Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 01., vasárnap 10:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Csak azért kérdeztem, mert néhány éve egyik videokazettátokon havi ezres számokról szóló beszámolót láttam.

Volt ilyen időszak is, de a szektakampányoknak is van "eredménye". :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 01., vasárnap 14:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Amiről Figyelő írt, ahhoz még pár gondolat:

Az egyik, hogy a HGY plakáton megjelent téves és veszélyes információ, kijelentés (természetesen csak átvitt értelemben írva), hogy valaki reményt kaphat, ha a pénzét akár melyik felekezetnek is odaadja.

Ezt nem szabad csinálni!

Ennek az elcsúszásnak a veszélye MINDIG jelen van és kísérti a gyülekezeteket. (pl. bűnbocsájtó cédula)
Az Isten ajándékai kegyelmi ajándékok, pénzért, emberektől nem megkaphatók! Egyik ilyen ajándék az a fajta reménység, ami nem szégyenít meg.
(nemrég hallottam egy bizonyságtételt, ami arról szólt, hogy több mint 300 embert foglalkoztató cég vezetője hogy jött rá ennek az igazságára és hogy a lefele zuhanó spirálból hogyan emelte ki a feltámadt Jézus Krisztus)

Természetesen a gyülekezeteket lehet, sőt - Isten Igéje szerint - kell támogatni anyagilag is.
Pál beszél arról, hogy méltó a munkás a bérére. Tehát lehet kérni adományt az ország közösségétől is (kérdés mennyibe kerül egy ilyen kampány, de ebben a politikusok sem tudnak megállapodni), csak fontos a pontos tájékoztatás, hogy mire és miért kérem.

Nem tetszik a HGY kommunikációjában, hogy NS mindenhol jelen van, nekem ez rossz emlékeket idéz és a személyi kultusz kialakulása a magyar népre nézve veszély, a történelmi tapasztalatok szerint.

Ex, nagyon fontos amit írtál és örültem neki, miszerint vigyázzunk, amikor egymást ítélgetjük, mert az Úr munkáját ítélgetjük, legyen ez a történelmiekben elvégzett, vagy új felekezetekben elvégzett munka.

A megtértek számáról való statisztika és az ebben való versenyezés nagyon gáz. Mert ha ebben versenyeznénk, akkor kell egy "játékszabály". Ki számít megtértnek, hogyan látom ezt, mit kell feltétlen megtennie az adott embernek, stb.?
Így épülhetne ki egy "játékszabály", ami után indulhatna a verseny.

Na itt lenne kioltva a Lélek, itt állnánk üres lámpással és leszegett fejjel...
Én ezen az úton nem akarok járni!
Vigyázzunk, hogy ne is járjunk ezen az úton!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 01., vasárnap 17:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Az egyik, hogy a HGY plakáton megjelent téves és veszélyes információ, kijelentés (természetesen csak átvitt értelemben írva), hogy valaki reményt kaphat, ha a pénzét akár melyik felekezetnek is odaadja.

Kedves Péter!
Ezt csak nagyon negatív hozzáállással lehet így érteni (és akkor most nagyon finom voltam). Negatív hozzáállással viszont mindenben lehet rosszat látni.
Idézet:
Nem tetszik a HGY kommunikációjában, hogy NS mindenhol jelen van, nekem ez rossz emlékeket idéz és a személyi kultusz kialakulása a magyar népre nézve veszély, a történelmi tapasztalatok szerint.

Személyi kultusz? Viccelsz? Gondolg már végig, hogy hol mikor kivel alakulhat ki ilyesmi!

Idézet:
A megtértek számáról való statisztika és az ebben való versenyezés nagyon gáz.
Jaj Péter! :)
Ez olyan szánalmas. Mindenki várja a "nagy ébredést", mert szive mélyén tudja, hogy bizony arra lenne szükség, de ha valahol megindul valami és többen térnek meg az évi néhánynál, akkor azzonnal gyanakvás veszi körül, meg ne versengjünk, meg nem a mennyiség a fontos.
Tudomásul kellene venni, hogy vannak értékek és az értékes dolgokat értéken kéne kezelni. Tudomásul kellene venni azt az egyszerű dolgot, hogy ha évi két megtérésből egy megmarad az 50%-s "teljesítmény".
Évi 1000 megtértből 250 megmaradó az csak 25%-s "teljesítmény", mégis ez utóbbi 250szer értékesebb.
A sok vetésből lesz sok jó talajba hullott mag is.

Idézet:
Na itt lenne kioltva a Lélek, itt állnánk üres lámpással és leszegett fejjel...

Légy erős, ahol nincsenek megtérések, az azért van mert üresek a lámpák és nem kéne fanyalogni arra, ahol már pislákol valami.
Ez a kiakadásom nem neked szól, hanem ennek a szellemnek. Tudod hányszor hallottam már ilysmi érvelést a sok megtérésre?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 01., vasárnap 18:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Örülök, ha "kiakadsz", mert akkor van miről beszélnünk. :-)

Idézet:
pauler írta:
Az egyik, hogy a HGY plakáton megjelent téves és veszélyes információ, kijelentés (természetesen csak átvitt értelemben írva), hogy valaki reményt kaphat, ha a pénzét akár melyik felekezetnek is odaadja.

Kedves Péter!
Ezt csak nagyon negatív hozzáállással lehet így érteni (és akkor most nagyon finom voltam).


Pedig szerintem Figyelő erre célzott az írásában. A remény eladása 1%-ért és ez nekem is feltünt áttételesen, de a leghitelesebb az lenne, ha az utca emberéből 100-at megkérdeznénk, hogy ők hogyan értették azt az egy mondatot és milyen párhuzamot látnak az 1%-kal.
Ekkor lenne valós képünk arról, hogy mi van, szerintem...

Idézet:
Személyi kultusz? Viccelsz? Gondolg már végig, hogy hol mikor kivel alakulhat ki ilyesmi!


Végig gondoltam....
Hol? Ebben a világban, ott ahol emberek élnek.
Mikor? Bármely időben, ez nem kor függő.
Kivel? Azzal aki nagyon magas szinten rendelkezik karizmákkal, aki nagyon szuggesszív és a környezete fölé emeli önmagát és aki ellent mond neki azt eltávolítja általában rossz eszközökkel a köreiből és ezt a kört folyamatosan növeli.

Általában (százalékot nem írok) NS-t látom, ha a HGY-ről van szó. Vidám vasárnap minden adása, most az óriás plakát, stb.
Nekem hiányoznak más arcok is, de mondom lehet ez az én történelmi érzékenységem.

Idézet:
de ha valahol megindul valami és többen térnek meg az évi néhánynál, akkor azzonnal gyanakvás veszi körül,


Tudom miről beszélsz, mi is ezt szenvedjük.

Idézet:
Tudomásul kellene venni, hogy vannak értékek és az értékes dolgokat értéken kéne kezelni.


Jó pár éve erről szeretnélek meggyőzni és nagyon belefáradtam már. :-(

Idézet:
Légy erős, ahol nincsenek megtérések, az azért van mert üresek a lámpák és nem kéne fanyalogni arra, ahol már pislákol valami.


Igen, nem a fanyalgás és a dicsekvés a cél, hanem az Evangélium hírdetése, Jézus Krisztus középre állítása.
És hálát adni Isten kegyelméért, hogy adja a Lelkét oda, ahol az Ige is jelen van és ebből még most is születhetnek emberek örök életre, hogy tart még a kegyelem ideje!

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 01., vasárnap 20:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Pedig szerintem Figyelő erre célzott az írásában. A remény eladása 1%-ért és ez nekem is feltünt áttételesen,

Ahhoz kell egy jóadag negatív hozzáállás, hogy valakinek ez jöjjön le belőle. Különösen annak a részéről aki tudja is, hogy mit hirdetnek.
Te is tudod, hogy a Hgy az evangéliumot hírdeti. Azt lehet, hogy már nem tudod, de ez nagyon sok emberben ezek az igehírdetések adják vissza a reményt. Mindezt természetesen mindenki ingyen hallhatja láthatja, de ez a munka pénzbe kerül és ehhez kérik a hívők anyagi támogatását. Ez abszolut bibliai, minden tekintetben. Mikor itt járt a földön testben, Isten fiának is házikasszára volt szüksége a dolga végzéséhez (abból lopott a nagyon szociális érzékenységű Júdás :) ). Nekünk közönséges szolgáknak méginkább.

Idézet:
Végig gondoltam....
Nem úgy látom.
Tudod személyi kultuszhoz valódi autarch hatalomra van szükség. Ezt egy önkéntes megtérőkből szerveződött társaságra nem lehet elmondani.

Idézet:
..és a környezete fölé emeli önmagát és aki ellent mond neki azt eltávolítja általában rossz eszközökkel a köreiből és ezt a kört folyamatosan növeli.
Ez megint értelmetlen tekintettel az önkéntességre. nem maga alá rendelt hatalommal társakat, hanem valamiért hozzá csatlakoztak

Idézet:
Általában (százalékot nem írok) NS-t látom, ha a HGY-ről van szó. Vidám vasárnap minden adása, most az óriás plakát, stb.
Nekem hiányoznak más arcok is, de mondom lehet ez az én történelmi érzékenységem.
Megint azok a fránya tények! :)
Na igen, a VV-ben valóban csak ő van, de óriásplakátok már évek óta jelennek meg utcákon az 1%-os hirdetésekben, de eddig NS még nem szerepelt rajtuk. Most, hogy ő van rajta, felmerül benned a személyi kultusz. :)

Idézet:
Jó pár éve erről szeretnélek meggyőzni és nagyon belefáradtam már. :-(
???
Valamit rosszul csináltál, mert nem jött le, hogy miről akarsz meggyőzni. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 01., vasárnap 21:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
net2rist írta:
csak egyetlen TÉNY (érdemben nem foglalnék állást a HitGyüli "hatékonysága" mellett): nálunk a HÉVben is VANNAK olyanok, akik a HITben tértek meg... ezeket nyilván "a te statisztikád" úgy tartja számon, mint "érzelmi manipuláció következtében áldozatul esett, majd kijózanodott emberek"... nos... erről SZÓ SINCS, máig sincsenek "kijózanodva" Krisztusból :D
Itt most kinek a statisztikájáról szólsz? üdv ex



Természetesen a tiedről.

Másokról statisztikát nem vezetünk, nálunk statisztikát nem vezetnek az un. "újjászületett megtértekről", bár utána lehetne számolni annak, hányan jöttek már vissza kiábrándulva gyülekezetünkbe a HIT-es kitérők után. Úgy tűnik, mintha ők sem sem Jézus Krisztusból „józanodtak” volna ki.

Statisztika…hm...
Mondjuk a népszámlás már Dávid Királynak sem jött be - …

Egy fajta „statisztikára” azé kíváncsi lennék – talán ha egyszer természetfeletti módon beleláthatnánk az egy főre jutó gyümölcstermés eredményébe - …

Nem kellene lebecsülni a 2-ből 1 = 50%-os eredményt sem (ahol ez az arány, ők is büszkék lehetnek rá, hiszen bizonyíték arra, hogy a talentumot, még ha kevés is, nem elásták, hanem sáfárkodtak vele) – ki tudja, Isten előtt és az Evangélium hirdetésének ügyében mi nyom többet a latba
– a 250-es (?) (már nem 800-1000(?)) létszám,
vagy
- akár egynek a 250-szeres gyümölcstermése …


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 02., hétfő 05:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Fony írta:
exrefis írta:
net2rist írta:
csak egyetlen TÉNY (érdemben nem foglalnék állást a HitGyüli "hatékonysága" mellett): nálunk a HÉVben is VANNAK olyanok, akik a HITben tértek meg... ezeket nyilván "a te statisztikád" úgy tartja számon, mint "érzelmi manipuláció következtében áldozatul esett, majd kijózanodott emberek"... nos... erről SZÓ SINCS, máig sincsenek "kijózanodva" Krisztusból :D
Itt most kinek a statisztikájáról szólsz? üdv ex



Természetesen a tiedről.

Másokról statisztikát nem vezetünk, nálunk statisztikát nem vezetnek az un. "újjászületett megtértekről", bár utána lehetne számolni annak, hányan jöttek már vissza kiábrándulva gyülekezetünkbe a HIT-es kitérők után. Úgy tűnik, mintha ők sem sem Jézus Krisztusból „józanodtak” volna ki.



ahogy Arany János mondta: "gondúta a fene!"

már bocsánat, TALÁN illetékes vagyok megmondani, hogy ÉN mire gondoltam: a "ti" statisztikáitokra", hogy "ha meg is tér ESETLEG ezer ember, abból jó, ha három-négy MEGMARAD"

megint az ÉRZELMI LOGIKA... :(

[url]http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=44878&highlight=#44878
[/url]
hiszen itt írtam: "érzelmi manipuláció következtében áldozatul esett, majd kijózanodott emberek" (ha ERRŐL nem lehet felismerni, hogy itt NEM a hitGyülis véleményt idézem idézőjelben, akkor nem tudom MENNYIRE kéne szájbarágnom...)

különösen, hogy 2 sorral lejjebb te magad írod:
Fony írta:
utána lehetne számolni annak, hányan jöttek már vissza kiábrándulva gyülekezetünkbe a HIT-es kitérők után.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség