Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Következő
 

Re: Választások
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 08., hétfő 10:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
A hiteseknek is az ország előrehaladását kellene támogatni- "a kisebb rosszat választani"- hogy valaki klasszikusat idézzek
Mindig is azt tettük. Most is azt tesszük.

Idézet:
esetleg hoznál valami olvasnivalót a HGY-t ért múltbeli és jelenlegi negatív szándékokról?
Nem tudok linkeket csatolni. Nem gyűjtöttem a szektakampányok sajtónyilatkozatait, parlamenti felszólalásait.
Nincs dokumentumom a Fidesz éra alatti 17 hatósági vizsgálatról, amit a HGy ellen folytattak és pláne nincs olvasnivalóm arról, hogy szállta meg az APEH a hites vállalkozásokat miután a Fdesz hatalomra került.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 08., hétfő 18:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
http://www.hetek.hu/fokusz/199905/ki_all_az_orulet_hataran

http://www.ujexodus.hu/index.php?lap=7&rovat=300

http://epa.oszk.hu/00800/00804/00059/4284.html

http://www.epa.hu/00800/00804/00083/5784.html


így hirtelen ennyit dobott ki a gugli...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 08., hétfő 18:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nálunk nem szokás, hogy HGY-t cinikusan sértő sms-ket, vagy email-ket olvasson be a lelkész Istentisztelet alatt, ami miatt jókat nevet ő is és a gyülekezet is. Én a Vidám vasárnap alatt ezt rendszeresen tapasztaltam. És még ha igazat is adtam neki, fájt a cinizmus és elgondolkodtam, hogy milyen lélek az, aki ilyet tesz?
:cry:

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 08., hétfő 18:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Országunk lakói a bejglimérgezésből lábadozva még el sem engedték az újévi malac farkát, mikor az Oktatási Minisztérium 1999. január elején három történelmi egyházzal (katolikus, református, evangélikus) újabb tíz évre szóló különmegállapodást kötött az egyházi iskolák kiemelt támogatásáról. Semjén Zsolt helyettes államtitkár pedig egy békéscsabai fórumon gondoskodott az egyházügyi törvény módosításának melegen tartásáról, mondandójában az állam és egyház szétválasztását szorgalmazókra a társadalomellenesség árnya vetült. Az eddig kétkedők előtt világossá tette, hogy az ország erkölcsi megújulásában kizárólag a történelmi egyházak lehetnek egy „épeszű kormány legfőbb szövetségesei”, ezért is kívánják „történelmi távra, emberöltőkre” meghatározni az egyházak helyzetét Magyarországon.



Akinek fáj, hogy olyan iskolák működnek, ahol Igét hallhatnak a fiatalok csak azért, mert ő kimarad egy támogatásból és ez az irigység akár oda is vezeti, hogy olyan politikai pártot támogat, ami ezt igyekszik megvonni, azzal az emberrel súlyos bajok vannak. Nagyon beteg lett, még akkor is, ha már megtért.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 08., hétfő 19:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:(

ez nem az az utca, amerre menni akarsz (szerintem)

SZEZONJA lesz most ennek bőven... de ÁLDÁSA? ...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 08., hétfő 19:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
a gyűlölet nagyon erős közösséget kovácsoló erő
az ember végre tartozik valakikhez, elveszíti a magányosságát, falkába tér

a gyűlölet hatalmas közösségeket hozhat létre, ösztönzőleg hat a benne élőkre, mozgatja őket, erőt ad, magabiztosságot sugall

gyülekezeteket is megfertőzhet ez a valóság, mind1, hogy történelmi, vagy sem

a fórumot is megfertőzheti.........., mi a megoldás?

KI TUDJA?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 08., hétfő 19:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én annyit látok, hogy megint ártottam a segítés szándékával :(

bocsássatok meg érte...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 08., hétfő 19:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szeretett Péter!

A megoldás, hogy a szívünk közepén legyen, hogy nem ebben a világban várunk boldogulást, hogy a dolgok jól menjenek, hogy igazságosak legyenek a politikusok stb.
Mert fáj ugyan, hogy nincs így, de ez a világ, benne minden országgal, velejéig romlott. ( Tényleg, amikor csak egy kicsit is belelátunk BÁRMELYIK politikai oldal kártyáiba, az nagyon elszomorító. )

Örkény egyik novellájában így fogalmazza meg: Ezen a világon nem lehet segíteni. És tényleg nem. De ez óriási vigasz is! Mert nem ebben van a bizodalmunk. Nekem nagy lelki stabilitást adott, amikor néhány éve hátrébb léptem ettől a kérdéstől érzelmileg. Persze örülök ha jól megy valami és sajnálom, ha rosszul.

Nagy kár lenne, ha politikai kérdések építenének falat hívők közé.

Az összes párt menni fog a salátába, de akik a testvéreink, azokkal örökké együtt leszünk a Mennyországban!

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 08., hétfő 19:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({) ámen! :)

mi lenne velünk, "okos férfiakkal" a TI bölcsességetek nélkül?!? :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 08., hétfő 20:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Köszönöm.

A sebeken gondolkoztam.
Azokon, amik fájnak testnek, vagy léleknek.
Amikor megyek az utcán és minden szép körülöttem, de a bokám fáj a hétfő esti focitól, amikor összerúgtam a testvéremmel.
Vagy amikor minden gyönyörű körülöttem, de a lelkem fáj, mert igazságtalannak érzem, amit a feleségem mondott nekem.

Ez a fájdalom ugyan olyan minden emberben. Függetlenül attól, hogy kitől kapta és miért.
És ez nem csak politika már.

Exnek ugyan olyan fájdalom, amiről ír, mint nekem, amiről én írok. A saját sebeim miatt azonban nem látom az övét és viszont is így van.
Ezek által a sebek által, csak egyre távolabb kerülünk egymástól, még több sebet ejtünk egymáson, mert védekezni kell.
A közeledés, a kapcsolat, a szeretet egyre távolabb kerül.

Vannak sebek, amik viszont összehoznak, amik megbékítenek, amik tisztítanak, amik feltöltenek szeretettel.
Ez az Úr testén lévő sebek, ami a hívők bűneinek is a következményei.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 08., hétfő 20:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ámen! ({)

(és welcome back ;))

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 08., hétfő 22:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Net, köszi :)

Még az jutott eszembe ehhez, hogy valahogy az rossz, ha a másikat a politikai nézeteivel azonosítjuk is. Pedig ez csak olyan, mint hogy kinek piros a kocsija kinek meg kék. Igazából nem számít. Ez nem egy fontos ismérv.

A másik, ami segít lélekben eltávolítani ezt a kérdést, ha tényleg beleláthatunk a preferált párt szennyébe. Nekem pl. van egy Fideszhez közeli nagyvállalkozó ismerősöm, nagy élharcosa a pártnak, és elképzelhetetlenül(!) sokat keres ezzel, amikor jó a lapjárás. Meg államigazgatásszerűben dolgozom, és látom, hogy mi megy - és UGYANAZ megy csak hol ide folyik az 500 milliós (értelmetlen) megrendelés, hol oda.

Szóval ez nem a fehérek meg a feketék csatája. És ami nekem elkeserítő, de meggyőződésem, hogy nem is meggyőződések mentén folyik legtöbbször a politizálás. Ezért lesz valaki konzervatívból liberális, liberálisból konzervatív. Ahol bejön a biznisz, ahol meglátja a kis rést, ahová befér, arra az oldalra áll.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 08., hétfő 22:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Lett volna néhány kemény megjegyzésem, de nem értem rá megírni.
Nem tudom, hogy egyáltalán megírom-e még.
Helyette pár langyos:
Komolyan nem emlékszem, hogy itt ebben a vitában ejtettem sebeket. Ha igen, mindenképpen kérem a felvilágosítást.
Mint mondtam teljesen megértem az itteni fidesz szavazókat. Politikai másként látás nem zavar. Ezért egyáltalán nem az fáj nekem, hogy páran oda készülnek szavazni.
Ami fáj azt szerintem Péter nem is érzed/érted.
Na ez az amit most nem írtam le. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 09., kedd 06:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A fájdalmat én is érzem, hogy "mitől" az meg annyi, ahány ember él a földön.

Lehet azt sose fogom érteni, hogy mitől fáj, de hogy hogyan, azt én is érzem.

És hidd el én is tudnék személyes és közösségi fájdalmakat felsorolni a másik párt részéről, a másik felekezet részéről és itt író/írt Jézust hirdető emberek részéről.
Én is teleírhatnék egy topicot, de arra jöttem rá, amit leírtam.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Választások
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 24., szerda 21:59 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Bajban az MDF - első fokon mégsincs budapesti listája

A Fidesz, az MSZP és a Jobbik "első fokon" közösen utasította el az MDF budapesti listáját a Fővárosi Választási Bizottság esti ülésén - értesült a NOL.

Egyelőre hivatalosan "első fokon" nincsen budapesti listája az MDF-nek, a Fővárosi Választási Bizottság ülésén ugyanis a Fidesz, az MSZP és a Jobbik delegáltja az Fővárosi Választási Bizottsság szerda esti ülésén 3:2 arányban úgy szavazott, hogy nincs meg a 8 "tisztán" MDF-es jelölt a fővárosban, miután Csapody Miklós visszalépett a képviselő-jelöltségtől. A listához pedig minimum nyolc jelölt kell.

Az MDF viszont az első fokú döntés ellen az Országos Választási Bizottsághoz fordul jogorvoslatért. Kajdi József szerint "ezer százalék", hogy az OVB felülbírálja a Fővárosi Választási Bizottság döntését és az MDF-nek lesz budapesti listája, melyet Bokros Lajos miniszterelnök-jelölt vezet.

http://nol.hu/belfold/bajban_az_mdf_-_m ... ti_listaja
----
LEHET HOGY ÍGY LESZ, DE EZ AZ ALKLAMI KOALICIÓ TÖBB MINT ÉRDEKES...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség