Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Következő
 

Re: Az új Alkotmány
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 26., kedd 17:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=417133

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 26., kedd 17:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nem tudok jól németül, KONKRÉTAN melyik cikkellyel van baja a németeknek?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 28., csütörtök 17:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://stud-theol.blogspot.com/2011/02/ ... okben.html

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 28., csütörtök 17:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
pauler írta:
Nem tudok jól németül, KONKRÉTAN melyik cikkellyel van baja a németeknek?

gondolom kb azokkal, amikkel kapcsolatban Exrefis is kongatja a vészharangot... de ez csak tipp

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 28., csütörtök 18:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, eddig a koronát emelte ki egyedül. (nemzeti múltunk kezdete, de persze lehet katolikus nyomulásnak is nevezni)
Volt más is?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 28., csütörtök 18:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, eddig a koronát emelte ki egyedül. (nemzeti múltunk kezdete, de persze lehet katolikus nyomulásnak is nevezni)
Volt más is?

A legfőbb problém azzal volt, hogy Fidesz bebetonozta magát. Idéztük is neked az erre vonatkozó paragrafust.
A légyeg: a költségvetést a kilenc évre bebetonozott fideszkatona költségvetési bizottság vezetőjének álá kell írni, különben nem érvényes. Ha az év március 31-ig nincs költségvetés, akkor a fideszkatona köztársasági elnök feloszlathatja a parlamentet és új választást ír ki.
Ez azt jelenti, hogyha a Fidesz el is veszíti a választást 2014-ben, egy éven belül alkotmányosan megbuktathatják a kormányt. Ezt nevezik egypártrendszernek és ezt már ismerjük. Nem jött be.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 28., csütörtök 19:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nem önkényesen tesz bármit is az adott hivatalban lévő ember. Az alkotmány azt is magába foglalja, hogy nem párt érdek alapján dönt az illető, hanem az ORSZÁG érdeke alapján.

Az állam adósságok ellen te is sokat felszólaltál, de most nem hallasz, ez a szelektív hallás teszi értelmetlenné a kommunikációt két ember között.
Ex, mi alapján teheti félre valaki az adott év költségvetését? Egyet értesz ezzel az indokkal?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 28., csütörtök 22:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Nem önkényesen tesz bármit is az adott hivatalban lévő ember. Az alkotmány azt is magába foglalja, hogy nem párt érdek alapján dönt az illető, hanem az ORSZÁG érdeke alapján.

Az állam adósságok ellen te is sokat felszólaltál, de most nem hallasz, ez a szelektív hallás teszi értelmetlenné a kommunikációt két ember között.
Ex, mi alapján teheti félre valaki az adott év költségvetését? Egyet értesz ezzel az indokkal?

Talán megérted egy hasonlattal.
Ha ez az alkotmány hatályos lett volna tavaly, akkor idén március 31-én már meg is bukott volna a Fidesz kormány.
Ugyanis, az idei költségvetést a Költségvetési Bizottság úgy ítélte meg, hogy rossz, mert nem fogja teljesíteni a 3% alatti hiánycélt. A válasz erre az volt, hogy felszámolták a bizottságot, de ez most más kérdés. Minden esetre nem írták volna alá, a Kormány pedig magabiztosan állította, hogy de azzal semmi baj nincs.
Aztán év elején Matolcsi is belátta, hogy baj lesz, ezért azonnal zároltak 250 milliárdot, mondva, hogy ez biztonsági tartalék, majd nemrég azt mondták, hogy nem tartalék, hanem elvonás, vagyis ezt nem lehet elkölteni, mert elkalkulálták a bevételeket.
Vagyis nem bukott meg a kormány, annak ellenére, hogy elkalkulálták a költségvetést és ez rendben is van, hiszen a kormány abban a helyzetben van, hogy menet közben is korrigálhat.
Szóval ilyen egyszerű megbuktatni a kormányt a jelenlegi alkotmány szerint. Ne felejtsd el, hogy itt véleményről kalkulációról, becslésekről van szó, amiről szakemberek is vitatkozhatnak, tehát bármikor lehet azt mondani egy költségvetésre, hogy az nem jó, mert pl. a bevételek, a gazdasági növekedés nagyobbra van becsülve, kalkulálva, ezért borulnak a főszámok.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 29., péntek 05:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nem erről van szó az alkotmányban, mellé beszélsz, bocs.....
Értem amit írsz, de KONKRÉT megfogalmazása van annak, hogy milyen költségvetést nem lehet ELŐRE tervezni és ez arról szól, hogy 50% felett ne legyen az adósság.

Azaz, ha tudom, hogy havi szinten 300.000,- Ft a család bevétele, akkor a hiteleim ne haladják meg a 150.000,- Ft-ot.
Ne tervezzek még egy színes televízió vásárlást úgy, hogy havonta 200.000,- Ft fölé menjen a tartozásom.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 29., péntek 08:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Nem erről van szó az alkotmányban, mellé beszélsz, bocs.....
Értem amit írsz, de KONKRÉT megfogalmazása van annak, hogy milyen költségvetést nem lehet ELŐRE tervezni és ez arról szól, hogy 50% felett ne legyen az adósság.

Azaz, ha tudom, hogy havi szinten 300.000,- Ft a család bevétele, akkor a hiteleim ne haladják meg a 150.000,- Ft-ot.
Ne tervezzek még egy színes televízió vásárlást úgy, hogy havonta 200.000,- Ft fölé menjen a tartozásom.
Kedves Péter!
Most már rákérdezek: Mi neked a szakmád?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 29., péntek 15:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
http://mindennapi.hu/cikk/vezer/miert-f ... 04-28/2915

vélemény?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 29., péntek 15:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, pontosan tudod, én nem tudok rólad szinte semmit.

Indu, az utolsó mondattal egyet értek.
Ezt ki fogjuk érdemelni azzal, hogy nem tudunk örülni annak az alkotmánynak, amit nem is akarunk megismerni.

Egy szakrális dolog van az Alkotmányban, ami a korona.

A szeretet hosszú tűrő, de nem végtelen időben.

Újonnan születést az Isten adhat egyedül, természetesen az ország nem születhet újonnan csak az egyének benne.

Nem sebtiben összekalapált, sokan írtak hozzá véleményt és hívő ember voltak ott az összeállításakor. Aki ezt állítja lehet még el sem olvasta, amiről szélsőségesen nyilatkozik, ez meg önmaga ítélete.

Amikor 200 millió Ft-ról lemond a ref. felekezet, azt vakbuzgóságnak ítéli a szerző.

Az utolsó mondattal viszont teljes mértékben egyet értek. Amikor a fasiszta jobbik hatalomra kerül, kérem ne kérdezzétek:
"Miért engedte meg ezt az Isten?"

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 29., péntek 15:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
komolyan csak az utsó mondattal? A szerző elkötelezett konzervatív hívő jobboldali stb... Semelyik kritikáját nem érzed találatnak?
Sztem azért nem leszünk "átok alatt" mert nem örülünk az alkotmánynak. De tök jó, hogy te örülsz neki, mert én mostanában inkább depis vagyok, és nem nagyon találok semmit ami lelkesít.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 29., péntek 17:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, pontosan tudod, én nem tudok rólad szinte semmit.

Kedves Péter!
Tényleg nem tudom. Annyit tudok, hogy egy multi kereskedelmi cégnél dolgozol, de ez nem a foglalkozásodra vonatkozó információ.
Rólam most sem tudok többet mondani mint, amit a találkozókon elmondtam
A katasztrófavédelemnél dolgoztam tűzoltó tisztként, eredetileg pedig villamosmérnök vagyok és mellesleg gazdasági mérnök is.
Remélem ezek után nem indiszkréció megkérdezni, hogy mi a szakmád.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új Alkotmány
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 29., péntek 18:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:)

Nem is tudtam rólad ezt a tűzoltósat, márpedig akkor egy kicsit, szegről-végről kollégák vagyunk - na jó tényleg csak picit, de én tűz- és munkavédelmi előadásokat is szoktam tartani cégeknél, és mi tartjuk fenn a www.tuzvedelem.lap.hu oldalt.
(ha tudtok tűz/munkavédelem tárgykörben munkát, szóljatok!)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség