Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Következő
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 28., szerda 20:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Erika írta:
Sztalker, meghallgattam.Döbbenetes, ezt a témát bármikor hallja az ember, bármilyen oldalról közelíti.... Mindig is gondolkodtam azon, hogy vajon az akkor élő, s a háborút túlélő németek hogy tekintettek vissza azokra a rettenetes évekre.- itt volt egy részlet erről is.
Köszönöm.


kedves Erika! ha tudod, szerezd meg ezt a könyvet, nagyon szép és még rengeteg sorsvonal van benne, amit nem tudtam már felmutatni (így is attól féltem nagyon hosszú lett). főleg az izraelben élő emberek nemmindennapi mindennapjai voltak még nagyon érdekesek, de egy orosz ortodox házaspár története is megrendítően van leírva. nem tudom hol húzódik a határ a fantázia és a tények között, de azt tudom hogy az élet általában meglepőbb tud lenni mint az írói képzelet. köszönöm hogy írtál, nagyon jól esett!

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 03., kedd 21:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
ezt itt ugyan teljesen OFF, de mivel ez az én kis magántopicom, ide írom, hogy múlt vasárnap én helyettesítettem a lelkészünket és a hangfelvételt felraktam ide: http://radio.sztaki.hu/node/get.php/011pr2627

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08., szerda 14:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Strange fruit, azaz mi fán terem a budapesti Menóra Messiáshívő közösség?

el sem hiszem, de műsorunk már második születésnapjához érkezett! 24-ik felvételünk ezúttal egy Messiáshívő zsidó közösség a budapesti Menóra gyülekezet pásztorával, Lengyel péterrel készült, zenéjét pedig a multiply-nak hála Nina Simone dalaival szerkesztettem. én persze elfogult vagyok, de nekem nagyon tetszett. elérhető itt: http://radio.sztaki.hu/node/get.php?id=011pr2649

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 25., szombat 17:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
egy röpke hónap elteltével ismét újabb felvétellel jelentkezem, ezúttal egy jeruzsálemi konferencia élménybeszámolója van soron, amelyen több mint száz nemzet képviseltette magát abból a célból hogy kifejezze az Örökkévaló iránt érzett háláját és Izraelhez fűződő szolidaritását. íme: http://radio.sztaki.hu/node/get.php?id=011pr2661

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 25., hétfő 12:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
mi jut eszedbe, ha azt mondom RASI? esetleg azt hogy Spíró? és ha azt kérdezem mi köze van egy ezer évvel ezelőtt élt rabbinak Öveges professzorhoz? hallgass bele felvételünkbe és megkapod a választ: http://radio.sztaki.hu/node/get.php?id=011pr2676

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 25., hétfő 19:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
sztalker írta:
mi jut eszedbe, ha azt mondom RASI? esetleg azt hogy Spíró? és ha azt kérdezem mi köze van egy ezer évvel ezelőtt élt rabbinak Öveges professzorhoz? hallgass bele felvételünkbe és megkapod a választ: http://radio.sztaki.hu/node/get.php?id=011pr2676



Jönnek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 25., hétfő 21:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
már a spájzban vannak...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 26., kedd 16:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
"kedves testvéreim!"
kapjatok a fejetekhez, már hamarabb itt voltak mint ti! ha lehet ne kezdjünk már el vitázni erről e helyen. please :oops:

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 26., kedd 16:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szerintem nem érted:

rosta Spiró versére utalt... (semmi köze a rádióműsorhoz, ha meghallgatta volna, nem ezt írta volna)

én meg a Jobbikra... (én meghallgattam a felvételt, köszönöm, nagyon érdekes volt!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 26., kedd 16:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
net2rist írta:
szerintem nem érted:

rosta Spiró versére utalt... (semmi köze a rádióműsorhoz, ha meghallgatta volna, nem ezt írta volna)

én meg a Jobbikra... (én meghallgattam a felvételt, köszönöm, nagyon érdekes volt!)


Oké így már értem. a verset nem ismertem, most a gugliból kikerestem, elég gáz, még ha amit mondani akar igaz is, mint vers pocsék. én a messiásokat olvastam tőle azt kötelező olvasmánnyá tenném, ha rajtam múlna. a jobbik meg sajna már nem spájzban, de a parlamentben van :cry:

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 26., kedd 18:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi, Sztalker!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 26., kedd 18:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A Sipróval az a gond Sztalker, hogy ő elvből ír szemétségeket. Egy riportban elmondta, hogy fiatal egyetemista korában utána nézett, hogy mi a közös az igazán nagy művekben, a világirodalomban. Afféle statisztikát, felmérést készített. Arra jött rá, hogy szerinte a szélsőségesség a közös az igazán nagy művekben. Szélsőséges helyzetben szélsőséges karakterek szélsőségesen viselkednek.

Innen kezdve gyakorlatilag botrányokkal teli a munkássága, merthogy igazán nagy műveket akar írni és ezt a fent említett módon éri el. Mindenféle karaktereket, közösségeket, nemzeteket lealjasítva, szélsőségesen ábrázol, szélsőséges körülmények között .

A Jönnek című versét mint mondta nem érzelemmel, hanem a leghidegebb racionalitással vetette papírra. Ilyen kérdésekben, a szélsőségesség megjelenítésében, az indulatkiváltás művészetében nincs helye az író részéről az érzelemnek - mondja Spiró. Csak hideg fejjel lehet igazán indulatokat kelteni tette még hozzá a költőnk, aki vagy 20 állami díjat zsebelt már be, miközben a magyar közéletben a fentiek alapján írsogál. Magyarul jó pénzért, profi módon megbotránkoztat. Mindezen írásműveket, amelyek miatt sokan, például a lengyelek is halálosan meg vannak sértve, teljesen átgondoltan, de szerinte afféle dicsőségre figyelve veti papírra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 26., kedd 18:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
veled pedig az a gond, hogy osztod az észt, és arra nem vagy képes, hogy meghallgasd a riportot, amire reagálsz...

MINDÖSSZESEN annyi volt a műsorban a "SPIRÓ" szó szerepe, hogy levezette ennek a vezetéknévnek a származását, a német Speyer városának nevéből, Sapphiró-n keresztül...

ha hallgattál volna...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 26., kedd 19:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
veled pedig az a gond, hogy osztod az észt, és arra nem vagy képes, hogy meghallgasd a riportot, amire reagálsz...

MINDÖSSZESEN annyi volt a műsorban a "SPIRÓ" szó szerepe, hogy levezette ennek a vezetéknévnek a származását, a német Speyer városának nevéből, Sapphiró-n keresztül...

ha hallgattál volna...


Elvből nem olvasok egyes embereket. Tóta W-t, Spirót, meg hasonló ázalagokat csak akkor, ha valahogy keresztbejönnek, de direkt soha. Meg nem is hallgatok.

Spiróról kérdezett a Sztalker, elmondtam, hogy mi jutott az eszembe róla. Ezt kérte:

Idézet:
"mi jut eszedbe, ha azt mondom RASI? esetleg azt hogy Spíró?


Van még hozzátennivalód?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 26., kedd 19:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ezek után? kimerítetted a témát! ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség