Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 12:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Andi írta:
A szakadékos képre visszatérve, OK leveszem a kendőt, de nem én döntök arról, hogy merre menjek tovább.


Nem? Hát akkor ki dönt? Pont hogy kezedben a döntés, hogy aszakadékba ugrasz-e önként és dalolva, vagy elindulsz az egyenes úton, a biztos úton. Sőt bekötött szemmel is te döntesz, csak akkor kisebb az esély a jó döntés meghozatalára. A politikára visszatérve ez történt áprilisban.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 12:43 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Árpádsávos zászlókhoz meg nincs elég előképzettségem :oops:
Hogy itt pontosan mi is az értelme..
És így visszaolvasva, szerintem egyértelmű FM Királya :) !

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 12:45 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Hát most nem én. Az ország választott. Ez már el lett döntve 4évre. Következő alkalommal az ország megint választhat.
Így érthetőbb?

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 12:47 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Nem? Hát akkor ki dönt? Pont hogy kezedben a döntés, hogy aszakadékba ugrasz-e önként és dalolva, vagy elindulsz az egyenes úton, a biztos úton. Sőt bekötött szemmel is te döntesz, csak akkor kisebb az esély a jó döntés meghozatalára. A politikára visszatérve ez történt áprilisban. [/quote]

Én csak a politikai döntésről beszéltem..
Istenben való hitről az egyén dönt, és ez természetesen nemcsak négyévente lehetséges..

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 13:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 10., kedd 12:56
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Bp
Andi írta:
Én csak a politikai döntésről beszéltem..
Istenben való hitről az egyén dönt, és ez természetesen nemcsak négyévente lehetséges..


Kedves Testvérek ragaszkodjunk a hitünkhöz főleg Jézus Krisztushoz, a politikát is meg a topic címében szereplőt is ebbből a szemszögből nézzük.

Konkrétan az egyházi iskolákra gondolok.
Hittanoktatok fizúja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

reakció Andi írására
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 15:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
/hosszú időbe telt megírni ezt a hozzászólást, így mire megírtam, már két lappal odébb tartottunk, az eredeti hozzászólás, melyre írtam ezt a reakciót, az első oldalon található/

Kedves Andi!

Miért lenne merészség megnyitni egy ilyen topikot? A vita valóban garantált... De miért baj, hiszen a fórumok többek között erre is valók. A mai magyar politikával nekem is gondjaim vannak. Bár mindkét oldalon vannak hibák, én úgy gondolom, hogy a két oldal egyáltalán nem egyenlő.
Nem értem, hogyha te általánosságban utálod a politikát, akkor miért mondod mégis azt, hogy GYF jobb, mint OV? A másik, amit nem értek; egyáltalán miért gondolod azt, hogy Gyurcsány jobb lenne? Mindezek után... Miután kiderült, hogy hazudott és tönkretette ezt az országot. Meg úgy káromkodott, mintha kocsmában lett volna (de ez a legkisebb; talán, ha őszínte lenne és fejlődne a magyar gazdaság, de káromkodna, elnézhetnénk neki). A hazugságot és Magyarország tönkretételét viszont bűnnek tartom. Olyan bűnnek, amiért más állampolgárt börtönbe csuknának. Egy normális országban pedig már rég eltávolították volna a miniszterelnököt, ha ezeknek akár csak egy töredéke is nyilvánosságra kerül. Szóval hazudott a népének; igazából a saját szavazóit csapta be, hiszen ők hitték el azt, hogy a magyar gazdaság éppen dübörög és szerte európában minket irigyelnek. És természetesen a gonosz ellenzék az, aki rémhíreket terjeszt. Én tudtam, hogy hazudnak. Engem nem csaptak be. Ettől függetlenül nekem is hazudtak. És hazudnak most is. Ennek a beszédnek a kiszivárgását úgy akarják beállítani, mintha GY. F. őszinte lett volna, mintha bevallotta volna bűnét. Ez több szempontból is "netz"-es: 1. Mindez a választások után történt, ha becsületes lett volna, akkor még előtte elmondja, csak hát kellettek a szavazatok 2. Nem mond le, tehát nem akar szembenézni tettei következményeivel, tehát szó sincs őszínteségről, szó sincs megbánásról; egyszerűen túl akar lépni rajta 3. Igazából akkor beszélhetnénk őszinteségről, ha kiáll az emberek elé (mondjuk kér 5 percet az MTVben) és elmondja az igazságot. Nem ezt tette; egyszerűen kiszivárgott, kiderült, lebukott. Azért van különbség a lebukás és a beismerés között... ég és föld...
Mindezek után miért kéne nekem elhinnem, hogy befejezte a hazudozást és ezután őszinte ember lesz. Ha lemondana talán… De így, hogy nem akar szembenézni hazugságai következményével… Hogy mennyire nem igaz az, hogy ő ezek után őszinte lesz: a német kancellárral találkozott, zárt ajtók mögött tárgyaltak, majd utána azt mondta, hogy Angela Merkel német kancellár támogatja őt. Nos a németek csak néztek, amikor ezt meghallották, alig győzték cáfolni a dolgot…
A másik az, hogy miért az akarja kivezetni az országot a válságból, aki előidézte azt. Egy frappáns ellenzéki politikus azt mondta, hogy ha egy orvos mondjuk operáció közben bennfelejti a kését, akkor nem ugyanahoz az orvoshoz mennénk kiszedetni a kést. Gy. F. őszínteségével kapcsolatban megjegyezném még azt, hogy még tavasszal azzal kampányoltak, hogy nem lesz semmiféle megszorítás. Aztán azzal, hogy „nem kell félni, nem fog fájni”, most pedig azzal, hogy „miért kell megtenni ha fáj”. Logikailag valahogy nem stimmel… „nem fog fájni”, „megtenni, ha fáj”. Erről az a történet, -amit csak visszaemlékezésből hallottam, hiszen nem éltem még akkor – jutott eszembe: Egy amerikai utasszállító gép tévedett a Szovjetunió légterébe. Kilőtték. Először a szovjet kormány tagadta az esetet. Aztán azt mondták, hogy volt repülőgép, de igazából kémrepülő volt, ezért jogosan lőték ki. A végén pedig el kellett ismerniük, hogy sok ártatlan ember életét oltották ki. Ezek mindig ugyanúgy és ugyanolyan módszerekkel dolgoznak. Meg azt sem értem, hogy miért a magyar embereknek kell megszenvedniük azt, amit a magyar kormány tett. Miért a magyar kisembereknek kell áldozatot hozni? A gazdagok miért nem hoznak áldozatokat? Mindezek után nem értem, hogy miért mondod, azt, hogy 100szor inkább GY. F., mint O.V.? Hogy lehet ezek után még mindig őket támogatni? Miért áll ki mellettük még mindig az ország egyik fele? És mi a baj Orbán Vikotrral? Négy éves kormánya alatt javult a gazdaság, építkeztek (pl. Nemzeti színház) és volt egy olyan dolog, hogy Széchenyi terv. Az euró bevezetése pedig 2007-re reális volt. Nos ekkor ellenfeleik úgy kampányoltak, hogy jó-jó, de lehetne mégjobban. Ezt néhányan be is vették, sőt a többség. Most aztán láthatjuk, milyen az a jobb… Most szinte havonta 1 évet ugrik előre az euró bevezetése. A miniszterelnök az euró és az autópálya közé a „vagy” szócskát biggyeszti az „és” helyett. És olyan megszorításokat csinálnak, amilyen az utóbbi 16 évben nem volt. Szóval miért is jobb 100szor Gy. F. (aki puccsal jutott hatalomra), mint O.V.?

„Nem lett volna szabad egy ilyen felvételt kiszivárogtatni, a népnek joga van a nemtudáshoz is.”
Ha ez a mondat Rákosi, vagy Szálasi, esetleg Kádár vagy Horthy idejében hangzanak el, az OK. De könyörgöm, most demokrácia van! Akkor tegyünk is már úgy, mintha demokrácia lenne! Egy demokratikus jogállamban nincs cenzúra, bármit közölhet az újság. Gondolj pl. Clinton elnök esetére, akiről kiderült az a bizonyos Monikás dolog. Amerikában senkinek mégcsak eszébe sem jutott, hogy nem lett volna szabad kiszivárogtatni a bizoinyítékokat. (amúgy Clinton elnök számomra egy szimpatikus ember (ezt az esetet leszámítva), igaz őróla is csak „meséket” hallok, hiszen akkor még kisfiú voltam)
Azt pedig, hogy „a népnek joga van a nemtudáshoz is”, eleve egy értelmetlen mondatnak tarom. Lehet az a véleményed, hogy „a népnek joga van a tudáshoz”, lehet, az a véleményed, hogy „a népnek nincs joga a tudáshoz”. De mit jelent az, hogy „joga van a nemtudáshoz”? Lehet az, hogy jogom van beszélgetni órán a padtársammal, lehet az, hogy nincs jogom beszélgetni az osztálytársammal. De értelmetlennek tartanám azt a mondatot, hogy „Jogom van nem beszélgetni az osztálytársaimmmal”. Az igaz, hogy ezek a dolgok elveszik a kisember életkedvét, de vajon ennek mi az oka? Az hogy, vezetői rosszul irányították az országot, aminek következtében neki kell megszenvednie. És nem az, hogy az emberek megtudták, hogy hogyan bántak vele. Számomra ezek a mondatok, amiket leírtál, eléggé diktatúrikus gondolkodásmódot tükröznek. Szerintem az embernek joga van a tudáshoz, még akkor is, ha az rossz dolog. Nem szeretem a strucc-politikát. Valóban rossz a kisember számára, amikor a képébe vágják, hogy még abból is elszednek, amije van, de gondoljuk végig, hogy kinek a hibája ez: szerintem azé, aki miatt történik mindez és nem azé, aki az emberek képébe vágja ezeket. Talán jobb lenne a kisember sorsa, hogyha nem tudná, hogy miért szenved?
Abban van valami, hogy nincs értelme a tüntetéseknek, hisz úgyis kormányon maradnak. (bár én ezt inkább negatívumként mondanám) Én amúgy nem mentem és nem is tervezek tüntetésre menni, mert sokmindenben nem értek velük egyet. Viszont én megértem azokat, akik kimennek, és békésen tüntetnek a kormány ellen. Valóban GY.F. a törvényesen megválasztott miniszterelnökünk, ami ellen nem lehet semmit tenni. Csak a parlament tehetne valamit, de mivel ők vannak többségben, nem tesz semmit. Viszont ez nem jelenti azt, hogy a kormány vagy a miniszterelnök törvényes. Félrevezette az embereket az ország valódi állapotáról. Ez alkotmányellenes. Ezen kívül félrevezette egész Európát. Azt pedig – elnézést kérek, de – pofátlanságnak tartom, hogy a tüntetők fogyasztják a pénzünket azzal, hogy rendőröknek kell rájuk vigyázni. Az utóbbi 4 év politikája összehasonlíthatatlanul több pénzt vett el az államtól, mint az a néhány tüntető. Diagrammon nem is lehetne ábrázolni, mert csak azt látnánk, hogy a diagram egyszínű.
„Csak a gyűlöletet szítják”: én egyáltalán nem érzem úgy, hogy szítanák a gyűlöletet. Vannak árpádsávos zászlót lengető szélsőjobboldaliak a Kossuth téren, vannak, akik megtámadták a TV székházat. De őket nem Orbán küldte. Sőt Orbán el is határolódott tőlük. Ők egyszerűen csak rászálltak a békés tüntetőkre. Mit kéne tennie Orbánnak? Ki kéne írnia a Kossuth térre, hogy „Árpádsávos zászlóval belépni tilos”? A Kossuth tér mindenkié, bárki odamehet. Én utálom a MIÉPet és a Jobbikot, és rossznak tartom, hogy néha rászállnak a Fideszre, meg múltkor odamentek a Fidesz gyűlésre. De ez van, nem lehet kitiltani őket. Az egyetlen dolog, amit meg lehet tenni, hogy O.V. elhatárolódik tőlük, és ezt meg is tette.
Egyetértek abban, hogy a politika egy hazug intézmény. De ki is hazudott a népnek? Ha úgy gondolod, hogy a jóérzésű emberek maradjanak ki belőle, akkor miért írogatsz politikával kapcsolatos dologokat a református portálra?

Amúgy én egy gimnazista srác vagyok, akit eddig úgy hidegen hagyott a politika, hogy csak na. Sőt már-már kezdtem bedőlni azoknak az – amúgy a baloldaliak által sulykolt – nézeteknek, hogy „egyik kutya, másik eb”, de ez a kiszivárgott beszéd sok volt. Most már tudom, hogy egyáltalán nem egyenlőek. Amióta kiszivárgott a beszéd, azóta pontosan tudom, hogy 4 év múlva el fogok menni szavazni, és azt is tudom, hogy kire…

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 20:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Teomo! Köszi az összefoglalót! Magam sem írhattam volna jobbat :*: :!:
Akinek van füle... és esze is hozzá...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 20:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nekem jelentem egyik sincs :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 12:23 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 16:18
Hozzászólások: 3
haho!
TEomo jo volt amit írtál,de egy személyes vélemény szomorú,ha eddig egyenrangúnak érezted a két pártot.Tudod miért?Mert hívő emberként tudnod kell,hogy a balos kormányok egyház elleni intézkedései sulytották a missziói munkát is.Már pedig keresztyén embernek ez a legfontosabb.
Sokat mesélhetnék neked a módszereikről amivel kampányoltak,csak egy olyan kis faluban mint az enyém,tavasszal, 4,8,12 éve.HA gimnazista vagy érdeklődj idősektől.amit írtál nem rossz.egyet is értek de ezt le kellett írnom mert egyre több ilyen fiatallal találkozom,akik most gondolkodnak!HÁLA AZ ÚRNAK


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 13:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 10., kedd 12:56
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Bp
szamoca_71 írta:
haho!
TEomo jo volt amit írtál,de egy személyes vélemény szomorú,ha eddig egyenrangúnak érezted a két pártot.Tudod miért?Mert hívő emberként tudnod kell,hogy a balos kormányok egyház elleni intézkedései sulytották a missziói munkát is.Már pedig keresztyén embernek ez a legfontosabb.
Sokat mesélhetnék neked a módszereikről amivel kampányoltak,csak egy olyan kis faluban mint az enyém,tavasszal, 4,8,12 éve.HA gimnazista vagy érdeklődj idősektől.amit írtál nem rossz.egyet is értek de ezt le kellett írnom mert egyre több ilyen fiatallal találkozom,akik most gondolkodnak!HÁLA AZ ÚRNAK


Szia Szamoca, kiváncsi vagyok a módszerekre, főleg ha a topic ciméhez fűződik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 15:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
szamoca_71 írta:
haho!
.. Mert hívő emberként tudnod kell,hogy a balos kormányok egyház elleni intézkedései sulytották a missziói munkát is.Már pedig keresztyén embernek ez a legfontosabb.
Sokat mesélhetnék neked a módszereikről amivel kampányoltak ...


Más meg a jobbosok kampányolásáról tudna neked órákat mesélni.
Ha van morális válság ebben az országban, akkor az az, hogy egyik oldalt sem abszolut mértékben zavarják a bűnök, hanem csak a másik oldal bűnei zavarják. A saját oldali felett szemet hunynak. Úgy látom te is pont ebben a morális válságban szenvedsz. :cry:
A rendszerváltás utáni baloldali kormányok egyáltalán nem bántották az egyházakat. Ezzel szemben OVi az én gyülekezetemet szerette volna felszámolni. Meg is tette volna, ha Isten hagyja. De nem hagyta.
Az pedig a magánvéleményem, hogy pontosan ezért vette el Isten tőle a hatalmat egy olyan választáson, amit simán megnyerhetett volna, mert Isten népe ellen fordult. És nem engedte visszatérni egy másik olyan választáson, amit ilyen szoci négy év után rajta kívül mindenki megnyert volna.
Nem is lesz belőle soha újra miniszterelnök, amíg az Isten ellen való harcát abba nem hagyja. Akkor viszont nem fog nagyon tetszeni a mostani jobbolodalnak. A végeredmény tehát: SOHA. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 15:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
"mert Isten népe ellen fordult"
Ezt nem értem. Miért gondolod, hogy OV Isten népe ellen fordult volna?

"amit ilyen szoci négy év után rajta kívül mindenki megnyert volna."
Azért nem nyert OV, mert ellenfelei "nem bontották ki az igazság minden részletét" (=hazudtak).

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

reakció szamoca_71 írására
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 16:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Lehet, hogy nem fogalmaztam pontosan az első írásomban. Egyenrangúnak sohasem hittem a két pártot, mindig is tudtam, hogy az egy utódpárt, és mindig is tudtam, hogy az a párt hogyan viselkedett az egyházakkal. Viszont a szöveg kiszivárgása előtti időkben nem éreztem annyira fontosnak a 2006-os választásokat (bár örültem volna, ha másképp alakulnak az eredmények), gondoltam, hogy jobb lenne OV, mert mondjuk bizonyos grafikonokon 6% helyett 7% lenne. De erre az állapotra azért nem számítottam. Tehát valamennyire engem is sikerült félrevezetniük.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 16:50 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 16:18
Hozzászólások: 3
Kedves Ex....!
Ne haragudj de OV nem fordult az egyházak ellen,aki abban a 4 évben pályázott templom felújításra gyülekezetiház építésre az kapott is ,ezzel szemben az elmúlt 4-ben 1 templom kapott, a Tiszántúlon 60 millió forintot a többit meg egye a kukac....igaz?A nyílászárókat ki lehetett cserélni aki igyekezett,mindenre jutott pénz,mivel minden évben legkevesebb 40 gyereket ifist felnőtet táboroztatok,tudom mennyit nyertem pályázaton.
MOST SEMMIT
Programokra kaptunk pénzt,amivel embereket hoztunk be Isten közelébe,ezzel szemben az idén vállalkozóktól kuncsorogtam össze ,hogy a rákos beteg szülő,vagy akinek 4 gyereke van el tudjon jutni nyaralni!
Aminek fejében(kampány)megkerestek hogy álljak melléjük,tudod,ez volt szörnyű az Ő kampányukba.Aztán megalázták a gyülekezetet,hogy pénz az "Kellett".(engem) :oops: pedig elhiheted nem maGUNKNAK KÉRTÜK,MI CSAK RAKTUNK HOZZÁ!
Azt nem tudom,hogy eggyes liberális pártokhoz közeli egyházakat,hogy támogatott OV,GYF,nyilván náluk működik a tized.Nálunk még csak a megtért ember fizeti.
Ja és még OV,adott a kistelepülésen szolgáló lelkészeknek jövedelem pótlékot,csúnya szoval,az "esélyegyenlőségröl ennyit",gyf meg el akarja törölni ,bár hébe hóba kifizeti,választások előtt.
ezek tények nem érvek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 18:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ezt nem értem. Miért gondolod, hogy OV Isten népe ellen fordult volna?
Azért nem érted mert nem a te gyülekezetedet akarta kicsinálni, de az enyémet igen.

"amit ilyen szoci négy év után rajta kívül mindenki megnyert volna."
Azért nem nyert OV, mert ellenfelei "nem bontották ki az igazság minden részletét" (=hazudtak)

Ez hülyeség minden értelmes ember tudta hogy bárki nyer megszorítások jönnek, mert a korábbi osztogatást be kell hozni valahogy.
Ha a szocik hazudtak, akkor OVi még nagyobbat hazudott az ígérgetésben. Arra lennék kíváncsi, hogy őt is lehazugoznátok-e ha nyert volna és a nagy igérgetés helyett hasonló megszorító csomaggal állna elő? A választ megelőlegezem, őt ugyanezért nem hazugozná a jobboldal és ez maga az erkölcsi válság, csőd stb.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség