Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 46  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 19:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Szmóca!
Attól tartok nagyon meg fog lepni téged az igei hozzáállás az ilyen témákhoz. :)
Ne haragudj de OV nem fordult az egyházak ellen,
Úgy általában nem, de az én gyüleketemet ki akarta csinálni. És mivel a gyülekezetem Isten munkája, OVi Isten munkájára támadt. :(

aki abban a 4 évben pályázott templom felújításra gyülekezetiház építésre az kapott is ,ezzel szemben az elmúlt 4-ben 1 templom kapott
Nem fogsz találni a Bibliában olyan igétami azt mutatná, hogy az Egyháznak állami apanázson kellen élősködni. Az ellenkezőjét annál inkább. Az Egyházat a hívei adakozásából kell fenntartani és az egyháznak kell adni a világ felé, elvégre mi vagyunk a világ sója és nem a világ az Egyház sója. Röviden az egyháznak állami pénzre ácsingózni Biblia ellenes, úgy is mondhatom istentelen.

Nálunk még csak a megtért ember fizeti.
Az Egyházban ez igy van és így helyes és ebből kellene működni és kifelé adakozni és segíteni a rászorulókat, nem pedig segítségért kuncsorogni az állam felé a többségben ateisták adójára pályázva.

Ja és még OV,adott a kistelepülésen szolgáló lelkészeknek jövedelem pótlékot,
Miért járna jövedelem pótlék az államtól? Ez igazságtalan. Ld mint fennt.
Az állami támogatás egyébként nagyon káros az egyházaknak, csak hitetlanek és gyávák kilépni ebből a sznalmas helyzetből. Ha megújulást akar egy egyház akkor mindjárt kezheti ezen a popnton.
Másrészt OVi különbséget tett kedvelt és nem kedvelt egyházak között. Ez egyrész igazságtalan és ugye tudjuk, hogy az igazságtalanság nem Istentől származik,
másrészt ez nagyon feudális hozzáállás, amin már régen túl kellett volna lépni,
harmadrészt nagyon emlékeztet a kommunizmus tűrt-támogatott-tiltott megkülönböztatő módszerére, ami bizony tőről metszett bolsevizmus.
:( üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

reakció exrefis írására
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 21:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
És vajon kik miatt került olyan helyzetbe Magyarország, hogy megszorításokat kelljen hozni? Segítek: 2002 és 2006 között voltak hatalmon. OV nem hazudot, sőt ő kimondta, hogy milyen helyzetben van az ország. Csak erre ellenfelei azt mondák, hogy rémhíreket terjeszt.
Ha ugyanezt OV csinálta volna, akkor őt is ugyanúgy hazugnak nevezném (jogosan), de nem ő tette. Nem azt mondom, hogy most azonnal új választásokat kéne kiírni és OVt beültetni a bársonyszékbe. Viszont gondolokodás nélkül el kéne kergetni GY.F.-et. Azért mert hazudott. Nekünk és Európának. A szakértői kormányt jó ötletnek tartom.

A gyülekezetedről nem tudok semmit. Ha elmesélnéd, hogyan akarta kicsinálni OV a gyülekezetedet, akkor meg tudnám ítélni a helyzetet.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: reakció exrefis írására
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 21:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Teomo írta:
OV nem hazudot, sőt ő kimondta, hogy milyen helyzetben van az ország. Csak erre ellenfelei azt mondák, hogy rémhíreket terjeszt.


OVi azt mondta, hogy rosszabbul élünk mint négy éve, holott pnt azért szállt el a költségvetés, mert túl sok lett kiosztva a jólétre.(túzott fizetésemelések, 13. havi nyugdíj, stb)
A gazdaság viszont jól állt, még most is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

reakció exrefis másik hozzászólására
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 21:21 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
"Az Egyházat a hívei adakozásából kell fenntartani és az egyháznak kell adni a világ felé, elvégre mi vagyunk a világ sója és nem a világ az Egyház sója. Röviden az egyháznak állami pénzre ácsingózni Biblia ellenes, úgy is mondhatom istentelen."
Ezzel pl. egyetértek. Az egyházaknak tényleg nem szabadna állami pénzre ácsingóznia. Anno a Római birodalomban nemhogy állami támogatást nem kaptak, hanem az oroszlánok közé vetették a testvéreket.
"Másrészt OVi különbséget tett kedvelt és nem kedvelt egyházak között."
Ezt én is rossznak tartom. Mármint, ha a történelmi - nem történelmi egyházra gondolsz. Szerintem ha már kapnak az egyházak pénzt, ugyanannyi pénzt kéne adni mindegyiknek. Pl. a baptisták, akik ugyanolyan protestánsok, mint mi (sőt ráadásul nem is új egyház), akkor miért kapnak kevesebbet, mint mi? Meg amúgyis milyen alapon lehet eldönteni, hogy melyik egyház ér többet?

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: reakció exrefis másik hozzászólására
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 22:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Meg amúgyis milyen alapon lehet eldönteni, hogy melyik egyház ér többet?
Bizony ez egy fontos igazság. Isten nem adott olyan jogosítványt a világi hatalomnak, hogy a hitet az Egyházat ítélgesse. A világ számára a hittel kapcsolatos egyetlen teendő, hogy abszolut mértékben biztosítsa az embereknek az Iseten kereséséhez való jogát.
Azok a tételek amiben egyetértesz, szintén lényeges alapkérdések és ezek tükrében bizony más a végkövetkeztetés, mint amit eddig levontál. :)
Értékelem, hogy nem lőtted vissza zsigerből ezeket az állításokat. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: reakció exrefis másik hozzászólására
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 12:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Miért kellett volna zsigerből visszalőnöm ezeket az állításokat? Azokkal az állításokkal, amikkel nem értek egyet, vitatkozom, amikkel egyetértek, azokról leírom, hogy egyetértek és kiegészítem a saját gondolataimmal. Én nem vagyok olyan, aki azért vitatkozik, hogy a másiknak csakazért se legyen igaza.

Ettől függetlenül OV-t sokkal jobb (nem tökéletes) miniszterelnöknek tartom, mint GYF-et. Hogy miért, azt a hosszú hozzászólásomból tudhatod meg.

Az állami támogatáshoz annyit tennék még hozzá, hogy abban az esetben adnék az alapvető állami támogatáson túl pénzt az egyházaknak, ha valami olyan épület felújítására kell, ami nem csak az adott egyház szmára fontos, hanem kultrális és turisztikai szempontokból az államnak vagy a városnak is fontos. (pl. a Mátyás templom, a Kálvin téri templom vagy a Dohány utcai Zsinagóga felújítására)
Olyan szempontok alapján, hogy melyik egyház milyen régi, biztosan nem adnék plusz pénzt. Ha úgy gondolnám, hogy számít az, hogy milyen régi a bizonyos egyház, azzal azt mondanám, hogy a katolikus egyház jobb, mint a református. Ezt pedig természetesen reformátusként nem így gondolom.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 12:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Javaslom megtekinteni az alábbi linkeket:
1. rész: http://youtube.com/watch?v=d2WVdLeR97Y
2. rész: http://youtube.com/watch?v=9JJWIkzerUg

A videón Gyurcsány Ferenc CNN-nek adott interjúja található. A magyar médiával ellentétben ők rendesen belekérdezgetnek a dolgokba. A közszolgálati TV-knek is le kellett volna adniuk az interjút. Hiszen ez a feladatuk. Vajon miért nem tették?
Az interjú után Georg W. Bush azt mondta, hogy "nem szabad a népnek hazudni". Angela Merkel tagadta GyF állításait. Tehát GYF nemzetközi megítélése nem túl jó. Ciki ennek az országnak.

Ami pedig az angol tudását illeti... legalább kért volna tolmácsot...


Őszintén szólva, amikor vasárnap délután hallgattam az öszödi beszédet, azt hittem, hogy őt is dobni fogják, ahogy M.P.-t is dobták. Gondoltam, hogy lesz egy másik arc, aki ugyanazokat a megszorításokat végrehajtja. És akkor a Fidesz max azért pampoghatna, hogy az az illető ugyanazt a politikát folytatja, mint elődje. De arra igazán nem számítottam, hogy ezekután vígan meghagyják miniszterelnöknek. És arra egyáltalán nem gondoltam, hogy erényt tudnak kovácsolni a hazugságból.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 15:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Teomo írta:
... És arra egyáltalán nem gondoltam, hogy erényt tudnak kovácsolni a hazugságból.

Annak a beszédnek az volt a lényege, hogy fel kellene már végre ébredni és a 16 éve görgetett kádári hagyatékot felszámolni.
Ebból a szempontból GYF az elmúlt 16 év legjobb miniszterelnöke, mert legalább világosan látja, hogy mit kell csinálni. Ez az eddigiek egy sem látta. Egy más kérdés, hogy mennyire képes meg is csinálni. Minden esetre több esélyét látom nála, mint OVi-nál mert ő még mindig a kádári osztogatásnál tart.
A Financial Times egy cikk ben ezt írta OVi-ról:
... as the centre-right Fidesz party of Viktor Orban, which belongs to the EPP, are disingenuous.
A disingenuous annyit jelent, hogy álnok. Ennyit a kölföld véleményéről.

A másik pedig az, hogy nem tisztem, hogy megvédjem GYF-t, ugyanis nekem egyáltalán nem tetszik a csomagja, csak másik irányból, mint ahogy jelenleg ma kritizálják. Szerintem langyos és töketlen.
Ha valakinek lenne ma oka a tiltakozásra, akkor az olyan adófizetőknek mint én.
Meg is fogalmaztam itt néhány pontban a tiltakozásunk tárgyát.

A Képviselet Nélküli Adófizető Polgárok
Tiltakozása


1. Mi adófizető polgárok, tiltakozunk, hogy mindenki a zsebünkbe turkáljon, az adóforintjainkra ácsingózzon!
2. Nem akarjuk senki gáz-, villany-, stb. számláját fizetni, cserében mi sem kérjük ezen termékek ártámogatását!
3. Mindenki viselje maga a saját költségeit!
4. Tiltakozunk mindenféle ártámogatás ellen, mert az azt jeleni, hogy mi fizetjük más fogyasztását!
5. Nem kívánjuk senki hitéletét, hobbiját, sem indulataiból eredő károkozását finanszírozni.
6. Nem kívánunk senki helyett tandíjat fizetni!
7. Nem kívánjuk senki deviáns vagy bűnös életmódját tovább finanszírozni, mindenki viselje tettei következményeit!
8. Nem kívánunk alkoholizmusa miatt leszázalékolt emberek eltartani!
9. Nem kívánjuk azok gyógyítását finanszírozni, akik maguk nem fizetnek egészségügyi járulékot!
10. Nem kívánjuk azokat segélyezni, akik maguk nem hajlandók tenni semmit saját boldogulásukért!
11. Aki nem akar dolgozni, az ne is egyék!
12. Lehetőleg szüntessenek meg minden adókedvezményt, azt csak konszenzuson alapuló nemzeti célokra adjanak.
13. Legyen végre vége a feudális előjogok, uram-bátyám, korrupt világnak, és a teljesítmény legyen az értékmérő!

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 18:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tiltakozás....


...és mindezt kinek a nevében, Ex.?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 19:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szánalmas, ahogy mindenki ELŐSZÖR elhelyezi magát és beszélgetőpartnerét a FLETO-OVI TENGELY mentén, és AZTÁN hajlandó meghallgatni a másikat...

amúgy MONDTA:

Idézet:
A Képviselet Nélküli Adófizető Polgárok
Tiltakozása


vagyis a Képviselet Nélküli Adófizető Polgárok nevében (akár csatlakozhatok is)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 19:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
szánalmas, ahogy mindenki ELŐSZÖR elhelyezi magát és beszélgetőpartnerét a FLETO-OVI TENGELY mentén, és AZTÁN hajlandó meghallgatni a másikat...

amúgy MONDTA:

Idézet:
A Képviselet Nélküli Adófizető Polgárok
Tiltakozása


vagyis a Képviselet Nélküli Adófizető Polgárok nevében (akár csatlakozhatok is)



Tehát nem az Úr Jézus Nevében


Kösz, megnyugtattál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 19:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
"Tavaszi választási programunk valóban politikai döntésekre épült, .... valóban túl sok volt az ígéret, mindenkinek meg akart felelni, annak ellenére, hogy a program készítésekor tisztában voltunk a valós helyzet körvonalaival" - nyilatkozta a Figyelőnek Matolcsy György, a Fidesz vezető gazdaságpolitikusa. A volt gazdasági miniszter ezt azzal egészítette ki, hogy olyannyira tisztában voltak/vannak a helyzettel, hogy ... http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=74961&p=1#www

Ezt azok figyelmébe szeretném ajánlani, akik permanensen csak a Fletó hazugságát hajlandók észrevenni.
MGy-nek ez a nyilatkozata egy az egyben ugyanaz mint az öszödi beszéd. Ők is pontosan ismerték a helyzetet és mégtöbbet igértek mint a szocik.
Ne erről a morális válságról beszélek, ami áthatja mindkét oldalt, jobbot is, aminek oly vehemens védelmezői vannak itt. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 19:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
... (akár csatlakozhatok is)

Akkor ketten már vagyunk. :)

A megígért felvételt viszont még nem kaptam meg, pedig már priviben is üzentem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 19:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Tiltakozás....


...és mindezt kinek a nevében, Ex.?


Látod, net2rist megértette. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 19:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
Tiltakozás....


...és mindezt kinek a nevében, Ex.?


Látod, net2rist megértette. :)
üdv
ex


Nyugi, Ex, én is megértettem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség