Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Következő
 

Re: Az új Alkotmány
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 18., hétfő 19:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
Jelöld meg légy szíves a hozzászólásokat, ahol ilyen jelzőket használtam. Lehet, hogy feledékeny vagyok, szívesen törlöm azokat is (önként).

Kedves Fony!
Nem azt mondtam, hogy te használtad, hanem azt, hogy az akkori érában mások, (pl én is) által használt, hasonló jelzőket eltűrted, nem zavart.

Zavart, de az akkori „érában” nem voltam moderátor. (Egyébként akkor is zavarna, ha én használnám.)
Visszamenőleg nincs jogom mások hozzászólásait moderálni, tehát ne reménykedj, régebbi beszólásaidból segítség nélkül kell megtérned. Jobb előbb, mint később sem. Tehát ebben sajnos nem tudok segíteni, bármennyire is szeretném irántad való segítőkészségemet ezen a téren is maradéktalanul kifejezni.
Egyéb vád?

exrefis írta:
Fony írta:
… A tények azt mutatják, hogy 8 év alatt tönkrevágták az országot azok, akiket 2002-ben hatalomra juttattatok és most a Fideszen kívül nincs más alternatíva. Imádkozni kell értük, nem pedig átkozni őket.

Ha csak az elmúlt nyolc évben működtek volna tönkretevős kormányok, akkor nem lenne olyan nagy baj, de sajnos, mióta eszemet tudom ilyenek működtek.

Ez így ismét nagyon „levegős”, hárítós válasz.
Nem ezen volt a hangsúly, hanem azon, hogy azok kritizálják és átkozzák leghangosabban a Fideszt, akik beszavazták azokat, akik az utóbbi nyolc évben vágták így haza az országot.
Pedig ettől még nem lesz tisztább a lelkiismeretük, de Isten kegyelme erre is elég lenne.
(Persze ha ebből megtérnének, s belátnák, hogy hagyták magukat átverni, s adták egy tál lencséért a kormányzást olyanoknak, akiknek eszük ágában sem volt az ország érdekeit képviselni, az ország javára sáfárkodni.)
exrefis írta:
Nos valóban nincs most a Fidesznek alternatívája és az értük való imával is egyetértek.

Akkor az egyetértésedet már csak tettekre kell váltanod, s áldanod kell őket. (Persze nem úgy, hogy azt kéred, hogy olyan törvényeket hozzanak, amilyeneket te szeretnél)
exrefis írta:
…Azzal is, hogy nem szabad átkozni őket, bár ilyenről nem hallottam.

Már megint viccelsz…
exrefis írta:
Fony írta:
Azért bocsájtanák el Indut, mert leírta ide a véleményét? Te sem gondolod komolyan.
Te sem félsz, hogy elbocsájtanak, s bátran leírod ide a véleményed, így van?

Ne rajtam kérd számon Indu félelmét.

Nem rajtad kérem számon, de te használtad érvként. Isten úgy is látja annak az okát, hogy Indu valójában miért törölte hozzászólásából azt, amit törlésre ítélt.
exrefis írta:
De nem alaptalan, mert pl volt munkatársaim, meg lettek félemlítve kirúgással, ha visszalépnek a magánnyugdíj pénztárba. Azt ugyanis be kellett a munkáltatónál jelenteni (állami szektor). Sejtheted, hogy nem volt sok visszajelentkező.
Hogy én nem félek, annak több oka is van, de azzal nem offolnék itt.

Gondolom, maradásra gondoltál, nem visszalépésre.
Annak idején még ennyi választás sem volt. Muszáj volt belépni a manyupba, ha akarta valaki, ha nem. Ha nem, kirúgták volna őket. Senki nem mert akkor ez ellen szólni, mert féltek.
Na, most kinek adjunk igazat?
Szerintem az Úr Jézusnak van igaza, s Benne a békesség. Szerinted?

Egyébként valószínűleg nem jártál messze az igazságtól a fenti megfogalmazással.
Biztos vagyok benne (?), olyanokról, hogy kirúgással lettek volna fenyegetve, ha visszalépnek az állami nyugdíjrendszerbe, (magánszektor) nem hallottál.

exrefis írta:
Fony írta:
Ha lélegzethez jut az ország, akkor jobb levegő áramlik be, mint volt, s egyelőre ez a lényeg.

Számomra csak egyik bűzt váltotta egy másik.

„Számodra”…. Így másként hangzik, így már maradhat. (persze nem a bűz, csak jogod van így vélekedni, és azt érezni.
exrefis írta:
Fony írta:
Az új alkotmány szerinted jobb lenne a keresztény hivatkozások nélkül? Ezt megint nem gondolod komolyan.

Erről írtam Péternek korábban.
Az alkotmánynak nem az a dolga hogy egy kissebbség a vágyait, vilánézetét rögzítse, hanem azokat az alapokat fektesse le, amelyekkel lehetőleg mindenki, de legalább is a zöm egyetért, vagy legalább is el tud fogadni.
Ha nem így van, akkor nem az egyetértés, hanem megosztás alapja lesz.

„…amelyekkel lehetőleg mindenki, de legalább is a zöm egyetért, vagy legalább is el tud fogadni.”
Hasonlóan érvelt Kohn-Bandit is a vele készült interjúban, a csúcs az volt, amikor aberrált gondolatnak minősítette a férfi-női kapcsolaton alapuló család megemlítését az Alaptörvényben.
Ez a szoc-bal-lib kisebbség vágya, világnézete, s ilyen elven szeretnék felépíteni a saját alkotmányukat, de ez soha nem így működött.

Az Alkotmánynak – helyesebben (szerintem) Alaptörvénynek az a rendeltetése, hogy biztosítsa az ISTEN SZERINTI TÖRVÉNYES rendet a társadalomban.
Nem hiszem, hogy bármilyen mértékben is pl. a Kohn-Bandit-tel egyetértők vágyaihoz, világnézetéhez, igényeihez kellene alakítani a törvényt .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 18., hétfő 20:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
Kedves Péter,
…..Ha pedig bibliai értelemben használjuk a szent szót, az jó és helyes dolog - csak István királyról spec. semmi olyat nem olvastam volna, amiből a megtérésére következtethettem volna, és ne inkább politikai fogásnak gondolnám ezt az egész kereszténység felvevősdit. Emellett persze még az is lehet, hogy megtért... De ez igen kevés alap arra, hogy szentnek nevezzük, nem?

Ettől még lehetett jó világi politikus, és király. Csak ne keverjünk bele a dologba bibliai vagy annak látszó terminusokat, nem? (Illetve, ha megtért hívő volt, akkor meg olyat idézzünk tőle, és ebben az esetben visszavonom a fentieket - akkor sem "szenteznék" személy szerint, mert nekem ez túl katolikus.)

Kedves Indu!

A kért idézet István királytól:
Idézet:
„AZ IGAZ ÍTÉLET ÉS A TÜRELEM GYAKORLÁSÁRÓL
A türelem és az igaz ítélet gyakorlása a királyi korona ötödik cifrázása. Dávid király és próféta mondja:
"Isten, a te ítéletidet add a királynak."
És ugyanő másutt:
"A királynak tisztessége szereti az igaz ítéletet."
A türelemről így beszél Pál apostol: "Türelmesek legyetek mindenki iránt."
És az Úr az evangéliumban:
"A ti béketűréstek által nyeritek meg lelketeket."
Ehhez tartsd magad, fiam: ha becsületet akarsz szerezni királyságodnak, szeresd az igaz ítéletet; ha hatalmadban akarod tartani lelkedet, türelmes légy.
Valahányszor, kedves fiam, ítéletet érdemlő ügy kerül eléd, vagy valamely főbenjáró bűn vádlottja, türelmetlenül ne viselkedjél, esküvel se erősködjél, hogy megbünteted; bizony ez ingatag lenne és mulandó, mert a bolond fogadalmat megszegi az ember; és ne is ítélkezz te magad, nehogy királyi méltóságodban a hitvány ügyben forgolódva folt essék, hanem az efféle ügyet inkább bírákhoz utasítsd, az ő megbízatásuk, hogy a törvény szerint döntsenek.
Óvakodj bírónak lenni, ám örülj királynak lenni s neveztetni.
A türelmes királyok királykodnak, a türelmetlenek pedig zsarnokoskodnak.
Ha pedig egyszer olyasvalami kerül eléd, amelyben ítéletet hozni méltóságoddal összefér, türelemmel, irgalommal, esküdözés nélkül ítélkezz, így lesz majd koronád dicséretes és ékes.

Vagy:
Idézet:
„A KEGYESSÉGRŐL ÉS AZ IRGALMASSÁGRÓL, VALAMINT A TÖBBI ERÉNYRŐL
Az erények mértéke teszi teljessé a királyok koronáját, és a parancsok közt a tizedik. Mert az erények ura a királyok királya, miként égi serege áll kereken tíz karból, úgy életed vitele kerekedjék ki tíz parancsból.
Kell hogy a királyt kegyesség s irgalmasság díszítse, de a többi erény is hassa át és ékesítse.
Mert ha a királyt istentelenség és kegyetlenség szennyezi, hiába tart igényt a király névre, zsarnoknak kell nevezni.
Ennek okából hát, szerelmetes fiam, szívem édessége, sarjam jövő reménysége, kérlek, megparancsolom, hogy mindenütt és mindenekben a szeretetre támaszkodva ne csak atyafiságodhoz és a rokonságodhoz, vagy a főemberekhez, avagy a gazdagokhoz, a szomszédhoz és az itt lakóhoz légy kegyes, hanem még a külföldiekhez is, sőt mindenkihez, aki hozzád járul.
Mert a szeretet gyakorlása vezet el a legfőbb boldogsághoz.
Légy irgalmas minden erőszakot szenvedőhöz, őrizd szívedben mindig az isteni intést: "Irgalmasságot akarok és nem áldozatot."
Légy türelmes mindenekhez, nemcsak a hatalmasokhoz, hanem azokhoz, akik nem férnek a hatalomhoz.
Azután légy erős, nehogy a szerencse túlságosan felvessen, vagy a balsors letaszítson.
Légy alázatos is, hogy Isten felmagasztaljon most és a jövőben. Légy majd mértékletes, hogy mértéken túl senkit se büntess vagy kárhoztass.
Légy szelíd, hogy sohase harcolj az igazság ellen.
Légy becsületes, hogy szándékosan soha senkit gyalázattal ne illess.
Légy szemérmes, hogy elkerüld a bujaság minden bűzét, valamint a halál ösztönzőjét.
Mindez, amit fentebb érintettünk, alkotja a királyi koronát, nélkülük sem itt nem tud senki uralkodni, sem az örök uradalomba bejutni. Ámen.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 18., hétfő 20:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Literaty írta:
A korintusiak szentek voltak, mert Isten megszentelte őket Jézus Krisztusban.

1Kor 1:2 az Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, azoknak, akiket õ elhívott és saját népévé tett

A Magyar korona pedig lehet egy történelmi jelkép, de, hogy nem szent az bizonyos.
Mint ahogy nem hinném, hogy Mária országa lennék, vagy mondhatnék akármit, ami az ország katolizálását illeti.
I.István nem a keresztyénséget hozta, hanem katolizálta az országot.
Ennek megvan a maga történelmi vonatkozása, de ma nem hinném, hogy ezt kéne dicsőíteni.

Kedves Literaty!

A lényeget a koronával kapcsolatban szerintem (akárki, akármikor, akármi mást aggatott rá) ebben a mondatban kell látni:
„Mindez, amit fentebb érintettünk, alkotja a királyi koronát, nélkülük sem itt nem tud senki uralkodni, sem az örök uradalomba bejutni. Ámen.”
Tehát I.István számára mindaz, amit fentebb felsorolt, jelenti a koronát, a korona pedig jelképezi az István által vallott, felsorolt szellemi értékeket. Így már a koronában sem látok semmi kivetnivalót, a mögötte lévő értékek pedig követendő például szolgálhatnának bármelyik miniszterelnöknek ma és a jövőben is.
A himnuszt mi úgy szoktuk énekelni, hogy „…megbűnhődte már az Úr a múltat, s jövendőt....”
Senki nem akart még megkövezni érte, s nekem sem kellett megtagadnom a magyar himnuszt emiatt a sor miatt.
Így van ez valahogy a koronával is.
Keresni kell a jót, s a jó is megtalál minket, mindenben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 18., hétfő 20:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
pauler írta:
Miért fontos István szentsége?
Azért fontos, mert ő katolikus értelemben szent és nem bibliai értelemben.
Bibliai értelemben keresztény sem volt.

Hála Istennek ezt nem te döntöd el.
Mégegyszer (mert ezt nem lehet elégszer idézni) István királytól:
Idézet:
„AZ IGAZ ÍTÉLET ÉS A TÜRELEM GYAKORLÁSÁRÓL
A türelem és az igaz ítélet gyakorlása a királyi korona ötödik cifrázása. Dávid király és próféta mondja:
"Isten, a te ítéletidet add a királynak."
És ugyanő másutt:
"A királynak tisztessége szereti az igaz ítéletet."
A türelemről így beszél Pál apostol: "Türelmesek legyetek mindenki iránt."
És az Úr az evangéliumban:
"A ti béketűréstek által nyeritek meg lelketeket."
Ehhez tartsd magad, fiam: ha becsületet akarsz szerezni királyságodnak, szeresd az igaz ítéletet; ha hatalmadban akarod tartani lelkedet, türelmes légy.
Valahányszor, kedves fiam, ítéletet érdemlő ügy kerül eléd, vagy valamely főbenjáró bűn vádlottja, türelmetlenül ne viselkedjél, esküvel se erősködjél, hogy megbünteted; bizony ez ingatag lenne és mulandó, mert a bolond fogadalmat megszegi az ember; és ne is ítélkezz te magad, nehogy királyi méltóságodban a hitvány ügyben forgolódva folt essék, hanem az efféle ügyet inkább bírákhoz utasítsd, az ő megbízatásuk, hogy a törvény szerint döntsenek.
Óvakodj bírónak lenni, ám örülj királynak lenni s neveztetni.
A türelmes királyok királykodnak, a türelmetlenek pedig zsarnokoskodnak.
Ha pedig egyszer olyasvalami kerül eléd, amelyben ítéletet hozni méltóságoddal összefér, türelemmel, irgalommal, esküdözés nélkül ítélkezz, így lesz majd koronád dicséretes és ékes.

Vagy:
Idézet:
„A KEGYESSÉGRŐL ÉS AZ IRGALMASSÁGRÓL, VALAMINT A TÖBBI ERÉNYRŐL
Az erények mértéke teszi teljessé a királyok koronáját, és a parancsok közt a tizedik. Mert az erények ura a királyok királya, miként égi serege áll kereken tíz karból, úgy életed vitele kerekedjék ki tíz parancsból.
Kell hogy a királyt kegyesség s irgalmasság díszítse, de a többi erény is hassa át és ékesítse.
Mert ha a királyt istentelenség és kegyetlenség szennyezi, hiába tart igényt a király névre, zsarnoknak kell nevezni.
Ennek okából hát, szerelmetes fiam, szívem édessége, sarjam jövő reménysége, kérlek, megparancsolom, hogy mindenütt és mindenekben a szeretetre támaszkodva ne csak atyafiságodhoz és a rokonságodhoz, vagy a főemberekhez, avagy a gazdagokhoz, a szomszédhoz és az itt lakóhoz légy kegyes, hanem még a külföldiekhez is, sőt mindenkihez, aki hozzád járul.
Mert a szeretet gyakorlása vezet el a legfőbb boldogsághoz.
Légy irgalmas minden erőszakot szenvedőhöz, őrizd szívedben mindig az isteni intést: "Irgalmasságot akarok és nem áldozatot."
Légy türelmes mindenekhez, nemcsak a hatalmasokhoz, hanem azokhoz, akik nem férnek a hatalomhoz.
Azután légy erős, nehogy a szerencse túlságosan felvessen, vagy a balsors letaszítson.
Légy alázatos is, hogy Isten felmagasztaljon most és a jövőben. Légy majd mértékletes, hogy mértéken túl senkit se büntess vagy kárhoztass.
Légy szelíd, hogy sohase harcolj az igazság ellen.
Légy becsületes, hogy szándékosan soha senkit gyalázattal ne illess.
Légy szemérmes, hogy elkerüld a bujaság minden bűzét, valamint a halál ösztönzőjét.
Mindez, amit fentebb érintettünk, alkotja a királyi koronát, nélkülük sem itt nem tud senki uralkodni, sem az örök uradalomba bejutni. Ámen.”

exrefis írta:
Mint mondtam, a magyarság nem találkozott a bibliai kereszténységgel.

Mondtad, de attól még ez sem lesz igaz.
Lásd fentebb, ha ilyen gondolatok születtek abban az időben, bizonyítja, hogy a magyarság találkozott már abban az időben is a bibliai keresztyénséggel.
exrefis írta:
Addigra a katolikus egyház már velejéig romlott volt és nem keresztény, csak terminológiákban, hanem keresztény üldöző.

Katolikusgyűlöleted mondatja ezt veled, s láttatja veled meg mindig csak a rosszat.
Isten gondoskodott arról, hogy ebben a nemzetben is elvesse az Evangélium magját, római katolikusokat is felhasználva ebben.
exrefis írta:
István politikus volt. Meg vagyok győződve, ha az akkori Európa buddhista lett volna, akkor buddhizmusta téríti át a magyarokat, mert akkor az volt a túlélés útja.

Ez így megint csak feltételezés.
Ami viszont tény:
- Az, hogy politikusnak, uralkodónak lett elhívva István király, nem zárja ki azt, hogy megtért hívő keresztyén volt.
- A törökkorszakban pl. a balkáni népekkel szemben a magyarság nem tért át muszlim hitre, pedig látszólag ez lett volna a „túlélés” útja.
De a „maradék” ragaszkodott a keresztyénségéhez, István szellemi „hagyatékának” is köszönhetően.
exrefis írta:
Erre a kereszténységre való hivatkozás nem hiányzik az alkotmányból, a szentkorona tan pedig egyszerű bálványimádás.

Ahogyan István utal a keresztyén értékekre, illetve a „korona” lényegét magyarázza, kifejezetten szükséges az alkotmányba. Tiszteld azt, Akit a korona jelképez - Istent, Akitől van a hatalom.
Ne imádd a koronát, s nem leszel bálványimádó. Keresztyén létedre tudnod kellene, hogy bálványok márpedig nincsenek.
Azt kell érteni a korona mögött, amit István értett, amire ő utalt, s nem lesz gond. A világ meg úgyis azt ért alatta, amit akar.
exrefis írta:
Ez az egyik problémája az alkotmánytervezetnek, annak ellenére, hogy van benne néhány nagyon jó tétel.

Ez az egyik, melyik a másik? Akkor egész jó az arány, merthogy ez sem probléma, csak nézőpont kérdése.
exrefis írta:
…Jobb lenne egy modern jövőbe tekintő alkotmányt alkotni, …

Kohn-Bandit is ezt javasolta, szinte szó szerint, s mit értett alatta? Te is hallgattad az interjut? Se család, se Isten, se semmi….
Csak az alkotmány – önmagáért… A törvénytelenség, istentelenség törvényesítése a szabadság (szabadosság) nevében.
Ez így paradoxon. Reméljük, hogy erre Isten rádöbbentette, s éppen emiatt jelentette be visszavonulását.
Kérdés, hogy az EU mikor jön rá.
Ha az EU teljesen átadja a világi jogrendszert a keresztény alap megtagadásával, ha eljön az ideje, úgy fog áthatolni rajta az antikrisztus szelleme, mint kés a vajon.
exrefis írta:
….és ha tiszteli akarjuk Istvánt, ezzel tisztelnénk leginkább, hiszen ő is egy jövőbe tekintőt alkotott anno.

Tiszteljük meg Istent azzal, hogy a jövőre tekintve alkotmányba foglaljuk azt most, amit Ő a jövőbe tekintve alkotott, s adott anno Istvánnak.
Intelmei a koronával (hatalommal) kapcsolatban a mai napig aktuálisak.
A probléma ugyanaz ma is, mint az ő korában volt. Az ateistáknak, Istentagadóknak természetes, hogy ez nem tetszik. Kérdés, hogy nekik kell e engedni, vagy Istennek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 18., hétfő 21:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
pauler írta:

....
Kedves Lit!

Elárulom - de csak neked - hogy a korona tan nekem is necces az alkotmányban, de ezért nem foglalkozni a többi részével, gáz...

Kedves Péter!

Bocs, hogy hallgatóztam, de megkérlek, másold már be ide az új alkotmányban szereplő korona tant.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 18., hétfő 22:15 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
pauler írta:
Kedves Lit!

Az alkotmány olyan teológiai kérdéseket is tartalmaz, mint külön neműek házassága, vagy a magzati élet védelme, mert ezek súlyos teológiai kérdések, jó lenne idáig is látni, tényleg nagy öröm.

Péter

Ezt már említettem pozitívan

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 19., kedd 06:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Tiszteletben tartjuk történeti alkotmányunk vívmányait és a Szent Koronát, amely megtestesíti Magyarország alkotmányos állami folytonosságát.


Ez a "korona tan", ami az alkotmányban szerepel, én többet nem olvastam.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 19., kedd 07:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Fony!
Minden tévedésedre és csúsztatásodra nem akarok válaszolni, mert látszik, hogy ez a vita nem értelmi síkon zajlik, ezért az érvek lepattannak a magaslataidról.
Csak egyik nagyon szellemi zavarra mutató mondatodra reagálnék.

Idézet:
Tiszteld azt, Akit a korona jelképez - Istent, Akitől van a hatalom.
Ne imádd a koronát, s nem leszel bálványimádó. Keresztyén létedre tudnod kellene, hogy bálványok márpedig nincsenek.

Ha bálványok nincsenek, akkor miért tartotta fontosnak Isten a tízparancsoltaba is belefoglalni a bálványimádás tilalmát?
A korona pedig nem jelképezi Istent. A Biblia Istenét bizonyosan nem. Valamilyen istent valóban képvisel. Nagyon pontosan fogalmaztad meg a bálvány fogalmát.
És még,
Idézet:
Katolikusgyűlöleted mondatja ezt veled, s láttatja veled meg mindig csak a rosszat.
Egyáltalán nem gyűlölöm a katolikusokat.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 19., kedd 08:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Fony, köszönöm, hogy hoztál idézeteket István királytól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 21., csütörtök 18:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
(1) Magyarország védi és fenntartja az egészséges környezetet.
(2) A természeti erőforrások, különösen a termőföld és az ivóvízkészlet, valamint a biológiai sokféleség és a kulturális értékek a nemzet közös örökségét képezik, amelynek a jövő nemzedékek számára való megőrzése az állam és mindenki
kötelessége.
(3) Magyarország védi a siketek és a némák jelnyelvét, mint a magyar kultúra részét.
P. Cikk
(1) Magyarország a béke és biztonság megteremtése és fenntartása, valamint az emberiség fenntartható fejlődése érdekében együttműködésre törekszik a világ valamennyi népével és országával.
(2) Magyarország a nemzetközi jogi kötelezettségeinek teljesítése érdekében biztosítja a nemzetközi jog és a magyar jog összhangját.
(3) Magyarország tiszteletben tartja a nemzetközi jog általánosan elismert szabályait. A nemzetközi jog más forrásai jogszabályban történő kihirdetésükkel válnak a magyar jogrendszer részévé.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 21., csütörtök 19:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Én is köszönöm az idézeteket István királytól. (pár napig nem voltam)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 26., kedd 11:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://hirszerzo.hu/kulfold/20110426_di ... laptorveny
Ezt a cikket nem ballib lap irta, kanem a konzervatív Die Welt.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 26., kedd 12:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
ezzel együtt egy rosszindulatú, fröcsögő cikk, és ezáltal hiteltelen is
(nyilván nem túl rózsás a helyzet Mo-n, de ha összekapnám magam, akkor az ottani neonáciktól kezdve a török etnikai problémákon át a miniszteri doktori plágium etc-ről tudnék egy "szar Németország" cikket írni, de az se lenne hiteles.)

Az itthon megfogalmazott és az itthoniaknak szóló (tehát nem a külföldre rohanó panaszkodó) kritikának van létjogosultsága. (külföldről is jöhet, ha nem arrogancia, hanem féltés van benne)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 26., kedd 15:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ámen!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 26., kedd 17:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=417382

Ez legalább konkrét kritika, tudom melyik cikkely ellen van ellen vélemény, ezt értem legalább, ugyan elfogadni nem tudom.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség