Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 06., csütörtök 10:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
---


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 07., péntek 09:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"de a hivatalnok a keresztyén erkölcsű országban Isten szolgája egyben"

Én csak egy keresztény erkölcsű országról hallottam eddig, de az még nem jött el. Őszinte szomorúságomra.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 07., péntek 10:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Bőven idézem exrefist:

exrefis írta:
Az állami szociális háló Bibliátlan. Isten a szolidaritást nem állami rendszerekre bízta, hanem az emberektől várja el. Allami szoc. rendszer valójában kiöli az emberekből az egyéni szolidaritást. "Levonják a fél fizetésemet, akkor gondoskodjanak ők mindenről én már nem tartozom senkinek semmivel" , és ebben van valami. Továbbá az államban való ekkora bízás amit itt is tapasztalok, nagyon súlyos szellemi zátony. Ez valójában emberben bízás, ami üzemszerűen átkot hoz. További átkot hoz az országra az igazságtalanság(ld fent), és az antiszemitizmus(ez most itt nem téma) és kétmércésség is.
Korábban írtál a pénzimádatról. Igen nem lehet két úrnak szolgálni, de óriási tévedés azt gondolni, hogy az önzést és pénzhajszolást egy egy eszme vagy rezsim, hozná létre. Az van, és rendszertől független.
A kapitalizmus előnye az, hogy ezt tudomásul veszi és ezt az erőt vitorlába fogja. És azzal, hogy elismeri, nem esik az emberben bízás bűnébe és hibájába.
Másrészt a nyereség érdekeltség nem az ördögtől való, hanem teljesen igei (gérák példázata). A gazdaságban igenis a pénznek kell irányítani a dolgokat. Az altruizmus és szolidaritást ettől külön kell gyakorolni, könyörületességben, adakozásban, elesettek segítésében, de ezt nem a gazdasággal összemosva kell mert az törvényszerűen igazságtalansághoz vezet.
Sajnos mi az egygérás papsashoz hasonlítunk és a fentiekkel együtt ezeknek átkát nyögjük.


Röviden idézek az Ószövetségből:

Idézet:
15,1 Az elengedés esztendeje
Minden hetedik esztendő végén el kell engedni az adósságot.
15,2 Az adósságelengedés módja pedig ez: egy hitelező se követelje felebarátjától, testvérétől azt a kölcsönt, amit embertársának kölcsönadott, mert adósságelengedést hirdettek az Úrért.
15,3 Az idegentől követelheted, de amivel testvéred tartozik neked, azt engedd el!
15,4 Ne legyen köztetek szegény, hiszen gazdagon megáld téged az Úr azon a földön, amelyet az Úr, a te Istened örökségül ad neked, hogy birtokba vedd.
15,5 De csak akkor, ha engedelmesen hallgatsz Istenednek, az Úrnak a szavára, ha megtartasz és teljesítesz minden parancsot, amelyet én ma parancsolok neked.
15,6 Bizony megáld téged Istened, az Úr, ahogyan megígérte neked. Te kölcsönadsz a többi népnek, de magad nem szorulsz kölcsönre; uralkodsz a többi népen, de azok nem uralkodnak rajtad!
15,7 Ha valaki elszegényedik testvéreid közül valamelyik lakóhelyeden, abban az országban, amelyet Istened, az Úr ad neked, ne légy kemény szívű és szűkmarkú szegény testvéreddel szemben,
15,8 hanem légy hozzá bőkezű, és adj neki szívesen kölcsönt, amennyire szüksége van, amiben szükséget szenved.
15,9 Vigyázz, ne támadjon szívedben ilyen alávaló gondolat: közeledik a hetedik esztendő, az adósságelengedés éve. Ne nézd rossz szemmel szegény testvéredet, mert ha nem adsz neki, az Úrhoz kiált miattad, és vétek fog terhelni téged.
15,1 Adj neki szívesen, és ne essék rosszul az, hogy adsz, mert éppen azért fogja megáldani Istened, az Úr minden munkádat és minden szerzeményedet.
15,11 Mert a szegény nem fogy el a földről, azért parancsolom neked, hogy légy bőkezű az országodban levő nyomorult és szegény testvéredhez.


A fentiek semmiképpen nem felelnek meg exrefis elképzeléseinek, mivel a teljes népre, az akkori állam lakóira vonatkozik, és szabályozza az akkori állam lakóinak tulajdonviszonyát.

Jól értem, hogy az Ószövetség bibliátlan részeket tartalmaz, ha exrefis szerint értelmezzük azt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 07., péntek 10:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
"de a hivatalnok a keresztyén erkölcsű országban Isten szolgája egyben"

Én csak egy keresztény erkölcsű országról hallottam eddig, de az még nem jött el. Őszinte szomorúságomra.


Kedves Indu!

Sajnálatos lenne, ha nem létezne olyan ország, amelynek a szokásaiban, kultúrájában, erkölcsében ne dominálnának a keresztyén hit alapelvei, a keresztyén erkölcsiség, hanem csak valamikor az Isten országában valósulhatna meg a keresztyén rendező elv.

A keresztyén erkölcs sok ország vezérlő elve most is, és volt a múltban is. Az elvek valóra váltása persze már az egyénektől függ, így sok esetben ezek az elvek nem érvényesülnek kellőképpen. De még mindig jobb a helyzet ezekben az országokban, mint azokban az országokban, ahol a vezérlő elvek eleve erkölcstelenek. Ilyenek például az erőszak vezérelte országok, mint a fasizmus, kommunizmus. Én ide sorolom a rejtett hatalmi erővel kormányzó globalista hatalmakat is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 07., péntek 11:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Én csak egy keresztény erkölcsű országról hallottam eddig, de az még nem jött el. Őszinte szomorúságomra.
Bingooo!
Bizony így van sajnos. nincs keresztény ország, tehát minden ebbőpl kiinduló feltételezés, gondolat, elmélet alap nélkül való.
vannak országok, amelyeket kostolgatptt a kereszténység, tehát kultúrájuk fertőzött a zsidó-keresztény hittől és erkölcsöktől, de csak a "fertőzöttség" mértékét konstatálhatjuk. Azaz mérlegelhetjük, hogy egy ország milyen mértékben "fertőzött" a kereszténységtől. Ezen viszont már lehet vitatkozni. Szerintem magyarország ebből a szempontból is eléggé hátul kullog, ilyenformán végkép nem beszélhetünk keresztény országról. Ha az lenne, nem sok gondunk lenne már itt a Földön. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 07., péntek 11:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Jól értem, hogy az Ószövetség bibliátlan részeket tartalmaz, ha exrefis szerint értelmezzük azt?
Természetesen rosszul érted, ugyanis ezek az igék az én mondanivalómat húzzák alá. Nem véletlenül, innen vettem. :)
Ezt ugyan megpróbálhatod a feje tetejére állítani, de akkor azt kelle most kiemelned az Igéből, hogy nem egyéneknek ad parancsot megfelelő viselkedésre az elesettekkel szemben, hanem egy nagy állami intéznény létrehozását és működési rendjét írja elő. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 07., péntek 11:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Bizony így van sajnos. nincs keresztény ország, tehát minden ebbőpl kiinduló feltételezés, gondolat, elmélet alap nélkül való.
vannak országok, amelyeket kostolgatptt a kereszténység, tehát kultúrájuk fertőzött a zsidó-keresztény hittől és erkölcsöktől, de csak a "fertőzöttség" mértékét konstatálhatjuk. Azaz mérlegelhetjük, hogy egy ország milyen mértékben "fertőzött" a kereszténységtől. Ezen viszont már lehet vitatkozni.


Tipikus ateista duma. A gond csak az, hogy ők a keresztyén hit bevallottan teljes elvetése mellett nyilatkoznak így, míg ön abban a tévhitben teszi ezt, hogy köze van a keresztyénséghez, Jézushoz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 07., péntek 11:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Jól értem, hogy az Ószövetség bibliátlan részeket tartalmaz, ha exrefis szerint értelmezzük azt?
Természetesen rosszul érted, ugyanis ezek az igék az én mondanivalómat húzzák alá. Nem véletlenül, innen vettem. :)
Ezt ugyan megpróbálhatod a feje tetejére állítani, de akkor azt kelle most kiemelned az Igéből, hogy nem egyéneknek ad parancsot megfelelő viselkedésre az elesettekkel szemben, hanem egy nagy állami intéznény létrehozását és működési rendjét írja elő. :)
ex


Nos a gyurcsányi taktika elég hülyén néz ki a Parókián. A mindent mindenáron elferdíteni, de leginkább a feketét fehérnek mondani... :(

Az akkori államformát teokráciának nevezi a vallástudomány, és a történelemtudomány. Az akkori állam szabályzása a főpapok által történt. A későbbi zsidó állami hatalom is szervesen összefonódott a főpapi hatalommal. Ennélfogva Mózes törvényei egyszersmint az állam törvényei is voltak.

Ha netán ön az állami intézmények megnevezését, és a tevékenységuk leírását kéri számon, ezen teokrácia esetében, a főpapi szervezet maga az intézmény, és az annak alapját leíró rendelkezés, az maga a Tóra.

Mellesleg én írtam be az idézetet, nem maga. De ez nem is lényeges.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 07., péntek 11:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
míg ön abban a tévhitben teszi ezt, hogy köze van a keresztyénséghez, Jézushoz...
:D :D :D
Írtam még kommentárt, de aztán kitöröltem.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 07., péntek 12:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ennélfogva Mózes törvényei egyszersmint az állam törvényei is voltak.
Tudom nehéz felfognod, mert a kognitív disszonanciát át kell valahogy hidalnod az elmédben, de nem az államformán és a törvények hatályán vitatkozunk, hanem azon, hogy ezek a törvények mit határoznak.
A többiek már értik szerintem.
Ezek a törvények az emberek számára írnak elő viselkedési formát a szegénység kezelésére, nem egy nagy közö kalapot, állami intézményt rendelnek a probléma kezelésére. Ilyen formán a nagy állami szociális rendszer nem igei. Igei az ha az emberek önként szívből, egyéni, szolidaritásból, irgalmasságból stb. segítik a rászorultakat.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 07., péntek 12:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Ezek a törvények az emberek számára írnak elő viselkedési formát a szegénység kezelésére, nem egy nagy közö kalapot, állami intézményt rendelnek a probléma kezelésére. Ilyen formán a nagy állami szociális rendszer nem igei. Igei az ha az emberek önként szívből, egyéni, szolidaritásból, irgalmasságból stb. segítik a rászorultakat.


Bocsánat, de ez nem viselkedési forma, eléggé nagy tévedésben leledzik tisztelt exrefis! A viselkedési forma az, hogy ne hazudj, esetleg ne indulatoskodj, de a hét év múlva engedd el a tartozásokat, illetve engedd el a szolgaságokat, hát az egy tulajdonlást államilag szabályzó intézmény, nem pedig valami hóbortot csillapító intés.

Ez a szociális rendszer bibliai eredetű, állami intézmény, nem az egyéni szolidaritásából fakadó, hanem központilag lehatárolt rendelkezés, törvény.

Emellett hangsúlyozza természetesen az egyéni, a törvénytől független, általános önzetlenséget, szolidaritást is. A lényeg viszont nem ezen van, hanem a szolidaritásra alapuló állami intézkedésen, amely elvesz a gazdagoktól, és odaadja azt a szegényeknek. Nem önkéntes, hanem államilag leszabályozott alapon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 07., péntek 14:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
amely elvesz a gazdagoktól, és odaadja azt a szegényeknek.
Ha ezt tenné, akkor azt mondaná a törvény, hogy mindenki fizesse be a jövedelmének x%-át és abból majd én(az állam) ellátom a szegényeket. Volt ilyesmi más célra. Gyűjtöttek a jónéptől önkéntes adományokat a frigyládára, a sátorra és a többi felszerelésre és beszedték a működtető léviták eltartására a tizedet. Tehát volt ilyesmi intézmény, de speciel a szociális háló nem így működött arra nem szedtek tb járulékot, hanem az mondta Isten az egyéneknek, hogy gondoskodjanak a lecsúszottakról és az elesettekről.

Érzékelve a felém irányított utálatodat rég óta gondolkodtam, hogy válaszoljak-e neked egyáltalán, mert az már régóra világos, hogy téged nem lehet Isten igéjével sem meggyőzni semmiről, ami ellenkezik a felinstallált szoftvereddel.
Igazából a többieknek írom, hogy megmutassam azt, hogy a makacs előítélet hogyan képes felülírni a józan gondolkodást, és akár ilyen egyszerű és világos igéket is a visszájára fordítani.
És ha egyszer felteszi valaki a kérdést, hogy lehet, hogy a történelem bizonyos szakaszaiban akár tömegek is elvesztették a józan eszüket és az indulatoknak adták át? Hát így. Így kiáltottak Barabbást Jézus helyett és így gondolták, hogy életük minden baja a zsidók miatt van, és így gondolták, hogy nyugodtan bele lehet lőni őket a Dunába.
Bizony velem kapcsolatban ez a gyűlölet feszít téged is. Soha életemben nem találkoztam ilyen gyűlölködő rosszindulatú emberrel, aki még közben kereszténynek is mondja magát.
Áldjon az Úr!
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 07., péntek 17:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
amely elvesz a gazdagoktól, és odaadja azt a szegényeknek.
Ha ezt tenné, akkor azt mondaná a törvény, hogy mindenki fizesse be a jövedelmének x%-át és abból majd én(az állam) ellátom a szegényeket. Volt ilyesmi más célra. Gyűjtöttek a jónéptől önkéntes adományokat a frigyládára, a sátorra és a többi felszerelésre és beszedték a működtető léviták eltartására a tizedet. Tehát volt ilyesmi intézmény, de speciel a szociális háló nem így működött arra nem szedtek tb járulékot, hanem az mondta Isten az egyéneknek, hogy gondoskodjanak a lecsúszottakról és az elesettekről.


De nehéz önből kiszedni az igazságot. Végül elismerte, hogy ebben a példában is a társadalom szociális hálójáról van szó a Bibliában. Ennyit küzdeni ehhez... !

exrefis írta:
Érzékelve a felém irányított utálatodat rég óta gondolkodtam, hogy válaszoljak-e neked egyáltalán, mert az már régóra világos, hogy téged nem lehet Isten igéjével sem meggyőzni semmiről, ami ellenkezik a felinstallált szoftvereddel.


Érv helyett a másik utálatával vádaskodni kicsit gyerekes dolog, talán valóban elő kellene hozni azokat az igéket, amelyek azt bizonyítják, hogy önző módon kell szervezni a társadalmat, és olyan módon, ahol nincs helye az altruizmusnak.

exrefis írta:
Igazából a többieknek írom, hogy megmutassam azt, hogy a makacs előítélet hogyan képes felülírni a józan gondolkodást, és akár ilyen egyszerű és világos igéket is a visszájára fordítani.
És ha egyszer felteszi valaki a kérdést, hogy lehet, hogy a történelem bizonyos szakaszaiban akár tömegek is elvesztették a józan eszüket és az indulatoknak adták át? Hát így. Így kiáltottak Barabbást Jézus helyett és így gondolták, hogy életük minden baja a zsidók miatt van, és így gondolták, hogy nyugodtan bele lehet lőni őket a Dunába.
Bizony velem kapcsolatban ez a gyűlölet feszít téged is. Soha életemben nem találkoztam ilyen gyűlölködő rosszindulatú emberrel, aki még közben kereszténynek is mondja magát.


Kíváncsi vagyok, hogy az olvasóknak, fórumozóknak is hasonló-e a véleménye rólam?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 07., péntek 17:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
---

Mi a közös ellátó rendszerek alapja? Milyen szellemiségre, lelkiségre épít?
Mit GONDOL egy ember, amikor adót fizet, vagy amikor a TB-t befizeti?
Kire gondol? Kire gondolok?
Van-e felelőssége az állami vezetőknek, vagy mert nem keresztyének, ezért nem is kell majd elszámolniuk a rájuk bízott hatalommal, javakkal?

Ez az egyik kérdés, szerintem.

A másik, hogy a közös befizetések felett az igazi segítség mindig SZEMÉLYES. Ezért szükséges a szeretet gyakorlása a környezetünkben.
Mert az igazi segítség az a kapcsolatokban keresendő.

A kettő azonban nem zárja ki egymást.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 06:34 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Kedves Tesók! Érveljünk, ha kell keményen, csak ne személyeskedjünk, mert ezek a kérdések nem az egész embert fedik le.
A látásaink is változhatnak ezt is vegyük figyelemben.
A politika amúgy is torzít, ahogy hozzánk már elér az "csak" egy kommunikációs forma.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség