Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 26  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 07., péntek 09:48 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Boglárka írta:
máriamagdolna írta:
Tehát a karizma,mondhatjuk úgy,hogy arról ismerszik meg,hogy a Szeretetet szolgálja?Ez szerintem fontos gondolat a természetgyógyászat megítélése szempontjából is.


Kedves Máriamagdolna!

A kérdésedről ilyesféle rég hallott mondások jutottak eszembe, mint pl. hogy „Nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar”, mert minden Istentől kapott karizma a szeretetet szolgálja, de nem minden szeretetből fakadó tett mögött van Istentől kapott karizma.

Az emberi szeretet általában önző, maga felé hajló. Egyedül az agapé, az Isten szeretete bölcs és önzetlen, amely azt adja az embernek, amire valóban szüksége van (ami a javát szolgálja). Ezt az agapé szeretetet azok az emberek képesek csupán közvetíteni egy másik ember felé, akik befogadták már Isten Szentlelkét.

A karizma és a szeretet összefüggése alapján te milyen konzekvenciát gondoltál levonni a természetgyógyászattal kapcsolatban?

B.


Például olyasmiket,hogy ha valaki gyógyító képességekkel születik,rendelkezik,és azt valóban mások gyógyítására használja,akkor annak lehet valami köze a karizmához is.
De értem a bogaras-rovaros példádat is,ebből az következik a természetgyógyászokra nézve,hogy ha még nem fogadta be valaki a Szentlelket,akkor biztosan nem a karizmája miatt folytat gyógyító tevékenységet.Továbbá, a logika alapján akkor az is elmondható,hogy aki tanít,ápol másokat,vagy egyházi tevékenységet folytat,az sem feltétlenül,mint karizmatikus tevékenységet gyakorolja,amennyiben még nem fogadta be a Szentlelket.
Arról lehet valamit tudni,hogy hogyan ismerem fel azt a gyógyítót,tanítót,stb.,aki befogadta a Szentlelket és azt,aki nem,abban az esetben,ha mindkettő (látszólag) önfeláldozóan,szeretettel munkálkodik mások segítésén?
Köszönettel:
MM.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 07., péntek 09:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Máriamagdolna, kérded:


miért kell félni az Istent? Miért nem elég szeretni?


abban a pillanatban, amikor felfogunk, megérzünk valamit az Isten lényéből, nagyságából, önkéntelenül feltör, ahogy Péterből : eredj el tőlem, mert én bűnös ember vagyok..Lukács 5: 8, de épp az a csodálatos, hogy ekkor Isten nem mondja: igen, pokolra veled.. hanem a karjaiba vesz, s azt mondja: ne félj, mostantól fogva többet bízok rád.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 07., péntek 10:01 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Kedves Erika és Indu!

Köszönöm az egyszerű és jól érthető magyarázataitokat az istenfélelemre vonatkozóan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 07., péntek 11:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. szept. 07., péntek 14:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 07., péntek 12:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel, ezt az érzést átéltem, tehát veheted saját megtapasztalásnak is,hogy rámszakadt bűnösvoltom, lehetetlenségem a Jézus nagysága előtt,s ez félelmet ébresztett...
de egy hitelesebb forrás:

Lukács 5:8-10 ... Mert félelem fogta körül őt és mindazokat, akik ő vele voltak...és mondta Jézus: Ne félj


s úgy lehet mégis szeretni, hogy ezt Isten feloldja,s míg egyre teljesebbé tesz a szeretetben, soha nem felejtem, hogy én férgecske vagyok, Ő pedig a Mindenség Ura..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 07., péntek 13:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves MM, nemsokára elutazom, nem akarok kapkodva írni, majd ha megjöttem, válaszolok neked.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 07., péntek 14:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Gabriel, ezt az érzést átéltem, tehát veheted saját megtapasztalásnak is,hogy rámszakadt bűnösvoltom, lehetetlenségem a Jézus nagysága előtt,s ez félelmet ébresztett...
de egy hitelesebb forrás:

Lukács 5:8-10 ... Mert félelem fogta körül őt és mindazokat, akik ő vele voltak...és mondta Jézus: Ne félj


s úgy lehet mégis szeretni, hogy ezt Isten feloldja,s míg egyre teljesebbé tesz a szeretetben, soha nem felejtem, hogy én férgecske vagyok, Ő pedig a Mindenség Ura..


Ezt most elnéztem,elkövettem azt a hibát,hogy nem néztem utánna az általad idézet Igének,hogy az hogy is van konkrétan és milyen Ige környezetben helyezkedik el,így helytelen alapból kiindulva tévessen írtam Péterről.

Igy most korrigálom előző írásom

Valóban a félelemről szólnak ezek az Igék de nem az Isten félelemről .

Hanem sokkal inkább a természettfeletti csoda megtapasztalása volt az ami megrémisztette őket,hisz Jézus míg ők nem fogtak semmit,az akarata álltal bőséges
fogáshoz juttatta a halászokat.

És ez a természetfeletti volt az ami rémületet okozott a halászokban.

Ez viszont nincs kapcsolatban a klasszikus értelemben vett Isten félelemmel.

Hisz természetfeletti "csodákra" pld. a sátán is képes lehet
vagy az angyalok,így ha ők alkalmazták volna a bő halfogást,akkor attól is megrémültek volna a halászok.

Ez olyan mint amikor a "primitiv" emberek közé elment a "civilizált"ember és" tüzes botjával ",bárkit megölhetett.
Tőle is féltek a törzsi lakosok és Istennek tartották őket.

Afelöl viszont nincs kétségem,hogy Péter,azután miután valóban elfogadta Jézust,már nem félt tőle hanem" csak "szerette.

Ezért mondom,hogy aki elfogadta Istent és szereti az nem félhet tőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 07., péntek 16:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"Hanem sokkal inkább a természettfeletti csoda megtapasztalása volt az ami megrémisztette őket,hisz Jézus míg ők nem fogtak semmit,az akarata által bőséges fogáshoz juttatta a halászokat. "

Mint tudjuk nem ez volt az első csoda, aminek szemtanúja voltak, kánai mennyegző, betegek gyógyulása, mind természetfeletti dolgok. Sehol nem olvassuk, hogy ettől bárki megijedt volna.

Ellenben Péter mondatait mélyebben vizsgálva: "Eredj el tőlem mert én bűnös ember vagyok" azt látjuk, hogy egy kicsi fény átvillant Péterbe arról, hogy KI áll előtte. A bűnös ember, ha találkozik Istennel, megsemmisülve érzi magát, és bűnei súlyát akkor érzi csak igazán. Itt is inkább istenfélelemről van szó - abban az értelemben, amit már írtam is - és nem arról, hogy reszket, hogy félti az életét vagy ilyesmi. Magunk előtt láthatjuk, ahogy Jézus lábai elé esik, szinte átfogva a lábát - és míg a szavaival azt mondja, eredj el tőlem, addig a gesztusával azt mondja, maradj velem.

Ez történt itt Péterrel, mint Erika is írta.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 07., péntek 19:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gabriel írta:

Ezért mondom,hogy aki elfogadta Istent és szereti az nem félhet tőle.



Jn 15,16
Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket.....


Akit Isten elfogadott, az Szereti az Ő Igazságát, az nem fél Tőle, hanem FÉLI ŐT.

Aki nem szereti Isten Igazságát, azért nem szereti, mert nem ismeri és fél Tőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 07., péntek 19:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek – A pokolból szabadulva)

22.
Jézus Krisztus gyógyított meg engem

Miután visszautasítottam a sátáni gyógymódokat, visszajöttek afájdalmak, minden korábbi tünet, amik miatt a természetgyógyászat irányába indultam.

A sátán el akarta velem hitetni, hogy nélkülözhetetlen a számomra, és én kétségbeesve kerestem a más utat.

Jézus Krisztust, az egyetlen gyógyítót kértem, hogy gyógyítson meg engem testileg és lelkileg egyaránt.

Ez a gyógyítás nem ment egyik napról a másikra, de szépen, lassan javultam.

Elôször a makacs csontfájdalmaim tűntek el, majd a már 8 éve meglevô nyirokmirigy- duzzanatok szívódtak fel, aztán elmúltak a hatalmas alhasi fájdalmak, aztán a nyirokereim érzékenysége és gyulladtsága szűnt meg.
Késôbb a szívtáji szorítások és a tachicardia szűnt meg, majd a légúti érzékenység, a krónikus torok- és fülgyulladások, majd az összes allergiás megbetegedés.

Elmúltak az immár egy évtizede tartó gerinc-, ízületi- és reumatikus fájdalmak.

A ciszták és daganatok is visszahúzódtak.

Mindez úgy, hogy abbahagytam a szigorú vegetáriánus étrendet!

Korábban elég volt egy-két falat tojás vagy tejtermék, és az ízületeim már hasogatva fájtak, az ujjperceim ízületei pirosodtak a gyulladástól.

Amióta Jézus Krisztusban élek, hiszem, hogy ha Ôt kérem, meggyógyít.

Azóta nem voltam beteg!

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 07., péntek 22:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Néhány Ige az istenfélelemről:


Jób... feddhetetlen, igaz,istenfélő volt és bűngyűlölő. Jób1:1

Nem bizodalmad-é a te istenfélelmed, s nem reménységed-é utaidnak becsületessége? Jób 4:6

A gonosz előtt nincs istenfélelem. Zsolt. 36:2

A bölcsességnek kezdete az Úrnak félelme. Példabeszédek 9: 10

Simeon..istenfélő volt..Lukács 2: 25

Pedig tudjuk, hogy az Isten nem hallgatja meg a bűnösöket, hanem ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt hallgatja meg. János 9:31

Lakoztak Jeruzsálemben zsidók, istenfélő férfiak, minden nép közül, melyek az ég alatt vannak. Csel. 2:5

Kornéliusz nevű férfiú, százados az úgynevezett itáliai seregből,jámbor és istenfélő egész házanépével együtt.Csel. 10: 1-2

...hogy csendes és nyugodalmas életet éljünk, teljes istenfélelemmel és tisztességgel. 1. Tim. 2: 2

De valóban nagy nyereség az istenfélelem megelégedéssel. 1. Tim. 6:6

Krisztus meghallgattatott az ő istenfélelméért. Zsid.5: 7


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 07., péntek 23:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Néhány Ige az istenfélelemről:


Jób... feddhetetlen, igaz,istenfélő volt és bűngyűlölő. Jób1:1

Nem bizodalmad-é a te istenfélelmed, s nem reménységed-é utaidnak becsületessége? Jób 4:6

A gonosz előtt nincs istenfélelem. Zsolt. 36:2

A bölcsességnek kezdete az Úrnak félelme. Példabeszédek 9: 10

Simeon..istenfélő volt..Lukács 2: 25

Pedig tudjuk, hogy az Isten nem hallgatja meg a bűnösöket, hanem ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt hallgatja meg. János 9:31

Lakoztak Jeruzsálemben zsidók, istenfélő férfiak, minden nép közül, melyek az ég alatt vannak. Csel. 2:5

Kornéliusz nevű férfiú, százados az úgynevezett itáliai seregből,jámbor és istenfélő egész házanépével együtt.Csel. 10: 1-2

...hogy csendes és nyugodalmas életet éljünk, teljes istenfélelemmel és tisztességgel. 1. Tim. 2: 2

De valóban nagy nyereség az istenfélelem megelégedéssel. 1. Tim. 6:6

Krisztus meghallgattatott az ő istenfélelméért. Zsid.5: 7


Mármint pontosabban az Istenfélelem szó használatára néhány példa,a Biblia ,magyarnyelvű fordításában.

Érdekes lenne pld.az eredeti nyelven megnézni ,hogy milyen jelentéstartalommal bírhatnak ott azok a szavak amiket magyarban mint Istenfélelem fordítottak le.

Vajon ott is csak mint Istenfélelem lehet őket értelmezni vagy vannak más jelentéstartalmak is.


Ami viszont biztos aki Istent szereti az nem fél tőle,mivel szeretni azt nem lehet akitől félünk.



Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 08., szombat 03:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
GABRIEL777 írta:
Erika írta:
Néhány Ige az istenfélelemről:


Jób... feddhetetlen, igaz,istenfélő volt és bűngyűlölő. Jób1:1

Nem bizodalmad-é a te istenfélelmed, s nem reménységed-é utaidnak becsületessége? Jób 4:6

A gonosz előtt nincs istenfélelem. Zsolt. 36:2

A bölcsességnek kezdete az Úrnak félelme. Példabeszédek 9: 10

Simeon..istenfélő volt..Lukács 2: 25

Pedig tudjuk, hogy az Isten nem hallgatja meg a bűnösöket, hanem ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt hallgatja meg. János 9:31

Lakoztak Jeruzsálemben zsidók, istenfélő férfiak, minden nép közül, melyek az ég alatt vannak. Csel. 2:5

Kornéliusz nevű férfiú, százados az úgynevezett itáliai seregből,jámbor és istenfélő egész házanépével együtt.Csel. 10: 1-2

...hogy csendes és nyugodalmas életet éljünk, teljes istenfélelemmel és tisztességgel. 1. Tim. 2: 2

De valóban nagy nyereség az istenfélelem megelégedéssel. 1. Tim. 6:6

Krisztus meghallgattatott az ő istenfélelméért. Zsid.5: 7


Mármint pontosabban az Istenfélelem szó használatára néhány példa,a Biblia ,magyarnyelvű fordításában.

Érdekes lenne pld.az eredeti nyelven megnézni ,hogy milyen jelentéstartalommal bírhatnak ott azok a szavak amiket magyarban mint Istenfélelem fordítottak le.

Vajon ott is csak mint Istenfélelem lehet őket értelmezni vagy vannak más jelentéstartalmak is.


Ami viszont biztos aki Istent szereti az nem fél tőle,mivel szeretni azt nem lehet akitől félünk.



Jób 1:1-hez venném Neh 5:15, Péld 8:13, 16:6
Jób 4:6-hoz vissza jób 1:1 (körkörös hiv.)
Zsolt 36:2-höz az 1Móz 20:11; Rom 3:18
Péld 9:10-hez az 1 Krón 28:9; Mat 11:27; Ján 17:3
Csel 2:5-höz Csel 22:12
Cdel 10: 1-2-höz olvasom; Péld 14:2
Zsid 5:7, (nagyon érdekes rész) Van-e oka félni? És kitől? Veszem luk 12:5

A biblia azt mondja, hogy szeretnünk (Luk 10:27) és félnünk is kell Istent (1Pét 2:17); Péld 1:7;2:1-5;16:6 A tőle való egészséges félelem oda hat, hogy vigyáz az ember arra, nehogy megnehezteljen rá.
A versek maguk mondják el, (körbeírják) hogy mit takar a „félni Istent” v. „Isten félését”
Ami teljesen érthető, hiszen a gyermek tart (fél) attól, hogy olyat tegyen, amivel felingerelheti apját. Mégis odaadó gyermeki szeretettel, és bizalommal van iránta.

De, ebből adódóan egyben intés is. Amikor valaki olyat tesz, ami Isten előtt helytelen, akkor viszont valós ok a félelemre.

Viszont, hogy aki szereti Istent, nem fél tőle… c. gondolatot én nem osztom. (Habár valóban nincs oka félni) de, ahogy mondtam is; egészséges félelem… (Akaratunktól függetlenül is követhetünk el hibákat, amikről akár nem is tudunk. De, okot ad Isten nem tetszésére.) Mert akkor felüti fejét a magabiztosság, ami aztán megterelheti az embert.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 08., szombat 09:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Istenfélelem
Nézzük meg néhány hívővé lett "természetgyógyász" esetét, Bibliai történetét, és annak tanulságait:

Csel 19,13
Egyes kóbor zsidó ördögűzők is megkísérelték, hogy az Úr Jézusnak a nevét hívják segítségül azokra, akikben gonosz lelkek voltak. Azt mondogatták: Parancsolok nektek Jézus által, akit Pál hirdet!
Csel 19,14
Egy zsidó főpapnak, Szkévának hét fia tette ezt.

Csel 19,15
A gonosz lélek azonban így felelt nekik: Jézust ismerem, Pálról is tudok, de ti kik vagytok?
Csel 19,16
Aztán az ember, akiben a gonosz lélek volt, rájuk vetette magát, mindkettőjüket a hatalmába kerítette, s úgy megmutatta nekik az erejét, hogy ruhátlanul és sebesülten menekültek ki abból a házból.

Csel 19,17
Ezt aztán megtudta Efezus valamennyi zsidó és pogány lakója, MIRE FÉLELEM FOGTA EL MINDNYÁJUKAT, ÉS MAGASZTALTÁK AZ ÚR JÉZUS NEVÉT.

Csel 19,18
A HÍVEK KÖZÜL is sokan eljöttek, bevallották és elmondták tetteiket.

Csel 19,19
Azok közül pedig, akik a rendkívüli dolgokat hajhászták, sokan összehordták a könyveket, és mindenki szeme láttára elégették.
Megbecsülték azok értékét is, és úgy találták, hogy az értékük ötvenezer ezüst.

Csel 19,20
Így tehát az Úr igéje rendkívüli módon gyarapodott és megerősödött.


Tehát, aki "hívővé" lesz, de nem tér meg varázslásaiból, nem dobja ki annak szimbólumait, szakirodalmát, hanem továbbra is valóságként kezeli azt, az

nem féli és szereti az ISTEN IGÉJÉT, tehát nem féli és szereti Istent sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 08., szombat 10:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves fony!

Köszönöm a hozzászólásod, ezek nagyon fontos igék a témához!

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség