Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő
 

Re: Az új Alkotmány
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 31., csütörtök 19:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
pauler írta:
De nem, inkább elutasítjuk az alkotmányt, csak azért, mert korona van benne, ami jelképe a keresztyén államiságunknak.
Még érteném is ezt, ha sámánisták, és turulosok között lennék, de így érthetetlen számomra, nehezen befogadható.


A Szent Korona-tan története

(...)
A hagyományok szerint[1] 1038. augusztus 15-én, Nagyboldogasszony napján államalapító király, Szent István király Fehérvárott a Mennybe emelt Szűz Mária templomában országát a korona képében a Mennybe emelt Szűz Máriának ajánlotta fel. Célja egy, az Ég és Föld között létrejött szerződés létrehozása volt, mely a Kárpát-medencét Szűz Mária országává tette, úgy, hogy ezen a földi hatalmak se változtathassanak.
(...)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Szent_Korona-tan


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 31., csütörtök 22:17 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
nemosinex írta:
pauler írta:
De nem, inkább elutasítjuk az alkotmányt, csak azért, mert korona van benne, ami jelképe a keresztyén államiságunknak.
Még érteném is ezt, ha sámánisták, és turulosok között lennék, de így érthetetlen számomra, nehezen befogadható.


A Szent Korona-tan története

(...)
A hagyományok szerint[1] 1038. augusztus 15-én, Nagyboldogasszony napján államalapító király, Szent István király Fehérvárott a Mennybe emelt Szűz Mária templomában országát a korona képében a Mennybe emelt Szűz Máriának ajánlotta fel. Célja egy, az Ég és Föld között létrejött szerződés létrehozása volt, mely a Kárpát-medencét Szűz Mária országává tette, úgy, hogy ezen a földi hatalmak se változtathassanak.
(...)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Szent_Korona-tan

Hát én erre nem lennék büszke az biztos.
A keresztyénséget pedig belekeverni a magyar államiságba ez tévút.
A mi országunk nem földi elsősorban. Isten pedig nem visel jobban gondot a magyarra, mint a szlovákra, mongolra, vagy bármely más nemzetre.
Azért vagyok magyar mert annak születtem, ez pedig nem ad okot a beképzeltségre, vagy valamiféle hamis hitre, miszerint hinnem kéne a magyarok istenébe.

Szóval, szerintem helyes egy új alkotmányt írni, mert a régi felett eljárt az idő.
Amit nagyon helytelenítek az a koronának a belekeverése, ez nekem nem tetszik.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 31., csütörtök 22:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://www.hetek.hu/belfold/201103/hack ... ervezetrol
A link mögött most már ott van a teljes cikk.
Érdemes elolvasni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 01., péntek 07:07 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
http://www.hetek.hu/belfold/201103/hack_peter_irasa_az_alkotmanytervezetrol
A link mögött most már ott van a teljes cikk.
Érdemes elolvasni.
üdv
ex

„a tulajdon felelősséggel jár" - ha ez nem jó Hack Péternek, akkor mi a jó, miből indul ki ez az ember?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 01., péntek 07:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
„a tulajdon felelősséggel jár" - ha ez nem jó Hack Péternek, akkor mi a jó, miből indul ki ez az ember?

Kedves Lit!
Tényleg nem bántani akarlak. Azért nem érted, mert ahogy a magyar lakosság nagy részének, az állam fogalma nálad is a feudális múltban(nem kevéssé a jelenben is) és a kommunista államfelfogásban gyökerezik. Egyszerűbben, nincs érzéke a szabadsághoz.
Amikor az alkotmány az egyén szabadságának biztosításáról szól, a tulajdonának szentségéről, akkor az állampolgárt szolgáló államról van szó. Amikor a te tulajdonoddal járó felelősségről beszél, vagyis rendelkezési jogot formál felette a te rovásodra, ott már az uralkodó államról és alattvaló polgárról van szó.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 01., péntek 12:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Hát én erre nem lennék büszke az biztos.
A keresztyénséget pedig belekeverni a magyar államiságba ez tévút.
A mi országunk nem földi elsősorban. Isten pedig nem visel jobban gondot a magyarra, mint a szlovákra, mongolra, vagy bármely más nemzetre.
Azért vagyok magyar mert annak születtem, ez pedig nem ad okot a beképzeltségre, vagy valamiféle hamis hitre, miszerint hinnem kéne a magyarok istenébe.


Nagyon egyetértek! További megfontolásra ajánlom, hogy egy román és egy szlovák hívő keresztényhez sokkal több közöm kell, hogy legyen lelkileg, mint egy turulhitű, vagy simán ateista magyar honfitárshoz! Az egyik a testvérem az örökkévalóságban, a másik meg ideig-óráig itt él mellettem, mert éppen így adódott.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 01., péntek 13:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
hm....
A korona (és akkor ne használjuk a Szent szót, akár csak Pál apostolnál (pedig talán ő szent)) nekem nem az, amit leírtatok.
Azt jelképezi, hogy a Magyar államnak van kezdete és ez nem a turulos magyarság. Ez az idő nem az államiságunk része, hanem egy nomád törzs létezése.

Hol van az alkotmányban, hogy Magyarok Istene? Az alkotmány az Istenről beszél, az egy igaz Istenről, akit a keresztyénségben megismert ez a nemzet.
A Magyarság államiságának az alapja a keresztyénség. Nem hindu, nem muszlim, nem zsidó, nem sámán, stb.
Értem én hogy nem trendi beleírni egy alkotmányba, hogy ennek az államnak a gyökerei a keresztyénségbe mutatnak, de még is ez az igazság.
Kérdem én, hogy ha az is benne van az alkotmányban, hogy minden más vallást gyakorolni lehet szabadon ebben az országban, de az államunk létrejötte a keresztyénséghez kapcsolódik, akkor ez miért baj?

Magyarnak pedig nem csak születünk, hanem azt vállalni is lehet és kell.
Valaki elszenvedheti, hogy magyarnak született és ez az egész életére nézve így egy fájó, tagadni való, sajnálni való önmeghatározás lesz.
(Eszembe jut cigány testvérem bizonyságtétele, mit szenvedett ő.....)

Kedves Lit!

Igen a mi országunk nem evilágból való! Ugyan akkor a földi országok határát is az Úr szabta meg. Ő alkotta meg a Magyarságot, az Ő gondolata volt a földrajzi, nyelvi, kulturális, szellemi határoknak a meghúzása.
Nekem ez nagyon tetszik és büszke vagyok Rá!

Ugyan akkor sok minden másról is írtam, az alkotmány nem Szent Írás a számomra, de még is sok helyen örömöt ad.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 01., péntek 13:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A Máriás felajánlással nem értek egyet.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 01., péntek 13:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Mi, a 2010.április 25-én megválasztott Országgyűlés képviselői, Isten és ember előtti felelősségünk tudatában, Magyarország első, egységes Alaptörvényét a fentiek szerint állapítjuk meg.
LEGYEN BÉKE, SZABADSÁG ÉS EGYETÉRTÉS

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 01., péntek 16:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Azt jelképezi, hogy a Magyar államnak van kezdete és ez nem a turulos magyarság. ...A Magyarság államiságának az alapja a keresztyénség.


A korona, meg "Szt."István keresztényként azért minimum zűrös, mert a kényszerevangelizálás, a felnégyeljük aki nem lesz keresztény típusú kereszténységfelvétel biztos, hogy nem Isten szerinti. Ez már ugyan messzire visz, de ha megnézzük, aki a pogány hitéért inkább meghalt :arrow: kontra érdekből felvette a kereszténységet - hát ott kb. szimpatikusabb az első kategória. (vajha HIDEG volnál, mondja Isten - még mindig több reménység van felőled - mint ha langyos vagy.)

Mindezt a politikai vonatkozásaitól függetlenítve mondom (mi lett volna a magyarsággal, ha... ragaszkodhatott valaki érdekből a turulozáshoz is... stb.)

Szóval egy dolog amit a töri órán tanulunk, meg egy másik ennek a keresztény olvasata. Szerintem.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 06:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Indu, persze és MA is így lehet.

De kiönteni a gyereket csak azért, mert piszkos a víz :-(
Azt gondolod, hogy 1000 évvel ezelőtt nem terjedt a keresztyénség, hogy nem voltak Jézusnak igaz tanítói és követői, csak azért mert voltak erőszakkal "evangélizálók", voltak képmutató megtérők, olyanok, akik csak "uram-uramoztak", de nem tagadták meg magukat, nem vették fel a keresztjüket és nem követték az Úr Jézust?
Ilyen MA is van, sajnos......

Azt gondolom, hogy a Magyarság találkozott az Evangéliummal, Jézus Krisztussal, István király idejében.

Idézet:
ALAPVETÉS
A. Cikk
HAZÁNK neve Magyarország.
B. Cikk
(1) Magyarország független, demokratikus jogállam.
(2) Magyarország köztársaság.
(3) A hatalom forrása a nép.
(4) A nép hatalmát választott képviselői útján, kivételesen közvetlenül gyakorolja.
C. Cikk
(1) A magyar állam működése a hatalom megosztásának elvén alapszik.
(2) Senkinek a tevékenysége nem irányulhat a hatalom erőszakos megszerzésére vagy gyakorlására, illetve kizárólagos birtoklására. Az ilyen törekvésekkel szemben törvényes úton mindenki jogosult és köteles fellépni.
(3) Az Alkotmány és a jogszabályok érvényre juttatása érdekében kényszer alkalmazására kizárólag az állami szervek jogosultak.


Van HAZÁNK! Nem minden nép mondhatja ezt el magáról (azok a Magyarok, akik pl. Szlovákiában élnek, ennek talán jobban örülnek, mint mi :-( )! Sőt, demokratikus országban élhetünk, ami jobb, mint a diktatúra, élhetőbb. (igaz a teokratikus ország a legjobb)
A hatalom a nép választásából ered. Akiket a választásokon felruház a nép hatalommal, azok ezt gyakorolhatják. Olyan mértékben, amilyen arányban szavazatokat kapnak.
Bármilyen kényszeralkalmazást, csak az állam által fenn tartott rendvédelmi szervek tehetnek. Tehát a Gárdának nincs helye ebben az országban.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 07:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Péter!

Én az előbbieket sem nem az Alkotmányról sem a kereszténység ellenében írtam, hanem inkább Szent István, Szent korona és társai témában. Az nyilván öröm, ha valaki megtér, és így veszi fel a kereszténységet.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 08:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Indu, persze és MA is így lehet.

De kiönteni a gyereket csak azért, mert piszkos a víz :-(
Azt gondolod, hogy 1000 évvel ezelőtt nem terjedt a keresztyénség, hogy nem voltak Jézusnak igaz tanítói és követői, csak azért mert voltak erőszakkal "evangélizálók", voltak képmutató megtérők, olyanok, akik csak "uram-uramoztak", de nem tagadták meg magukat, nem vették fel a keresztjüket és nem követték az Úr Jézust?
Ilyen MA is van, sajnos......

Azt gondolom, hogy a Magyarság találkozott az Evangéliummal, Jézus Krisztussal, István király idejében.

Idézet:
ALAPVETÉS
A. Cikk
HAZÁNK neve Magyarország.
B. Cikk
(1) Magyarország független, demokratikus jogállam.
(2) Magyarország köztársaság.
(3) A hatalom forrása a nép.
(4) A nép hatalmát választott képviselői útján, kivételesen közvetlenül gyakorolja.
C. Cikk
(1) A magyar állam működése a hatalom megosztásának elvén alapszik.
(2) Senkinek a tevékenysége nem irányulhat a hatalom erőszakos megszerzésére vagy gyakorlására, illetve kizárólagos birtoklására. Az ilyen törekvésekkel szemben törvényes úton mindenki jogosult és köteles fellépni.
(3) Az Alkotmány és a jogszabályok érvényre juttatása érdekében kényszer alkalmazására kizárólag az állami szervek jogosultak.


Van HAZÁNK! Nem minden nép mondhatja ezt el magáról (azok a Magyarok, akik pl. Szlovákiában élnek, ennek talán jobban örülnek, mint mi :-( )! Sőt, demokratikus országban élhetünk, ami jobb, mint a diktatúra, élhetőbb. (igaz a teokratikus ország a legjobb)
A hatalom a nép választásából ered. Akiket a választásokon felruház a nép hatalommal, azok ezt gyakorolhatják. Olyan mértékben, amilyen arányban szavazatokat kapnak.
Bármilyen kényszeralkalmazást, csak az állam által fenn tartott rendvédelmi szervek tehetnek. Tehát a Gárdának nincs helye ebben az országban.

Az idézett szakaszban pl. még semmi baj nincs.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 08:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az új Alkotmány előkészítésével kapcsolatban kiküldött kérdőívben leírtátok-e ezeket a Szent-korona-tan körüli gondolataitokat?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 09:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én nem írtam le.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség