Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
 

Re: Választások
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 02., vasárnap 07:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igen, fájó része a közösségünknek a HL féle rossz út. :-(
(de Éli is csak egy ideig (sokáig) tehette, amit tett, az Úr neve miatt, de remélem még korábban megtérnek)
Azért bízom abban, hogy a szavazók jó része nem a ref. felekezetből származik.

Ha a jobb oldal is kudarcot vall, akkor az emberek szavazhatnak a szélsőségre.

Amikor VG azt mondja, hogy az ország 2/3-a jobbikos, akkor valószínüleg arra gondol, hogy az ország 2/3-a antiszemita, ami kb. igaz is lehet sajnos.
Mi a hívők felelősége?
Hogy elmondják/éljék, a zsidó Messiás a Nazareti Jézus Krisztus, aki minden nép és minden ember megváltója.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 02., vasárnap 12:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Fony írta:
A fórum laposodásáról: tényleg jó lenne, ha a több száz regisztrált fórumozó közül egyre többen meg mernének szólalni.


Ez a fórum sosem volt valami népes. Viszont volt időszak, amikor valós problémákról, emberi nyelven írtak itt az emberek hozzászólásokat. Tényleg öröm volt ide betérni a szellemi frissesség miatt. Ez aztán nem tetszett többőtöknek. Hogy egyszerűbb legyen az életetek feljelentgettetek, fasisztáztatok, antiszemitáztatok. Ahogy a pauler utóbbi hozzászólását is néztem (az ország 2/3-a antiszemita), ez máig alaphangként jellemzi a Parókiát. Majd Eeyore kinyesésével az Admin döntése az volt, hogy az exrefis-net2rist tandem vigye a szót itt. Ez történik most. A Bartus könyv, a "Fesz van" által bemutatott idiotizmus árad szét az oldalakon.

Sorra hagytuk itt a fórumot, ki ki a maga oka miatt, emiatt a korábban sem túlzottan pörgő élet tényleg kezd kifújni. Pedighát meglepő helyeken tudtak korábban a Parókia fórumáról és meglepően jó véleménnyel voltak róla. Tudtak rólunk. Éspedig messze nem a jobboldal felől.

A Parókia erős volt. Olyannyira, hogy még mindig komoly értékeket teremt. Lásd SzJ-t, aki az egyik legnagyobb érték és lásd más csendes munkásokat.

Az általatok emlegetett ellaposodás után fel is emelkedhet itt az élet és ki is fújhat. Átmehet napi egy hozzászólásos fórumba is.

Nyilván ez attól függ, hogy az Admin akar-e energiát befektetni a fórumába, vagy sem. Csakhogy most sokkalta nehezebb az Admin dolga, mint 3-4 éve, merthogy a megszokott felületek mellett blogok sokasága, érdekes tartalmak lepték el az internetet. Hatalmasan megnőtt a konkurencia. Ezekkel kellene a kasztrált, hitgyüli mantrákon vitatkozó Parókiának versenyezni.

Az Admin szerencséje, hogy a Parókia név olyan marketing szempontból eltalált, vonzó név, hogy erre mindig ráklikkelnek a fiatal református emberek. Sok szerencsét, de mégtöbb Szentlélek által áldott munkát ahhoz, hogy minél többen maradjanak itt a ráklikkelők közül!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 02., vasárnap 14:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ha az egy szem rosta lenne, lapoznék... Fony-t viszont nem értem... ezért most úgy gondolom "adok egy esélyt" a fórumnak: elhallgatok!

de itt vagyok, olvaslak továbbra is

és szeretlek titeket :) (köveket lengetők included)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 02., vasárnap 17:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Rosta!

Először is annyira örülök, hogy "látlak". Hálás vagyok Istennek, hogy tartja az életedet.

Idézet:
Ahogy a pauler utóbbi hozzászólását is néztem (az ország 2/3-a antiszemita), ez máig alaphangként jellemzi a Parókiát.


Egy kis magyarázat ehhez. :-)
Az emberek 2/3-a a saját életének a rosszaságát, sikertelenségét, csődjét, kudarcait szereti más emberen számon kérni. Pl. ha nem jó a házasságom, akkor nem én vagyok a hibás, nem én nem foglalkozok vele, nem én hanyagolom őt, nem én vagyok hozzá mogorva, nem én nem hallgatom meg, hanem ő engem.
És így lehet ez egy nemzetnél is.
A zsidóság a történelem során "kivívta magának" több esetben is ezt a "megtisztelő" pozíciót. Persze rengeteg bűne is van ennek a népnek, de melyiknek nincs?
A baj ott van, hogy ha rosszul megy egy nép szekere, akkor előveszi a zsidóságot, mint bűnbakot.
Beszélgettem egy társasággal, ahol volt zsidó és magyar vállalkozó.
Mind a két oldal arról beszélt, hogyan lehet a legjobban kikerülni a magyar adózást, hogyan lehet a legkevesebbet fizetni, vagy egyáltalán nem fizetni.
Így értettem ezt, hogy az ország 2/3-a antiszemita, mert nem vállalja a saját bűneit, nem hajlandó szembe nézni saját rosszaságával.

És még egyszer örülök, hogy "láttalak", remélem nem okoztam nagy csalódást.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 02., vasárnap 17:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
ha az egy szem rosta lenne, lapoznék... Fony-t viszont nem értem... ezért most úgy gondolom "adok egy esélyt" a fórumnak: elhallgatok!

de itt vagyok, olvaslak továbbra is

és szeretlek titeket :) (köveket lengetők included)

Akkor én is visszavonulok, miattam ne döglődjön a fórum!
Bár eddig inkább "miért hallgatsz?" kérdést kaptam privátban, ha hosszabb ideig nem szólaltam meg.
Legyetek áldottak.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 02., vasárnap 17:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ez is egy választás :-( , Titeket is áldjon és tartson meg az Úr Jézus szeretete, az Atya kegyelme és a Szent Lélek jelenléte.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 02., vasárnap 20:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Amikor ezt meghallottuk, a helybeliekkel együtt arra kértük, ne menjen fel Jeruzsálembe.
[Ezt mondtuk neki:
A szög miatt a patkó elveszett
A patkó miatt a ló elveszett
A ló miatt a lovas elveszett
A lovas miatt a csata elveszett...]

Ő így felelt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 03., hétfő 08:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Rosta!

Az Eeyore körüli dolgokat azt hiszem kellőképen megbeszéltük, és már lezártuk. Kár arra vesztegetni az időt, hogy ezt ismételten felhánytorgatod. Beismertük azt a hibát, ami a fórum vezetősége részéről ezzel kapcsolatban történt, de ezzel együtt csak ártott volna a fórumnak,ha továbbra is napi szinten teret engedünk a holokauszt felülbírálásának.
Soraidból sértődés árad- s ez rossz tanácsadó. Hidd el, mindenkinek vannak itt szerzett sebei, amit nyalogathatnánk, de ezzel laposítanánk el igazán a fórumot.
Ne emberekre fókuszálj, hanem hozz valós kérdéseket, problémákat, azokat vitassuk meg , úgy mint régen.Akkor megindulhatna az élet a fórumon...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 03., hétfő 18:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Érdekes dolog ez a fórumozás.
Nemrégen szükséghelyzetben regisztráltam egy autós fórumra. Le a kalappal a segítőkészségük, egymáshoz való türelmük előtt, pedig nem köti össze őket semmi más, mint az, hogy ugyanazt az autótípust használják. Csupán ennyi a közös bennük, valamint az, hogy mindannyian emberek, mégsem cionistázzák, fasisztázzák, nácizzák, pogányozzák le egymást.
Nekünk pedig sokkal nagyobb közös értékünk kellene. hogy legyen Jézus Krisztus és az Ő kegyelme.

A fórum nem attól függ, hogy az Admin akar e energiát befektetni a fórumba, hanem attól, hogy ti akartok e?

Fel lett kínálva a lehetőség, ha politizálni akartok, a kommenteteket igazoljátok bibliai párhuzammal, érveljetek bibliai igazságokkal, de mindenekelőtt nem kiesve az IGAZSÁGBÓL.

Akinek ez nem megy, az ne politizáljon ezen a fórumon.

Bármennyire is fájó egyeseknek, amíg itt moderátor leszek, (nem kéreczkedtem, felkértek rá) a „Politika” témakör nem lesz sem szélsőségesen liberális, sem szélsőségesen „jobb(ik)os” eszmék szócsöve. Majd elválik, egyáltalán szükség lesz e erre a témakörre ezen a fórumon.

Ha nem tudtok uralkodni magatokon, és a fasisztázás, cionistázás és a szurkapiszkák okozta botránkoztatáson kívül többre nem futja, és ez hozhatja a fórum fellendülését, békét kívánok a témakör poraira, azt még a fórum lábairól is leverve.

Üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 04., kedd 00:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
rosta írta:

Sok szerencsét, de mégtöbb Szentlélek által áldott munkát ahhoz, hogy minél többen maradjanak itt a ráklikkelők közül!


-Kedves rosta!

Kár, hogy nem a Szeretet hozott vissza...
Bár az idézett utolsó soraid nagyon szépek,---- légy példa a megvalósításban ! :) :


Üdv. szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 04., kedd 05:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Köszönöm Erika, amit írtál!

Bizony bennem is sok tüske van még és amíg ezeket "ápolgatom", nagyon nehéz bármiről is úgy beszélgetni, hogy idővel ne legyen durva vita.
Annyira várom, hogy bocsánatot kérjen az az illető, aki nagyon mélyen megsebzett, de ez egy tév út. Ha addig nem vagyok hajlandó elengedni a tartozást, amíg nem kapok bocsánat kérést a vélt vagy valós sérelmemért, akkor ez van.

Most is ez okozta a viszályt, hiszen egy nehéz kérdésbe "bedobtam" az "ellaposodott a fórum" vitát, ami egy külön topicba is nehéz kérdés lehet, nem még így belecsempészve egy másik témába.

Bocsánatot kérek mindenkitől emiatt.
:(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 04., kedd 20:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Bizony bennem is sok tüske van még és amíg ezeket "ápolgatom", nagyon nehéz bármiről is úgy beszélgetni, hogy idővel ne legyen durva vita.


--Lehetne ezt folytatni a "Beszéljük meg, mi esett rosszul" topicban ? :)

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 04., kedd 21:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Mindnyájan!

Senki nem sértett meg, sőt inkább én sértettem meg másokat. Tüske csak annyi van bennem, mint akármelyikőnkben. Nem erről van szó. Arról van szó, hogy a fórum le van értékelve, mélyen értéke alatt volt nyilvántartva és kezelve.

Nem az a gond, hogy a politikában mit lehet, vagy nem lehet csinálni. A gond az, hogy az oda nem figyelő egyszemélyi felelőst, vezetőt revolverezni lehet a politikából kivett egyedi esetekkel. Összegyűjtve egyes részleteket, lehet feljelenteni. A felelős megijed és mivel gőze sincs, hogy mi történik a fórumon dózerol. Sajnos ezzel a fórum többi része, ami tele van élettel, problémafelvetéssel, párbeszéddel, amely mellett a németsanyis beszéd is elfér, szintén le van tarolva.

A gond a fórummal csak annyi, hogy az egyszemélyi vezetésnek szemmel láthatóan egyszerűen nincs ideje rá. Nem tudja mi történik itt, milyen viták, szellemi élmények gazdagítják, vagy szegényítik a Parókiát. Ha esetleg lát valamit és véleménye van, mint például amikor a közel-keletről hazajött, nem osztja meg velünk a tapasztalatát, pedighát én is nagyon kíváncsi lettem volna rá. Csak annyit mondott, hogy nagyon bonyolult ott a helyzet.

Le vagyunk értékelve.

Az egészből levontam a következtetést, hogy egy jó feljelentés után bármikor kinyeshetik az összes hozzászólásomat. Darab, darab.

Engem sokan megsértettek itt, mint ahogy én is másokat, de szó sincs efféle sértődésről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 04., kedd 23:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Kedves Mindnyájan!

Senki nem sértett meg, sőt inkább én sértettem meg másokat.
-
Engem sokan megsértettek itt, mint ahogy én is másokat, de szó sincs efféle sértődésről.


Kedves rosta!

A mindnyájan-ba beletartozó "sértődéses" vitát nem lehetne a "Beszéljük meg, mi esett rosszul" topicba megbeszélni ? -
Miközben az igazságot keressük, nem vagyunk magunk is igazságtalanok ? -
Ki az, aki "teljes" igazság birtokosa lenne köztünk ? :)

üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 05., szerda 08:35 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Fórumozók!

Igyekeztem odafigyelni, meghallani és megérteni a megfogalmazott kritikát.
Néhány megjegyzést engedjetek meg:
1. A Parókia portál nem egyenlő a Parókia fórumával
Számomra rendkívül fájdalmas volt kezdettől fogva, hogy még a törzstagok zömének sincs fogalma arról, mit csinál ez a portál, csak idejártak beszélgetni.
Persze nincs ezzel igazi baj, csak arra kérlek benneteket, hogy a mikor a fórumról gondolkoztok vagy nyilatkoztok, akkor ne a portált emlegessétek.
Ha a fórum leértékeli vagy kinullázza magát, esetleg megválunk tőle, de nem fogja magával sodorni a portált.
2. Az egyszemélyi vezető nem ér rá, megvezethető, stb.
A fórumon egyszemélyi felelősséget hordozok, de nem vagyok vezetője, sőt igazából - éppen ezért - valódi tagja sem.
A fórum vezetői a moderátorok, akik többen vannak, tehát kollektiv vezetésről beszélhetünk csak. A beavatkozásaim minden esetben moderátori felkérésre történnek.
3. A fórum fontosabb, mint a tagjai
Ha a jelenlegi vagy múltbéli tagok számára nem megfelelő felület a véleményének kifejtésére, akkor ez nem a megfelelő fórum számukra.
Remélhetőleg lesznek majd olyan tagok, akik arra használják, amire való.

A Higyülis, antiszemita és egyéb megjegyzésekre pedig ha nem bánjátok, inkább nem is reagálnék...

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség