Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Következő
 

Egyáltalán létjogosult az ökumenizmus?
Igen 59%  59%  [ 10 ]
Nem 41%  41%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 17

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 14:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az a probléma, hogy senki előtt nem világos, mit jelent a pápaság intézménye, még az sem veszi komolyan aki magát a pápaság intézményébe tartozónak vallja.
Ha valak azt mondja az én gyermekem de az anyja nevét ha kérdezik akkor egy számomra ismeretlen nevet jelöl meg, biztos tudom, hogy a két dolog nem lehet igaz.
Ha ugyan azt a nevet mondja ami az én nevem is, akkor bizony bajban vagyok, mert nehezen bizonyíthatom, hogy a szig. ellopásával jelenthették csak az én nevemre.
Gondolom nem érthető amit írok, de talán elgondolkodtató.
Miért köti az ebet a karóhoz, hogy ő református, ha nem tartja magát a reformátorok indíttatásához.
Miért mondja hogy szereti az Úr Jézus Krisztust, ha nem akarja cselekedni amit Ő mond.
Miért?
Miért?
Ha tudjátok monjátok, mert sajnos én nem tudom :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 14:28 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
A Magyar c . topicban írt véleményem:
Tamás12 írta:
Egyházak felől, a véleményem:

1/ Maradjon belső hitvallási ügy , az egyházaknál, hogy Jézus teste , azaz az Egyetemes egyház részének tekintik magukat!
Kűlső érvelés nebefolyásolja semmilyen formában, ki tartozik vagy sem a Keresztyének táborába!
2/ Ne részesítsen se poztív, se negatív megkülönböztetésben egy felekezetet se egy kívül álló hatalomként !
3/Vonuljon ki az Állam az egyházi ügyek bírálásából, és támogatásából, mert így elkerülhető a oda megy a pénz ahol érvényesül az akaratunk, effektus!
4/Ha egy felekezet amúgy társadalmi feledatot segít ellátni , annak szükségessége alapján kapjon egyenlő támogatást -ha igényli- a más polgári hasonló intézményekhez hasonló arányban!
5/ Valamilyen szinten az alkotmányban rögzítse , de ne e kormány, hanem az egyházak által megfogalmazott igény szerint!
6/ Hagyjon békén, Rómával nekem nem az a főnök diktál!
Ja az utolsó az sajátos duzzogásom!
Szeretettel Tamás


Nem űltem a lóra fordítva, éppen hogy sértőnek érzem a pejoratív megnyílvánulást, mert az ökumené egy csapda, a pápai elképzelés szerint!
Attól még egy idetévedő katolikust nem kell felelőssé tenni a pápa önbizalma miatt!
Mindenki a maga Urának áll , vagy bukik!
Lehet hogy az "elnézőség "vádját kapom de én attól még , hogy mit mondanak ott Rómában , tudok beszélgetni(remélem) Brumtesóval!
A véleményem a Jelenések könyve alapján Rómáról : Mindenért meg fog fizetni!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 16:05 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kitől kérded?

Kiről kérded?

FM írta:
Miért köti az ebet a karóhoz, hogy ő református, ha nem tartja magát a reformátorok indíttatásához.
Miért mondja hogy szereti az Úr Jézus Krisztust, ha nem akarja cselekedni amit Ő mond.
Miért?
Miért?
Ha tudjátok monjátok, mert sajnos én nem tudom


Most nem a pápa és nem a katolikus vonal fut ezt értem! Most egy református emberről alkotsz véleményt!

Konkrét dolgokról csak az ember ismeretében lehet vitatkozni!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 20:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Aki tudja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 21:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Nem tudom elfogadni , a kétértelmű csűhető--csavarható beszédet!

Aki vádol az tegye, vagy halgasson örökre!

A te igened legyen IGEN a nem pedíg NEM!

Nem a sőtét sejtelmes beszéd az ami a világosság beszéde!

Mivel megszűnt a mit nem szeretsz Magdában topic ide írom:

Nem fogalmazol hanem sejtetsz, és ha nem azt a választ kapod ami jó akkor Isten írgalmazzon a beírónak , mert Te NEM!


/Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 21:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tamás leírtam amit tudtam, ha te többet tudsz, akkor oszd meg velünk.
A te írásod előtt írtam.
Ezért nem vonatkozhat rád, és személyében senkire.
Miért is bántanám meg embertársaimat, a feladatunk a szeretet által munkálkodó hit gyakorlása, képességeink szerint.
Gondolom nem emberek kritizálása a célod neked sem, és nekem sem.
Isten örök igazságának a keresése az, ami segíthet mindenkinek, így nekem is.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 21:17 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ennyit tudok!

Idézet:
FM írta:
Miért köti az ebet a karóhoz, hogy ő református, ha nem tartja magát a reformátorok indíttatásához.
Miért mondja hogy szereti az Úr Jézus Krisztust, ha nem akarja cselekedni amit Ő mond.
Miért?
Miért?
Ha tudjátok monjátok, mert sajnos én nem tudom


/Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 21:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
FM írta:
Az a probléma, hogy senki előtt nem világos, mit jelent a pápaság intézménye, még az sem veszi komolyan aki magát a pápaság intézményébe tartozónak vallja.
Ha valak azt mondja az én gyermekem de az anyja nevét ha kérdezik akkor egy számomra ismeretlen nevet jelöl meg, biztos tudom, hogy a két dolog nem lehet igaz.
Ha ugyan azt a nevet mondja ami az én nevem is, akkor bizony bajban vagyok, mert nehezen bizonyíthatom, hogy a szig. ellopásával jelenthették csak az én nevemre.
Gondolom nem érthető amit írok, de talán elgondolkodtató.
Miért köti az ebet a karóhoz, hogy ő református, ha nem tartja magát a reformátorok indíttatásához.
Miért mondja hogy szereti az Úr Jézus Krisztust, ha nem akarja cselekedni amit Ő mond.
Miért?
Miért?
Ha tudjátok monjátok, mert sajnos én nem tudom :oops:


Én pedig ezt írtam.
A kiemelést most tettem, így talán azt is észreveszed :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 21:38 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves FM!

Brumteso írta:
nem azért jöttem, hogy vitázzak.
De ha Nektek az a hitélet, hogy cseszegetni a katolikusokat, akár el is mehetek.


Hogyan képzeled párbeszéd nélkül (a másik fél jelenlétének hiánya) , hogy hatni tudsz rá?

Corteznek volt két lehetősége!
Vagy megy és beszédbe elegyedve térít, vagy tüzet nyit a tévelygőkre!
Melyiket választotta?
Francisco Pizarronak volt két választása:
Melyiket választotta?

Maradunk a lebunkózásnál vagy beszélgetünk?
Ha nem marad beszélgető partner , akkor elvégeztük :( betelt a megtérők száma?

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 21:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Sajnálom de még mindég nem érted, nekem nem világos a pápaság intézményéről mit gondolsz te, és más aki itt van.
A gondolataimat nekem a tudásom határozza meg, képzelhetek valamit, de annak nem sok köze van a valósághoz.
Az én valóságom az amit tudok a világról, és mit mond erről az Írott IGE és a Szent Szellem vezetése.
A Szent Szellem vezetése személyre szabott, sőt feladatra, és időpontra.
Engedelmeskednem kell minden embri rendelésnek ha NEKI engedelmeskedni akarok.
A kimondott szavam megköt, tehát ha elkötelezem magam valakinek akkor arrafelé engedelmességgel tartozom, nem tehetek úgy, hogy most igen, most pedig nem.
Aki feleséget vesz a feleségének kell kedveskedjen, mert csak így engedelmeskedik az Úrnak, és aki férjhez megy a férjének .....
Nem a mi kedvünktől függ, hanem attól, hogy tényleg elfogadom az Úr Jézus Krisztust Uramanak és Istenemnek.
De ezt te is tudod.
Amit nem tudok, ha elfogadom azt, hogy valaki magát reformátusnak mondja, mint te, akkor tartja magát a reformátorok elhatárolódó magatartásához, amiért gályarabságot is szenvedtek, vagy felhígítva, enged a másiknak, ezzel bizonyítva, nem olyan fontos a dolog.

Fertőző beteget karanténba zárnak és még a családjának tagjaival sem érintkezhet, sőt az ellátásárül is úgy gondoskodnak, hogy ne érintkezzen a külvilággal.
Az Úr követése ilyen elhatárolódást kíván a világtól, de azt is, hogy szeretet által munkálkodjon a hitünk.
Ha az engedelmesség nem kulcs lenne, akkor nem lenne benne az Írásban, hogy szenvedés által tanulta meg még az Úr Jézus is.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 22:04 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves FM!

FM írta:
Az Úr követése ilyen elhatárolódást kíván a világtól, de azt is, hogy szeretet által munkálkodjon a hitünk.


Hogyan valósítanád most meg a szeretetben működő hitet és az elhatárolódást Brumtesótól egyszerre?

Ez a nem tiszta :roll:

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 22:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tamás ez nem az én megvalósításom, ez az Úr dolga, az én feladatom az volt, hogy ezt leírjam, a többi már nem az én dolgom, csak a hála adás, ezért az egész történésért, itt amit látsz, és azért amit nem látsz.
Meghaltam, és élek többet nem én, hanem az Úr Jézus Krisztus éli az életét bennem, és még azokban akik engednek neki.
A szeretet a szálka kivétele is, ami az ujjamba ment, ha nem szúr meg a tűvel amivel a szálkát is mozgatja, akkor nem veszi ki és fel is vághatják a végén. :wink:
Szeretet mindent eltűr, mindent reméll. pl. hogy olvassa ezt más is, és nem veszi könnyedén amit ingyen kapott.
Szeretettel:
Magda :) :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 22:33 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Hiányoztál Magda :roll:

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 14:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Brumteso írta:
nem azért jöttem, hogy vitázzak.
De ha Nektek az a hitélet, hogy cseszegetni a katolikusokat, akár el is mehetek.

Sajnálom, hogy a sértődöttség szavait használtam.
Ezért bocsánatot kérek.
Nem vagyok és nem is voltam vérig sértődve, vagy ilyesmi.
De mert most is túlsúlyban vannak a katolikusokat hülyének néző hangok: semmi kedvem felekezeti vitához, főleg semmi kedvem egyedül megpróbálni meggyőzni egyszerre több mindenkit, pláne mikor érződik némelyekből a megkeményedett szív.
Úgy néz ki, továbbra sincs semmi esélye, hogy köztetek megtaláljam a helyem, mert bár átadtam az életem Jézus Krisztusnak, mégis másodrendű valakinek kezelnétek. Vagy talán huszadrangúnak?
Sem kedvem, sem energiám, sem huzalmam felekezeti vitához. Maradjatok csak meg a tévedéseitekben.
Így hát búcsúzom Tőletek--ebben én nem veszek részt.
Lett volna néhány gondolatom a 93 kérdéshez (jól emlékszem? 93?), azt hiszem, Hildenburgi káté a címe. De mert előre el van könyvelve, hogy úgy sem lehet igazam, csak mert katolikus vagyok, így semmi értelme erőlködnöm.
Ne is keressetek semmilyen formában---kivéve azokat, akik eddig is normális hangon szóltak hozzám.
Az ökumené értelméhez is lenne mit hozzá szólnom. Hogy tényleg ne a sértődés érződjön a szavaimból, ideírok egy pár gondolatot.
A Katolikus Egyháznak küldetése, hogy hirdesse Jézus Krisztust és evangéliumát. Sok sok mulasztása van ilyen téren, és bőven rászorul az építő szándékú kritikára, például hitoktatás minősége terén, de a mai napig Jézusra irányul a hite, és tőle várja üdvösségét.
Ennek ellenére az ökumenizmus értelmével foglalkozó topic eleve úgy lett elindítva, hogy nehogy véletlenül valaki kiálljon a katolikusok mellett, lehetőleg forduljon el mindenki tőlük. Lehetőleg érezze magát minimum csodabogárnak, de méginkább megtéretlen tévelygőnek, aki csak minimálisan is szimpatizál velük.
Szinkretizmus helyett egyedül Jézus Krisztus uralmának, Megváltó voltának közös megvallásának van értelme.
Urunk Jézusnak minden keresztény egyházban vannak tanítványai. A katolikus Egyházban is, (bármennyire is fura ez némelyikőtöknek.) Ha Jézus imádkozott követőinek egységéért, akkor biztos nem az az akarata, hogy marják egymást.
Ez az értelme az ökumenének, hogy a különböző KERESZTÉNY egyházak VALÓDI keresztényei krisztusi egységre törekedjenek egymással. Nem olyan elképzelhetetlen ez, mint ahogy szeretnétek beállítani, mert a katolikusok (és a többi keresztény egyházak hívei) között is sokan keressük a Szentlélek vezetését.
Persze, az ökumenizmust is el lehet rontani, mint ahogy minden másnak a megélését. De van egy Istenünk, aki bármikor örömmel visszavezet a helyes útra--csak kérni kell.
Én személy szerint sokat nyertem az ökumenizmustól. Sokat tanultam protestáns testvérektől ezt is, azt is, hadd ne soroljam. Nem hiszem, hogy ez kizárólag katolikussal történhet meg.
Mit veszítünk, ha nem ökumenizálunk? Ez tipikus mi lett volna, ha kérdés. Azon túl, hogy egymás megismerését és az ahhoz kapott kegyelmet elveszítjük.... Nade nem akarom úgy beállítani, hogy mindenkinek kötelező ökumenizálni. Mindenkit vezet az Úr valamire.... Egyáltalán nem biztos, hogy mindekitől ezt várja. Ezt mindenkinek magának kell tudnia.
Mért ne tartanám kereszténynek a katolikus egyházat? Azért, mert mindig van néhány fórum--társ, aki ezt kétségbevonja? Vagy azért, mert nekik nagyobb a szájuk? Vagy azért, mert az adminok eltűrik a gyalázkodásukat?
Azért tartom annak, mert minden hibája és hiányossága ellenére Jézust hirdeti és éli meg, és (igaz, a Mária tisztelet mellett, de ezen keresztül is)
Istenben van bizodalma. Ugyanabban az Istenben, akiben Nektek is.
Ezért nem üdvözülhetnek azok az emberek, akik tudják ugyan, hogy Isten Jézus Krisztus által az üdvösség szükséges intézményének alapította meg a katolikus Egyházat, megsem akarnak belépni oda vagy megmaradni benne."
Ez a mondat nekem is meredek. Talán át is írnám a dokumentumot, ha lenne rá lehetőségem. Kissé bátor kijelentés. Én értem a mögötte rejlő logikát, de hiába is magyaráznám Nektek.
Örök vita téma a szekták közelebbi meghatározása. Szerintem a protestáns szekták megjelöléssel a protestáns színezetű tévtanítókra gondolhatott a Vatikán.

Bár a kérdéssort nem katolikusnak szánták, bocsánat, hogy belebrummogtam. Ezért nem írtam választ a hatodik kérdésre, mert hogy protestáns létére mért vállal egységet katolikusokkal, azt mindenkinek magának kell tudnia. Azt is, hogy a jehova, szcientology, mormonok és hasonló tévtanító randabandáktól mért tartózkodik.

De ha már a tévtanításoknál tartunk, azt is érdemes lenne végig gondolni, hogy nyakunkon vannak a különböző tévtanítók, a fentebb felsoroltakon kívül a new age különböző vonulatai, és egyéb társaságok. És akkor egyeseknek közületek az a legfontosabb, hogy cseszegesse a társ--keresztény egyházat. Én erre nem érek rá, hogy ilyeneken vitatkozzak.

Úgyhogy akkor most elköszönök, az Úr békéje legyen Veletek, (én is ezt kívánom ápolni a szívemben).
De ne hívjatok vissza a fórumotokra.

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 10:59 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
FM írta:
Sajnálom de még mindég nem érted, nekem nem világos a pápaság intézményéről mit gondolsz te, és más aki itt van.
A gondolataimat nekem a tudásom határozza meg, képzelhetek valamit, de annak nem sok köze van a valósághoz.
Az én valóságom az amit tudok a világról, és mit mond erről az Írott IGE és a Szent Szellem vezetése.
A Szent Szellem vezetése személyre szabott, sőt feladatra, és időpontra.
Engedelmeskednem kell minden embri rendelésnek ha NEKI engedelmeskedni akarok.
A kimondott szavam megköt, tehát ha elkötelezem magam valakinek akkor arrafelé engedelmességgel tartozom, nem tehetek úgy, hogy most igen, most pedig nem.
Aki feleséget vesz a feleségének kell kedveskedjen, mert csak így engedelmeskedik az Úrnak, és aki férjhez megy a férjének .....
Nem a mi kedvünktől függ, hanem attól, hogy tényleg elfogadom az Úr Jézus Krisztust Uramanak és Istenemnek.
De ezt te is tudod.
Amit nem tudok, ha elfogadom azt, hogy valaki magát reformátusnak mondja, mint te, akkor tartja magát a reformátorok elhatárolódó magatartásához, amiért gályarabságot is szenvedtek, vagy felhígítva, enged a másiknak, ezzel bizonyítva, nem olyan fontos a dolog.

Fertőző beteget karanténba zárnak és még a családjának tagjaival sem érintkezhet, sőt az ellátásárül is úgy gondoskodnak, hogy ne érintkezzen a külvilággal.

Az Úr követése ilyen elhatárolódást kíván a világtól, de azt is, hogy szeretet által munkálkodjon a hitünk.
Ha az engedelmesség nem kulcs lenne, akkor nem lenne benne az Írásban, hogy szenvedés által tanulta meg még az Úr Jézus is.
Szeretettel:
Magda


Mielőtt elmennénk mellette végleg!

Nem a mellveregetés a célom de muszály most leírnom!
Én Jézus a Krisztus követőjének tartom magam ELSŐSORBAN, nem reformátusnak, Jézus Testébe tartozónak vallom magam, és vannak testvéreim :arrow: Akik Jézust vallják életük Urának :!:
A református hitvallás mint HELYES irányzat, közel áll hozzám, de míg a hitvallás nem tílt , addíg a gyakorlatban van némi elhajlás , a számomra helytelen gyakorlat(csecsemőkeresztség) nem az elhatárolódásra sarrkall, hanem az igyekezetre, hogy rávilágítsak , sem a Helvéti hitvallás , sem a Heidelbergi KT nem tíltja, sem mellőzni igyekszik a Jézus által bemutatott kereszt felfételétől! Ezen az alapon és Jézus tanításán alapulva , szeretetben igyekszem elhordozni a testvéreimet , Mert mindenki aki Jézust az élete Urának vallja az a maga Urának áll, vagy bukik !


Míg engem itt petri csészének használtál , hogyan tudsz akkor az É....... portálon békességben el lenni Brumtesóval , én rajtam miért kéred számon, amit te ott nem valósítassz meg? Idegen tőlem ez a szellemi kétlakiság! Vesd ki a gerendát a magad szeméből, mielőtt az én szálkámhoz nyúlnál!
/Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség