Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
 

Re: Az új Alkotmány
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 17:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
aki magát prófétának mondja,


Mária nem mondja magát prófétának és akik őt tisztelik szintén nem prófétának tartják.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 17:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, még egy kérdés és kérem válaszolj rá, ha máshol nem az Úr színe előtt:
Te a katolikus felekezetet a Thiatirabeli gyülekezethez hasonlítod?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 17:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Péter,

Miért, te hogyan értelmezed a 7 levelet a Jelenések könyvében? Én (anélkül, hogy konkrétan beazonosítanám most bármelyiket) azt gondolom, hogy valóságos akkori gyülekezetek problémáján keresztül későbbi keresztény korszakok gyülekezeteinek szól. Így bizony van szó róla benne katolikus-protestáns mindenféle gyülekezetek bűneiről, erényeiről.

Idézet:
de Jézus Krisztus anyjára azt mondani, hogy Jezabell lelke van benne...

ne má' Péter...
Nem tudom, hogy most ezt tényleg nem érted, vagy csak retorikai fogás? Nyilván Mária a legnagyobb tiszteletet érdemli, ami egy földi anyának kijárhat, ő nem Jézabel, nem gonosztevő, nem bálvány, stb. Az, hogy az ő nevében követnek el dolgokat, az nem őt magát minősíti.
A keresztes háborúkat, inkvizíciót Jézus nevében tették, sok sátáni dologgal egyetemben. Ha ezeket elítéljük, ezzel nem azt állítjuk, hogy Jézus maga a Sátán, ugye? Érdekes, hogy ilyen érzékenyen reagálod le ezeket, pedig borzasztóan izgalmas, nyomozásra érdemes téma ám... És lehet úgy kutatni, hogy még csak nem is kell gyűlölni közben más felekezeteket/felekezetűeket...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 18:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, még egy kérdés és kérem válaszolj rá, ha máshol nem az Úr színe előtt:
Te a katolikus felekezetet a Thiatirabeli gyülekezethez hasonlítod?

Igen. De nem csak én, hanem nagyon sok protestáns elődünk is így gondolta.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 19:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
, de Jézus Krisztus anyjára azt mondani, hogy Jezabell lelke van benne...

Kedves Péter!
Nem először jutunk el egy vitában arra a pontra, hogy megkérdezem, hova lesz ilyenkor a józan értelmed?
Hát ki a fene mondta, hogy Máriában lenne Jezabell szelleme?
Máriának nincs semmi köze a mária kultuszhoz. Egyszerűem az ő nevét használta a kat egyház arra hogy Jezabell szellemét imádatát és befolyását behozza az egyházba.
Mi ebben olyan érthetetlen?
Azt elfogadom, ha nem értesz egyet ezzel, de hogy nem érted meg, amit leírok, vagy félremagyarázod, vagy egész másról kezdesz el beszélni, azt nem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 20:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Igen. De nem csak én, hanem nagyon sok protestáns elődünk is így gondolta.


Ha így gondolod, akkor ezt is így értelmezed:
"18A Thiatirabeli gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezt mondja az Isten Fia, akinek szemei olyanok, mint a tűzláng, és akinek lábai hasonlók az ízzó fényű érchez:19Tudom a te dolgaidat, és szeretetedet, szolgálatodat, és hitedet és tűrésedet, és hogy a te utolsó cselekedeteid többek az elsőknél."

Idézet:
De Jézabell és Mária kapcsolata nekem magas.


Idézet:
Hát ki a fene mondta, hogy Máriában lenne Jezabell szelleme?


Idézet:
de a máriakultusz gyakorlatilag Jezabell szellemének az imádata és uralkodásának a hídfőállása.
Itt a kapcsolat Mária és Jezabell között.


hm....

A katolikus dogmatika nem tanítja, hogy Máriát imádni kellene.
Ugyan akkor engem is bánt a túlzott tisztelet és az olyan csúsztatások, hogy pl. bűntelen volt.
De ebből levezetni a fenti gondolatsort?
Ez is ugyan olyan túlzás a számomra, mint a katolikusoknál Mária szerepe.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 20:49 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Anélkül, hogy nagyon beleakarnék folyni, szerintem a máriakultusz hamis, és minden hithű protestánsól távol esik ennek az elfogadása. Nem hinném, hogy a mai korban meg kéne védeni protestáns részről egy hamis kultuszt.
Ex által belinkelt törvényjavaslat remélem, hogy javaslat marad, én nem értek ezzel a beterjesztéssel egyet, az más kérdés, hogy az állam az állam, én biztos, hogy nem tépem ki a hajam miatta.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 05., csütörtök 05:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Lit!

Mária személyének a túlhangsúlyozása tőlem is távol áll, de ennek a kritikájának a túlhangsúlyozása is. (Mária túlhangsúlyozása = Jezabell, Róma = Babilon, stb.)

A törvényjavaslatot én sem támogatom, van három keresztyén ünnepünk, aminek a valós tartalmát kellene először eljuttatni az emberekhez.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 05., csütörtök 05:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Mária személyének a túlhangsúlyozása tőlem is távol áll, de ennek a kritikájának a túlhangsúlyozása is.

Csak egy kérdés. Ha egy kultusz a Biblia mérlegén elvetendő (mert mondjuk Isten szemében utálatos), akkor ennek hogyan lehet a kritikáját túlhangsúlyozni? Hol van a túl? Vagy felemelem ellene a szavam, vagy megvonom rá a vállam, hogy ez még nekem belefér, hogy ne szóljak. Na de melyik a nagyobb szeretet?

Márpedig, hogy Isten nagyon érzékeny arra, hogy az ő általa kijelölt vallási kereteket picit se torzítsa emberi rendelkezés, erre sok igehely van. Pl. Jeroboám Béthelben és Dánban oltárt csinált, hogy a népnek ne kelljen Jeruzsálemig 'fáradnia', kijelölt ünnepeket hasonló időben, mint az Isten által kijelölt, papokat rendelt, minden szinte olyan volt, mint az eredeti. Lehetne rá mentséget találni, hogy ez attól még a Krisztus teste, meg ha szívből ment oda imádkozni valaki stb-stb. Isten ítélete sújtott le erre. Na most, ki járt el helyesen, aki ezt 'nagyon kritizálta' vagy aki azokat kritizálta, akik ezt kritizálták?

És tulajdonképpen nekem nem is az fontos, hogy egy-egy részletkérdésről meggyőzzelek Péter, a fent előkerült bármelyikről - hanem arról szeretnélek meggyőzni, hogy ami rossz, azt nevén kell nevezni. Ezt követeli a szeretet, meg az Isten házához való féltő szeretet. Nem azt, hogy a felszíni béke kedvéért elkenjünk dolgokat. (ez sztem a langymeleg dolog, amit Isten kiköp)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 05., csütörtök 06:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Lit, és Indu!
Egyetértünk.
Roppant érthetetlen számomra, hogy protestánsok miért olyan megértőek a tőrőlmetszett bálványimádással kapcsolatban.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 05., csütörtök 07:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Indu!

A nyelveken szólás túlhangsúlyozás, az ételek misztifikálása, ünnep napok üdvösségi kérdése bálvány a számomra, még sem állítom, hogy ezek a felekezet a "nagy Babilon".
Ez nekem a túlhangsúlyozás, a Krisztus testéből való kirekesztés.

És persze ez nyíltan nem hangzik el, csak olyan formában, ahogyan te is vallod, ha valaki megtér azért jó ha elhagy bizonyos felekezetet.
Tényleg nem hiszed - és ez jó is - de nálunk is így gondolják sokan, azaz ha egy adventista megtér, akkor tuti, hogy el fogja hagyni a gyülekezetét és min. református lesz belőle.

Szörnyű!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 05., csütörtök 10:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Péter!

Nehogy mérges legyél, mert annyit nem ér a téma. De ha nem vagy, akkor leírom, hogy szerintem hol van borzasztó nagy különbség a te érveid meg a katolikus dolgok között:
Idézet:
A nyelveken szólás túlhangsúlyozás, az ételek misztifikálása, ünnep napok üdvösségi kérdése bálvány a számomra, még sem állítom, hogy ezek a felekezet a "nagy Babilon".

Van olyan ige, hogy:
A ki eszik, ne vesse meg azt, a ki nem eszik; és a ki nem eszik, ne kárhoztassa azt, a ki eszik. Mert az Isten befogadta őt.
vagy:
Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve.
A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek.

Nyilván lehet ebből is bálványt csinálni, de az ige szerint lehet simán hitből csinálni úgy, hogy még tetszik Istennek.

De olyan ige nincs, hogy valaki szobrokat simogat, szentekhez imádkozik, tiszteli Máriát és a közbenjárását kéri, és ez még OK. Ellenben van olyan ige, hogy ne hivassátok magatokat Szentnek meg Atyámnak, de a papok megszólítása mégis ez X Atya, a Pápa meg a Szentatya - de még sok-sok igét hozhatnék.

Nem egy fajsúly a két téma. Az egyik hangsúlyok ide-oda helyezése, a másik az igével való masszív szembemenetel. Nem lehet egy lapon említeni a kettőt, és nem lehet védeni az utóbbit.

És még az utsó mondatodra: Ha egy X felekezetű meggyőz egy adventistát (vagy bárki mást) spec., hogy ez vagy az a gyakorlata nagyon gáz - és emiatt átmegy az X felekezetbe - ez szerintem nem veszteség (ha az tényleg biblikus dolog). Ha a hite úgy diktálja, hogy Istennek tetszőbb, hogy a régi gyakorlata helyett az újat folytassa, de azt nem tudja a régi helyen - nyilván menjen át. Csak hitből legyen.

Nem beleszületünk az egyházba, ahol halálunkig maradnunk kell, hanem az Isten akaratát keresve választjuk ki azt, ahol a leginkább kiteljesedhet a hitéletünk.

Szeretettel:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 05., csütörtök 11:29 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Én két részre bontanám a kérdést:
- Az államilag esetleges máriás ünnep
- Máriakultusz a Biblia szemszögéből

- Ahogy mondtam a máriakultuszt sehogy nem tartom helyesnek.
Ha ez a római egyház egyik fontos hitcselekménye, ez egy dolog, de ha az állam is belefolyik ebbe (ezt jelenleg azért nem tette meg) azt sehogy nem mentegetném.
- Az pedig exegetikai kérdés, hogy a Jel. könyve paráznája, behelyettesíthető-e ide. mármint a máriakultusz.Vannak akik igennel felelnek és vannak aki ezt tűl spekulatívnak tartják de ennek semmi köze Jézus anyjához, nem arról van szó hogy a biblikus Mária kép csorbulna.
Számomra nem azonos megítélésű a máriakultusz és az egyes karizmatikusok karizma túlhangsúlyozásával.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 05., csütörtök 14:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Én tovább bontogatnám a kérdést:

Lehet-e államilag munkaszüneti nappá tenni vallási ünnepet? Szerintem igen (karácsony, húsvét, pünkösd). Az már megkérdőjelezhető, hogy csak a katolikus hagyomány szerinti ünnepekre érdemes-e ilyen napot tenni, míg mondjuk a nagypéntek munkanap marad. Szerintem ez nem jó, a KDNP sajnos ilyen részérdekeket képviselt.

Megilleti-e Máriát valamilyen tisztelet, vagy sem? Szerintem igen. Addig egyetértek a katolikusokkal, hogy Mária Isten kegyelmébe fogadott személy még a reformátorok teológiája szerint is. A hitben példaképekre, halálukra emlékezés (mert ez sokak esetében mártírium) indokolt lehet. Mária a küldetését örömmel fogadta, és a jóhír közlésétől vállalta azt is, hogy tőr járja át a szívét. Hite példaértékű. Üdvössége szerintem nem vitatható.

Aztán vettem a fáradtságot és nem a katolikusokról olvastam, hanem belenéztem a neten a katekizmusukba. A Máriával kapcsolatos dogmák viszont szinte kizárólag hagyományon alapulnak és nem kiegészítik a Bibliát, mert jelen tudásom szerint nem egyeztethetőek össze vele (963-975. pontok). Máriából az egyház tökéletességének szimbólumát konstruálni nekem ugyanolyan követhetetlen, mint a Jézabell-Nagyboldogasszony-Diána fejtegetés. Tehát egy ilyen Mária-kultusszal közösséget vállalni reformátusnak nem lehet.

A katolikus egyház és a babiloni és egyéb kultuszok közti párhuzamot még nem fejtették ki számomra hitelesen. A sokáig alapműnek számító könyvet maga szerző vonta vissza. Mindenkinek ajánlom az alábbi linket:
http://www.apologia.hu/books/woodrow.html
Nagyon tetszett a szerzőnek az a gondolata, hogy ha egy kat. tanítás ellentétes a Bibliával, akkor ahhoz nem kell vallástörténeti összeesküvés-elméletet kreálni, nem kell társmegváltó kultuszról füllenteni.Éppen elég az írott Ige magában.
Én magam nem vagyok olyan filológiai és összehasonlító vallástörténeti ismeretek birtokában, hogy egy görög istennő, ugariti istennő és egy bibliai nő szellemisége közé egyenlőségjelet tegyek. Ahogy a "szakirodalom" színvonalán látszik, magukat a szerzőket sem zavarja a tényismeret ítéletalkotásukban.
És hogy nekem nem világos a Mária-kultusz és Jézabell szelleme közti összefüggés elsőre, annak oka az is, hogy olyan hívőket ismerek csak, akik viszonylag ritkán futnak össze szellemekkel és démonokkal. Ezeknek a megtért embereknek az életében úgy következett be látványos változás, vált az életük jó gyümölcsöket termővé, hogy előtte nem hánytak démont.
8,5 Mert ha vannak is úgynevezett istenek, akár az égben, akár a földön, mint ahogyan sok isten és sok úr van,
8,6 nekünk mégis egyetlen Istenünk az Atya, akitől van a mindenség, mi is őérte, és egyetlen Urunk a Jézus Krisztus, aki által van a mindenség, mi is őáltala.

Igyekszem úgy élni (jó lenne ha megközelíthetném a célt), hogy az életemben egyetlen Valóság legyen. Akkor semmiféle szellemnek nem lehet rajtam hatalma.
A katolikus hívőket nem kell leprásként kezelni, a Mária dogmáikat viszont nem lehet elfogadni.

Üdv: Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 05., csütörtök 17:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
És még az utsó mondatodra: Ha egy X felekezetű meggyőz egy adventistát (vagy bárki mást) spec., hogy ez vagy az a gyakorlata nagyon gáz - és emiatt átmegy az X felekezetbe - ez szerintem nem veszteség (ha az tényleg biblikus dolog). Ha a hite úgy diktálja, hogy Istennek tetszőbb, hogy a régi gyakorlata helyett az újat folytassa, de azt nem tudja a régi helyen - nyilván menjen át. Csak hitből legyen.

Nem beleszületünk az egyházba, ahol halálunkig maradnunk kell, hanem az Isten akaratát keresve választjuk ki azt, ahol a leginkább kiteljesedhet a hitéletünk.


Zsidókhoz írt levél 10.rész 21.-25.
És lévén nagy papunk az Isten háza felett: Járuljunk hozzá igaz szívvel, hitnek teljességével, mint a kiknek szívök tiszta a gonosz lelkiismerettől, És testök meg van mosva tiszta vízzel; tartsuk meg a reménységnek vallását tántoríthatatlanul, mert hű az, a ki ígéretet tett, És ügyeljünk egymásra, a szeretetre és jó cselekedetekre való felbuzdulás végett, El nem hagyván a magunk gyülekezetét, a miképen szokásuk némelyeknek, hanem intvén egymást annyival inkább, mivel látjátok, hogy ama nap közelget.


De beleszületünk az Egyházba, ahol halálunk után is maradunk.
Teljes mértékben idegen számomra az a hozzáállás, ahogyan a testvéri közösségről beszélsz....
:-(

Ha valaki megtér egy adott helyen, akkor nem véletlenül ott tért meg.
Súlyos esetekben az ember válthat gyülekezetet (nem megtért lelkész szétveri a hívőket), de ez extra eset és nem azzal függ össze, amit te írsz!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség