Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 13:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
rosta írta:
Sajna nem néztem a topic címet, csak reagáltam Ex-re, azt hittem, hogy ez egy normál politikai topic....


Amilyen figyelmes vagyok most látom, hogy rád reagáltam.

Sebaj!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 14:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is reagálni fogok a négertúrósodra :)

a sztrádát meg a gyalogos-felüljáróról nézem...

ismered? volt egy NAGYON ARANYOS graffiti három egymásutáni sztrádafelüljárón:



HOVA



MENTEK




LEMMINGEK?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 14:26 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Sok igazság van abban amit mond Gábriel!
És sok abban amit Net mond !

Jézus valóban sírt ugyan Jeruzsálemen de ez alatt a választott nép eltávolodást értette, az Isten által rendelt földi küldetésétől és magasztos feladattól , hogy a más népek számára vigye szét az Igét!
Ha így nézzük , volt min sírnia!
Ha a magyar viszonyokat/iszonyokat nézzük , mennyire eltávolodtunk attól ami az őseinknek még a szívükben volt!
Segíteni akarás a sorstársamon , Bajtárs--mijen kifejező szó!!!
Az önzőség ami itt elhatalmasodott , és ez már lekuszott a hétköznapi emberek szintjére!
Itt van igaza Net- nek, hogy a világiaknak a szemében épp minekünk kellene példát adni, mutatni! De már erjed ez a közösség is félek!/nem az ittenire gondoltam/
Politika mindíg a hatalomról uralomról szólt, ezt ugyan lehet jól is használni , de mégis csak a világi hatalomról szól!
Mindenki tegye magában ezt a szót arra a polcra ahova gondolja! :)
SzeretettelTamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 14:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ne félj, druszám :D

a SÓ meggátolja az ERJEDÉST :)


[Mk. 9.50] Hasznos a só, de ha elveszti só ízét, mivel fûszerezhetnék meg? Tartsatok magatokban sót és legyetek egymás között békességben!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 14:39 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Igen bevallom nagy hatással volt rám Dr Kiss Ferenc könyve :Ti vagytok a Föld sója címmel!
Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 15:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
most mesélte a kollégám:

volt itt Budapesten a szlovén elnök, valami kis TV-nek nyilatkozott

az volt a véleménye, hogy Magyarországon a GYŰLÖLET a legnagyobb hátráltató tényező...

no comment...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 18:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
most mesélte a kollégám:

volt itt Budapesten a szlovén elnök, valami kis TV-nek nyilatkozott

az volt a véleménye, hogy Magyarországon a GYŰLÖLET a legnagyobb hátráltató tényező...

no comment...


Ez engem arra emlékeztet, amikor a németek/ oroszok szerint a magyaroknál volt a legtöbb másokat besúgó ember. Utólag kiderítették a történészek, hogy minden országban ezt híresztelték, megalázandó az ottani népet.

Mondjuk ennyire azért nem vagyok rossz véleménnyel a szlovén elnökről, de szerintem jobban tenné, ha a saját portája körül söprögetne. Nyilván szakértő a kérdésben, mert pár évvel ezelőtt még egymást lőtték ott egy polgárháborúban a kedves szlovén, és szerb polgártársak.

Mindenesetre szerintem téved. Nem a gyűlölet a legfőbb hátráltató tényező az országban, hanem például az, ha egy kormány csak a hatalom, és ezzel járó zsíros falatok miatt négy évig nem kormányoz, helyette hazugságkampányt folytat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 21:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
rosta írta:
net2rist írta:
most mesélte a kollégám:

volt itt Budapesten a szlovén elnök, valami kis TV-nek nyilatkozott

az volt a véleménye, hogy Magyarországon a GYŰLÖLET a legnagyobb hátráltató tényező...

no comment...


Mondjuk ennyire azért nem vagyok rossz véleménnyel a szlovén elnökről, de szerintem jobban tenné, ha a saját portája körül söprögetne. Nyilván szakértő a kérdésben, mert pár évvel ezelőtt még egymást lőtték ott egy polgárháborúban a kedves szlovén, és szerb polgártársak.
.


A balkáni polgárháború a horvát-szerb
háborúval kezdődött.
Szlovénia ehhez képest teljessen békéssen vált le a nagyhatalmak által létrehozott
mesterséges államról ,Jugoszláviáról.

Nem volt szlovén-szerb polgárháború !


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 21:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
GABRIEL777 írta:

Nem volt szlovén-szerb polgárháború !


Jó, rendben. Szerinted akkor nem volt szerb szlovén gyűlölet... 8)

Szerintem viszont ez semmit sem von le a bból, amit utolsó bekezdésemben mondtam. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 14:10 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Most halgattam meg Zimányi József : Saulról szóló igehírdetését!

"A választott Nép prófétáinak üzenetei , mindíg politikai üzenetek voltak , a tekintetben , hogy Izrael népét cselekedetekre buzdították , és ezek a körülöttük élők szemében mindíg politikai értelmet nyertek!

Gábriel írta:
Idézet:
Az egyház a politikában olyan mint pap a bordélyházban.

Aki két urat szolgál az hamis
mindeggyikhez és önmagát csapja be.

Judás a tipikus politizáló"keresztény"aki evilágban vágyik "hatalomra"


Amikor a hitvallás , a hívők véleménye ütközik a nemhívők véleményével az már sajnos politika!

Mért nem lehet beletenni az EU. Alkotmányába , hogy "kersztény neveltetés és erkölcs talaján áll az EU"???? :cry:
Nem lenne káros!!!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 14:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tamás12 írta:
... Mért nem lehet beletenni az EU. Alkotmányába , hogy "kersztény neveltetés és erkölcs talaján áll az EU"???? :cry:
Nem lenne káros!!!
Szeretettel Tamás


Gondolom azért mert a szél fúj, és annak zúgását hallod, de ..........

Amikor azt mondom erkölcs, és azt mondom nevelés, az már olyan mint a Dániel által látott szobor lába (nem tudom érthető e)
és olyan keresztény, mint a keresztény demokrata, de nem olyan mint amit Anthiókiában mondtak a kivülvalók a tanítványokra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 21:54 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves FM!

Amit a Lábról írsz igaz! De a jelen állapotból -erkölcs és törvény-bármilyen laza a Mózesi törvényekhez képest, lehet még zülleni, lejjeb csúszni!
Lásdd az igyekezetet , hogy legalizálják a Fű mint kábítószer használatát!
Tehát ha meghúznánk a bár laza, de még valamennyire mégis használható jelenlegi határt , akkor lejjebb már nem süllyedne az erkölcs , de tudjuk , ki jár ordítva ! Ezek azzal függnek össze!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 23:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Tamás12 írta:
Kedves FM!

Amit a Lábról írsz igaz! De a jelen állapotból -erkölcs és törvény-bármilyen laza a Mózesi törvényekhez képest, lehet még zülleni, lejjeb csúszni!
Lásdd az igyekezetet , hogy legalizálják a Fű mint kábítószer használatát!


Kedves Tamás
Mózes ,melyik törvényére,gondolsz,arra amelyik a rabszolga kereskedelmet szentesítí?Bevallom,és nem vágyok olyan ,helyre ahol az ember a saját gyermekeit bocsátja áruba.

Talán ha a "politikusok" olyan intézkedéseket,hoznának,amely elő-
segítené,hogy az emberek közelebbi
kapcsolatba kerüljenek a Szentlélekkel,akkor nem lenne akkora
gond a kábitószer fogyasztokkal.

Szerintem figyeld,mit tett Jézus,
nem felülről próbálta a társadalmat
javítani,hanem alulról épitkezve.

Felülről,köztudottan ,a diktátorok szeretnek épitkezni,akik a saját
rögeszméiket ,úgy állítják be mint a
nép érdekeit szolgáló eszme..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Egyház a politikában!
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 09:16 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Kedves Tamás12 és Mindenki!



Mindannyiunk épülésére, átmásolom az „Elfogadjátok-e testvérnek a baloldali hívőt?” –topikból a szerintem ebben a témában is helytálló szösszenetet.
Kikerülhetjük, elbújhatunk előle, de a struccpolitika is politika. :*:
Mindemelet, természetesen én is azt gondolom, hogy csak addig kell ezzel a kérdéssel foglalkozni, amíg előre visz, és nem állja el lelki fejlődésünk útját.

Bizonyos helyeken a baloldali, jobboldali kifejezéseket saját magam biggyesztettem be, azért mert manapság mindent ebből a szemszögből közelítünk meg HELYTELENÜL. Hogy ki húz hasznot ebből, az eléggé világos. Istennél nincs meg ez a megosztás!
Választáskor nem azért tettem valamelyik párt mellé az x-et, mert tökéletesek, hanem, mert ez a párt intézkedéseivel kevésbé akadályozta, azt a munkát, amire mi is kiválasztattunk.

Akik már olvasták, azoktól előre elnézést kérek.
Szeretettel,
Zoli
---------------------


A tanácsadó

Péld 8,33-36

Életünk során többször kell súlyos kérdésekben döntenünk: milyen pályára menjünk? Hol dolgozzunk? Kit válasszunk életünk párjául? Sokat tusakodunk, küszködünk, vívódunk, mérlegeljük a dolgokat, újra és újra átgondoljuk a lehetőségeket. Mások tanácsát is kikérjük, mert senki nem akar létfontosságú kérdésekben olyan rossz döntést hozni, amit később keserűen megbán, ellenkezőleg: helyes döntéseket szeretnénk hozni, ezekhez azonban szükségünk van jó tanácsadóra.

A bölcs tanácsadó a jó döntések titka! Hol találunk bölcs tanácsadót? Az orvosi rendelőben? A templomban? A munkahelyen? A szomszédban? A TV-ben? Az újságokban? Saját szívünkben: érzelmeinkben, indulatainkban, sejtéseinkben? Nem! Hányszor nyert igazolást, hogy nem ezek adják nekünk a jó tanácsokat?! E világban bölcs tanácsadót csak az Úrban találhatunk! Ő a legbölcsebb tanácsadó, Aki tökéletesen jó tanácsokat ad nekünk a Bibliában! Nincs olyan életkérdés, amivel Hozzá ne fordulhatnánk imádságban tanácsért és amire ne tudna tökéletesen megbízható választ adni! Nos, Ő, a Bölcsesség azt mondja ma nekünk: „Szám igazságot szól, ajkam utálja a gonoszt. Intésemet fogadjátok el ne az ezüstöt, inkább a tudást, mint a színaranyat. Mert értékesebb a bölcsesség az igazgyöngynél és nem fogható hozzá semmiféle drágaság.” (Péld 8,8kk)

Ha elfogadjuk az Urat tanácsadónknak, akkor forduljunk bátran Hozzá imádságban és kérdezzük meg az egyik legidőszerűbb kérdésben, a választások kérdésében: Uram, mit tanácsolsz nekem?

Az Úr tanácsa, hogy tanuljunk a bibliai történelemből. Izrael népén akkor volt áldás, amikor élükön istenfélő király és emberei álltak. Ha az istenfélő király nem is volt minden útjában tökéletes, Isten mégis megáldotta a népét. Sokkal jobban volt dolga Izraelnek ezen uralkodók idejében, mint azokban, amikor istentelen-bálványimádó vezetőik voltak. Ha a kormányzó hatalommal megbízható emberek közt vannak ilyenek, akkor mögéjük kell felsorakoznunk! „Az igazságosság felmagasztalja a nemzetet, a bűn pedig gyalázatukra van a nemzeteknek” (Péld 14, 34)

Az Úr tanácsa, hogy népünket istenfélő emberekre bízzuk! Ő maga is ilyen embereket állított népe élére, kivéve, amikor ítéletképpen istentelen uralkodók kezébe juttatta népét! Ha nem találunk istenfélő vezetőket, akkor nem az a megoldás, hogy senkire nem szavazunk! Hanem az, hogy olyanokat válasszunk, akik, ha Istent nem is követik, legalább nem ellenségei akaratának és népének. Melyik áll közelebb ehhez?
Világképe és értékrendszere bibliai eredetű és ezért olyan alapértékeket hordoz, mint: a haza, nép, család, közösség, szeretet, hit, bibliai korlátok között megélt szabadság! Kormányzásuk idején, a SOK TÉVEDÉSEI MELLETT, - tettekkel bizonyították, hogy nem ellenségesek Istennel, istenfélőkkel, az ország népével. Szabad utat biztosítottak az igének, támogatást adtak az erkölcsöt-hitet építő keresztyén erőfeszítéseknek Sőt: számtalan fontos kérdésben követték a bibliai törvényeket, hallgatva keresztyén tanácsadóik szavára. Ezen okokból – jobb híján – egy keresztyén ember nyugodt lelkiismerettel szavazhat nekik bizalmat.

Az Úr tanácsa, hogy az Ő beszéde alapján ítéljük meg az istentagadó és anyagiakat istenítő embereket. „Mert a bolond csak bolondot beszél, szívében álnokságot forral, elvetemülten jár el. Tévelygést hirdet az Úrról, éhezni hagyja az éhes embert, megfosztja italától a szomjazót. A gazembernek gonoszak az eszközei és galádságot tervez: hazug beszéddel megrontja az alázatosokat, még ha a szegénynek igaza van is.” (Ézs 32,6-7) „Olyan a szegény népen uralkodó istentelen, mint az ordító oroszlán és az éhes medve. Ha esztelen a fejedelem, nagy lesz az elnyomás…” (Péld 28, 15-16) „Elbukik, aki gazdagságában bízik…” (Péld 11, 2 Íme Isten, Aki jól ismeri az istentelen embert és útjainak végét, bemutatja nekünk! S azt tanácsolja, nem JOBBB vagy BAL szemüveget feltéve döntsünk, hanem az Ő igéje alapján ítéljük meg az embereket és ne annak alapján, amit ők mondanak, s ne szimpátia alapján! Ne állj soha istentelenek mellé, ne bízz ígéreteikben, ne várd tőlük az életed és az ország életének jó irányba fordítását! „Fiam, ha a vétkezők csábítanak, ne engedj beszédüknek” (Péld 1,10)

Vajon – az elmondottak tükrében - azt tanácsolja nekünk az Úr, hogy azokat válasszuk, akiknek világképe és értékrendje a hitetlenségre, istentagadásra épül? Vajon azt tanácsolja, hogy országunk élére Isten törvényeit megvető embereket válasszunk!? Vajon azt tanácsolja, hogy pénzt bálványozó embereket válasszunk? Vajon azt tanácsolja, hogy a liberalizmus, a korlátlan szabadosság híveire bízzuk népünket? Vajon azt tanácsolja, hogy olyanokat válasszunk akik, bármikor voltak országunk élén, szóval és tettel népünk érdekei ellen dolgoztak és akadályozták Isten munkáját? Olyanokat válasszunk, akik kormányzásuk alatt – nem a retorika, hanem a konkrét tettek szintjén - mindent elkövettek azért, hogy a társadalom minden szintjéről kiszorítsák és ellehetetlenítsék a keresztyén egyházakat, melyek Istent, Jézus Krisztus evangéliumát, az isteni erkölcsi rendet hirdették? Minderre egyértelmű nem a felelet! Isten azt tanácsolja: „Az ember, akit vérontás bűne terhel, hadd fusson a sírig, ne segíts neki.” (Péld
28,17) „A hitetlenek útjára ne menj se ne járj a gonoszok ösvényén.” (Péld 4,14)

Isten tanácsának követéséhez, az Ő segítségével le kell győznünk magunkban néhány akadályt. Az Úr tanácsainak gyakorlati követésében akadályozhat a hitetlenség, a személyes sérelmek, családtagjaink vélekedései, rossz megszokásaink, esetleg személyes haragunk, ellenszenvünk valakikkel szemben vagy éppen a média agymosó hatása. Nem szabad, hogy ezek határozzák meg kit választunk! Keresztyénként figyelnünk szabad az Úrra, hogy Ő kit tanácsol nekünk!

Érdemes megfontolnunk az Úr figyelmeztetését: „Kiáltottam nektek, de vonakodtatok, kinyújtottam kezemet, de senki nem figyelt. Semmibe vettétek minden tanácsomat és feddésemmel nem törődtetek. Ezért én is nevetek majd bajotokon, kigúnyollak, ha eljön, amitől rettegtek és megjön forgószélként bajotok… mert gyűlölték a tudást és az Úrnak félelmét nem választották. Nem törődtek tanácsommal, ezért majd tetteik gyümölcsét eszik és tanácsukkal laknak jól.” (Péld 1,26)
Lássuk azt is, hogy az Úr tanácsait követve mindig áldás száll reánk! Isten ezt az ígéretet teszi: „Aki rám hallgat, biztonságban lesz és nyugodtan, mert nem rettenti baj.” (Péld 1,33) „Ha készségesen hallgattok rám, élhettek az ország javaival”.” (Ézs 1,19)

Ha valaki arra döbbent rá, hogy korábban nem jól választott, változtassa meg döntését! Mindig szabad jobb irányba fordulni! Ha valaki azt mondja: „úgyis mindegy, kire szavazok, nem az én szavazatomon fog múlni” - az vegye fel a döntés felelősségét és érezze kötelességének, hogy most is elmenjen választani!

Mindezek fényében azt tanácsolom, hogy válasszunk az Úr szavára hallgatva! „Aki figyelmez az igére, jót nyer és aki bízik az Úrban,
óh, mily boldog az.” (Péld 16,20)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 11:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Gabriel!
Idézet:
Kedves Tamás
Mózes ,melyik törvényére,gondolsz,arra amelyik a rabszolga kereskedelmet szentesítí?Bevallom,és nem vágyok olyan ,helyre ahol az ember a saját gyermekeit bocsátja áruba.

Csak 100 évet nézzünk vissza a társadalmi és a politikai és emberi erkölcs terén, azóta mennyit züllött!
Erre írtam hogy mindíg lehet lejjebb csúszni , de a méllyebbről többet kell felfelé mászni hogy az eredeti 10 parancsolat talaján éljék az emberek az életüket!
Gátat sem azért építenek hogy az ártér ne kerüljön víz alá , hanem hogy tovább ne terjedjen kárt okozva!
Egy teljesen sodomai állapotból sokkal nehezebb megtisztulnia a társadalomnak mint ha félúton megáll!
A fenti mondatod meg a törvényről számomra egyértelmű :(
Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot], Google [Bot] valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség