Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 46  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 19:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mindenki mindent ért, csak má én nem voltam biztos, h milyen felvételt igértem, de megvan! megy!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 19:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Nyugi, Ex, én is megértettem.

OK! Én is megnyugodtam. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 19:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Egy kis adalék a "mi nem hazudunk, becsületesek vagyunk, a másik oldal morális válságban van" kampányhoz.:

.. a Magyar Közlöny ez évi 75. számában megtalálható. A Fidesz és a KDNP pártszövetség 400 755 ezer forintot fordított a parlamenti választásokra.

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 20:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
Nyugi, Ex, én is megértettem.

OK! Én is megnyugodtam. :)
üdv
ex



Ha megnyugodtál, akkor jó.

Adja meg az Isten, hogy ne kelljen más adóforintjára soha rászorulnod, télen legyen hol melegedned, tudjad viselni a költségeidet, és fogyasztásodat, soha ne okozz olyan kárt, amilyet nem tudsz megtéríteni, tudd taníttatni a gyermekeidet, tudd viselni tetteid következményeit, és soha ne legyen belőled alkoholista, tudj mindig fizetni egészségügyi járulékot, tudd akarni a jót és legyen erőd tenni is a boldogulásodért, akarj és tudj dolgozni, ne szorulj rá soha, semmi kedvezményre, a korrupció bűne soha el ne érjen, tudj megmaradni tisztességesnek, irgalmasnak, és ez legyen az értékmérőd.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 21:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
[quote="FonyAdja meg az Isten, hogy ....

üdv
fony[/quote]

Köszönöm a jókínságaidat, Kedves Fony! Tudod van még egy örömhírem. Az Örökkévalótól van egy határozott ígéretem, hogy nem kerülhetek ilyen helyzetekbe, mégpedig azért, mert kijelentette, hogy az igaz gyereke nem válik kenyérkéregetővé.
És egyébként ezt a megoldást tudom bátran ajánlani mindazoknak, akik ilyen helyzetbe vannak. :)

Mindamellett éreztem szavaidban egy mögöttes gondolatot. Mégpedig azt, hogy engem részvétlennek gondolsz az elesettek iránt. De tudod ez nem így van. Kíváncsi lennék, hogy mit saccolsz? A fogyatékosokat, sérülteket most ne vegyük ide, szerinted a lecsúszott elszegényedett emberek hány százalékban felelősek a saját sorsukért és hány százalékban a külső körülmények?
És mégegyszer emlékeztetlek egy hozzám hasonló "részvétlennek" a szavaira: "Aki nem akar dolgozni, az ne is egyék!" :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 21:13 
Egy ember ment Jeruzsálemből Jerikóba.....

Lehet Istené volt, lehet hogy nem, de arra sem volt ereje, hogy kéregessen!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 21:22 
Imádkozom érte!
Részemről menthetetlen. Halálban és hazugságban kiteljesedett élet, de az Úr hatalma még segíthet rajta!

Könyörülj Uram ezen az elveszett emberen, aki olyan sokakat képes magával ragadni a hazugság és halál húst leégető poklába.
Aki a dicsőség és hatalom vágytól olyan nagyon megrészegült, hogy nem veszi észre, milyen gyorsan szalad a pokol égető kemencéi felé és hogy pozíciójából fakadóan mennyieket képes magával rántani!


Vissza a tetejére
  
 

reakció exrefis írására
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 22:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Szerintem az adatok éppenhogy nem azt mutatják, hogy GYF az elmúlt 16 év legjobb miniszterelnöke. Gondolok többek közt az egyre távolodó euróbevezetésre és a megszorítócsomagokra. (és még lehetne sorolni) Meg könyörgöm: hazudott. Te azt írtad, hogy "Annak a beszédnek az volt a lényege..." Annak a beszédnek nem volt lényege. Nem az volt, hogy GYF kiállt a nyilvánosság elé, beismerte, hogy hazudtak, és elmondta, hogy fel kell hagyni ilyen meg olyan dolgokkal. Az a beszéd egyszerűen kiszivárgott. Ha nem szivárgott volna ki, akkor esze ágában se lett volna bevallani.
Ha az osztogatásnál tartunk, akkor elmodnom, hogy 2002-ben egyesek úgy kampányoltak, hogy jó a gazdaság ,minden jó, csak többet kéne osztani az embereknek. És meg is nyerték a választásokat. Nos ugyanezek az emberek most megszorításokkal elvesznek dolgokat, nem adnak.
Az angol mondatnak pedig kíváncsi lennék az elejére, ugyanis félmondatokból nem szeretnék levonni semmiylen következtetést.
"Ha valakinek lenne ma oka a tiltakozásra, akkor az olyan adófizetőknek mint én."
Pont olyan adófizetők vannak kint a Kossuth téren.

"4. Tiltakozunk mindenféle ártámogatás ellen, mert az azt jeleni, hogy mi fizetjük más fogyasztását!"
Szóval te úgy gondolkozol, hogy ha más kap állami pénzből, az azt jelenti, hogy tőled elveszik azt a pénzt. És mi van akkor, amikor mondjuk te kapsz az állam pénzéből?
Mi van mondjuk, hogyha építenek egy Debrecent Nyíregyházával összekötő autópályát állami pénzből? Mondjuk te sosem fogod használni azt, mert nem ott laksz. Akkor azt a pénzt tőled vették el? Szerintem nem. Ugyanis te mondjuk használod a Budapest-Győr útvonalat, ami szintén az adófizetők pénzén épült (a debreceniekén és nyíregyháziakén is).
"6. Nem kívánunk senki helyett tandíjat fizetni!"
Itt gondolom arra gondolsz, hogy fizetősekké kéne tenni az összes egyetem összes szakát. Mondhatni szép... Ugyanis úgy érzed, hogy mivel te nem jársz egyetemre, más igen, az egyetemet pedig az adófizetők pénzéből tartják fenn. Nos elárulom, hogy minden magyar állampolgárnak alkotmányos joga a tanulás. Ennyi. Pl. az orvosi egyetemre kb. egymillió forint a tandíj. Ugye nem várod el minden orvoshallgatótól, hogy szülei 6 éven keresztül csak szórják a milliókat? Ha ez így lenne, akkor csak a gazdagok járhatnának egyetemre. Az pedig ugyebár nem esélyegyenlőség.
"11. Aki nem akar dolgozni, az ne is egyék!"
És mi legyen azzal, aki nem tud dolgozni?

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re. Ex
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 07:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
[quote="FonyAdja meg az Isten, hogy ....

üdv
fony


Köszönöm a jókínságaidat, Kedves Fony! Tudod van még egy örömhírem. Az Örökkévalótól van egy határozott ígéretem, hogy nem kerülhetek ilyen helyzetekbe, mégpedig azért, mert kijelentette, hogy az igaz gyereke nem válik kenyérkéregetővé.
És egyébként ezt a megoldást tudom bátran ajánlani mindazoknak, akik ilyen helyzetbe vannak. :)

Mindamellett éreztem szavaidban egy mögöttes gondolatot. Mégpedig azt, hogy engem részvétlennek gondolsz az elesettek iránt. De tudod ez nem így van. Kíváncsi lennék, hogy mit saccolsz? A fogyatékosokat, sérülteket most ne vegyük ide, szerinted a lecsúszott elszegényedett emberek hány százalékban felelősek a saját sorsukért és hány százalékban a külső körülmények?
És mégegyszer emlékeztetlek egy hozzám hasonló "részvétlennek" a szavaira: [i]"Aki nem akar dolgozni, az ne is egyék!"
:)
üdv
ex[/quote][/i]



Nem kell saccolni, Ex.
A szavaid önmagukért beszélnek.
A pénz olyan helyen van az életedben, mint értékrend, mint a gyülekezetedben.

Pál apostolt pedig inkább ne hasonlítsd magadhoz, mert ő azoknak a keresztényeknek címezte ezt, akik annak ellenére, hogy lehetőségük, képességük lett volna rá, nem dolgoztak.

Ha már a százalékokat említetted - nem a te dolgod megítélni, ki miért került nehéz helyzetbe, a te dolgod, hogy lehetőségeid szerint irgalmat gyakorolva segíts rajtuk. (hogy tökéletes légy, mint Mennyei Atyád).

Amid pedig van, tudd, hogy Istentől van, akinek semeddig nem tart valakit gazdaggá vagy szegénnyé tenni.



üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Re. Ex
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 08:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Fony írta:
A pénz olyan helyen van az életedben, mint értékrend, mint a gyülekezetedben.

Pál apostolt pedig inkább ne hasonlítsd magadhoz, mert ő azoknak a keresztényeknek címezte ezt, akik annak ellenére, hogy lehetőségük, képességük lett volna rá, nem dolgoztak.

Ha már a százalékokat említetted - nem a te dolgod megítélni, ki miért került nehéz helyzetbe, a te dolgod, hogy lehetőségeid szerint irgalmat gyakorolva segíts rajtuk. (hogy tökéletes légy, mint Mennyei Atyád).

Amid pedig van, tudd, hogy Istentől van, akinek semeddig nem tart valakit gazdaggá vagy szegénnyé tenni.


???


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Re. Ex
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 08:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:

???


Nekem kristálytiszta amit Ex értésére akar adni. Jól beszél...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Re. Ex
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 09:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
rosta írta:
FM írta:

???


Nekem kristálytiszta amit Ex értésére akar adni. Jól beszél...



Igennnnnnnnnnnnn, akkor miért kellenek az idézett kérdőjelek ha,ha, ha :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 09:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kicsit fucsa reakciók jöttek, de ezért vagyun itt. :)
De többséget ez az alábbi ige és reakcó jellemzi legjobban
Kedves Teomo!
"11. Aki nem akar dolgozni, az ne is egyék!"
És mi legyen azzal, aki nem tud dolgozni?
Kérdésedre a válasz benne van az igében. Arról beszél, és én is, Aki nem akar és nem arról aki nem tud.

Én a sok élősködő potyautasról beszélek ti pedig a magatehetetlenekről.
Csakhogy nem ők okozzák a csődöt. A vakokat, mozgássérülteket, rokkantakat simán el tudja tartani a társadalom, csakhogy akikről én írok azok a dolgozni nem akarók és az adózni nem akarók.

Kedves Fony! Amit te csinálsz az nem más mint, felettem ítélkezel, védve az élősködést vagyis az igazságtalanságot.

Pl többszázezer olyan rokkantnyugdíjast fizetünk, akik pénzért vették az "állapotukat" miközben munkaképesek. Én is ismerek tucatszám olyanokat, akik valszeg mindannyiatoknál többet keresnek egy árva fillér adót és tb-t nem fizetnek, de mi fizetjük nekik a rokkantnyugdíjat. (ebbe még az a szép, hogy a tisztességes embereknél jobban fröcsögnek a gyurcsánycsomagra és járnak a Kossuth térre tüntetni, miköben az költségvetés csőd haszonélvezői :) )
Százezrek élnek fél-illegalitásban szürke-fekete seftelésből, se adó se tb, de ugyanúgy igénybe veszik az eü szolgáltatást ingyen, mint aki fizetnek érte.
Tandíj: Először is az alkotmány csak a középiskoláig biztosítja a jogot a tanuláshoz. Mi itt a felsőoktatástól beszélünk.
Miért kellene tűrni, hogy egy ötéves egyetemet valaki 8-10 év alatt végezzen el. Nem kell a lusta/buta hallgató taníttatását fizetni.
A tandíj ösztönzi az időben végzést így mindjárt felébe kerül nekem. Még így is én fizetem nagyrészt, mert a tandíj ugy sem fedezi az egyészet, de az beleférne. A rendszer sokkal hatékonyabb lesz.
A jelenlegi rendszer igazságtalan. Az egyébként is tehetős elit termeli újra magát állami pénzen. Az esélyegyenlőséget meg nem a tandíjmentességgel, hanem ösztöndíj rendszerrel kell megoldani. A szegény ember buta gyerekének nem kell diplomát biztosítani. Az okos és szorgalmas gyerekek esélyegyenlőségét kell biztosítani.
Az, hogy a gazdad ember ki tudja fizetni a buta gyereke tandíját nem jelenti azt, hogy más buták tandíját meg nekünk kellene fizetni.
Ilyen alapon mindenki követelhetne magának Mercedest, mert a gazdagok meg tudják maguknak venni akkor mindenkinek jár. Ez hülyeség, remélem érthető.
Egyelőre ennyi. :)
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2006. okt. 16., hétfő 09:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 09:44 
Aki beteg és szegény a hit gyülekezetben, azon Isten átka van, ha úgy tetszik bűnben van. Aki gazdag és egészséges, az Isten áldotja.

Ezt hirdetik! Nem csak szóval.... :-(

Nagy rabság ez....

Tudjátok hány példa van az Igében, amikor valaki nem azért lett szegény és nem azért lett beteg, mert titkolt bűnei voltak?

Tudjátok milyen sokan vannak szegények és nehéz anyagi helyzetben élők és milyen sokan vannak súlyos betegek, akik Isten gyermekei?

Erre gondolt Imre!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 09:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Aki beteg és szegény a hit gyülekezetben, azon Isten átka van, ha úgy tetszik bűnben van. Aki gazdag és egészséges, az Isten áldotja. Ezt hirdetik! Nem csak szóval....
Kedves Kavics!
Ez így, ebben a formában nem igaz, de nem akarok most erről vitatkozni. Amiről beszélünk az nem hitgyülis téma.

És mint mondottam volt, itt nem a valós rászorultakról beszélünk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 72 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség