Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Következő
 

Re: Az új Alkotmány
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 19:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
ebből 2 dolgot nem értek: hol linkelt be véleményeket Indu, és kik féltik a hatalmukat

(de ha úgy gondolod: nem fontos nekem mindent érteni, az előző kérdés lényegesebb volt)

Csatlakozom a nemértők táborához.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 19:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Indu írta:
milyen értelemben feud?


remélem ERRE várjátok a választ, mert kardozni nem szeretnék :D

akkor talán ez az "irodalom-dolgozat" kezdetnek (2007!):

http://www.google.hu/url?sa=t&source=we ... 4g17q8rUxQ


Szabó István filmrendező véleménye (2006!):
http://www.google.hu/url?sa=t&source=we ... COkiHGw7Fw
Idézet:
“Többek közt azért lehetett ez a regény remekmű, mert amit Móricz a húszas évek végén maga körül látott, úgy tudta megfogalmazni, hogy az nem csak az adott pillanat pontos riporteri leírásának felelt meg, hanem a magyar társadalom bizonyos állapotának, amelynek gyökerei és története van. Móricz az emberi kapcsolatok minőségének bemutatásában olyan pontos, olyan mély, hogy tökéletesen mutatja azt a szinte még a feudalizmus előttről származó törzsi magatartást, ami a magyar társadalmat a mai napig irányítja. És erről nem a mai Magyarország tehet, és nem az emberek, hanem azok a vezetői, akik nem számoltak le önmagukban, a lelkükben a törzsi magatartás betegségeivel. Azzal a beidegződéssel, hogy az a megbízható ember, akit kézben tudok tartani. És akit pozícióba juttatok, az majd eléggé fél tőlem ahhoz, hogy mindent megtegyen, amit én akarok. A rokon az, akit előre kell juttatni, s nem is kell vérrokonnak lennie, az a fontos, hogy “az érdekben rokon” legyen – most szó szerint idéztem Móricz Zsigmondot.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 13., szerda 21:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Literaty írta:
nemosinex írta:
pauler írta:
De nem, inkább elutasítjuk az alkotmányt, csak azért, mert korona van benne, ami jelképe a keresztyén államiságunknak.
Még érteném is ezt, ha sámánisták, és turulosok között lennék, de így érthetetlen számomra, nehezen befogadható.


A Szent Korona-tan története

(...)
A hagyományok szerint[1] 1038. augusztus 15-én, Nagyboldogasszony napján államalapító király, Szent István király Fehérvárott a Mennybe emelt Szűz Mária templomában országát a korona képében a Mennybe emelt Szűz Máriának ajánlotta fel. Célja egy, az Ég és Föld között létrejött szerződés létrehozása volt, mely a Kárpát-medencét Szűz Mária országává tette, úgy, hogy ezen a földi hatalmak se változtathassanak.
(...)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Szent_Korona-tan

Hát én erre nem lennék büszke az biztos.
A keresztyénséget pedig belekeverni a magyar államiságba ez tévút.
A mi országunk nem földi elsősorban. Isten pedig nem visel jobban gondot a magyarra, mint a szlovákra, mongolra, vagy bármely más nemzetre.
Azért vagyok magyar mert annak születtem, ez pedig nem ad okot a beképzeltségre, vagy valamiféle hamis hitre, miszerint hinnem kéne a magyarok istenébe.

Szóval, szerintem helyes egy új alkotmányt írni, mert a régi felett eljárt az idő.
Amit nagyon helytelenítek az a koronának a belekeverése, ez nekem nem tetszik.


nézzétek meg, hogy Balavány Györgynek mi nem tetszik (egyetértek vele, ha ez számít valamit)

http://www.mindennapi.hu/cikk/vezer/jez ... 04-08/2541

egyetlen (provokatív) mondat:

"Ne sírjuk már vissza a decens vallásos világot, ahol fess apukák hordták haza a minyont, a virágot meg a szifiliszt!"

na jó, még egy pici rész:

"Jézus nem etikus volt, hanem tökéletesen szent.

Az pedig, hogy az etika erőforrás volna, egyenesen hazugság. Bűnös voltunkból fakadóan sokszor képtelenek vagyunk megtenni, ami helyes, és képtelenek vagyunk nem tenni, ami helytelen. Az erkölcsi imperatívusz, legyen bármily kategorikus, senkinek nem ad erőt ahhoz, hogy helyesen cselekedjék. Sőt, a Biblia szerint az erkölcsi törvény puszta hirdetésétől a bűn felerősödik."

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 05:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Azért mert keresztyén értékrendet mutat az alkotmány, miért lesz ebből automatikusan feudális Pató Pál uramozás?
Nem értem! Ez a csúsztatás, hatalom féltésből van! Akiket betettek x helyekre az előző nomenklatúrában azok féltik a helyeiket. Ez is benne van abban a cikkben, amit Indu bemásolt.

Net, a fegyveres hatalom nem lehet az Egyházé, nekünk az Isten a Lélek kardját adta, az Igét, hogy azzal harcoljunk.
Ugyan akkor lehet hívő ember az, aki mondjuk egy törvényes rendfenntartó erőnél szolgál? (rendőrség)

A beidézett Ige azoknak szól, akik már az iskola felső évfolyamaiban járnak. Akik sok mindent tapasztaltak az Úr valóságából.
Jézus előre szól, hogy "kikért titeket a Sátán, hogy megrostáljon"
Én nem gondolom, hogy akkor lepődött meg Jézus, hogy mi is a kard, amikor meglátta.
Azt gondolom, hogy felszínre kellett kerülnie annak, hogy mi van a tanítványok szívének a legmélyén. Ez a rosta, ez volt Jób esetében is.
Szép-szép, hogy beszélünk a szeretetről, de milyen eszközök/megoldások vannak a szívünk mélyén?
A köpenyünk rejtett belső zsebeiben mik lapulnak?
És akkor Jézus ad egy utasítást. Egy beugrató kérdés (de inkább parancs).
Adj el mindent, amit eddig gyűjtöttél mellettem és cseréld le gyilkos eszmékre, gondolatokra, kardokra.
És akkor jön a döbbenet. Az apostolok köpenyének belső zsebeiben még mindig ott vannak a szablyák. Nem kell semmit eladni, nem kell semmit megvásárolni, mert igazából semmi sem változott az alatt a 3 év alatt...
És akkor mondja Jézus, hogy ELÉG!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 05:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
....és elindul a Passió, hogy az ember újjá legyen

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 05:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
....és elindul a Passió, hogy az ember újjá legyen


és ahogy AKKOR, sokszor MA SE értjük...

a "nem értés" EMBERI JOG... de HOVA VEZET?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 06:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
I. Cikk
(1) Magyarország címere hegyes talpú, hasított pajzs. Első mezeje vörössel és ezüsttel hétszer vágott. Második, vörös mezejében zöld hármas halomnak arany koronás kiemelkedő középső részén ezüst kettős kereszt. A pajzson a magyar
Szent Korona nyugszik.
[kép a címerről]
(2) Magyarország zászlaja három, egyenlő szélességű piros, fehér és zöld színű vízszintes sávból áll.
[kép a zászlóról]
(3) Magyarország himnusza Kölcsey Ferenc Himnusz című költeménye, Erkel Ferenc zenéjével.
[kotta szöveggel]
(4) A címer és a zászló a történelmileg kialakult más formák szerint is használható. A címer és a zászló használatának részletes szabályait, valamint az állami kitüntetéseket sarkalatos törvény határozza meg.


Örülök annak, hogy a zászlónk színei utalnak három fontos értékre, hogy a himnuszunk Isten nevével kezdődik (ezt is el akarták már venni)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 06:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Mit kellene érteni?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 07:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Örülök annak, hogy a zászlónk színei utalnak három fontos értékre, hogy a himnuszunk Isten nevével kezdődik


Hogy Isten nevével kezdődik, az még oké, csak később fordul istenkáromlásba, illetve a megváltás tagadásába. Ennek meg már nem örülök, és legtöbb keresztény ismerősöm nem is szereti emiatt. Gyerekkoromban szerettem, csak hívőként zavar a 'megbűnhődte már-e nép a múltat s jövendőt' kitétel. (=1. mi már lefizettük az árat a múlt, a jelen sőt a jövő bűneiért is, tehát nincs szükségünk megváltásra 2. a magyar nép életében lévő rossz nem a saját dolgaink jogos következménye, túl vagyunk büntetve, tehát Isten nem igazságos)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 07:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Ez a csúsztatás, hatalom féltésből van! Akiket betettek x helyekre az előző nomenklatúrában azok féltik a helyeiket.


Hatalomféltés?
Ennek a szónak jelen kontextusban nincs értelme, sztem

Bocs, hogy ezt a hsz-t "kicsit" lerövidítem utólag, csak paranoid vagyok, és napközben eszembe jutott, hogy mi van, ha rám is lecsap a fülke ...

_________________
Várván ama boldog reménységet


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Indu 2011. ápr. 14., csütörtök 20:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 07:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Indu: megrázó, amit írsz, és kicsit cáfolhatatlan, mert első kézből származó információ...

PONT erre utaltam a feudalizmussal...

net2rist írta:

Szabó István írta:
...az a megbízható ember, akit kézben tudok tartani. És akit pozícióba juttatok, az majd eléggé fél tőlem ahhoz, hogy mindent megtegyen, amit én akarok. A rokon az, akit előre kell juttatni, s nem is kell vérrokonnak lennie, az a fontos, hogy “az érdekben rokon” legyen – most szó szerint idéztem Móricz Zsigmondot.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 11:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Nehéz megszólalni ebben a vitában. Nem csak azért mert eléggé pörgős, de olyan indulatokat kavar, amiben nem jó érzés részt venni.
Előre bocsátom, hogy 18 éves korom óta (ami nem tegnap volt) ókonzervatív, királypárti, antimodern gondolkodású vagyok. Nagyon tisztelem a múltunk számos emberi teljesítményét. Ebből következik, hogy könnyen megkaphatom Pauler után én is a magam minősítését, mégis fontosnak tartom, hogy a hagyomány tisztelete megjelenjen egy református fórumon.
Szóval a hangnem. Szerintem megdöbbentő dolog ker. fórumon a beszélgető társat felmenteni értelemből és empátiából. Ez nem humor, hanem alázás.

Később szeretném igénybe venni a türelmeteket, hogy összefoglaljam a véleményem a múltunkkal kapcsolatban. Nem akarok én senkit meggyőzni, de hátha jó lesz tapasztalatnak, hogy mi mozgat egy múltba révedő figurát.

A Balavány-féle cikk nekem egyáltalán nem tetszik. Egyelőre egy érzés, nem szedtem ízekre a fejtegetést. Ami szemetszúrt, hogy a törvény felerősíti a bűnt. Szerintem a 10 parancsolatot nem azért adta az Úr, hogy kitoljon Izraellel.

Az etika a helyes cselekvés tudománya. A helyes cselekvés ad testet a hitnek a tapasztalati világban. Ami a nem hívők irányába szolgálat, mert a normális viszonyokhoz a föld sójának valahogy hozzá kell járulni.
Az hogy hogyan cselekszünk, mit tartunk jónak, azt eldöntik egyrészt az a priori ítéleteink, ismereteink (nagyjából ez a bennünk levő erkölcsi törvény, az ún. egyetemes kijelentés része), másrészt tanuljuk a társas lény szerepet, benne a szerepszemélyiségeink számos fontos vonását. A gyermekek tanulják a világot, ezért fontos, hogy tudjanak arról, hogy egy adott közösség tagjait megsértik-e pl. egyébként nem rossz szándékú cselekedetükkel.
Kierkegaard, mint végzett lelkész és filozófus szépen kifejtette a stádiumokat. Az esztétikait, etikait és vallásit. Az esztétikai (tetszik és kell) szintet meg kell tudni haladni. Az erkölcsi (nagyjából a gondos családapa) szintje az, ami egy társadalmat élhetővé tesz. Ezt meghaladja a vallási (tipikus példája Ábrahám, egyébként maga K. is), amikor valóban lophatunk úgy, hogy az nem bűn (pl. mikor a norvég partizánok ellopták Hitler készülő nukleáris fegyverét).
Megjegyzem: szép dolog a családnak fát lopni is, feltéve ha előtte két héttel nem dobálta játékgépbe a pénzét a delikvens.

Érzelmi létünk jelentős része is tanult elemekre épül. Ezért én inkább jónak tartom a szélesebb értelemben felfogott és használható etikát.

Nem kell félni szellemi értékek társadalmi képviseletének a felvállalásától.
Nem igazán ismerem az új alaptörvényt, a Fidesszel kapcsolatban hasonló "élményeim" vannak, mint Indunak, de miért ne lehetne a családot (értsd: külön nemű párok), a gyermekek értelmi, érzelmi fejlődését védendő értéknek tekinteni?

Még annyit a feudalizmusról, hogy egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy az valami borzasztó dolog. A feudális rend nagyjából a XVI. sz-ban kimúlt. Még nálunk is a második jobbágyság ellenére. Ami maradt, az árutermelő, heterogén társadalmakba tovább cipelt, értelmét vesztett privilégiumok rendszere.
Azért ebben az átok rossz feudalizmusban megállítottunk két világbirodalmat, a kiváltságos családoknak joguk volt az első sorban meghalni az ország védelmében. A reneszánsszal induló tudományos szemléletnek is le kellett valamikor rakni az alapjait (a skolasztikában alapozták meg a hitújításhoz nélkülözhetetlen klasszika filológiát, ráadásul a sokat szidott iszlámtól tanultuk újra ezt a tudományt a számtannal együtt).
A feudalizmus elemei modern társadalmi viszonyok közt néznek ki nagyon rosszul, azzal egyetértek. Egyébként olvassátok el a katolikus Kempis Tamás könyvét (Krisztus követése) és rájösztök, hogy nem is volt olyan álszent sötét szemétdomb a múlt.

Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 11:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Net, azt hittem hogy van olyan, amit mind a ketten értünk, ÉRTÜNK!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 17:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
kuruc írta:
…..mégis fontosnak tartom, hogy a hagyomány tisztelete megjelenjen egy református fórumon.
Szóval a hangnem. Szerintem megdöbbentő dolog ker. fórumon a beszélgető társat felmenteni értelemből és empátiából. Ez nem humor, hanem alázás.

Szerintem is.
Így Net2rist-et felmentem a „Társadalom - Politika - Gazdaság” topikban történő további részvétel terhe alól. Természetesen – ha erőt vesz magán - kivételt fognak képezni értelmes, építő (szurkapiszka és cinizmusmentes) hozzászólásai, ami nem ilyen, az törölve lesz. (’Mert állítólag értelmes is tud ám lenni, ha akar…)

Ex „bűzös” jelzőt tartalmazó hozzászólását szintén töröltem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 20:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Igaza van annak, aki tiszteli múltunk számos emberi teljesítményét, és igaza van annak is, aki a jelennel meg a jövővel szeretne inkább foglalkozni, és irtózik a múltba révedéstől. Igaza van annak, aki azt szeretné, hogy a vallásos értékek nagyobb szerepet kapjanak a hétköznapokban, és igaza van annak is, aki attól fél, hogy a keresztény értékrend kötelezővé tételével a lényegétől (az önkéntességétől és a szabadságától) fosztják meg a keresztyénséget. Igaza van annak, aki örül annak, ha azt hallja "Isten, áldd meg a magyart!", és igaza van annak, aki istenkáromlásnak tartja azt, hogy "megbűnhődte már e nép a múltat jövendőt". Igaza van annak, aki azt mondja, hogy a hívő úgy lehet a világ sója és világossága, hogy politizál, és igaza van annak is, aki nem politizálva lesz a világ sója és világossága. De ezek a dolgok inkább arról szólnak, hogy a mi keresztény hitünk milyen családi, neveltetésbeli, felekezeti és élményháttérbe ágyazódik bele. Kár lenne ezeket a - relatív - igazságokat abszolútként kezelni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség