Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Következő
 

Re: Választások
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 20., kedd 18:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Én meg nagyon örülnék ha megértenéd, hogy nem én váltottam, vagy változtam, hanem a Fidesz és a helyzet.
Első körben nem szavaztam a Fideszre, de most már oda fogok.


Akkor te is változtál a helyzettel, vagy a Fidesszel.
Lehet ők, vagy a helyzet változott előbb, de aztán te változtál, hiszen nagyon ellenséges voltál a Fidesszel szemben, de mivel változott a rendszer, ezért most nem vagy az.

Így változunk mi is és ezt szerintem nem kell tagadni, vagy félni ettől, mert van VÁLTOZATLAN az életünkben.

Egyébként ezzel egyre nyílvánvalóbb a különbség, mert pl. ma kaptam a postaládában egy hírlevelet amiben benne volt, hogy milyen gáz, mert a keresztyénség OV 2/3-val olyan erőteret kaphat, ami nagy probléma, mert ez a "kirekesztő vallás" súlyos támadás a demokrácia ellen és ennek milyen káros hatásai lesznek, tehát veled/velem/velünk riogatják a népet :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 20., kedd 18:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Még azon gondolkodtam, hogy az Úr Jézus az MSZP-s idők előtt, az MSZP-s idők alatt is most is ugyan az.
Ő a választásokkal nem változott, az előző négy éveben is ugyan az volt, mint aki a ami napon.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 20., kedd 19:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
Én meg nagyon örülnék ha megértenéd, hogy nem én váltottam, vagy változtam, hanem a Fidesz és a helyzet.
Első körben nem szavaztam a Fideszre, de most már oda fogok.


Akkor te is változtál a helyzettel, vagy a Fidesszel.
Lehet ők, vagy a helyzet változott előbb, de aztán te változtál, hiszen nagyon ellenséges voltál a Fidesszel szemben, de mivel változott a rendszer, ezért most nem vagy az.

Így változunk mi is és ezt szerintem nem kell tagadni, vagy félni ettől, mert van VÁLTOZATLAN az életünkben.

Egyébként ezzel egyre nyílvánvalóbb a különbség, mert pl. ma kaptam a postaládában egy hírlevelet amiben benne volt, hogy milyen gáz, mert a keresztyénség OV 2/3-val olyan erőteret kaphat, ami nagy probléma, mert ez a "kirekesztő vallás" súlyos támadás a demokrácia ellen és ennek milyen káros hatásai lesznek, tehát veled/velem/velünk riogatják a népet :-)

Nem ilyen bonyolult.
Korábban a Fidesz magában hordozta széljobbot, később gesztusokat tett a szavazói felé, de per most szembe kellett fordulnia a Jobbikkal és vele együtt a náci eszmékkel.
Innentől jobb ha 2/3-ja lesz, hogy kérben tudja tartani a hordát.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 20., kedd 21:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
pauler írta:
:-)

Ex arról beszél, hogy a szélsőség "kicsapódott" a Fideszből.
Ez megnyugtatja őt, mert ez zavarta.
(Egyébként ez engem is zavart, csak nem olyan mértékben, hogy ne rájuk szavaztam volna, mint kevésbé rosszra, mert a JÓ az ISTEN)

Lehet, hogy arról is beszél, de más pártok szélsőségei, szélsőségesei (a mostani helyzet előidézői) eddig nem zavarták annyira, hogy ne szavazzon rájuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 20., kedd 21:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
Istent kivéve minden és mindenki változik, te is.
Kivéve, ha nem te magad vagy isten.

Ezt nem kellet volna.
üdv
ex

Szerintem kellett.
Ha ez nem igaz, indokold meg, miért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 20., kedd 21:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
pauler írta:
Idézet:
Én meg nagyon örülnék ha megértenéd, hogy nem én váltottam, vagy változtam, hanem a Fidesz és a helyzet.
Első körben nem szavaztam a Fideszre, de most már oda fogok.


Akkor te is változtál a helyzettel, vagy a Fidesszel.
Lehet ők, vagy a helyzet változott előbb, de aztán te változtál, hiszen nagyon ellenséges voltál a Fidesszel szemben, de mivel változott a rendszer, ezért most nem vagy az.

Így változunk mi is és ezt szerintem nem kell tagadni, vagy félni ettől, mert van VÁLTOZATLAN az életünkben.

Egyébként ezzel egyre nyílvánvalóbb a különbség, mert pl. ma kaptam a postaládában egy hírlevelet amiben benne volt, hogy milyen gáz, mert a keresztyénség OV 2/3-val olyan erőteret kaphat, ami nagy probléma, mert ez a "kirekesztő vallás" súlyos támadás a demokrácia ellen és ennek milyen káros hatásai lesznek, tehát veled/velem/velünk riogatják a népet :-)

Nem ilyen bonyolult.
Korábban a Fidesz magában hordozta széljobbot, később gesztusokat tett a szavazói felé, de per most szembe kellett fordulnia a Jobbikkal és vele együtt a náci eszmékkel.
üdv
ex

Ezzel azt állítod, hogy a Jobbik a Fideszből vált ki, pedig tudnod kell, hogy ez nem igaz.
(pl. színeváltozás folytán igen sok Mszp-s szavazó vált jobbikossá, tehát ilyen logika szerint az Mszp is magába hordozta ugyanazt a szélsőséget, mégis rájuk szavaztál.)

exrefis írta:

Innentől jobb ha 2/3-ja lesz, hogy kérben tudja tartani a hordát.

A Fidesz kézben tudta tartani kormányzása idején a szélsőjobbot, nem kellett hozzá 2/3.
Ex! Ha továbbra is „csürhéről” , vagy „hordáról” beszélsz, s nem látod bennük az eltévelyedett, kegyelemre szoruló, tűzből kiragadandó embert, akikért imádkozni kell, (és nem átkozni őket), akkor erősen kétségessé válik mindaz, ami mellett kardoskodni igyekszel.
Ha továbbra is ilyen jelzőket használsz, törölni fogom hozzászólásaidat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 21., szerda 05:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nincs rosszabb, mint az ELLENSÉGKÉP-VESZTÉS...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 21., szerda 05:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Ezzel azt állítod, hogy a Jobbik a Fideszből vált ki, pedig tudnod kell, hogy ez nem igaz.
(pl. színeváltozás folytán igen sok Mszp-s szavazó vált jobbikossá, tehát ilyen logika szerint az Mszp is magába hordozta ugyanazt a szélsőséget, mégis rájuk szavaztál.)
...
A Fidesz kézben tudta tartani kormányzása idején a szélsőjobbot, nem kellett hozzá 2/3.
Ex! Ha továbbra is „csürhéről” , vagy „hordáról” beszélsz, s nem látod bennük az eltévelyedett, kegyelemre szoruló, tűzből kiragadandó embert, akikért imádkozni kell, (és nem átkozni őket), akkor erősen kétségessé válik mindaz, ami mellett kardoskodni igyekszel.
Ha továbbra is ilyen jelzőket használsz, törölni fogom hozzászólásaidat.

Kedves Fony!
Még mielőtt radírt ragadsz vegyél annyi fáradságot, hogy írásaimból a valóságot értelmezed és nam azt amit belelátsz.
Hogy ez így van, az bizonyítja, hogy azt hiszed én valaha is szavaztam az MSZP-re.
Te vagy az aki összemosod a Jobbikot a szavazóival nem én. A két dolog különbözik.
A szavazókat soha nem hordáztam le, mert többségében nem nácik, lehetnek megtévesztettek, vagy csak egy elmérgesedett helyzetre, elkeseredetten reagálók, de maga a jobbik, az nem ilyen, ők tudatosan vállalták be a gyűlölet prófétáinak szerepét.
A gyűlölet pedig, János óta tudhatjuk, hogy egyenlő a gyilkossággal. Ebbe gondolj bele mielőtt védelmedbe veszed őket és engem radíroznál.
Továbbá nem átkoztam őket.
Továbbá lehet hogy nagyon zavar az, hogy honnan váltak ki, de az nem vélemény kérdése, hanem tény, hogy Vona Gábor egy polgári körben volt Orbán Viktorral, ahova nem lehetett csak úgy az utcáról belépni.
Én nagyon örülök, hogy kiváltak és ma már szemben állnak egymással, ettől leszek most először Fidesz szavazó.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 21., szerda 14:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
nincs rosszabb, mint az ELLENSÉGKÉP-VESZTÉS...

Akkor ne veszítsd szem elől, hogy az ellenség az ördög.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 21., szerda 15:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Kedves Fony!
Még mielőtt radírt ragadsz vegyél annyi fáradságot, hogy írásaimból a valóságot értelmezed és nam azt amit belelátsz.

A valóság Jézus Krisztus, és az Ő kegyelme.
Ezt valóban nem látom az írásaidban.
exrefis írta:
Hogy ez így van, az bizonyítja, hogy azt hiszed én valaha is szavaztam az MSZP-re.

2002-ben a Hgy-nek kollektíve az Mszp-t illett támogatni. Ha te ennek ellenére az Szdsz-t, a Munkáspártot, vagy Kisgazdákat támogattad, …
exrefis írta:
Te vagy az aki összemosod a Jobbikot a szavazóival nem én. A két dolog különbözik.

Annyiban nem különbözik, hogy a Jobbikot is emberek alkotják, emberekről van szó, akikért imádkozni kell. Egyszer nagyon szépen leírtad, hogy az imádság meghallgatásának igen sok módja lehet, pl. az ellenség megerőtlenedése (az emberekben).
exrefis írta:
A szavazókat soha nem hordáztam le, mert többségében nem nácik, lehetnek megtévesztettek, vagy csak egy elmérgesedett helyzetre, elkeseredetten reagálók, ….

Nagyon örülök, hogy már így látod. Nemrégen még minden jobboldali light náci volt a szemedben, most már a Jobbikra szavazók közül sem mindenki az. Így tovább.
exrefis írta:
de maga a jobbik, az nem ilyen, ők tudatosan vállalták be a gyűlölet prófétáinak szerepét.
A gyűlölet pedig, János óta tudhatjuk, hogy egyenlő a gyilkossággal. Ebbe gondolj bele mielőtt védelmedbe veszed őket és engem radíroznál.
Továbbá nem átkoztam őket.

Ha lecsürhézed, vagy hordázod őket, az átkozás, - gondolom, te sem szeretetből teszed, hanem gyűlöletből.
Akkor te mit is prófétálsz feléjük? Gyűlölettel gyilkolni a gyűlöletet?
Ezzel nem segítesz sem rajtuk, sem a szavazóikon.
exrefis írta:
Továbbá lehet hogy nagyon zavar az, hogy honnan váltak ki, de az nem vélemény kérdése, hanem tény, hogy Vona Gábor egy polgári körben volt Orbán Viktorral, ahova nem lehetett csak úgy az utcáról belépni.
Én nagyon örülök, hogy kiváltak és ma már szemben állnak egymással, ettől leszek most először Fidesz szavazó.
üdv
ex

Én pedig annak is örültem volna, ha nem történtek volna meg azok a dolgok, melyek eredményeként létrejött a Jobbik.
De ez csak az én emberi perspektívám, Isten tudja, miért kellett hogy így történjen.

Tehát ismételten megkérlek Ex., ezentúl mellőzd a hozzászólásaidból (a mostaniakból pedig töröld önként) a „töketlen”, „csürhe”, „horda” jellegű címkéket, akár az Mszp-ről, akár a Jobbikról, vagy akárki másról van szó, mert nem csak a címkét, hanem a teljes hozzászólásaidat törölni fogom.

Üdv
Fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 21., szerda 15:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Fony írta:
exrefis írta:
Kedves Fony!
Még mielőtt radírt ragadsz vegyél annyi fáradságot, hogy írásaimból a valóságot értelmezed és nam azt amit belelátsz.

A valóság Jézus Krisztus, és az Ő kegyelme.
Ezt valóban nem látom az írásaidban.
...
Tehát ismételten megkérlek Ex., ezentúl mellőzd a hozzászólásaidból (a mostaniakból pedig töröld önként) a „töketlen”, „csürhe”, „horda” jellegű címkéket, akár az Mszp-ről, akár a Jobbikról, vagy akárki másról van szó, mert nem csak a címkét, hanem a teljes hozzászólásaidat törölni fogom.

Üdv
Fony



exrefisre is "rászóltam" (vagyunk olyan viszonyban, hogy privátban is "megpirongattam", mikor a másik kereszténységét sikeredett kétségbe vonnia)...

természetesen jogos, hogy "hogy jövök én ehhez" egy Moderátor esetében...

én nem is jövök ehhez, hadd idézzek inkább:

Idézet:
Róma levél:14:4 Te kicsoda vagy, hogy kárhoztatod a más szolgáját? Az ő tulajdon urának áll vagy esik. De meg fog állani, mert az Úr által képes, hogy megálljon.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 21., szerda 18:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Hm....

Idézet:
Róma 14.
7. Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal önmagának:
8. Mert ha élünk, az Úrnak élünk; ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Azért akár éljünk, akár haljunk, az Úréi vagyunk.
9. Mert azért halt meg és támadott fel és elevenedett meg Krisztus, hogy mind holtakon mind élőkön uralkodjék.
10. Te pedig miért kárhoztatod a te atyádfiát? avagy te is miért veted meg a te atyádfiát? Hiszen mindnyájan oda állunk majd a Krisztus ítélőszéke elé.
11. Mert meg van írva: Élek én, mond az Úr, mert nékem hajol meg minden térd, és minden nyelv Istent magasztalja.
12. Azért hát mindenikünk maga ad számot magáról az Istennek.
13. Annakokáért egymást többé ne kárhoztassuk: hanem inkább azt tartsátok, hogy a ti atyátokfiának ne szerezzetek megütközést vagy megbotránkozást.


A Jobbik náci ideológiát vall, ez számomra se kérdés.
De van egy testvérem, akivel talán egy órát is beszélgettem telefonon, aki Krisztusban új életet kapott ember és bevette sajnos a Jobbik párt demagóg szövegét, én már miatta is megbotránkoztatónak tartom a "horda" szót.

Tényleg érdemes ezzel vigyázni, mert ezzel a gyűlölet fokozódik.

Pedig tényleg fontos lenne a 2/3-os egység, ha már Ex nem változva ide szavaz. :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 21., szerda 19:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
persze, és TÉNYLEG ne hordázzuk azokat, akikért (is) a Krisztus meghalt...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 21., szerda 20:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
Fony írta:
exrefis írta:
Kedves Fony!
Még mielőtt radírt ragadsz vegyél annyi fáradságot, hogy írásaimból a valóságot értelmezed és nam azt amit belelátsz.

A valóság Jézus Krisztus, és az Ő kegyelme.
Ezt valóban nem látom az írásaidban.
...
Tehát ismételten megkérlek Ex., ezentúl mellőzd a hozzászólásaidból (a mostaniakból pedig töröld önként) a „töketlen”, „csürhe”, „horda” jellegű címkéket, akár az Mszp-ről, akár a Jobbikról, vagy akárki másról van szó, mert nem csak a címkét, hanem a teljes hozzászólásaidat törölni fogom.
Üdv
Fony


exrefisre is "rászóltam" (vagyunk olyan viszonyban, hogy privátban is "megpirongattam", mikor a másik kereszténységét sikeredett kétségbe vonnia)...

természetesen jogos, hogy "hogy jövök én ehhez" egy Moderátor esetében...

én nem is jövök ehhez, hadd idézzek inkább:

Idézet:
Róma levél:14:4 Te kicsoda vagy, hogy kárhoztatod a más szolgáját? Az ő tulajdon urának áll vagy esik. De meg fog állani, mert az Úr által képes, hogy megálljon.


net2rist írta:
persze, és TÉNYLEG ne hordázzuk azokat, akikért (is) a Krisztus meghalt...

Kedves Net.!

Ezek után miért is kárhoztatsz engem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 21., szerda 20:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem kárhoztatlak... érdekes optikával sikerülhetett PONT EZT kiollóznod ebből a beszélgetésből :S

még csak figyelmeztetni se nagyon akartalak, pont moderátorságod miatt...

sajnálom, akkor se fogom szó nélkül hagyni, ha egy testvérem hitét megkérdőjelezik... ez van...

de a kárhoztatás pont ez lenne... ha másnál ez érzékenyen érint, pont én tennék ilyet? távol legyen a GONDOLATA is!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség