Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 20:16 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Andi!
Mélységesen sajnálom, hogy így gondolod. A tüntetéssel nem mennek neki az alkotmánynak, mert a gyülekezési jog alkotmányos jog. Semmi más alkotmánysértő dologra nem készül a FiDeSz és a KDNP, mert megmondták, hogy nem akarnak puccsal kormányra kerülni. (hogy a Kossuth téren tüntetők radikális része mit akar, arról mondjuk jobb nem is beszélni, mert ott tényleg sok a tudatlan, és olyat kérnek, amit nem lehet, olyat akarnak, amire nincs törvény és jog...)

A héten megérkezett nekünk is a Gyurcsány csomag. Az eddig 10 000 Ft-os gázszámlánk 14 000 Ft-ra emelkedett, de ez még csak 15% ÁFA-t tartalmaz, a jövő havi már 20%-ot fog. A húgom diplomája súlyos száezrekbe fog kerülni, egyelőre fogggalmunk nincs, hogy miből fizetjük.
Nyáron műtötték a lábaimat, és hálát adok érte, hogy egyszerre meg lehetett műteni mindkettőt, mert jövőre már naponta 500 Ft-ba kerülne a kórházban való tartózkodásom (9X500=4500), nem is beszélve a 3 vizitről, mire eljutottam a műtőig(3X500=1500). Aztán a kötözés-varratszedés-drótkivétel-kötözés-varratszedés ismét +5 vizit, enniyszer 500 Ft (=2500). Pedig már így is 15 ezerrel keresnek kevesebbet a szüleim a megemelt egészségügyi hozzájárulás miatt. Plusz 1 recept az injekció, +3 recept a talpbetét, korrekciós eszköz, kezelőcipő = 1200 Ft. Összesen: 4500+1500+2500+1200=9700 Ft. Remek, mi?
Van egy házunk vidéken, amit évek óta nem tudunk eladni, nem is lakunk benne, de az évi 45 000 Ft lakásadót be fogják hajtani rajtunk. Közben albérletben lakunk, ahol a tulajdonos szintén bele fogja építeni a bérleti díjba az adót, nehogy már ő jöjjön ki rosszul. Mi meg gyakorlatilag 2 lakás adóját fizethetjük majd. Pedig a sajátunk után is fizettünk már épp eleget, mire a 20 évre felvett kölcsönt kifizettük rá kamatos kamattal együtt...

És ez még csak a jéghegy csúcsa, csak egy család, és hála az ÚRnak, nem is vagyunk annyira szegények, mint sokan a környezetünkben.

Mindez azért, mert Gy.F. másfél-két évig nem csinált semmit, csak hazudott éjjel-nappal. Közben meg nyomorba döntötte az országot, és most rajtunk akarja megint meghúzni a nadrágszíjat...
Szóval 100szor inkább Orbán Viktor, mint valaha is GY.F.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 07:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Andi nagy örömmel tölt el, hogy így gondolod.
Nagy harcos vagy, hogy ezt leírtad :oops:

Gondolom mi ketten egy királyt akarunk a KIRÁLYT, akinek az országának eljövetele közel van,

Csak azt nem tudom, hogy az árpádsávos zászlót miért nem fogadod örömmel, én a magam részéről, minden kézbe árpádsávos zászlót látnék szívesen akik most a Kossuth téren tartózkodnak.
Száp látvány ahogy leng és lobog a rigmusra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 09:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 10., kedd 12:56
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Bp
Andi írta:
Megnyitni egy ilyen topicot nagy merészség...
A vita garantált.
Én a politikát úgy ahogy van, utálom. Ha választanom kell Gyurcsány és Orbán között, 100-szor inkább Gyurcsány Ferenc.

A felvételt többször is végighallgattam. Nem lett volna szabad egy ilyen felvételt kiszivárogtatni, a népnek joga van a nemtudáshoz is. Mert egy kisember mit tud tenni? Elveszik még azt a kicsiny kis életkedvét, ami megmaradt neki, mert a "nagyok" a képükbe vágják, hogy még abból is elszedünk, amitek van.. Hiába dolgoztatok, mert az Ország csődbe ment. Fair ez így?
Pofátlanság! Nem szabad az embereknek mindent tudni. Nem tudom, értitek-e, hogy mire gondolok? Tüntetnek az emberek, de nincs értelme, mert törvényesen megválasztott miniszterelnökünk Gyurcsány Ferenc, az alkotmány ellen nem lehet fellépni.. Hozzák az ébresztőórákat, holott Orbánék is tudják, hogy ennek nincs semmi értelme, csak a mi pénzünk fogy ezzel is, mert a tömegre ugyebár közpénzen kell vigyázni a rendőröknek. Csak a gyűlöletet szítják, de feleslegesen, mert Gyurcsányt nem tudják kigolyózni a székéből, és meggyőződésem, hogy ezt sem az emberek érdekei miatt teszik, hanem, hogy a kialakult helyzetet a maguk javára fordítsák.
Az egész politika egy hazug intézmény. Minden jó érzésű ember maradjon ki belőle, szerintem.
Próbáltam viszonylag indulatok nélkül fogalmazni, remélem, nem lesz ellene kifogásotok.


Kedves Andi, látom te a struccpolitika híve vagy.

Te tanulsz vagy dolgozol?

Andi írta:
Pofátlanság! Nem szabad az embereknek mindent tudni.

ha neked bekötik a szemed és megforgatnak egy szakadék szélén te mit teszel? elkezdesz menni tovább bekötött szemmel vagy leveszed a kendőt hadd lásd merre is méssz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 09:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
győzzön a józan ésssz!!

amúgy meg... devnul:

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 09:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 10., kedd 12:56
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Bp
FM írta:
Gondolom mi ketten egy királyt akarunk a KIRÁLYT, akinek az országának eljövetele közel van,
.


Kedves FM elég 2értelműen fogalmaztál, nevezd kérlek néven a ti kettőtök "királyát" :wink:
Isten Áldjon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 09:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 10., kedd 12:56
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Bp
JennyT írta:
Andi!
Mélységesen sajnálom, hogy így gondolod. A tüntetéssel nem mennek neki az alkotmánynak, mert a gyülekezési jog alkotmányos jog. Semmi más alkotmánysértő dologra nem készül a FiDeSz és a KDNP, mert megmondták, hogy nem akarnak puccsal kormányra kerülni. (hogy a Kossuth téren tüntetők radikális része mit akar, arról mondjuk jobb nem is beszélni, mert ott tényleg sok a tudatlan, és olyat kérnek, amit nem lehet, olyat akarnak, amire nincs törvény és jog...)

A héten megérkezett nekünk is a Gyurcsány csomag. Az eddig 10 000 Ft-os gázszámlánk 14 000 Ft-ra emelkedett, de ez még csak 15% ÁFA-t tartalmaz, a jövő havi már 20%-ot fog. A húgom diplomája súlyos száezrekbe fog kerülni, egyelőre fogggalmunk nincs, hogy miből fizetjük.
Nyáron műtötték a lábaimat, és hálát adok érte, hogy egyszerre meg lehetett műteni mindkettőt, mert jövőre már naponta 500 Ft-ba kerülne a kórházban való tartózkodásom (9X500=4500), nem is beszélve a 3 vizitről, mire eljutottam a műtőig(3X500=1500). Aztán a kötözés-varratszedés-drótkivétel-kötözés-varratszedés ismét +5 vizit, enniyszer 500 Ft (=2500). Pedig már így is 15 ezerrel keresnek kevesebbet a szüleim a megemelt egészségügyi hozzájárulás miatt. Plusz 1 recept az injekció, +3 recept a talpbetét, korrekciós eszköz, kezelőcipő = 1200 Ft. Összesen: 4500+1500+2500+1200=9700 Ft. Remek, mi?
Van egy házunk vidéken, amit évek óta nem tudunk eladni, nem is lakunk benne, de az évi 45 000 Ft lakásadót be fogják hajtani rajtunk. Közben albérletben lakunk, ahol a tulajdonos szintén bele fogja építeni a bérleti díjba az adót, nehogy már ő jöjjön ki rosszul. Mi meg gyakorlatilag 2 lakás adóját fizethetjük majd. Pedig a sajátunk után is fizettünk már épp eleget, mire a 20 évre felvett kölcsönt kifizettük rá kamatos kamattal együtt...

És ez még csak a jéghegy csúcsa, csak egy család, és hála az ÚRnak, nem is vagyunk annyira szegények, mint sokan a környezetünkben.

Mindez azért, mert Gy.F. másfél-két évig nem csinált semmit, csak hazudott éjjel-nappal. Közben meg nyomorba döntötte az országot, és most rajtunk akarja megint meghúzni a nadrágszíjat...
Szóval 100szor inkább Orbán Viktor, mint valaha is GY.F.


Kedves JennyT,
kérlek ne menjünk az inkább Orbán vagy Gyur., mert soha nem fogsz közös nevezőre jutni most konkrétan Andival vagy FM-el.
a közös nevezőnk Jézus Krisztus, mindig ez legyen előttünk.
Másképp a személyes gazdsági helyzetünk hasonló és eggyütt érzek veled.
Isten Áldjon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 09:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az egyértelmű van akinek két értelmű :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 10:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 10., kedd 12:56
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Bp
FM írta:
Az egyértelmű van akinek két értelmű :oops:

egy újabb kétértelmű válasz?
mivel ez a topic címe ami, ezért kétértelmű,
kérlek írd ki a király nevét, vagy szégyeled? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 10:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Dev mondta:
Idézet:
a közös nevezőnk Jézus Krisztus, mindig ez legyen előttünk.


Vow!! összes eddigi devnull: visszavonva!!

ha valaki netán érdeklődik, h mit szólt hozzánk múlt pénteken a Mennybéli ezügyben: tudom küldeni a felvételt!! (rendesen megszenvedtem, mert NAGYON NEM akartam erről beszélni, tök más lett volna a téma, de - ha nem is vagyok zombi - a vezetést SZOKTAM követni :D )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 10:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:

ha valaki netán érdeklődik, h mit szólt hozzánk múlt pénteken a Mennybéli ezügyben: tudom küldeni a felvételt!! :D )


Nosza! Ne kéresd magad, küldjed! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 11:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rendben! :)

emilcímedet asszem tudom a szól-ról :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 11:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Dev írta:
FM írta:
Az egyértelmű van akinek két értelmű :oops:

egy újabb kétértelmű válasz?
mivel ez a topic címe ami, ezért kétértelmű,
kérlek írd ki a király nevét, vagy szégyeled? :)


Nem hagyom magam terrorizálni :oops:

A szíveket vizsgálója tudja, akinek kenete van az is, akkor te miért vagy erőszakos.

Még Pál is megírta, hogy senkinek a hitén nem kíván uralkodni,
megírtam aki érti az érti, és aki nem attól még az is elvétetik amiről azt gondolja az övé.
Az alfa és az omaga annak egy, bár mi is a címe a témának
aki elkötelezte magát, ha olvasod más témánál a hozzászólásom talán nyilvánvaló lesz neked is, az erőszakoskodás pedig egy különleges tábor jellemzője, nem kívánok azoknak a tevékenységéhez tartozni.
Ugye érted?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

:)
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 11:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 10., kedd 12:56
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Bp
FM írta:
Dev írta:
FM írta:
Az egyértelmű van akinek két értelmű :oops:

egy újabb kétértelmű válasz?
mivel ez a topic címe ami, ezért kétértelmű,
kérlek írd ki a király nevét, vagy szégyeled? :)


Nem hagyom magam terrorizálni :oops:

A szíveket vizsgálója tudja, akinek kenete van az is, akkor te miért vagy erőszakos.

Még Pál is megírta, hogy senkinek a hitén nem kíván uralkodni,
megírtam aki érti az érti, és aki nem attól még az is elvétetik amiről azt gondolja az övé.
Az alfa és az omaga annak egy, bár mi is a címe a témának
aki elkötelezte magát, ha olvasod más témánál a hozzászólásom talán nyilvánvaló lesz neked is, az erőszakoskodás pedig egy különleges tábor jellemzője, nem kívánok azoknak a tevékenységéhez tartozni.
Ugye érted?


Kedves FM, eltereled a figyelmünket, a közöttünk levő külömbségeket hangsúlyozod, nézd te is azt ami közös, ezért igyekszem ragaszkodni a kérdésemhez:
ki a Királyod, a te Úrad, ki a te szabadítód, megmentőd, megváltód, jótevőd ? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 12:38 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Megpróbálok válaszolni. Ha kihagyok valamit, majd igyekszem pótolni.

Nem vagyok a struccpolitika híve, de nem a tüntetésben látom a megoldást, megszólhattok érte, de én a tömeges indulatkeltésnek akkor sem vagyok a híve. Mert ezzel nem változik semmi. Akkor fog változni valami is, ha Isten eljön a világba, addig meg egyre nagyobb lesz a fejetlenség a világban. Ennek meg kell lennie, ki kell bírni. És türelmes elfogadással még mindig könnyebb elviselni, mintha feleslegesen ébren tartjuk az indulatainkat. Mert Orbán akkor is gyűlöletpolitikát folytat.

Azt, hogy FM pontosan mit értett a király szó alatt, azt én sem vettem ki teljesen egyértelműen, de az én Uram az az egy, akit Ti is tiszteltek, Aki hármas személy, szerintem FM is erre gondolt /nem az :twisted: re/

Tanulok, harmadéves vagyok, és még van ugyanennyi, ami rengeteg pénzt emészt majd fel a családunktól. Anyám így is a főállása mellett takarít, ami nagyon kemény munka. Tisztában vagyok az új adókkal, higgyétek el :(

Nem vagyok híve Gyurcsánynak, tényleg nem, de nem látok olyan személyt, aki alkalmasabb lenne, nincsen számomra egy alternatíva sem, sem jobb sem baloldalon, akire azt mondanám, hogy Ő biztosan jobb lenne..

Azt az állításomat is fenntartom, hogy nem jó a köznépnek /mellesleg odatartozónak vallom magamat is/ mindent tudni. Mert beleszólni nem tudsz semmibe se, de az nem fair, hogy az emberektől minden reményt elszedjenek. Nem tudom jobban leírni.
Pl. van egy pék, aki több tíz évet végigdolgozott, maszekolt mellette, megtette az állampolgári kötelességét, fizetett adót, nevelte a gyerekeit, szüleiről gondot viselt..stb.
Élné nyugdíjaséveit, erre ahelyett, hogy végre megnyugodhatna, képébe vágják, hogy hiába dolgoztál becsületesen, nem volt semmi értelme, mert az ország csődbe ment, a pénzt elsikkasztották. És Józsi bácsi tud valamit is tenni? Semmit, csak nekikeseredik, hogy akkor ő miért is dolgozott??
A politika egy bizonyos réteg dolga, a kiszivárogtatott infókat meg kell szűrni.
A szakadékos képre visszatérve, OK leveszem a kendőt, de nem én döntök arról, hogy merre menjek tovább. Ebben az esetben nem. Arról tudok dönteni, hogy hiszek-e Jézus Krisztusban, de arról már nem, hogy egy évek óta tartó hazugság következményeit el akarom-e viselni, vagy sem. Sajnos el kell viselnünk, amit mások kifőztek nekünk. 4év után ismét dönthetünk a mostani dolgok fényében...
Remélem, sikerült jobban megértetnem, hogy hogyan is gondolkozom.

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 12:40 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Ja és nem mondtam, hogy alkotmányt sértettek Fideszék...
Joguk van kimenni az utcára, de azt továbbra sem hiszem, hogy csak az emberek érdekei miatt állt a Fidesz a megmozdulások élére, úgyis mondhatnám, hogy ez nekik is kapóra jött.

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség