Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 11:05 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Dezi!
Számomra a politika annyiban érdekes csak , hogy engedi e közeledni az Úrhoz az embereket vagy épp eltávolítja őket az Útról!
A törvény ennek egyik eszköze csak!
De azért köszönöm a fáradozásodat :) !
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 11:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
A politika mióta szól arról, hogy az embereket Istenhez közelítse? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 12:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Konstantin óta :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 12:23 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Tavasz!

Nem kíván Net egyszavas mégis pontos válasza kiegészítést, :oops: mégis egykét dologra rávilágítanék!
Államvallássá tett vallás már nem egyenlő a politikamentes hittel !
Mai viszonyok között nézve miért is bökte a Marxista nézeteket követők szemét a vallás?
Miért mondták róla hogy az elbutítás eszköze a vallás?
Nem csak mondták tettek is róla , ígyekeztek felszámolni!
Sztálin híres mondása , mely szerint " hány katonája van a Vatikánnak", is erre mutat!
Hollandiában asszem vannak legálisan működő kávézok ahol lehet kábítószeres cigarettát szívni! Erre is törvényt kellett hozni , de ez elviszi az embereket a problémájuk Jézus elé vitelétől!
Erre írtam, hogy lehet hozni olyan törvényeket , amik távolítják a menekedéstől az embereket !
Az ENSZ-ben 95-ben megjelent egy szekta amely a világ megmenekedésének egyetlen útját propagálva okkultista dolgok művelésével szédít egyes fogékony képviselőket!
Vagy a HAARP program amely igencsak kimerít minden, okkultista dolgot .
illuminati szóra rákeresel , egy olyan összeesküvés nyomait találod mely szintén a kersztény hit ellen való csata , és ez is a politika vonalán nyomul!
STB
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 12:35 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
net2rist írta:
Konstantin óta :(


Bővebben: http://bocs.hu/endreffy.htm :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 13:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézem magam a topic elejéről:
A kereszténység első pillanatától kezdve politikai szereplő. Az evangélium hirdetése mindig mindenütt kőkemény politikai kérdés.
Értem én ezt a feszengést a politikával szemben. De ennek az az alapja, hogy a katolikus egyház gyalázatosan és istentelenül összefonódott a hatalommal és ehhez a szerephez a mai napig foggal körömmel ragaszkodik.
A mai egyházak politikai belerángatásáról már nagyon késő beszélni, hisz nyakig belemásztak maguk. Aktívan kampányolnak és a jelen események mögött is vastagon ott vannak a háttérben főleg a katolikus klérus.
Jézus pedig azért nem fordult a szamarán az Antónia-erőd felé, mert akkor más dolga volt, viszont a visszajövetelekor vastagon bele fog avatkozni a politikába.
Egyébként meg ittjártakor Heródest is egy laza lerókázással minősítette. Ugymond politikai véleményt formált. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 13:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
dezi írta:
net2rist írta:
Konstantin óta :(


Bővebben: http://bocs.hu/endreffy.htm :*:

Nem rossz a cikk, de a sok jó gondolat mellet, sok butaságot is tartalmaz.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 13:27 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
exrefis írta:
dezi írta:
net2rist írta:
Konstantin óta :(


Bővebben: http://bocs.hu/endreffy.htm :*:

Nem rossz a cikk, de a sok jó gondolat mellet, sok butaságot is tartalmaz.
üdv
ex



Akkor ebben nincs vita. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 13:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2006. nov. 29., szerda 13:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 13:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
tavasz írta:
a cikkből idézve, nagyon egyetértve:
Idézet:
...nem sietnek ... nyilatkozatokat kiadni a békéről, az ökológiáról a modern gazdaságról, a munkáról vagy a globalizációról. (A katolikus egyház lassú ébredezésének örvendetes jele volt egy pár éve az igazságosságról kiadott pásztorlevél)... semmit sem mondanak aktuális és valóban izgalmas kérdésekről.


Már többször szerettem volna ezeket szóba hozni; elsősorban a béke és a környezetvédelem kérdéskörét tartom fontosnak... ezekkel miért nem foglalkozik a keresztény ember?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 13:57 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Politika! Én ehhez nem értek.
Ha az Politika hogy bizonyságot teszünk Jézusról akkor igen én is politizálok.
De sok hívő nem bizonyságot tesz hanem barátkozik a világ politikai irányzataival.
Nem csak barátkozik de ki is áll mellette.
Okot lehet találni és akár könyvet is írni hogy igazuk van.
De ez csak önámítás.
Nem néznek szembe azzal hogy két Úrnak szolgálni nem lehet, …
Jézus nem a világ megjobbítására jött hanem megváltani a bűnőst és ha jön nem helyre állítani hanem megítélni.

Új ég és új föld lesz.
Meglehet magyarázni hogy jobb életünk legyen azért tesszük amit teszünk.
Még azt is hogy köteleség.
Csak az Ige nem erről ír. (Mt 6,31
Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?
32. Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.)

Amikor a politikai erőktől vagy akár egy szavazástól várja a jobb életet, vagy attól teszi függővé biztonságát az nem Istenben bizik.
(az evangélium hirdetése meg végkép nem tőlük függ)

Bárcsak ne csapnátok be magatokat.
Érdemes lenne szembe nézni ezekkel az Igékkel.
Valóban úgy cselekszünk hogy neki tetsző legyen?
Vagy ilyenkor nem is foglalkozunk vele? (már mint az Úrral)

Hol is van a teljesen átadott élet ha egyes dolgokat, mint politikai hovatartozásunkat nem adjuk át?


Jn 12,31
Most van e világ kárhoztatása; most vettetik ki e világ fejedelme:
Jn 15,18
Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál.
Jn 15,19
Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, a mi az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ.
Jn 17,16
Nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.
Jn 17,18
A miképen te küldtél engem e világra, úgy küldtem én is őket e világra;
Jn 18,36
Felele Jézus: Az én országom nem e világból való. Ha e világból való volna az én országom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én országom nem innen való.

1Kor 7,31
És a kik élnek e világgal, mintha nem élnének: mert elmúlik e világnak ábrázatja.
Tit 2,12
A mely arra tanít minket, hogy megtagadván a hitetlenséget és a világi kivánságokat, mértékletesen, igazán és szentül éljünk a jelenvaló világon:
Jak 4,4
Parázna férfiak és asszonyok, nem tudjátok-é, hogy a világ barátsága ellenségeskedés az Istennel? A ki azért e világ barátja akar lenni, az Isten ellenségévé lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 14:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Már többször szerettem volna ezeket szóba hozni; elsősorban a béke és a környezetvédelem kérdéskörét tartom fontosnak... ezekkel miért nem foglalkozik a keresztény ember?

Kedves Tavasz!
A probléma oka, és így a megoldás is eggyel beljebb van. A keresztényeknek nem kellene ilyesmivel foglalkozni, ha valóban keresztény lenne az a világ, amit annak mondanak.
A gyökér probléma, hogy meg kellen térni, újjászületni stb, és akkor ezek a problémák fel sem merülnek. De tudjuk, hogy ezt az állapotot a világ nem fogja elérni, hanem egy másfajta végjáték lesz.
A gyökér probléma megoldása nélkül mókuskerékben tekerünk, bármilyen probléma megoldása újabbakat vet fel.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 14:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tiv!
Igazad van sokmindenben, de ezek az igék nem a politikától és a világtól való elfordulást hangsúlyozzák, hanem egy másfajta - keresztény - viszonyulást írnak elő a világ, és benne a politika felé.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 14:24 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
exrefis írta:
Kedves Tiv!
Igazad van sokmindenben, de ezek az igék nem a politikától és a világtól való elfordulást hangsúlyozzák, hanem egy másfajta - keresztény - viszonyulást írnak elő a világ, és benne a politika felé.
üdv
ex


Én is hasonló képpen látom..., ettől még a négy évenkénti választáson való felelős magatartásom újból és újból elöjön, és nem mindegy, hogy milyen tanácsosom van ebben a kérdésben.

Máris adódnak a következő kérdések:
"Mennyire érezzük fontosnak, a négyévenkénti szavazást?"
Keresztény emberként, melyik a helyes magatartás, ha elmegyek vagy ha nem?
Vajon egészséges magatartás-e azt mondani a többséggel, hogy: "Mindegy, mert mind a kettő(a két nagy párt) megéri a pénzét.
Szeretettel,
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 14:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
dezi írta:
Én is hasonló képpen látom..., ettől még a négy évenkénti választáson való felelős magatartásom újból és újból elöjön, és nem mindegy, hogy milyen tanácsosom van ebben a kérdésben.

Máris adódnak a következő kérdések:
"Mennyire érezzük fontosnak, a négyévenkénti szavazást?"
Keresztény emberként, melyik a helyes magatartás, ha elmegyek vagy ha nem?
Vajon egészséges magatartás-e azt mondani a többséggel, hogy: "Mindegy, mert mind a kettő(a két nagy párt) megéri a pénzét.
Szeretettel,
Zoli

A Biblia ad egyfajta világlátást a gazdasági és szociális ügyekre is.
A demokrácia, ha a lényegre koncentrálunk akkor nagyon is bibliai államforma (minden létező hibája ellenére), így számomra egértelmű, hogy a keresztény ember a szavazatával vegyen részt a képvisetének döntésében. Minden helyzetben lehet jól és rosszul dönteni, akkor is ha az ideális választási lehetőség nem adatott meg.
Már korábban írtam, a kölönböző világnézeteknek van, keresztény ember számára vállaható és válalhatatlan része. Egyszer ez lehet szempont egy választásnál és ami még fontosabb, az, hogy a kérdéses hatalom, hogyan viszonyul az evangélium hirdetéséhez. Nem a támogatás, hanem a hagyás a kérdés.
Szerintem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség