennünket.
A ceglédi Hit Gyülekezete lelkésze kb. egy hónappal ezelőtt arról prédikált, hogy Istennek többféle kenete van a szükségek betöltésére, így van gyógyító, szabadító, és pl adósságeltörlő kenet. A 2Kir. 4. fejezete alapján a súnemita asszonyról beszélt, aki kilátástalan helyzetbe került férje halála, és a felhalmozott adósságok miatt, úgy hogy a hitelezők a gyermekeit akarták rabszolgának elvinni. Isten embere azonban közbeavatkozott, a hitelezőket kifizette és még bőségesen jutott a megélhetésükre is.

Ez az üzenet nagyon aktuális korunkban is. Én is hittel hallgattam az üzenetet, tekintve hogy nekünk is vannak hitelezőink… Ha azt mondom APEH, akkor talán nem tévedek, ha azt gondolom, a legtöbbünk lelki szemei előtt nem egy jótékonysági intézmény jelenik meg. Tavaly egy ingatlaneladással kapcsolatban az adóhatóság felé 230 000 Ft adófizetési kötelezettségünk keletkezett, amelyet be kellett volna fizetnünk, a lakáscélú felhasználás kedvezménye sajnos néhány éve megszűnt. Így a jelenleg hatályos jogszabályok szerint meg kell fizetni az adót. Mindezek ellenére beadtunk egy méltányossági kérelmet, melyben leírtuk, hogy a jövedelmet saját és gyermekeink lakhatása céljából ingatlan vásárlásra fordítottuk, és kérjük az adó eltörlését. Az adósságeltörlő kenetről szóló prédikációt követő héten megérkezett a hivatalos határozat: a teljes összeget az adóhatóság méltányosságból elengedi. Dicsőség az Úrnak!
Jak 3,4.Ímé a hajók is, noha mily nagyok, és erős szelektől hajtatnak, mindazáltal igen kis kormánytól oda fordíttatnak, a hová a kormányos szándéka akarja.

Tisztelettel: J.

-------------------------------------------------------------------------

Sziasztok

Nekem is van egy jó bizonyságom az adósságeltörlő kenettel kapcsolatban. Pár hete ceglédi Hit Gyülekezete lelkésze a Kecskeméti gyülekezetben szolgált, és az adósságeltörlő kenetről beszélt. Én akkor éppen a gyerekvigyázóban szolgáltam, és sajnos nem hallottam a prédikációt, de a testvérek elmesélték nekem, és a következő héten nagyon nagy örömömre az APEH elengedte 120 000,-ft illetéktartozásomat. Nagyon hálás vagyok az Úrnak.

E.


Címünk

Cegléd, Mizsei út 34.
"HIT" csarnok


Telefon / Email

telefon : (06) 70/942-8044
e-mail : hit.cegled@gmail.com


http://cegled.hit.hu/adossag.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 01., szombat 17:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Most is történhetnek csodák!

A fennt leírt bizonyságtételek közül, ahol arról beszélt a bizonyságtevő, hogy dolgoztak, közben fizették a tizedet és nem a hatalmas adósságra néztek, hanem az Úrra, az nagyon tetszett. Az Úr többet adott, mint amire számoltak, de DOLGOZTAK érte és hittek! Dicsőség az Atyának!

A többi történetről csak rosszat tudnék írni, ezért nem teszem.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Bibliai "szociálpolitika"
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 01., szombat 18:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tökéletesen egyetértek, nekem is tetszett ez a tanúságtétel. Amikor az ember küzd, dolgozik és egyről a kettőre jut, mert kopogtat és igyekszik.

Ezzel a adósságeltörlő kenettel kapcsolatban viszont én is csak az illető gyülekezet tagjainak az értelmezését kérném, merthogy így magyarázat nélkül nem tudok sok jót kiolvasni ebből a "bibliai szociálpolitikából"...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség