Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 06., péntek 20:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Pilhál György: Iskolapélda
2008. június 6. 10:29


MNO
Az Állami Számvevőszék kimutatta, hogy a Magyar-Hiller-tárca csak 2005-ben és 2006-ban 2,7 milliárd forint kiegészítő támogatással rövidítette meg az egyházi iskolákat (és tartozik nekik ma is). Az ÁSZ javasolja a "miniszteri hatáskörbe utalt személyi felelősségrevonást".

Hilleréknek eszük ágában sincs személyi felelősöket keresni. A parti már esztendők óta zajlik, csak annyit változott, hogy a nagyra nőtt Magyar Bálint helyett a Hiller "Pifti" lett a tárcavezető. Magyar agresszívabb volt, Hiller simulékonyabb. Minden másban stimmelnek.

Megszólalt Bölcskei Gusztáv püspök, a református zsinat lelkészi elnöke is. Kérte, vegye már végre komolyan a tárca a számvevőszéket. A püspök szánalmasnak nevezte, ahogyan Magyar Bálint szerdai szózatában elbeszélt az ÁSZ-dokumentum mellett, s megismételte saját, begyepesedett dogmáit a „túlfinanszírozott felekezeti oktatásról”.

Az egész ügy nem új keletű. Az ellenzék időről időre figyelmeztet a jelenségre, módosító indítványokat terjeszt elő a parlamentben, amire aztán izomból fütyül a még hatalomban lévő elöljáróság. (Semjén Zsolt szerint a tárca tavaly számolta ki a legaljasabb módon a támogatás mértékét.) A KDNP-elnök közölte, hogy Hillernek nem sokáig kellene keresnie a felelősöket, mert az egyik ő maga, a másik meg elődje, Magyar. Mindketten attól rettegnek, hogy az általuk bezárásra ítélt kis iskolákat átveszik az egyházak. A kapitális marhaságban társul hozzájuk Göncz Kinga, aki esélyegyenlőségi miniszter korában megmondta: „Aggasztó az egyházi intézmények térnyerése.”

(Magyar Nemzet, 2008. június 6.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 14:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Leginkább EGYHÁZPOLITIKA címet adnék tán szomorú morcogásomnak...

Egy nagy plakáton Németh Sándor látható félprofilból, s egészen természetellenes vigyorral szól valakikhez, miközben a magyar adózóknak üzen, valami ilyen szöveggel:
A reményre sokkal inkább szükség van most, mint bármikor

Aljas módon ezt a "reményt" megvásárolni látszik a HIT gyülekezetnek adható 1% adó-felajánlásból...!!

(Az ő Bibliájában úgy látszik elveszett az az oldal, ahol az "ingyen kaptátok, ingyen is adjátok" szerepel. A szerencsétlen Müller György meg a maga önzetlenségét sok-ezer árva gyerek ellátásában lozárólag az ÚRra bízta, nem kunyerált senkitől...)

A jelek szerint van, aki a recessziót is képes meglovagolni, mások riadtságára rájátszva...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 16:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én láttam (kilencvenes évek) pásztort (és hét gyerekét) megélhetési gondokkal küzdeni... a családot aztán végül szétszéledni...

úgy vagyok vele, hogy olyasmi ez, mint a cölibátus: lehet KÜLÖNLEGES elhívása valakinek erre... de csak azért mert "Müller Györgynek is sikerült", ha lehet, SENKI ne vágjon bele ...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 17:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Figyelő!

Nem láttam a plakátot, és nem a HIT gyülivel kapcsolatban foglalok most állást.

De pont az 1% intézményét szerintem nem kellene támadni, mert egy nagyon igazságos, önkéntes felajánláson alapuló egyház támogatási kezdeményezés. Mindenki szabadon annak ajánlja, akinek a lelkiismerete diktálja. Így az ateista találhat olyan jó célokat, mint parlagfűmentesítés, (viszont nem kényszerül arra, hogy habár ateista - az adóforintja kötelezően támogasson egy egyházat) aki katolikus az felajánlhatja a kat. egyháznak, de mondjuk egy református ember adója célzottan az ő egyházának mehet, ha így rendelkezik, és nem egy olyan egyháznak, amit szívből nem támogatna.

Szóval éljen az egy százalék - én igazából felemelném még pár százalékkal.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 17:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Figyelő testvérem!
Ezen a ponton nem értünk egyet.
Az "ingyen kaptátok, ingyen is adjátok" idézet pedig itt nagyon hamis, mert senkitől azért pénzt nem kérnek, ahogy az evangéliumot meghallgassák akár a csakrnokokban akár a tv-ben.
A lényeg az önkéntesség. Ha valakinek nem tetszik, ahogy a HGy Isten munkáját végzi, akkor nem támogatja, helyette támogathat olyat, ami tetszik neki.
De azért ilyen egyszerűen ne söpörd már le az asztalról az a tényt, hogy évente egy kisgyülekezetnyi ember tér meg és születik újjá víztől és szentszellemtől. Ha vannak dolog amit érdemes adományokkal támogatni, akkor ez biztos közéjük tartozik. :)
Áldjon az Úr!
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 21:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
(mi az a fekete köd NS mögött a plakáton?)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 21:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A reményt az Úr Jézus adja, az Ő vérében tisztulnak meg a szentek ruhái...

Más felekezetekben is történnek újonnan születések az Ige és a Lélek munkája által, a kis közösségeknek viszont nincs ilyen óriásplakátos kampányra lehetőségük az 1%-ért.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2009. feb. 28., szombat 22:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 22:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Kedves Figyelő testvérem!
Ezen a ponton nem értünk egyet.
Az "ingyen kaptátok, ingyen is adjátok" idézet pedig itt nagyon hamis, mert senkitől azért pénzt nem kérnek, ahogy az evangéliumot meghallgassák akár a csakrnokokban akár a tv-ben.
A lényeg az önkéntesség. Ha valakinek nem tetszik, ahogy a HGy Isten munkáját végzi, akkor nem támogatja, helyette támogathat olyat, ami tetszik neki.
De azért ilyen egyszerűen ne söpörd már le az asztalról az a tényt, hogy évente egy kisgyülekezetnyi ember tér meg és születik újjá víztől és szentszellemtől. Ha vannak dolog amit érdemes adományokkal támogatni, akkor ez biztos közéjük tartozik. :)
Áldjon az Úr!
ex



Nem értesz vele egyet. És itt talán meg kellene állni(od).

Azt pedig, hogy mi, hol hamis.... (és ki az "amis") - talán nem neked kellene eldönteni.

...évente kisgyülekezetnyi....
Mennyi az annyi?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 22:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
pauler írta:
A reményt az Úr Jézus adja, az Ő vérében tisztulnak meg a szentek ruhái...


....örülök, hogy ezt írtad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 22:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:

Azt pedig, hogy mi, hol hamis.... (és ki az "amis") - talán nem neked kellene eldönteni.

Akkor kinek? Talán neked? Te jobban el tudod dönteni? :)
Ha azt állítod, hogy pénzért hírdetik az evangéliumot, vagy pénzért adják Isten ingyen ajándékát, akkor vastagon hamis tanúságot teszel. És ezt én el tudom dönteni, mert tudom, hogy nem igaz. Ilyen egyszerű. :)


Idézet:
...évente kisgyülekezetnyi....
Mennyi az annyi?
Azon gondolkodtam, vajon megváltoztatja-e előítéletes gondolkodásodat, ha válaszolok? Arra jutottam, biztos, hogy nem. De azért válaszolok.
Kb. 1200-an tértek meg és kb 800-an merítkeztek alá.
És ha te ennek nem tudsz örülni, az nem a HGy vagy NS problémája.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 23:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Fony írta:
Azt pedig, hogy mi, hol hamis.... (és ki az "amis") - talán nem neked kellene eldönteni.

exrefis írta:

Akkor kinek? Talán neked? Te jobban el tudod dönteni? :) Ha azt állítod, hogy pénzért hírdetik az evangéliumot, vagy pénzért adják Isten ingyen ajándékát, akkor vastagon hamis tanúságot teszel.


Ki beszélt erről? Sem Figyelő, sem én …

exrefis írta:

És ezt én el tudom dönteni, mert tudom, hogy nem igaz. Ilyen egyszerű. :)


Eldönteni olyan dologról, hogy nem igaz, amit nem állított senki,… hát mit lehet erre mondani…

Fony írta:
...évente kisgyülekezetnyi.... Mennyi az annyi?

exrefis írta:

Azon gondolkodtam, vajon megváltoztatja-e előítéletes gondolkodásodat, ha válaszolok? Arra jutottam, biztos, hogy nem. De azért válaszolok. Kb. 1200-an tértek meg és kb 800-an merítkeztek alá. És ha te ennek nem tudsz örülni, az nem a HGy vagy NS problémája. üdv ex

Ha magadnak fenntartod az (elő)ítélkezés jogát, hát mástól sem tagadhatnád meg, de hát ki akar itt (elő)ítélkezni?

Külön nyilvántartás van a megtértekről és a bemerítkezettekről?
Ez heti, havi, vagy éves, ill. helyi, vagy országos statisztika?
Nem véletlenül kérdezem, őszintén érdekel az őszinte válaszod.

(Ja, igazán annak tudok örülni, ha valaki meg is tud maradni az Úrban)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 23:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Eldönteni olyan dologról, hogy nem igaz, amit nem állított senki,… hát mit lehet erre mondani…

Kedves Fony!
Ez a mondat
Idézet:
Az ő Bibliájában úgy látszik elveszett az az oldal, ahol az "ingyen kaptátok, ingyen is adjátok" szerepel.
pontosan azt jelenti, amire azt mondtad, hogy nem állított senki. :)

Fony írta:
Külön nyilvántartás van a megtértekről és a bemerítkezettekről?
Ez heti, havi, vagy éves, ill. helyi, vagy országos statisztika?
Nem véletlenül kérdezem, őszintén érdekel az őszinte válaszod.

(Ja, igazán annak tudok örülni, ha valaki meg is tud maradni az Úrban)
Bocs! Valóban elfelejtettem megírni, ez egy éves, a tavalyi "termés" volt.
Azt nem tudom biztosan, hogy országos vagy csak a budapesti.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 23:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Fony írta:
Eldönteni olyan dologról, hogy nem igaz, amit nem állított senki,… hát mit lehet erre mondani…


exrefis írta:
Kedves Fony! Ez a mondat
Idézet:
Az ő Bibliájában úgy látszik elveszett az az oldal, ahol az "ingyen kaptátok, ingyen is adjátok" szerepel.
pontosan azt jelenti, amire azt mondtad, hogy nem állított senki.:(


Kedves Ex!

Figyelő a reménységről írt… Ezt kerülted meg…

Fony írta:
Külön nyilvántartás van a megtértekről és a bemerítkezettekről? Ez heti, havi, vagy éves, ill. helyi, vagy országos statisztika? Nem véletlenül kérdezem, őszintén érdekel az őszinte válaszod. (Ja, igazán annak tudok örülni, ha valaki meg is tud maradni az Úrban)


exrefis írta:
Bocs! Valóban elfelejtettem megírni, ez egy éves, a tavalyi "termés" volt. Azt nem tudom biztosan, hogy országos vagy csak a budapesti. üdv ex


Nem kell bocsánatot kérned. Nem haragszom rád.

Csak azért kérdeztem, mert néhány éve egyik videokazettátokon havi ezres számokról szóló beszámolót láttam.
Tekintve az eltelt időre, a HIT gyüli létszámának már többszörösére kellett volna emelkednie.

De ennyit mára… szunya…


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 01., vasárnap 09:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
érdekes a DINAMIKÁJA az itteni vitáknak...

ameddig GYANUK és VÁDAK vannak a porondon: izzik a levegő...

aztán, mikor TÉNYEK kerülnek az asztalra: hirtelen mindenki elveszíti az érdeklődését...

csak egyetlen TÉNY (érdemben nem foglalnék állást a HitGyüli "hatékonysága" mellett): nálunk a HÉVben is VANNAK olyanok, akik a HITben tértek meg... ezeket nyilván "a te statisztikád" úgy tartja számon, mint "érzelmi manipuláció következtében áldozatul esett, majd kijózanodott emberek"... nos... erről SZÓ SINCS, máig sincsenek "kijózanodva" Krisztusból :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 01., vasárnap 10:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
csak egyetlen TÉNY (érdemben nem foglalnék állást a HitGyüli "hatékonysága" mellett): nálunk a HÉVben is VANNAK olyanok, akik a HITben tértek meg... ezeket nyilván "a te statisztikád" úgy tartja számon, mint "érzelmi manipuláció következtében áldozatul esett, majd kijózanodott emberek"... nos... erről SZÓ SINCS, máig sincsenek "kijózanodva" Krisztusból :D

Itt most kinek a statisztikájáról szólsz?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség