Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 12., szombat 10:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ha a liberális gazdaságpolitika oly igen nagyon üdvözítő dolog, akkor miért csődölt be Chile ezzel a gazdaságpolitikával, és miért gyengébb egyre inkább az USA? Miért egyre erősebb az euró, mint a dollár, vagyis a kontinentális gazdaságpolitika miért erősebb, mint a liberális USA-é? És emellett miért sikeres az ázsiai gazdaságpolitika? Miért van az, hogy az ázsiai gazdaságok, ahol az állam jelentős szerepet vállal a gazdaság kialakításában olyan sikeresek? És itt nem csak Kínáról van szó, de Szingapurról, Taivanról, Malajziáról, társairól, de akár Japán fejlődésére is elmondható volt ugyanez.

Miért hajtogatod a sok ellenpélda felsorolása után is ugyanazokat. Érveid szerint például sokan bevándorolnak az USA-ba, és ezek szerint az USA gazdaságpolitikája jobb, mint bárhol máshol. Holott mindenhol, ahol jól megy a szekér hasonló bevándorlások vannak. Kezdve Európától Japánig, márha beengednek valakit is, egészen Kuvaitig, a gazdag iszlám országokig. A gazdasági bevándorlás általános törvényszerűség a világon. Még hozzánk is vándorolnak be gazdasági menekültek... :wink:

Kínában speciel 10 % feletti volt a múlt évben a gazdaságnövekedése. Bármilyen undorító is a kommunista kormányzás, ennek ellenére láthatóan az ázsiai gazdaságpolitika működik, az állami irányítással történő tőkekoncentrálással, szervezéssel lehagyják a harmadik legerősebb gazdaságot, a németet.

Az egészben az a poén, hogy seholsem működik olyan vegytiszta libertárius gazdaságpolitika a világon, még az USA-ban sem, amit itt ki akarnának kísérletezni nálunk. A nyugati államokban sem engedik szabadjára a piacot, ott is létezik valamiféle állami kontroll. Különösen ami a kontinentális országokat illeti, lásd franciák, németek. Az amit te itt szeretnél látni nálunk az merő agyrém, az okoskodó tudósdok kísérletezése egy népen. Sajnos a békát már lenyelettek a népünkkel. Sajnos későn ébredtünk ebből a borzalmas rámálomból, dermedtségből, hagytuk közgazdászaidnak, politikusaidnak, hogy tönkretegyék az országot. Persze ez csak a hálózatotok segítségével sikerült, amely ráépült a társadalom számos szervezetére.

Most, hogy felébredt az ország, most a gyurcsány lakájok egyszeriben kezdik azt mondani, amit a fidesz magyaráz egy évtizede. Még szerencse, hogy itt vagy te, aki emlékeztetsz bennünket, hogy milyen szemétséget műveltek velünk a politikusok, közgazdászok az értelmiségiek, az úgynevezett elit...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 12., szombat 22:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Blue highway ACE írta:
pauler írta:
Nálunk CSAK magán indult volna!
Vad kapitalista a jelenlegi SZDSZ-es Mszp vezetőség.

Németországban is van állami biztosító és magán és az ember VÁLASZTHAT hova megy.
Ha viszont már magánba ment, nincs visszajövetel a közösbe.

De az USA az USA és ezt itt a fórumon is megjegyezhetnénk már.
:-(


CSak a miheztartás végett: Nálunk egy állami biztosító és több magán pénztár indult volna.
Remélem érted a különbséget és a szavazás idején jobban képben voltál, mert különben a tejszínről voksoltál a kocsiszín helyet... :S

Üdv,
Blue


Ez még rosszabb, fából vaskarika, egy politikai alku lett volna, de lényege, hogy a magán biztosítók bejöjjenek, más cím alatt. Jogi csűrés csavarás. Nem Biztosítók, hanem pénztárak, amiben biztosítók vannak benne. Jók a jogászaik.....de nem hiszem, hogy nekünk. És rendkívül költséges amit persze nem ők fizetnek meg.
A legnagyobb biznisz egyébként nem is a biztosítás, hanem a pénztárak magánosítása, micsoda vagyon van ezekben. Ha ezzel tisztába lennénk csak
:roll:

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 09:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Mivel errefelé is szokás a liberalizmust szitokszóként használni, érdemes néha a tényeket is megtekinteni, és ha majd újra emelkednek a gyógyszerárak akkor a szidalmazásokat a megfelelő címre küldeni. :)
http://www.hirszerzo.hu/cikkr.le_a_nepn ... 67317.html

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 13., vasárnap 17:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tanulságos ez a kis összeállítás:

"Szerkesztő úr! Akkor én most az ön szemébe nézek és a szemébe mondom: NEM AKARJUK A KÓRHÁZAKAT ELADNI..."

Best of: nem lesz fizetős (egészségügy, felsőoktatás)

http://www.youtube.com/watch?v=NSnICFPM ... re=related


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 13., vasárnap 20:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
rosta írta:
Tanulságos ez a kis összeállítás:

"Szerkesztő úr! Akkor én most az ön szemébe nézek és a szemébe mondom: NEM AKARJUK A KÓRHÁZAKAT ELADNI..."

Best of: nem lesz fizetős (egészségügy, felsőoktatás)

http://www.youtube.com/watch?v=NSnICFPM ... re=related


Igen, igen :*: :*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 15., kedd 08:27 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Legyek-e idegrendszerbe a Mikola ügyön?




Javában dúl az uborkaszezon. Ilyenkor a legkisebb dolog is nagyot szólhat, és fordítva, a legnagyobb dolgokat sem hallja meg senki a szabadságán. Viharok és fesztiválok a hírek vezető helyein. Még a vasutas sztrájk is azért borzolja a kedélyeket leginkább, mert a gyerek lemarad a nyaralásról. Most meg ide lett a Mikola ügy és még nem lehet megmondani, hogy melyik lesz a kettő közül. Mint ahogy azt sem, hogy van-e éppen ügy...

Akik értenek ehhez az egész médiavilághoz, ami körbevesz bennünket, azt mondják, hogy a választásokat alapvetően nem tudatos választói magatartás dönti el, hanem ama kulturális kódok által szervezett identitási izé, amit a választási meg minden egyéb kampányok alakítanak ki a szavazásra jogosultakban.

Nos, ha ez így van, a tavasz folyamán, ott a népszavazás magasságában alaposan át lettek írva a kulturális kódjai jó sok mindenkinek. Köszönet és hála Horváth Ágnesnek és Gyurcsány Ferencnek, a kórházbezárásoknak, a vizitdíjaknak a hozzájuk tartozó automatákkal, no meg a falra szerelhető kicsi széfeknek. Így aztán hiába smárolt Horváth Ágnes a nagy nyilvánosság előtt élete párjával, meg hiába búcsúztatta el az egyik kereskedelmi adó a távozó minisztert, elkísérve őtet a titkárságtól való könnyes-ölelős pápára, a kormány egészségügyi politikáját nem sikerült eladnia. Ezen a téren kapta be a legnagyobb maflást a második Gyurcsány rezsim, hiszen ez volt az a dolog, amit egész idő alatt csináltak. És akkor kiderül, hogy nyugodtan le lehet húzni az egészet.

Ennek a csinálásnak a zászlóshajója volt a Hospinvest, amely mindenhová beszivárgott és felőrlő stílusban maga alá gyűrt egy egész országrészt. Véletlenül mindig a legszakértőbb, legköltséghatékonyabb meg mifene volt az aktuálisan kiírt pályázatokon. Aztán elkezdődtek a munkás hétköznapok és egymás után érkeztek a gusztábbnál gusztább hírek a cégről. Tegnap pl. az, hogy személyi motozást tartottak a dolgozók körében. Aminek a hallásától az ember idegrendszerbe lesz egy perc alatt. És akkor most meg kiderül, hogy a "nemzet orvosa", Mikola István együtt mutatkozik Kökény Mihállyal mindenféle Hospinvest bulikon, és állítólag már olyannyira megdicsérte a céget, hogy nem is üzleti, hanem szakmai befektetőnek nevezte.

Az ügy kapcsán már elindultak a kulturális kódokat előhívó picinyke rakéták. Maszop sajttáj: "a Fidesz nem ért semmit semmihez, hatalmas demagógiájában találta ki a népszavazást és lám, lám, lám, lám már a "nemzet orvosa" is drukkol a Hospinvestnek. Hát igen, a politikai érdek ugye." Magyarán ő is ugyanazt a guzmit lapátolná kedves választó az arcodba, amit mi lapátolunk. mert ez a történelmi szükségszerűség, az Unió elvárása stb. Személy szerint vele szeretnének a "deform" politikára pecsétet nyomni.

Vajon a szingli hordák, a körmös és a határontúliak szavazati joga után ez egy újabb "baki", amit a "baráti sajtó" tálalásában ismerhetünk meg? Vagy télleg ropi lesz? Mikola István momentán szabadságon van - ha hihetünk "laptársunknak". Ha hazajön elmondja, hogy szerinte mi a pálya. Oszt legkésőbb akkor kell hozni egy szakmai döntést: ez az amiért a Fidesz harcol vagy valami más. Ezen nem idegesítem magam: nem vagyok szakpolitikus, csak szeretném megérteni, hogy miről beszélünk, úgyhogy megvárom, hogy mit mond.

De én az egriekkel vagyok - nem a Hospinvest-tel. Ha érdekel valakit. A kulturális kódom.

...
a gondoláról...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 05., kedd 18:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Sziasztok!

A szíves tájékoztatását kérném egy hozzáértő fórumozótól, volt betegtől arról, hogy mi is az a filmtabletta.

Van valami baktériumom, amit ki kell írtani. A doktornő adott egy antibiotikumot, és azt mondta, hogy törjem ketté, reggel, és este vegyem be a fél-fél szemet. A gyógyszerész is ráírta a dobozra, hogy 2*1/2.

A gond az, hogy a használati utasításra viszont az van írva, hogy nem szabad kettétörni a tablettát. Modern időket élünk, 1/2 7-kor is van orvos infó, akit felhívtam. Elmondtam a problémámat az Egészségügyi Minisztérium alkalmazottjának, aki utána nézett, és nagyon kedvesen elmondta azt, amit fentebb leírtam.

Kérdésem az, hogy mi is az a filmtabletta, merthogy ez egy filmtabletta lenne. Az információs hölgy sem nagyon tudta, mi is a különös ebben a filmtablettában. Én úgy gondolom, hogyha egészben van, akkor lassan, kb 12 óra alatt oldódik fel, ha meg eltöröm, akkor gyorsan, pár óra alatt. Ha egészben van, akkor folyamatosan hat, óvja a gyomrot, ha meg eltöröm, akkor nagy dózisban, rövid ideig hat, jól betesz a gyomornak.

Mellesleg mondtam a doktornőnek, hogy félek az antibiotikumjától, mert amúgy is ramaty állapotban van a gyomrom, mire közölte velem, hogy ne féljek, mert filmtabletta.

Szóval kinek van igaza, mi az igazság szerintetek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 08., péntek 09:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Rosta!

Sikerült kiderítened hogyan kell szedni azt a filmtablettát?

(Remélem azóta a bacik fejvesztve menekültek.)

Én utánanéztem, de nagyon sokféle van, és van egy-kettő amit szét lehet szedni, de a legtöbbet nem szabad, épp amiatt, hogy ne a gyomorban, hanem a bélben szívódjon fel.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 09., szombat 15:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szia kedves Csilla!

Örülök hogy gondoltál rám. :) Szorgalmasan szedem az antibiotikumot. Szerintem semmit sem használ, de nem tehetek mást, mint bízom a doktornőmben. Az antibiotikum kiöli a gyomor baktériumflóráját, emiatt most baktériumokat iszogatok délutánonkét.

Hát így változnak az idők! Régen szombaton-vasárnap borozgattam, és sörözgettem, most meg baktériumokat szürcsölgetek.

No jó étvágyat az uzsonnához! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 09., szombat 19:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Rosta!

Persze, hogy gondolok Rád :D , minden Testvéremre gondolok.

"Szegénykém", milyen lehet az, hogy baktériumokat iszol??Jujj!

Mik vannak, és nem hallottam még ilyet! :*:

Mielőbbi jobbulást kívánok!

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 09., szombat 23:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
rosta írta:
Sziasztok!

A szíves tájékoztatását kérném egy hozzáértő fórumozótól, volt betegtől arról, hogy mi is az a filmtabletta.

Van valami baktériumom, amit ki kell írtani. A doktornő adott egy antibiotikumot, és azt mondta, hogy törjem ketté, reggel, és este vegyem be a fél-fél szemet. A gyógyszerész is ráírta a dobozra, hogy 2*1/2.

A gond az, hogy a használati utasításra viszont az van írva, hogy nem szabad kettétörni a tablettát. Modern időket élünk, 1/2 7-kor is van orvos infó, akit felhívtam. Elmondtam a problémámat az Egészségügyi Minisztérium alkalmazottjának, aki utána nézett, és nagyon kedvesen elmondta azt, amit fentebb leírtam.

Kérdésem az, hogy mi is az a filmtabletta, merthogy ez egy filmtabletta lenne. Az információs hölgy sem nagyon tudta, mi is a különös ebben a filmtablettában. Én úgy gondolom, hogyha egészben van, akkor lassan, kb 12 óra alatt oldódik fel, ha meg eltöröm, akkor gyorsan, pár óra alatt. Ha egészben van, akkor folyamatosan hat, óvja a gyomrot, ha meg eltöröm, akkor nagy dózisban, rövid ideig hat, jól betesz a gyomornak.

Mellesleg mondtam a doktornőnek, hogy félek az antibiotikumjától, mert amúgy is ramaty állapotban van a gyomrom, mire közölte velem, hogy ne féljek, mert filmtabletta.

Szóval kinek van igaza, mi az igazság szerintetek?


szia Rosta
,a film tabletta az olyan mint a kapszula ,hogy egy bizonyos ido utan oldodik fel a megfelelo helyen ,(kis kapszula es por alakban van benne a hatoanyag)
a filmtablettan csak egy bevonat van ami keslelteti a lebontast ,hogy a hatoanyag oda keruljon ahova kell ,
altalaban a gyomor kimelese miatt vannak ezek a filmretegek rajta ,neha nem jo ha a gyomorban mar elkezd hatni ennyi

van olyan tabletta is aminek csak a fele van bevonva (fenyesebb resz) azt eltorheted a talakozasi pontnal

KAPSZULA


Kép



FILMTABLETTA


Kép

a piros resz a film reteg

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 16., kedd 15:43 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Szabadulni próbálnak a Horváth-féle széfektől

Eredeti csomagolásban próbálnak megszabadulni a kórházak a Horváth Ágnes volt egészségügyi miniszter által kötelezővé tett, azóta azonban feleslegessé vált széfektől.

A kecskeméti kórház a megvásárolt 1040 darabból háromszázat már felszerelt, mire kiderült, hogy mégsem kötelező. A még meglévő 740 darabot így az eredeti árán próbálják meg továbbadni.

A bajai kórház 4 millió forintért szerezte be a törvény által előírt pénzszekrényeket, Kiskunhalason 3 és fél millió forintot költöttek széfekre. Ők felszerelik azokat. Kiskunfélegyházán az értékmegőrzők egy része a raktárban várja a döntést, Kalocsán pedig várhatóan szintén értékesítik majd a széfek felét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 16., vasárnap 22:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
http://www.pulpitus.hu/?View=entry&EntryID=181

Dr. Csókay András:

Nem szolgál örömömre, de sokat kérnek fel konzíliumba szerte az országban súlyos agysérültekhez, agyvérzettekhez. Keserűek és megrendítőek a tapasztalataim. Néhány példát említenék a közelmúltból, ami tükrözi az alulfinanszírozás következményeként létrejövő létszámhiányos ellátás állapotát. Természetesen a legsúlyosabb esetekben teremtődnek a legelkeserítőbb helyzetek.
Az egyik vidéki súlyponti kórházban, ahol éjjel egykor akartuk kezdeni a műtétet, egyszerűen nem tudtunk bejutni a műtőbe, mert nem volt meg a kulcs. Ott álltunk az eszméletlen, haldokló beteggel és a kétségbeesett hozzátartozóval, és nem volt kulcs, a műtősfiút nem lehetett elérni, aki bezárta a műtőt. Se a szobájában hívott telefonon, se a rádiótelefonján nem jelentkezett. Borzasztó kellemetlen volt, úgy döntöttem, hogy legalább a műtői öltözőbe bevisszük a félhalott beteget, mert ezzel a gyalázattal már nem terhelhetjük meg a kétségbeesett hozzátartozót. Ekkora jelent meg a műtősfiú a kulccsal, akire a műtősnő rátörte az ajtót, mivel mélyen aludt. Először ordítani kezdtem vele, mert hibásan azt feltételeztem róla, hogy ivott, de hamar abbahagytam, mert kiderült, hogy nem, viszont a harmadik 24 órás szolgálatát kezdte meg egymásután, mivel nincs elég műtősfiú. Egyszerűen nem jönnek az öt-hat ügyelettel együtt a 80-90 ezer forintot sem meghaladó bérért.
A beteg meghalt.
Természetesen nem lehet biztos párhuzamot vonni a történtekben, de akkor is vérlázító helyzet volt.
Pár napja mesélte egy baleseti sebész ismerősöm, hogy most hagyta el a kórházát, mert nem bírta tovább. Mi volt? - kérdeztem. Betelt a pohár, ehhez nem adja a nevét, munkáját, mondta. Az utolsó csepp az volt, hogy egymás után két polytraumatizáltat (sokszervi sérült) hoztak, és fél óra után került elő egy kezdő aneszteziológus rezidens, aki még életében nem intubált, nem shocktalanított. Mindkét beteg még az ambulancián meghalt.
Hihetetlen mértékű a külföldre vándorlás az utóbbi két évben ebben a hálapénzmentes, a súlyos betegek ellátásában legfontosabb szakágban.
Egy másik esetben, ahová konzíliumba hívtak, egy két nappal korábbi súlyos koponyasérült kisgyermekhez, csalódottan tapasztaltam, hogy a nem kötelező, deválasztható műtéti beavatkozást nem végezték el, ami tízből egy-két esetben sikert hozhat. A lecsökkent intenzív és műtői kapacitáshiány miatt ezeket a beavatkozásokat felnőtt sérülteknél már el sem végzik, így azok mind meghalnak.
Hangsúlyozom, itt nem történt szakmai szabályszegés, hiszen az adott ország egészségügyi szervezésétől függ, van-e erő tíz beteget kezelni ahhoz, hogy egy vagy kettő közülük túléljen.
Öt éve még nálunk is volt elég pénz rá. Ez már a katasztrófamedicina tipikus esete. Természetesen, ami történik, a falak mögött, arról a
hozzátartozók nem tudnak. De így is rengeteg az igazságtalan feljelentés az orvosok ellen. A családtagok jogos haragjukat az ellátás elégtelensége miatt a szerencsétlen ellátószemélyzeten, főleg az orvosokon vezetik le.
Már több ízben írtam a problémákról.
A kormánypárti média egyik riportere neveket, kórházcímeket követelt rajtam. Fel volt háborodva, hogy nem adom ki. Ismerem ugyanis az eljárást ilyenkor: a szerencsétlen ellátó- orvost vagy kórházigazgatót vonják felelősségre, és nem a felelős politikai döntéshozókat. Soha nem adtam ki és nem is fogom kiadni az agyonhajszolt, lelkileg tönkrement kollegáimat!
De az igazságot tudnunk kell.
Vajon miért nem kéri ki Molnár Lajost, Horváth Ágnest és korábbi főnöküket, Kóka Jánost vagy Gyurcsány Ferencet a hágai Nemzetközi Bíróság, ahogy Milosevicset korábban és most az elfogott Karadzsicsot kikérte a srebrenicai mészárlás miatt - mondja sok elkeseredett magyar ember.
Nem lehet kikérni őket, ők egyszerűen csak felelőtlenül, gőgösen viselkedő politikusok, akik nem hallgattak a szakmai szervezetekre, és akik nagyon-nagyon sok magyar embernek okoztak szörnyű kárt, halált. Nem feltételezem, hogy tudva és akarva okozták a betegek halálát rendelkezéseikkel. Mentségükre szolgáljon, hogy mindig akadnak olyan korrupt orvosvezetők, akár professzorok, akik igazolják, hogy nincs semmi baj.
Ez látszik meg abban a harcban is, amit Papp Lajos professzor vív egyetemének vezetésével. Ahelyett, hogy munkáltatói térden állva
könyörögnének, hogy maradjon, a világszerte elismert szívsebész távozását akarják, mert elmondta az igazságot.
Természetesen felelni kell majd tetteiért mindenkinek, ha nem az emberek előtt, akkor Isten előtt.
De jobb lenne, ha előttünk felelnének a félrevezetett magyar emberek által megválasztott országvezetők. Akkor már a közeljövőben módjuk lenne megbánni és legalább részben jóvátenni bűneiket.
A bűnt lehet utálni, de a bűnöst szeretni kell, mondta a Jézust tisztelő Gandhi is, és ez örökérvényű.
A cél, megadni a bűnbánat után a megtisztulás lehetőségét.
Ezt kell szelíden, türelemmel kommunikálni a megtévesztett magyar testvéreink felé.
Legyen bátorságunk az igazság szelíd, de határozott elmondásához!

(A szerző idegsebész, Prima Primissima díjas)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 17., hétfő 22:29 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Eljön még az ő idejük is(döntéshozók), az öregség és a betegség nem válogat, no meg van Ige:" amit vet az ember azt aratja". A jólét meg mint egy pislákoló gyergya ami egyszer kialszik....
Nem kívánom, de a történelem a bízonyíték rá.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 06., hétfő 14:32 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
A pénz és a mutyi fontosabb az emberek egészségénél – jelentette ki Pesti Imre fideszes egészségpolitikus hétfőn annak kapcsán, hogy a szocialisták a történtek ellenére kiálltak a HospInvest mellett. A szakpolitikus szerint a szocialisták elszámolással tartoznak az emberek, a választók és a betegek felé.

• Újra tárgyal a HospInvest a számlavezető bankkal
• Szerződést bont a HospInvesttel a megyei közgyűlés?
• Csődvédelmet kért a HospInvest


Szocialista részről tisztességtelen volt kiállni a HospInvest Zrt. mellett, amely cég működését gazdasági és szakmai botrányok kísérték – mondta Pesti Imre, a Fidesz országgyűlési képviselője hétfőn Budapesten. A politikus annak kapcsán beszélt erről, hogy a több kórházat is üzemeltető HospInvest pénteken csődvédelmet kért, miután a CIB Bank a cégcsoport betegellátási tevékenységének ellenértékeként átutalt összeget teljes egészében az általa lejártnak nyilvánított hitel törlesztésére fordította.

„Az elmúlt időszakban folyamatosan jeleztük, hogy ami szocialista kötődésű önkormányzatokban, szocialista vezetésű megyében zajlik, s ahol a HospInvest előretör, mindenféle gazdasági megfontolást nélkülöz” – fogalmazott Pesti Imre sajtótájékoztatón, emlékeztetve arra, hogy a Heves Megyei Önkormányzat és a zrt. közötti szerződést első fokon megsemmisítette a Nógrád Megyei Bíróság. Mindenhol, ahol a HospInvest megjelent, romlott az egészségügyi ellátás színvonala, és szakmai, gazdasági botrányok kísérték a cégcsoport működését – mondta a fideszes politikus.

A szocialista egészségpolitika egyértelműen igazolta, hogy nem az emberek egészségéről, hanem pénzről van szó a HospInvest támogatásában – jelentette ki az ellenzéki politikus. Hozzátette: több tízezer ember életét veszélyeztették ezzel. Ez azt jelenti, hogy a szocialistáknak a „pénz és a mutyi fontosabb az emberek egészségénél”. Azok, akik támogatták a HospInvest ilyen irányú térnyerését, elszámolással tartoznak az emberek, a választók és a betegek felé – közölte Pesti Imre, aki hozzátette: „kipukkadt a szocialista mutyilufi”.

A Fidesz országgyűlési képviselője egyben jelezte, nem tudják támogatni, hogy új befektető jelenjen meg az egészségügyi cégcsoportban. A kórházaknak vissza kell kerülniük az önkormányzatokhoz, hiszen azok jól működtetnék azokat.

Kökény Mihály szocialista egészségpolitikus sajnálatosnak tartja, hogy a Fidesz önző pártpolitikai célok érdekében megzavarja a kórházi világot, és így az egészségügybe befektetőket elfordulásra készteti.

(MTI)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség