Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Következő
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 26., kedd 19:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
sztalker írta:
...

Oké így már értem. a verset nem ismertem, most a gugliból kikerestem, elég gáz, még ha amit mondani akar igaz is, mint vers pocsék. én a messiásokat olvastam tőle azt kötelező olvasmánnyá tenném, ha rajtam múlna. a jobbik meg sajna már nem spájzban, de a parlamentben van :cry:


ha már így reménytelen spirózásba fulladt egy kiváló rádióműsor "értékelése":

"a vers" lehet, hogy pocsék, de észrevetted a KELTEZÉSÉT? na ENNYIRE előrelátni AKKOR.... AZ nem semmi!

parlament-spájz témában: jelentkezzen, aki szerint most nem KAMARILLA-politika folyik... szóval MONDOM ÉN, hogy a KAM(a)R(ill)ÁBAN vannak...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 26., kedd 20:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
"a vers" lehet, hogy pocsék, de észrevetted a KELTEZÉSÉT? na ENNYIRE előrelátni AKKOR.... AZ nem semmi!


Azért ne omolj alélva össze Spiró nagysága előtt, ez nem jóslás volt. Csak a népi urbánus vita egyik bűzbombáját durrantotta el. A mélymagyar kifejezést Németh Lászlóra meg a hasonló népi írókra szokták rábiggyeszteni. Illyés, Csoóri, meg hasonlók.

Spiró szerint a mélymagyarok - a mi nagyjaink - nem is tudnak magyarul...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 27., szerda 07:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
A mélymagyar kifejezést Németh Lászlóra meg a hasonló népi írókra szokták rábiggyeszteni

A mélymagyar kifejezést, mint a hígmagyar ellenpárját, Németh László biggyesztette először a magyar írók általa ellentétesnek vélt szellemiséget képviselő két csoportjára, máig tartó megosztás okozva ezzel a magyar irodalomban és annak holdudvarában. Ld. Németh László: Kisebbségben, 1939.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 27., szerda 07:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosinex írta:
Idézet:
A mélymagyar kifejezést Németh Lászlóra meg a hasonló népi írókra szokták rábiggyeszteni

A mélymagyar kifejezést, mint a hígmagyar ellenpárját, Németh László biggyesztette először a magyar írók általa ellentétesnek vélt szellemiséget képviselő két csoportjára, máig tartó megosztás okozva ezzel a magyar irodalomban és annak holdudvarában. Ld. Németh László: Kisebbségben, 1939.


Ezt egy csöppet fogalmazd át, mert a végén még téged is lemélymagyaroznak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 27., szerda 08:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
OK.
A mélymagyar kifejezést először Németh László biggyesztette a magyar írók azon csoportjára, akiket ő igaz, tőről metszett magyarnak tartott. A hígmagyar kifejezést ezzel szemben az elkorcsosult, külföldi, idegenszívű 'magyar' írók, költők megnevezésére használta.
Köszönöm a helyretételt.
A tény azonban tény marad.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 27., szerda 09:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kb 20 éve olvastam, de nem emlékszem olyasmire, hogy az elkorcsosult kifejezést használta volna a hígmagyar írókra. Az idegenszívű viszont stimmel. Tele volt a hócipője a dualizmussal, a németesítéssel és a magyar nemzeti érdekeket tartotta szem előtt. Ha gondolod beidézek ma is hivatkozott katolikus személyiségeket, akik a magyarság nagy hibájának tartják, hogy nem tiszteljük kellőképpen a Habsburgokat...

Kedves íróm a Németh László, akinek csak a töredék munkásságát ismerem sajnos, merthogy az olyan szerteágazó és hatalmas.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 28., csütörtök 16:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Érdemes a "Kisebbségből - kisebbségbe" című esszéjét, előadását elolvasni, amit 1940-ben tartott Kolozsvárott. Ebben ő maga foglalja össze egy 4 oldalas előadás keretében, hogy a szerteágazó és igen magas érzelmi hőfokon megírt "Kisebbségben" mit is akart, szeretett volna mondani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 30., kedd 15:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
A Sas leszállt, avagy a zsidó Arisztotelész, avagy a judaista hiszekegy atyja. zenés beszélgetés Majmonidész munkásságáról Darvas István rabbival. zene: Ned Rothenberg és népi zenekara síppal (klarinét), dobbal (tabla), nádi hegedűvel (cselló, violin)egyenesen New Yorkból. Inner Diaspora 2007 link: http://radio.sztaki.hu/node/get.php?id=011pr2701 Hallgassátok szeretettel (vagy sehogy)!

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 27., hétfő 15:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
itt a hónap utolsó hétfője, úgy illik tehát hogy új felvétel kerüljön a többiek közé. azonban az elemek és az évvége összesküdtek ellenem. én persze nem hagyom magam, amíg jobb nem lesz, addig is innen:

http://freemail.hu/mail/oriaslevel.fm?i ... ee4127ae37


letölthetitek a FILOSZ legislegújjabb darabját. érdemes, mert a messzi Indianapolis városából érkezett egy nagyhírű kántor, Sándor György alias Giora Sharon,aki csak nektek és csak a FILOSZ mikrofonja előtt mesélt hosszú és tartalmas életéről és terveiről. megtudhatjuk tőle, pl. hogy négy évtizednyi emigráció után is magyarul álmodik és hogy mit üzen Csurka Istvánnak.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 28., kedd 20:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
http://eper.elte.hu/eper.phtml?cim=filosz.html ez a legutolsó felvételünk végleges helye, hallgassátok szeretettel!

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 25., kedd 08:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Vasárnap lelkészünket helyettesítettem és mivel elég sok szó esett a zsidókról, gondoltam veletek is megosztom a felvétel elérhetőségét ezen a helyen itt:

http://radio.sztaki.hu/node/get.php/011pr2733

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 26., szerda 17:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sztalker, köszi, meghallgattam.
További áldott szolgálatokat !


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 31., hétfő 18:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Nahmanidész a XIII. század meghatározó és máig ható alakja volt a judaizmus történetének. Hogy miért, arról Darvas István rabbitól hallhatunk. Beszélgetőtárs: Ujvári László zene: Ana Alcaide Como la luna y el sol 2007

http://radio.sztaki.hu/node/get.php/011pr2736

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 28., hétfő 16:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
FILOSZ30! elkészült rádióműsorunk legfrissebb darabja. a műsorban elhangzó zenei ínyencfalatok miatt (is) különösen ajánlott minden judaizmus iránt érdeklődő számára! link: http://radio.sztaki.hu/node/get.php?id=011pr2738

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 20:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
egy kis csúszással, de itt vagyunk ismét! http://radio.sztaki.hu/node/get.php?id=011pr2742 kríziskezelés a judaizmusban, hatalom és bölcsesség a megmaradás útján. egy X. századi bölcs, Szaadja Gaon élete és munkássága. Szakértő: Darvas István rabbi kérdező: Ujvári László zene: John Zorn Book of Angels Vol.14

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség