Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 

Re: Alapkérdések
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 18:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
32ezüst írta:
Hiába na, örök kezdő maradok. És még mindig az alapkérdések foglalkoztatnak...

Elsőnek legyen mondjuk ez:

Mi az a megtérés?

Lehetőleg nem valami elméleti definició érdekelne, hanem konkrét példa.
Mindenkinek volt olyan, aki hívőnek mondja magát?
Honnan lehet azt tudni, hogy valaki megtért-e?
Saját magáról?
És a másik emberről?


Kedves 32 ezüst!

Kezdésként olvassuk el mondjuk az általad reklámozott honlap nyitóoldalán lévő idézeteket.

Kárpátia – 1956 – 2006

Szerinted a vers írója vagy az idézet szerzője megnyilatkozása alapján meg van térve?

Jézus tanításaival egybevetve a kijelentéseiket ezek megtért emberek kijelentései?
Túl tudták tenni magukat sérelmeiken?

Meg tudtak bocsátani az ellenük vétkezőknek?

Jézus Krisztus kegyelme uralkodik bennük, - Aki imádkozott Istenhez az Atyjához, hogy bocsásson meg a hóhérainak, mert nem tudják, mit cselekszenek? – vagy keserűség, és gyűlölet?

A világ várja tőlünk, hogy „…. „pusztán” keresztényi szeretetből megbocsássunk ellenségeinknek…..”, vagy maga Jézus Krisztus?


Mindenesetre találó a sorrend a honlapon:

először:
Kárpátia – 1956 - 2006 – és a benne foglaltak – meg nem bocsátás, kegyelem és irgalom elutasítása,

másodszor:
Tanítás:
Ki az árusokkal a templomból

(Akik az érzelmekre hatva lelkekkel üzérkednek, Jézus Krisztus tanításait elutasítják,

akik a meg nem bocsátással, gyűlölettel, a keserűséggel kereskednek és kínálják másoknak is portékaként Jézus Krisztus kegyelme, irgalma helyett)



Gondolom az idézetek ilyen megfontolásból kerültek fel egy keresztény honlapra.


A tanítás visszatérő gondolata: „……mi módon is szolgálhatnánk jobban Isten ügyét?”

Tényleg, mivel is szolgálhatnánk jobban Isten – Jézus Krisztus - ügyét.

Kinek is szolgálunk….

Mivel is ……
:?:

Hát ennyit mára a megtérésről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 19:19 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves 32 ezüst!
A régi parókián leírtad a neveidet amikkel fent vagy a neten !
Nos én a Paltalkon összefutottam e nevek közül az egyikkel, amikor rákérdeztem hogy egyek vagytok -e szó nélkül kitiltott a szobából!

Üzenem , nincs harag és megbocsájtottam!
Szeretettel Tamás

Persze ha nem ismerős a Bloor név akkor vedd semmisnek az írást!

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 19:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tamás12 írta:
Kedves 32 ezüst!
A régi parókián leírtad a neveidet amikkel fent vagy a neten !
Nos én a Paltalkon összefutottam e nevek közül az egyikkel, amikor rákérdeztem hogy egyek vagytok -e szó nélkül kitiltott a szobából!

Először erre válaszolnék. Mert ez az egyszerűbb.
A neveim, amiken előfordultam valaha is: la Mer, fules, alibaba4rabloja, lamer, gazember, _30euro
Paltalkon még sose fordultam elő, tehát kizárt dolog, hogy én lettem volna. Persze, hogy nincs harag :)

na, most jön a nehezebb része a dolognak...
Fony írta:
Kárpátia – 1956 – 2006

Szerinted a vers írója vagy az idézet szerzője megnyilatkozása alapján meg van térve?

Szavaidban mélységes felháborodást vélek felfedezni. Pedig ezen a fórumon is olvastam már olyan véleményt, hogy megbocsátani csak azoknak kell, akik bocsánatot kértek. 56 hóhérai közül eddig még senki sem kért bocsánatot. Sőt, még azt sem tudjuk, kik voltak ők, pedig a megbocsátásnak azért az előfeltétele lenne... Ennek ellenére lehet, hogy én nem így fogalmaznám meg, ahogy a Kárpátia tagjai...

A sorrend időrendben a későbbi van a tetején... nem úgy, mint ezen a fórumon ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 20:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
32ezüst írta:
Tamás12 írta:
Kedves 32 ezüst!
A régi parókián leírtad a neveidet amikkel fent vagy a neten !
Nos én a Paltalkon összefutottam e nevek közül az egyikkel, amikor rákérdeztem hogy egyek vagytok -e szó nélkül kitiltott a szobából!

Először erre válaszolnék. Mert ez az egyszerűbb.
A neveim, amiken előfordultam valaha is: la Mer, fules, alibaba4rabloja, lamer, gazember, _30euro
Paltalkon még sose fordultam elő, tehát kizárt dolog, hogy én lettem volna. Persze, hogy nincs harag :)

na, most jön a nehezebb része a dolognak...
Fony írta:
Kárpátia – 1956 – 2006

Szerinted a vers írója vagy az idézet szerzője megnyilatkozása alapján meg van térve?

Szavaidban mélységes felháborodást vélek felfedezni. Pedig ezen a fórumon is olvastam már olyan véleményt, hogy megbocsátani csak azoknak kell, akik bocsánatot kértek. 56 hóhérai közül eddig még senki sem kért bocsánatot. Sőt, még azt sem tudjuk, kik voltak ők, pedig a megbocsátásnak azért az előfeltétele lenne... Ennek ellenére lehet, hogy én nem így fogalmaznám meg, ahogy a Kárpátia tagjai...

A sorrend időrendben a későbbi van a tetején... nem úgy, mint ezen a fórumon ;)



Kedves 32 ezüst!

A sorrendről (hogy én is visszafelé válaszoljak:

A lényeg, hogy az írások egy oldalra kerültek. :wink:


De térjünk vissza a nehezebb részéhez:

Idézted. hogy a parókián régebben hogyan vélekedett a megbocsátásról néhány fórumozó.

Idézd légy szíves azt is, hogyan vélekedett erről Jézus Krisztus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 14:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Fony írta:
Idézd légy szíves azt is, hogyan vélekedett erről Jézus Krisztus.


Hát, most jól a torkomnak szegezted a kést... Nekem, szegény kezdőnek...
De szerencsém volt. Tegnap két gyereksírás között kezembe vettem a Bibliát, és hogy-hogynem itt nyílt ki:

Lk17,3 Vigyázzatok magatokra! Ha vétkezik ellened atyádfia, figyelmeztesd, és ha megbánja, bocsáss meg neki.
17,4 És ha naponta hétszer vétkezik ellened, és hétszer tér vissza hozzád ezt mondva: Megbántam - bocsáss meg neki."

Szóval megbánás azért nem ártalmas...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 15:57 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Megbocsájtás!
Igen változtam ebben a kérdésben is!
Pontosan 40 éves voltam amikor megtértem! A bűnbánat és leborulás az Úr előtt, a bűneim amik megbocsájtattak , de vajon én is megbocsájtottam e mindenkinek?
Nos 40 év ateista élet alatt jónéhány pofont adtam és kaptam verbálisan!
Az itt a kérdés hogy aki nem jut eszembe , annak hogyan bocsájtsak meg ?
"ahogyan mi is megbocsájtunk az ellenünk vétkezőknek"

Folyamatosan vizsgálom a múltam emlékeit és szereplőit , és még ma is kerül elém olyan akinek meg kell bocsájtanom , azaz vannak még tartalékok! Ha nem végzek az életemben mindegyik ellenem elkövetett vétekkel , sőt ha a magam által elkövetett vétkek sem jutnak eszembe , lesz e megbocsájtás , vagy ahogyan én is megbocsájtok úgy engednek el nekem is?
Most egy különösen "nehéz" bocsánatkérés előtt állok, minden alázatomra szükségem lesz , mert ráadásul a hitem miatt megvet az illető!
Bár közeli rokon! Érdekes hogy csak most jutott eszembe ő!
Ennyi :oops:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 21:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tamás12 írta:
Most egy különösen "nehéz" bocsánatkérés előtt állok, minden alázatomra szükségem lesz , mert ráadásul a hitem miatt megvet az illető!

Kibucnak, izé, kibicnek semmi se drága... most tanácsot osztogatok...
Nem kell azt annyira túldramatizálni. A dolgok végrehajtása sokkal egyszerűbb, mint a sokszor évekig tartó tervezgetés.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 21:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
32ezüst írta:
Fony írta:
Idézd légy szíves azt is, hogyan vélekedett erről Jézus Krisztus.


Hát, most jól a torkomnak szegezted a kést... Nekem, szegény kezdőnek...
De szerencsém volt. Tegnap két gyereksírás között kezembe vettem a Bibliát, és hogy-hogynem itt nyílt ki:

Lk17,3 Vigyázzatok magatokra! Ha vétkezik ellened atyádfia, figyelmeztesd, és ha megbánja, bocsáss meg neki.
17,4 És ha naponta hétszer vétkezik ellened, és hétszer tér vissza hozzád ezt mondva: Megbántam - bocsáss meg neki."

Szóval megbánás azért nem ártalmas...


Kedves 32 Ezüst!

Mindannyian szegény kezdők vagyunk.

Az én olvasatomban, és Jézus többi megbocsátásról szóló tanítását is figyelembe véve itt van a hangsúly:
„….Ha vétkezik ellened atyádfia…..”

Tehát nem a pogány, nem a hitetlen, hanem – az Atyád fia. Vagyis egy keresztény keresztény ellen.
Egy keresztény fel tudja ismerni, meg tudja bánni a bűnét, egy hitetlen nem.

Vagyis nem sok értelme van annak, hogy feltételeket szabjunk a megbocsátáshoz, ahhoz, hogy áldást mondjunk rájuk, vagy netán még szeressük is őket.

(No persze nem azért amit elkövettek, hanem azért, mert emberek és nem tudták mit cselekszenek.)


ui.
(A Fórumadmin összevonta a szemöldökét, mert a másik topikot szétoffoltuk a Titok szó görög jelentéséről szóló eszmecserével.

Be akartam másolni a szó görög jelentését, de nem sikerült, mert a görög betűket átformázta a program.
Csak meg akartam kérdezni Tőled, kedves 32 Ezüst, hogy Neked hogyan sikerült bemásolni az aláírásodat.
Azért nem priviben kédez(t)em, mert más is hasznát veheti az infónak.

De hogy ez ne számítson offnak zárójelbe teszem)

(Ezenkívül azért sem számít offnak, mert így szeretném megnyugtatni az Admint, hogy a hozzászólásaink törléséért nem haragszom, és megbocsátottam neki.)


Üdv
Fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 21:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tamás, inkább örülj az Úrban és a megfelelő időben figyelmeztetni fog, hogy kinek kell megbocsátanod, és kitől kell bocsánatot kérni vagy rendezni a dolgot.
Kár a magad emlékezetét ismét vissza venni, mert bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből .... :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 08., vasárnap 09:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Fony írta:
Kedves 32 Ezüst!

Mindannyian szegény kezdők vagyunk.

Az én olvasatomban, és Jézus többi megbocsátásról szóló tanítását is figyelembe véve itt van a hangsúly:
„….Ha vétkezik ellened atyádfia…..”

Tehát nem a pogány, nem a hitetlen, hanem – az Atyád fia. Vagyis egy keresztény keresztény ellen.
Egy keresztény fel tudja ismerni, meg tudja bánni a bűnét, egy hitetlen nem.

Vagyis nem sok értelme van annak, hogy feltételeket szabjunk a megbocsátáshoz, ahhoz, hogy áldást mondjunk rájuk, vagy netán még szeressük is őket.

(No persze nem azért amit elkövettek, hanem azért, mert emberek és nem tudták mit cselekszenek.)

Akkor sem árt, ha tudod, kiről van szó. A bűn takargatása nem lehet senkinek sem a célja. És az önvédelem se tilos, úgy tudom. Kevesen vannak azok, akiknek pont a haláluk értékes az életükből. A többség számára a békés, értékes élet a cél. Ennek megteremtéséhez pedig szükséges a bűnüldözés. Különben a rendőrséget is azonnal be kéne zárni...

Fony írta:
ui.
(A Fórumadmin összevonta a szemöldökét, mert a másik topikot szétoffoltuk a Titok szó görög jelentéséről szóló eszmecserével.

Be akartam másolni a szó görög jelentését, de nem sikerült, mert a görög betűket átformázta a program.
Csak meg akartam kérdezni Tőled, kedves 32 Ezüst, hogy Neked hogyan sikerült bemásolni az aláírásodat.

(Titok :)
Startmenü -> Accessories -> System tools -> Character map
Kiegerészed, és "Copy". Itt meg paszta. De erről tényleg nyithatnánk egy "Görög" topikot, hátha vannak még itt művelt görögül tudó emberek, én csak ezt az egyet tudom, ami az aláírásomban van, azt is csak pár napja)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 08., vasárnap 10:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
32 Ezüst írta:
Akkor sem árt, ha tudod, kiről van szó. A bűn takargatása nem lehet senkinek sem a célja. És az önvédelem se tilos, úgy tudom. Kevesen vannak azok, akiknek pont a haláluk értékes az életükből. A többség számára a békés, értékes élet a cél. Ennek megteremtéséhez pedig szükséges a bűnüldözés. Különben a rendőrséget is azonnal be kéne zárni...

Fony írja:
Valóigaz, a rendre szükség van a világban.
De szükség van a szellemiekben is, ahol A Rend-et csak maga a SZERETET tudja biztosítani.


(Titok :)
musthrion


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 08., vasárnap 10:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Bocsáss meg, (hogy ne legyen OFF) de ez megint nem jött össze. Pedig a lépéseket betartottam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 08:34 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ha eszembe jutott akkor valószinű , hogy nem véletlen!
A probléma , hogy szóba sem áll velem az illető!
De ahogy írtátok , bízom az Úrban, hogy az alkalmat elkészíti!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 05:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tamás12 írta:
Ha eszembe jutott akkor valószinű , hogy nem véletlen!
A probléma , hogy szóba sem áll velem az illető!
De ahogy írtátok , bízom az Úrban, hogy az alkalmat elkészíti!
Szeretettel Tamás

Gondolom az sem véletlen, hogy nem áll veled szóba :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 12:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Fony írta:
32ezüst írta:
Fony írta:
Idézd légy szíves azt is, hogyan vélekedett erről Jézus Krisztus.


Hát, most jól a torkomnak szegezted a kést... Nekem, szegény kezdőnek...
De szerencsém volt. Tegnap két gyereksírás között kezembe vettem a Bibliát, és hogy-hogynem itt nyílt ki:

Lk17,3 Vigyázzatok magatokra! Ha vétkezik ellened atyádfia, figyelmeztesd, és ha megbánja, bocsáss meg neki.
17,4 És ha naponta hétszer vétkezik ellened, és hétszer tér vissza hozzád ezt mondva: Megbántam - bocsáss meg neki."

Szóval megbánás azért nem ártalmas...


Kedves 32 Ezüst!

Mindannyian szegény kezdők vagyunk.

Az én olvasatomban, és Jézus többi megbocsátásról szóló tanítását is figyelembe véve itt van a hangsúly:
„….Ha vétkezik ellened atyádfia…..”

Tehát nem a pogány, nem a hitetlen, hanem – az Atyád fia. Vagyis egy keresztény keresztény ellen.
Egy keresztény fel tudja ismerni, meg tudja bánni a bűnét, egy hitetlen nem.
Vagyis nem sok értelme van annak, hogy feltételeket szabjunk a megbocsátáshoz, ahhoz, hogy áldást mondjunk rájuk, vagy netán még szeressük is őket.

(No persze nem azért amit elkövettek, hanem azért, mert emberek és nem tudták mit cselekszenek.)


(Ezt csak most olvastam.)

Fony, ezt komolyan mondod? (Aláhúztam a mondatot)
Aminthogy egy "atyámfia" vétkezhet, ugyanúgy egy hitetlen is képes a bűneit meglátni, és megbánni (csak az a kérdés, hogy ezt megbánást követi-e tett, vagyis változás).
Hisz épp így kezdődik a megtérés...és ez számomra nem a hívőségen belül értelmezhető kizárólag.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség