Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Következő
 

Re: Az új Alkotmány
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 06:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
2Kor 6,14-16:
Idézet:
Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?
És mi egyezsége Krisztusnak Béliállal? vagy mi köze hívőnek hitetlenhez?
Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, amint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttök járok; és leszek nekik Istenök, és ők én népem lesznek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 06:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
ezt mihez kapcsolódva írod?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 07:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A szenthez, mert ez a szentség! Az Isten számára lefoglalt.
Az a döbbenetes, hogy olyan figyelmeztetéseket olvasunk a Korintusi gyülekezet felé, amit, ha a tisztaságot, bűntelenséget szemelőt tartva vizsgálunk, kizártnak gondolhatjuk, hogy ezek az emberek szentek voltak. Megszentelődtek, de jelen időben történő szentségük az elválasztáson alapult.

Indu, én is másoltam már be pl. Zrinyitől egy verset a hitéről.
Semmi hatása sem volt, pedig gyönyörűség, hogy ugyan az a Krisztus volt a vezetője, mint ma nekünk.
Kuruc is másolt be írást István királytól, semmi hatása sem volt.

Miért fontos István szentsége? Nem az üdvösség miatt, hiszen arról örökké vitatkozhatnánk, hanem azért, hogy keresztyén volt, vagy sem.
Keresztyén vezetőnek lehet mondani, keresztyén uralkodónak, vagy sem?

Én úgy látom, hogy mindent megtett annak érdekében, hogy a sámánizmusból kivezesse ezt a népet és a kor egyetlen keresztyén felekezete felé terelje a nemzetet.

Kedves Literaty!

Olvasunk a Bibliában arról, hogy tárgyak lehetnek szentek? Lehetséges, hogy ma is van akár olyan hely, amit Isten megszentel a jelenlétével?

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 07:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Indu írta:
ezt mihez kapcsolódva írod?

Egyrészről a korinthusiak szentségének bizonyítására:
Idézet:
Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, amint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttök járok; és leszek nekik Istenök, és ők én népem lesznek.
Az Istennek elkülönített, akkor is, ha pillanatnyilag semmi nem látszik a szentségéből, szent. (Tehát ugyanazt "mondom", amit te)
Másfelől meg Szent István 'szentségéhez' kapcsolódva. A felemás igát én nem a házasság igájára értem ugyanis, hanem arra, amikor a szent dolgok a profánnal elkeverten jelennek meg valaki gondolkodásában. Amikor nem válik el élesen az Isten szerinti szentség a földi "szentségtől". Tehát itt is ugyanazt "mondom", amit te.
Tisztább ügynek tartom például hívő megközelítésből, ha mondjuk egy iromány, akármelyik, nyíltan ateista akár, mint ha profán gondolatokkal elkeverve jelennek meg kereszténynek tűnő gondolatok. A hatalomtól mindenkor elkülönülő kereszténységet is jobb állapotnak tartom, még akkor is, ha ez az elkülönülés nyílt üldözéshez vezet, mint a hatalommal megkínált kereszténységet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 08:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Miért fontos István szentsége?
Azért fontos, mert ő katolikus értelemben szent és nem bibliai értelemben.
Bibliai értelemben keresztény sem volt.
Mint mondtam, a magyarság nem találkozott a bibliai kereszténységgel. Addigra a katolikus egyház már velejéig romlott volt és nem keresztény, csak terminológiákban, hanem keresztény üldöző.
István politikus volt. Meg vagyok győződve, ha az akkori Európa buddhista lett volna, akkor buddhizmusta téríti át a magyarokat, mert akkor az volt a túlélés útja.
Erre a kereszténységre való hivatkozás nem hiányzik az alkotmányból, a szentkorona tan pedig egyszerű bálványimádás.
Ez az egyik problémája az alkotmánytervezetnek, annak ellenére, hogy van benne néhány nagyon jó tétel. Jobb lenne egy modern jövőbe tekintő alkotmányt alkotni, és ha tiszteli akarjuk Istvánt, ezzel tisztelnénk leginkább, hiszen ő is egy jövőbe tekintőt alkotott anno.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 08:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Mint mondtam, a magyarság nem találkozott a bibliai kereszténységgel. Addigra a katolikus egyház már velejéig romlott volt és nem keresztény, csak terminológiákban, hanem keresztény üldöző.


És még is Szent, ahogyan Saul.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 09:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
És még is Szent, ahogyan Saul.
Kedves Péter!
Saul, keresztényüldöző korszakában nem volt szent. A megtérése, "pálfordulása" után lett szent.
Ilyen a katolikus egyházzal nem történt. Éppen ellenkezőleg, a tévedhetetlenség dogmával a változatlanságukat jelentették ki, vagyis közösséget vállatak az összes antikrisztusi bűnnel, ahelyett, hogy kárnak és szemétnek ítélték volna, ahogy Pál tette.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 09:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A szentkorona tanon túl is vannak bajok az új tervezettel.
Papp lajos aztán nem mondható se baloldalinak, se liberálisnak.
http://www.youtube.com/watch?v=1zw2ZKdN8y0&


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 16:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Tévedés, Pál már Saul korában is szent volt.
A katolikus felekezet pedig Krisztus teste, akár milyen állapotban is volt, vagy van Krisztus változtatja, függetlenül az emberi kijelentésektől!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 16:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nem hallottam most sem pontosan megjelölt kritikát az alkotmányról.
Azt hallottam, hogy a valóságban másként lehetnek dolgok, de ennek nincs köze az alkotmányban foglalt alapszabályhoz. Olyan jó, hogy már működik az új alkotmány, mert erre hivatkozott ez az ember.

Talán azt hiányolta, hogy a politikusoknak legyen pszichikai vizsgálata.
ok, de akkor ki választ?

Annak örülök, hogy az alkotmány kidolgozásában látható módon Krisztusban testvéreim is jelen voltak.
Mint só, megjelenik ez az alkotmányban.
Természetesen nem szent irat az alkotmány, nem Isten Szava, hiszen ez csak egyedül a Biblia a maga teljességében.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 18:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Tévedés, Pál már Saul korában is szent volt.
Ez így nagyon félrevivő megfogalmazás, bár érteni vélem, hogy Isten előreismerése alapján mondod ezt. Pál maga bánkódott (nyilván) azon, hogy üldözte az egyházat, és abban az állapotában, abban az időpontban még nem is volt Isten által megszólítva, elkülönítve stb.

>A katolikus felekezet pedig Krisztus teste, akár milyen állapotban is volt, vagy van Krisztus változtatja, függetlenül az emberi kijelentésektől!
Nem felekezetek a Krisztus teste, hanem az egyes hívők. Még katolikus szerzők is beazonosítják Rómát a Jelenések könyve Babilonjának, meg is lepődtem ezen... Jézus sztem nem felekezeteket, teológiákat ismer el, hanem cselekedted? nem cselekedted? jobbra - balra.
Idézet:
Tudom a te dolgaidat és nyomorúságodat és szegénységedet (de gazdag vagy), és azoknak káromkodását, a kik azt mondják, hogy ők zsidók, és nem azok, hanem a Sátán zsinagógája.

Itt most nem a korábbi ki a zsidó témához, hanem arra példának, hogy lehet valaki része valaminek, ami korábban még kóser volt, aztán a sátán zsinagógája lett. Nincs olyan, hogy valami szent függetlenül az állapotától. Ez szerintem nagyon veszélyes, laza kereszténység irányába vinne: mindegy, hogy mit csinálok, mert úgyis szent vagyok, és a vége csak jó lehet... Hát nem.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 19:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Indu!

Számunkra valóban befoghatatlan, de a kiválasztásunk előbb megtörténik, mint az, hogy ezt észleljük és akarjuk. Isten részéről a szentség már kész van a Krisztusban való kiválasztás alapján, aztán persze jön a naponkénti átvétele ennek.

Ef 1,4 A szerint, a mint magának kiválasztott minket Ő benne a világ teremtetése előtt, hogy legyünk mi szentek és feddhetetlenek Ő előtte szeretet által,

Idézet:
Nem felekezetek a Krisztus teste, hanem az egyes hívők.


A jelenések könyvében is közösségekről beszél az Úr és korábban is több akolról.
Persze van személyes felelősség, de Krisztus teste egyénekből és a belőlük épült templomból áll.

1Pt 2,5 Ti magatok is mint élő kövek épüljetek fel lelki házzá, szent papsággá, hogy lelki áldozatokkal áldozzatok, a melyek kedvesek Istennek a Jézus Krisztus által.

Krisztus teste felekezetekre és gyülekezetekre osztódott. Meg lett törve, ilyen szinten is, de Ő ezt miértünk engedte.

Az idézett Ige a Sátán zsinagógáját hozza elénk. Igen magas labda, nem ütöm le. :-)
Rómát azonosítani Babilonnal nekem elfogadhatatlan.

Idézet:
Nincs olyan, hogy valami szent függetlenül az állapotától. Ez szerintem nagyon veszélyes, laza kereszténység irányába vinne: mindegy, hogy mit csinálok, mert úgyis szent vagyok, és a vége csak jó lehet... Hát nem.


Pedig ez az igazság és nem laza, hanem szabad.
A helyzetem Isten előtt "kiválasztott Krisztusban", azaz szent.
Az, hogy engedelmesebb, vagy engedetlenebb időszakomat élem, nem változtat a fenti tényen és ez a szabadság vezet el oda, hogy valóban szent legyen az életem és ne olyan "igaz", mint a farizeusoké volt.
Aki azt mondja, hogy mind1 mit teszek, mert úgy is szent vagyok, az nem tart naponkénti bűnbánatot, nem engedi, hogy Isten Lelke és Igéje vizsgálja.
Akit Isten kiválasztott és elhívott, azt erre az útra teszi rá, a naponkénti önvizsgálatra.
De én hiszem, hogy az üdvösségem SOHA nem azon az alapon áll fenn, hogy én mit tettem és mit nem tettem.
Sőt, az igaz tetteim is mindig azok, amiket a Szent Lélek és az Ige cselekszik bennem és általam.
A többi "jó cselekedetem" Isten előtt hamisság. (lehet a környezetem szépnek látja)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 19:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Én hiszem, hogy lehet az embernek üdvbizonyossága Jézus Krisztusért, az Ő érdeméért!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 19:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
[quote="Indu]Nincs olyan, hogy valami szent függetlenül az állapotától. Ez szerintem nagyon veszélyes, laza kereszténység irányába vinne: mindegy, hogy mit csinálok, mert úgyis szent vagyok, és a vége csak jó lehet... Hát nem.[/quote]
Amennyiben a szentség Isten számára elkülönítettet, félretettet jelent, az nem a hívő állapotát, hanem a helyét jelenti, logikusan. Istené vagyok, ez csak tudható, nem? Különben mit jelent a megtérés, ha nem ezt a bizonyosságot, hogy pillanatnyi állapotomtól függetlenül jó kezekben vagyok? A megkopott, bekoszolódott edény is, ha Istené, bármikor megtisztítható.
Miről szól különben a mi bizonyosságunk az örök élet felől, ha nem Jézus Krisztus mindenre elégséges áldozatán? Vagy hogyan méred be, hogy mekkora bűnnél veszted el az üdvösséget? Az veszélyes, ha Isten kegyelmét holmi fenyegetésekkel kiegészítve kínáljuk. Ennek semmi köze ahhoz, hogy "Elvégeztetett".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 17., vasárnap 20:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!
Idézet:
aztán persze jön a naponkénti átvétele ennek

És mi van, ha valaki 10 évig átvette, és utána többet nem veszi át?
Mire mondja azt a példázat, hogy barátom, hogy jöttél ide, pedig nincsen menyegzői ruhád? (a fehér ruha a szentek tökéletes cselekedete Jel 19,8 Zak 3,4 - mindezek a megszentelődésről beszélnek, amit nyilván csak Istennel járva, tehát nem saját erőből lehet tenni, ellenben ha ez nincs, akkor a menyegzőről kizavarják a vendéget.)

Isten elhívása (kiválasztása) mint idézted az Ef 1,4 - et nem az érdemeink alapján történik, nem csak ránk vonatkozik, hanem Isten szándéka világos: azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön. Tehát hív mindenkit. De mégsem üdvözül mindenki. Sőt nagy hajótörések is vannak a Bibliában, jól indult, Isten választottja volt, elbukott (pl. Saul) Isten a hatalmas bölcsessége miatt persze előre tudja, hogy kik azok, akik mindvégig állhatatosak maradnak - és AZOK üdvözölnek. Nem független ez tőlünk! Ha nem vagy mindvégig állhatatos, nem üdvözülsz. Isten persze mindent meg fog tenni, hogy üdvözülhess. Szinte érthetetlen de még Júdásért és Pilátusért is iszonyúan küzdött!!! Pedig tudta, hogy nem lesz eredménye. De még akkor is - NEM rajta múlik a dolog.

Mindez nem azt jelenti, hogy ne legyen reménységünk, hogy aki elkezdte bennünk - az végig is viszi. De mindvégig állhatatosnak lenni, imádkozni és meg nem restülni - ez a mi részünk. Nem érdemszerző jó cselekedet - hanem életmentő gyógyszer a rák ellen, nem dicsőség ha bevesszük amit az orvos rendel.
Idézet:
NX - Vagy hogyan méred be, hogy mekkora bűnnél veszted el az üdvösséget?

Az Igéből mérhető le, a Szentlélek elleni bűnnél, ami tulképpen a végleges megkeményedés. Amikor már nem is zavar a bűn, vagy Római lev írja: felemelt kézzel vétkeznek, amikor már az a frankó ami rossz. Sztem egy hívő is tud ilyen állapotba kerülni. Pl Saul esete, ahogy Isten választottjából lépésről lépésre a tökéletes sötétségig, endori jósnőig stb. keményedik.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 94 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség