Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
 

Re: Az új Alkotmány
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 29., péntek 18:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
:)

Nem is tudtam rólad ezt a tűzoltósat, márpedig akkor egy kicsit, szegről-végről kollégák vagyunk - na jó tényleg csak picit, de én tűz- és munkavédelmi előadásokat is szoktam tartani cégeknél, és mi tartjuk fenn a http://www.tuzvedelem.lap.hu oldalt.
(ha tudtok tűz/munkavédelem tárgykörben munkát, szóljatok!)

Szia Kollegina! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 29., péntek 20:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Én meg szoktam szalonnát sütni a kertnek csúfolt 60 négyzetméterünkön és utána mindig gondosan eloltom a tüzet. :)

Akkor neked Ex, most bedurrant az agyad a nyugdíjazásotok megváltoztatásától?

Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 29., péntek 20:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, kereskedő az nem szakma, azaz hogy nem egy olyan szakma, mint a tied.
A cégen belül két foglalkozásom is volt már.
Az egyik tárgyalások, üzlet kötések, ár kalkulációk, akciók szervezése a másik emberek motiválása, ellenőrzése, vezetése.

A Fireproof-ot ajánlom minden Tűzlovagnak.

Indu, az újonnan születést is írtam...
Mi a bajod egyébként mostanában? (mehet priviben is...)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 29., péntek 21:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Én meg szoktam szalonnát sütni a kertnek csúfolt 60 négyzetméterünkön és utána mindig gondosan eloltom a tüzet. :)
Ezt nagyon jól teszed. :)

kuruc írta:
Akkor neked Ex, most bedurrant az agyad a nyugdíjazásotok megváltoztatásától?
Csaba
Tévedsz, én véleményem már régen az volt, hogy az irodai hivatásosoknak, amint amilyen én is voltam, teljesen felesleges korkedvezményes nyugdíjat adni. A Fidesz nagy hibája, hogy ezzel egy kalap alá vette a talpas tűzoltókat is. Nekik meg kellene hagyni. Ha van egy kis eszük, akkor ezt az engedményt meg is teszik és akkor lenyugszanak a kedélyek.
Olyan jó lenne, ha néha igazságot lehetne szolgáltatni, pl azzal, hogy a döntéshozók lakóhelyét 60 éves tűzoltók védenék és mentenék a tűz elöl az "okos" döntéshozókat. :)
Én egyébként, még az előző szabályok szerint idén január 1-el nyugdíjba mentem, mert olyan helyzet állott elő, hogy ez volt az optimális döntés számomra. És ezért is dicsőség az Úrnak.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 30., szombat 06:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az a baj Ex, hogy az erősebb érdekérvényesítési képesség az irodákban van és kevesen mondják azt, amit te. (Ill. te visszaadnád a nyugdíjat?)

Egyébként miért kérdezted, hogy mi a foglalkozásom?
Nem volt igaz a példám?
Nem arról szól az a cikkely, hogy ne adósítsuk el az országot már a tervezés pillanatában?

Egyébként az a bajom ezzel, hogy második bajként a kölcsönző pénzügyi intézmények nem csupán a munkájukat végzik, mert nekik az lenne a feladatuk, hogy kiadják a pénzt (megvizsgálva a kockázatot) és időben küldik a csekket, majd beszedik a törlesztő részleteket.
Amikor ezek az vállalatok politikai, személyi kérdésekben utasítást adnak, akkor messze túllépik a hatáskörüket.
Ezért nem jó eladósodva lenni.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 07:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://vastagbor.blog.hu/2011/05/03/a_n ... aign=index

Máris igazolódik amit mondtam és senki nem vette komolyan. Vagyis.
A kereszténységre való hivatkozás helyett a katolicizmusra való hivatkozás a katolikus nyomulásnak nyit azonnal teret.
Még hatályba sem lépett, máris e tőrőlmetszett bálványünnepet akarnak bevezetni.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 11:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Szia Ex!

Mivel Jézus édesanyjáról van szó, én nem használnám a bálványünnep kifejezést. A mennybe felvétetés dogmája tisztán hagyományon alapul, nincs róla egy szó sem a Bibliában.
Azt viszont ép eszű ember nem vitatja, hogy Mária üdvözült, az utolsó ítéletkor sem lesz félnivalója. A bejutás technikájában nem értünk egyet a katolikusokkal.

Ez egy összetett kérdés azért. Hol van jelenleg Illés és Mózes, akik a megdicsőülés hegyén jelentek meg Jézussal? Akik hasonló státuszban vannak, könyörögnek-e az élőkért? Ezekben a kérdésekben nem értünk egyet a katolikusokkal, de alapvetően az nem bálványimádás, hogy megünneplik Mária üdvözülését. Legalábbis jelenlegi ismereteim alapján úgy tűnik.

Más kérdés, hogy mit produkál a népi vallásosság egy-egy ilyen ünnepen (szobrok csókolgatása, stb.).

Neked mivel, vagy kivel van bajod? Máriával gondolom nem. Üdvözülésének tényével sem valószínű.

Üdv. Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 11:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Kuruc!
Remélem azt nem kell elmagyarázni, hogy azoknak a protestánsoknak, akiknek baja van a máriakultusszal, nem Jézus anyjával Máriával van baja.
Az a baj, hogy a katolicizmus ezeken a kultuszukon keresztül integrálta az ősi pogány bálványokat és ezekkel felhígította, megrontotta, megfertőzte kereszténységet.
Amíg ezt nem fogadod el, addig csak elbeszélhetünk egymás mellett.
A máriakultuszban tovább él a régi és mindenféle név alatt megjelenő anyaisten imádat és Jézabell szelleme.
Az egyszerűség kedvéért, csak vulgárisan: ez a szellem okozza a legtöbb családi problémát, amire Net utalt és nap mint nap beleütközik.
Ez okozza az Egyház elnőiesedését, egyben erőtlenségét és nem utolsó sorban a férfiak töketlenségét (elnézést a kifejezésért, de ezzel lehet legtömörebben és legpontosabban leírni a következményt).
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 12:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Ex!
Az idegen kultuszok beáramlása a szentek kultuszán keresztül is történt, nem csak Mária személyének felhasználásával. Tulajdonképpen egyfajta rosszul felfogott "missziós" eszköz volt a gyarmati népek megnyerésére a kultuszaik bújtatott továbbélésére.
De Jézabell és Mária kapcsolata nekem magas. Ha jól emlékszem az 1. Kor.-ban van valahol, hogy a hitben élt elődök példáját tisztelni kell. Ezért önmagában Mária és az apostolok ünnepei, ref. emléknap önmagában szerintem nem lenne gáz, nem kell a fürdővízzel a gyereket is kiönteni, hanem a népi vallásosság tehertételével kellene a katolikus egyháznak szembefordulni.
Nem mellesleg az Isten nem csak férfi, hanem nő is. Nem nemek nélküli, hanem benne van a nemek teljessége. A maga képére teremtette az embert férfivé és nővé. Ezért férfias és nőies jellegre (határozottság és gyöngédség) egyaránt szükség van az egyházban.
Üdv. Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 12:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Na, megvan az az ige, amire a volt vallástanárunk is azt mondta, hogy a hithősök tiszteletét megalapozza:
Ne feledkezzetek meg vezetőitekről, akik az Isten igéjét hirdették nektek. Figyeljetek életük végére, és kövessétek hitüket. Zsid. 13,7.
Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 13:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Bármiből lehet bálványt csinálni, még Jézusból is, ha a személye helyett arany szobrocska formájában kezdjük el tisztelni. Ez nem Jézus vagy Mária személyén ejt csorbát, hanem a bűnt fokozza. Hogy nem csak a népi túlzásokról van szó a Mária-kultusz esetében, arra csak utalás szintjén említeném a katolikus teológiában bevett Isten-Anya, Isten-Szülő, Társmegváltó stb. kifejezéseket, vagy akár a sok-sok képi ábrázolást a felnőtt méretű Máriával az ici-pici Jézussal a karján. Máriát borzasztóan tisztelhetjük, hogy végig csinálta, amit. De ha magasabb polcra tesszük, mint ami megilleti, (ami ellen nyilván ő tiltakozna a legjobban), azzal istenkáromlást követünk el.
Mária egy eszköz, egy edény volt, nem Isten-szülő. (nyilván ő szülte meg Jézust, de itt azt értve amit a katolikus egyház ért rajta) A mennybemenetelét ünnepelni pedig azért is helytelen, mert a menny előtt még lesz az ítélet - ezt fontos lenne az emberek tudatába verni, hogy a szeretteik még nem bárányfelhőn hárfázva néznek le ránk.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 14:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Indu!
Remélem ezt nem gondoltad komolyan.
Máriát Isten-Anyának és Társ-megváltónak sem tartotta a hivatalos katolikus dogmatika soha. Az egy kellemetlen dolog, hogy a társmegváltói "címért" aláírásokat gyűjtöttek és olyan hiteles életű emberek, mint Teréz anya is aláírta.
Az Isten-szülő (Teotokhosz) kifejezés a krisztológiai viták idején, az ókori egyház idejében született. A Krisztus istenségét tagadó irányzatokkal szemben, mert Krisztus fogantatásától teljes értékű ember és teljes értékű Isten volt. Ezért Mária Istent szült. Ennyi az egész lényege, mondanám, hogy nincs benne semmi rendkívüli, de ez még nekünk protestánsoknak is csoda.
Aki vitatja, hogy Mária Isten-szülő, az a krisztológiai vita tévtanítóival áll egy oldalon.
Az ábrázolások kérdésébe nem akarok belemenni, mert messzire vezetne. De Jézus is volt gyerek, valószínűleg szót is fogadott a szüleinek, ha pl. egy filmben így ábrázolnák abban nincs semmi különös. Nekem a kis méretű felnőtt ábrázolás a természetellenes.
Üdv. Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 14:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Egyet értek!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 15:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
De Jézabell és Mária kapcsolata nekem magas.

Megpróbálok neked könyvtárnyi irodalmat néhány mondatban összefoglalni.
Ősidők óta létezik a pogányok között az istenanya (istenszülő) kultusz, ahol egy anyaistent imádnak. Különböző kuktúrákban különböző néven jelenik meg, de mindig ugyanarról a szellemről van szó. Astarot, Artemis, Diana stb.
Jezabell az egyik megtestestesítője volt ennek a szellemnek ezért Jezabell szellemének is nevezik, de végeredményben ugyanarról van szó.
A kereszténységben a máriakultusz az a trójai faló, amelyen keresztül az Egyházba is benyomult. Csak egy keresztény mázzal le lett öntve, de a máriakultusz gyakorlatilag Jezabell szellemének az imádata és uralkodásának a hídfőállása.
Itt a kapcsolat Mária és Jezabell között. Hiába nevezik Máriának ez ugyanaz a az ősi pogány istennő, aki az Egyház legnagyobb ellenfele itt a földön. És a harcban jelenleg nagyon jól áll. Többek között azért is, mert ezt egy reformátusnak kell magyaráznom. Ha egy katolikusnak magyaráznám, az haggyán.

"18A Thiatirabeli gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezt mondja az Isten Fia, akinek szemei olyanok, mint a tűzláng, és akinek lábai hasonlók az ízzó fényű érchez:19Tudom a te dolgaidat, és szeretetedet, szolgálatodat, és hitedet és tűrésedet, és hogy a te utolsó cselekedeteid többek az elsőknél.20De van valami kevés panaszom ellened, mert megengeded amaz asszonynak, Jézabelnek, aki magát prófétának mondja, hogy tanítson és elhitesse az én szolgáimat, hogy paráználkodjanak és a bálványáldozatokból egyenek.21Adtam néki időt is, hogy megtérjen az ő paráználkodásából; és nem tért meg.22Íme én ágyba vetem őt, és azokat, akik vele paráználkodnak, nagy nyomorúságba, ha meg nem térnek az ő cselekedeteikből.23És az ő fiait megölöm halállal; és megtudják a gyülekezetek mind, hogy én vagyok a vesék és szívek vizsgálója; és mindeniteknek megfizetek a ti cselekedeteitek szerint.24Néktek pedig azt mondom és mind a többi Thiatirabelieknek is, akiknél nincsen e tudomány, és akik nem ismerik a Sátán mélységeit, amint ők nevezik: nem vetek reátok más terhet,25Hanem ami nálatok van, azt tartsátok meg addig, míg eljövök.26És aki győz, és aki mindvégig megőrzi az én cselekedeteimet, annak hatalmat adok a pogányokon;27És uralkodik rajtuk vasvesszővel, mint a fazekas edényei széttöretnek; amiképpen én is vettem az én Atyámtól:28És adom annak a hajnalcsillagot.29Akinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek."
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04., szerda 17:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Jézabelnek, aki magát prófétának mondja, hogy tanítson és elhitesse az én szolgáimat, hogy paráználkodjanak és a bálványáldozatokból egyenek


Aki imádja Jézust és szereti Máriát az anyját, az paráznaságra csábít és bálványáldozati húst etet?

Ilyen szinten összekeverni a dolgokat és szétszórni......
(ezt egy protestáns oldalon sem szabad szó nélkül hagyni)

Mária, Isten anyja, Jézus Krisztus Isten és az Ő földi anyukája Mária.
Nem hiszem, hogy a Teremtő, az Alfa és az Omega anyjának gondolja bárki is Máriát, de hogy az Isten fogant meg benne, az nem kérdéses, ha valaki komolyan veszi az Igét!

János 14.9.
Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Mária nem "faló", valóban túlozva van néha a szerepe, de Jézus Krisztus anyjára azt mondani, hogy Jezabell lelke van benne...

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség