Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 15:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Csak ennek a felfedezése a bűnbánat kezdete:

Zsolt 51,6 Egyedül te ellened vétkeztem, és cselekedtem azt, a mi gonosz a te szemeid előtt; hogy igaz légy beszédedben, és tiszta ítéletedben.


Meg kell találni a megbánás helyét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 18:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Tavasz mondta:
Fony, ezt komolyan mondod? (Aláhúztam a mondatot)
Aminthogy egy "atyámfia" vétkezhet, ugyanúgy egy hitetlen is képes a bűneit meglátni, és megbánni (csak az a kérdés, hogy ezt megbánást követi-e tett, vagyis változás).
Hisz épp így kezdődik a megtérés...és ez számomra nem a hívőségen belül értelmezhető kizárólag.


Én is így gondolom. A hitetlen - ha valóban bír is kellő önkritikával - inkább megmagyarázza, hogy mit miért, ki miatt tett, sőt pozítív jekllemvonásnak igyekszik beállítani mindazt, amivel vétkezett. (Nem sértő, haragos, rosszindulatú, előítéletes - hanem szókimondó, nem alakoskodó,stb

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 18:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Már ne is haragudj kedves Figyelő, de ez nem következik a "hitetlen"ségből. Én nem értek egyet ezzel a kategórikus megkülönböztetéssel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 18:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
"Atyád fia" kifejezés minden emberre vonatkozik akit
Isten teremtett,igy értelemszerűen arra is aki kevésbé ismeri az ö Atyját.

Ha ez nem így lenne akkor Jézus nem a "pogányok"
közé jött volna,hanem a tisztaszivűek közé.

Az Atyának viszont "ezerszer" fontosabbak az
úgymond"pogányok" mint az őt már lélekben követő hívők.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 19:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Rm 8,14 Mert a kiket Isten Szelleme vezérel, azok Istennek fiai.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 07:59 
Szia Kuruc!

Egy utat látok az életemben a valós adóság elengedésre!
Ezen az úton haladva tudtam emberek bűneit elengedni, amit velem tettek.

Először is két dolgot szeretnék leírni:
- nem hiszem, hogy a bűn és az ember az két dolog, a bűn és az ember összetartozik és én nem tudom szétválasztani, miszerint az embert szeretem és a bűnét gyűlölöm, én úgy ahogy van elvetem a bűnös embert, mert a bűn miatt nincs benne semmi emberi
- az embereknek valós adósága van felém, nem hiszti és kitalált sértődöttségek ezek, hanem jogos tartozások, amikkel megbántottak, testileg lelkileg nyomorgattak

Mi a megoldás?

Számomra egyetlen út!
Elengedni az adóságukat, azt mondani nekik, hogy nem tartoztok semmivel, akár kimondva, akár kimondatlanúl.
Csak hogy ez LEHETETLEN az embernek! Ezt szívből kimondani senki se tudja előzmények nélkül.
Az előzmény pedig, ami számomra ezt valósággá tette, hogy egyszer a Király oda hívott maga elé és az évek alatt az irányában összegyűjtött adóságaimat ki akarta velem fizettetni. Amikor elkezdtem számba venni, hogy ez milyen összeg, összetörtem.
Rájöttem, hogy ha életem végéig gürizek, akkor sem tudom visszaadni ezt a tartozást.
...és akkor könyörögtem neki, hogy engedje el, adjon szabadulást és Ő megadta! Azt mondta SEMMI adóságod nincs! Nulla a tartozásod az irányomba! A kifizetését az adóságomnak Ő maga rendezi.
Azt mondtam, köszönöm, majd láttam egy ember kivégzését, Jézusét.
Akkor tudtam meg, hogy Isten komolyan gondolta a bűneim bocsánatát, nem viccelt azzal, hogy kifizeti helyettem a tartozásom és nincs több adóság felé.

Ezek után tudtam szívből elengedni mások irányomba gyűjtött adóságát!

Az ávos ismerősödnek el tudod mondani, hogy Krisztus haláláért Isten minden bűnét hajlandó elengedni és nem kell neki megfizetnie azért a sok kegyetlenségért, amit Isten szeretett teremtményeivel, az emberekkel tett.
El lehet mondani, hogy az Isten ellen elkövetett bűneit nem tudod megbocsájtani, de amit ellened és a családod ellen tett, elengeded! Az Isten elleni bűneiről egyszer számot kell adnia, de ha elfogadja Isten kegyelmét, amit Krisztusért adni akar, akkor felszabadulhat az Isten ítélete alól. Isten nem csak azzal az üzenettel tud oda küldeni téged, hogy te magad elengeded az adóságát, hanem még ennek az embernek örömhírt is vihetsz, az Evangéliumot!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség