Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Következő
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 08., péntek 10:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
@ sztalker :
"a rend kedvéért itt is leírom: természetesnek érzem, sőt Igeinek, hogy más hangnemet használ az ember ha Isten választott népéről és mást ha Magyarország legsikeresebb politikai bűnözőjéről nyilatkozik meg."


Kol írta:
Pál szolgálata szenvedések között

1,24 Most örülök a tiértetek elviselt szenvedéseimnek, és testem elszenvedi mindazt, ami a Krisztus gyötrelmeiből még hátravan, az ő testéért, amely az egyház.
1,25 Ennek a szolgájává lettem a szerint a megbízatás szerint, amelyet Isten nekem a ti javatokra adott, hogy teljesen feltárjam előttetek az Isten igéjét;
1,26 mégpedig azt a titkot, amely örök idők és nemzedékek óta rejtve volt, de amely most kijelentetett az ő szentjeinek,
1,27 akiknek Isten tudtul akarta adni, hogy milyen gazdag ennek a titoknak dicsősége a pogány népek között. Ez a titok az, hogy Krisztus közöttetek van: reménysége az eljövendő dicsőségnek.
1,28 Mi őt hirdetjük, miközben minden embert teljes bölcsességgel intünk és tanítunk, hogy minden embert tökéletessé tegyünk a Krisztusban.
1,29 Ezért fáradozom én is, és küzdök az ő ereje által, amely hatalmasan működik bennem.


ApCsel írta:
15,5 Előálltak azonban néhányan, akik a farizeusok pártjából lettek hívőkké, és azt mondták, hogy körül kell metélni azokat, és meg kell parancsolni nekik, hogy tartsák meg Mózes törvényét.

Az apostoli gyűlés Jeruzsálemben Péter beszéde

15,6 Összegyűltek tehát az apostolok és a vének, hogy tanácskozzanak ebben az ügyben.
15,7 Amikor nagy vita támadt, Péter felállt, és így beszélt hozzájuk: "Atyámfiai, férfiak, ti tudjátok, hogy régtől fogva engem választott ki Isten közületek, hogy az én számból hallják a pogányok az evangélium igéjét, és higgyenek.
15,8 A szíveket ismerő Isten pedig bizonyságot tett mellettük, amikor éppen úgy megadta nekik is a Szentlelket, mint ahogyan nekünk,
15,9 és nem tett semmi különbséget közöttünk és közöttük, mert hit által megtisztította szívüket.

15,10 Most tehát miért kísértitek azzal Istent, hogy olyan igát tegyetek a tanítványok nyakába, amelyet sem atyáink, sem mi nem tudtunk elhordozni?
15,11 Ellenben abban hiszünk, hogy mi is az Úr Jézus kegyelme által üdvözülünk. Éppen úgy, mint ők."


Tessék több Bibliát olvasni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 09., szombat 14:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
rosta írta:
@ sztalker :
"a rend kedvéért itt is leírom: természetesnek érzem, sőt Igeinek, hogy más hangnemet használ az ember ha Isten választott népéről és mást ha Magyarország legsikeresebb politikai bűnözőjéről nyilatkozik meg."


Kol írta:
Pál szolgálata szenvedések között

1,24 Most örülök a tiértetek elviselt szenvedéseimnek, és testem elszenvedi mindazt, ami a Krisztus gyötrelmeiből még hátravan, az ő testéért, amely az egyház.
1,25 Ennek a szolgájává lettem a szerint a megbízatás szerint, amelyet Isten nekem a ti javatokra adott, hogy teljesen feltárjam előttetek az Isten igéjét;
1,26 mégpedig azt a titkot, amely örök idők és nemzedékek óta rejtve volt, de amely most kijelentetett az ő szentjeinek,
1,27 akiknek Isten tudtul akarta adni, hogy milyen gazdag ennek a titoknak dicsősége a pogány népek között. Ez a titok az, hogy Krisztus közöttetek van: reménysége az eljövendő dicsőségnek.
1,28 Mi őt hirdetjük, miközben minden embert teljes bölcsességgel intünk és tanítunk, hogy minden embert tökéletessé tegyünk a Krisztusban.
1,29 Ezért fáradozom én is, és küzdök az ő ereje által, amely hatalmasan működik bennem.


ApCsel írta:
15,5 Előálltak azonban néhányan, akik a farizeusok pártjából lettek hívőkké, és azt mondták, hogy körül kell metélni azokat, és meg kell parancsolni nekik, hogy tartsák meg Mózes törvényét.

Az apostoli gyűlés Jeruzsálemben Péter beszéde

15,6 Összegyűltek tehát az apostolok és a vének, hogy tanácskozzanak ebben az ügyben.
15,7 Amikor nagy vita támadt, Péter felállt, és így beszélt hozzájuk: "Atyámfiai, férfiak, ti tudjátok, hogy régtől fogva engem választott ki Isten közületek, hogy az én számból hallják a pogányok az evangélium igéjét, és higgyenek.
15,8 A szíveket ismerő Isten pedig bizonyságot tett mellettük, amikor éppen úgy megadta nekik is a Szentlelket, mint ahogyan nekünk,
15,9 és nem tett semmi különbséget közöttünk és közöttük, mert hit által megtisztította szívüket.

15,10 Most tehát miért kísértitek azzal Istent, hogy olyan igát tegyetek a tanítványok nyakába, amelyet sem atyáink, sem mi nem tudtunk elhordozni?
15,11 Ellenben abban hiszünk, hogy mi is az Úr Jézus kegyelme által üdvözülünk. Éppen úgy, mint ők."


Tessék több Bibliát olvasni!


örülök hogy sikerült Igeolvasásra késztesselek! remélem ezek után te is ilyen evangéliumi szellemben, hit által megtisztított szívvel fogsz kommentelni zsidókról és baloldaliakról egyaránt. kiváncsian várom

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 16., szombat 15:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Sztalker, semmiképpen sem ajánlom senkinek, ahogy a magyar, jobboldali emberekről, politikusokról írsz. Igazából nem szívesem olvasom ezeket a felhorgadásaidat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 17., vasárnap 19:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Én sem, sőt!

Sztalker, azt gondolom, hogy Ábrahám, Jákob és Izsák Istene teremtett minket magyarnak!

Ez így nincs benne a Bibliában, de kérdezlek, hogy ez így mennyire Igei?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 17., vasárnap 19:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A baloldal számomra ma nem létezik, le lett darálva.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 17., vasárnap 21:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Pedig vannak tiszteletre méltó egyéniségek a baloldalon. Ott van például a Gazsó Ferenc, aki nem a liberális hablatyot akarja lenyeletni a bal és jobboldali érzésű emberekkel. Ott tudja az embert marasztalni a tv előtt.

A balos politikusok nagy többsége sajnos megalkuvó, jövőkép nélküli, csak a saját önző élete érdekli a hatalmi, pénzügyi viszonyok között. Legyen annak bármi is az eredménye az ország érdekeit nézve. Sajnos én ezt látom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 15:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
pauler írta:
Én sem, sőt!

Sztalker, azt gondolom, hogy Ábrahám, Jákob és Izsák Istene teremtett minket magyarnak!

Ez így nincs benne a Bibliában, de kérdezlek, hogy ez így mennyire Igei?

kedves pauler!

ma már eltűnt egy válaszom neked, lehet hogy ez sem lesz hosszú életű. abban azt írtam, hogy az általam idézett cikk, egy konzervatív jobboldali (igaz német) újságban jelent meg és én sem a jelenlegi rezsim jobboldaliságát bírálom, csupán azokat az értékeket kérem számon amiknek a jegyében bizalmat kértek és kaptak, úgymint igazság, hitelesség, szolidaritás, őszinteség.
kérdésedre visszatérve Ábrahám Jákób és Izsák idejében olyan hogy magyar nem volt és lehet hogy lesz még olyan idő amikor megint nem lesz, míg zsidóság, ha Isten tartja a szavát akkor is lesz. így kérdésedre nem tudok Igei választ adni. most van és nyilván nem véletlenül. éles szavaimnak ezzel együtt semmi köze ehhez a kérdéshez. folyamatos csúsztatás van ezen a téren, ha valaki bírálni meri a kormányt secperc alatt magyartalan hazaáruló lesz.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 15:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
csupán azokat az értékeket kérem számon amiknek a jegyében bizalmat kértek és kaptak, úgymint igazság, hitelesség, szolidaritás, őszinteség.
Ez elég nehéz dolog lesz, mert kínosan ügyeltek arra, hogy semmi konkrétumot ne ígérjenek. És az az egyedülálló helyzet jött létre, hogy ezzel a világon először nyerni tudjanak és nem is akár mennyire.
Hogy ez előfordulhatott, egyedül az MSZP "áldásos" tevékenységének a számlájára írható.
Az általad felsoroltakat ( igazság, hitelesség, szolidaritás, őszinteség) is csak ügyesen sejtették, belegondoltatták a szavazókkal, ahogy veled is. De bejött.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 15:21 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
én még emlékszem amikor egy bibliai idézettel a zászlóikon meneteltek: "Az igazság szabaddá tesz". ez már akkor is blaszfémia volt, mert az Igét kontextusából kiragadva az ügynöktémára kivetítve alkalmazták, de egyházaink fejei már akkor is csak némán statisztáltak sajnos...

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 18:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Sztalker!

Ábrahám, Izsák és Jákob idejében nem tudom, hogy voltak-e magyarok.
De nem is ez a kérdés számomra. Azt is hiszem, hogy minden nemzet meg fog szűnni, nem lesznek népek (egy nép lesz), de akkor zsidók sem lesznek már, ez Biblikus?

A magyarság a lényeg, hogy el tudom-e hinni, hogy ez nem Isten tévedése, miszerint engem nem zsidónak teremtett?
Ő választotta ezt, hogy én magyarnak szülessek, mert így látta a legjobbnak!

Idézet:
ha valaki bírálni meri a kormányt secperc alatt magyartalan hazaáruló lesz.


ha valaki kormánypárti, akkor fasiszta rövidebb idő alatt, mint secperc

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 18:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Kolossé 3.10.
És felöltöztétek amaz új embert, melynek újulása van Annak ábrázatja szerint való ismeretre, a ki teremtette azt:
11.
A hol nincs többé görög és zsidó: körülmetélkedés és körülmetélkedetlenség, idegen, scithiai, szolga, szabad, hanem minden és mindenekben Krisztus.


Kedves Szalker!

A kérdésemre nem válaszoltál, ki miatt vagyok magyar és miért?
Le kell-e mondanom magyarságomról - netán zsidóvá legyek - hogy Isten gyermekeként éljek?
Erről mit mond tanít a Biblia?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 20., szerda 14:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
kedves Péter!

NEM vagyok próféta, sem végzett teológus, sem felszentelt lelkész, hogy ilyen kérdésekkel ostromolj. van véleményem, leírtam. nem szeretnék kiragadott bibliai versekkel sem vitába szállni. ami ide citáltál abból a keresztény internacionalizmust is éppúgy kiolvashatod, kapnál is érte elvtársaidtól ezen a helyen. egy dolgot azonban biztos nem, azt hogy megszűnne Isten hűsége népe iránt. megszűnhet persze a különbségtétel, de nem az ígéret megszegésével, sokkal inkább kiáradásával. pál mai napig érvényes (mivel a Szentírás részét képzi) hasonlatában te és én csak Beoltattunk kegyelemből a Zsidóság szelíd olajfájába, miközben egyesek kitörettek. az is lehet csak ideiglenesen és azt sem tudni meddig tart ez az állapot. nem azt mondja Pál, hogy Isten ültetett egy új fát, amelyikbe minden népből beleoltott egy két vesszőt, hanem hogy aki beültettetett ne kevélykedjék se a régiekre, se a kitörettetekre.
én ennél többet nem tudok és nem is akarok mondani erről. magyarságodat éld meg a magad módján és engedd meg hogy más is így tegyen.
ha hallgatod majd Dr Tatai Istvánnal készített felvételeinket, pont erről hallhatsz majd hiteles, teológus doktori forrásból.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 20., szerda 15:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Krisztusba nincsenek népek, egy nép lesz. A zsidóság ebben meghatározó részt kap, de nem zsidó nép lesz és a maradék beoltott másodosztályú ágacska.
Ugyan azt kapja egy megtért zsidó és egy megtért pogány. Nincs különbség, mert Isten nem adhat többet önmagánál és Krisztusban ezt készítette el.

Addig pedig Isten dicsőségét sugározza az, hogy minden népből (igen, még a magyarok közül is :-) ) képes elhívni embereket.
Pont ebben nyilvánul mag a hatalma, de nem várja el a pogányoktól, hogy zsidókká váljanak. Erről Pál elég sokat vitatkozott, sőt Pétert még meg is intette.

Nem gondolom, hogy fel kellene adni a magyarságunkat azért, hogy keresztyének legyünk.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 20., szerda 21:54 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Érdemes végigolvasni és elgondolkodni rajta.

http://www.parokia.hu/publikacio/cikk/166/

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 08:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nem olvastam még végig, de az az örömhír, hogy nem lesz Izrael és Egyház, hanem egy nép lesz.
Izrael egyébként nincs benne AZ Egyházban? Isten népe az Egyház?
Ilyen értelemben használod ezt a szót?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség