Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 20., csütörtök 12:17 
A földi testtel semmi baj nincs, ebben a testben lehet már megélni az Isten Országát.
Aki nem vallja testben a Krisztust, az az Antikrisztus!

Nincs két teste senkinek sem. Nézz a tükörbe, ha nem hiszed!

Két TERMÉSZETE van annak, aki megtért, akinek nem kérdés már, hogy kicsoda Jézus Krisztus és kicsoda mindenki más rajta kívűl és kicsoda önmaga Krisztus szabadításán keresztül nézve.
Annak van két természete, aki megtért, aki elfogadta megváltásának szükségességét és tényét Jézus Krisztusért, mindenki másnak - vallásától függetlenül - egy természete van, az amibe született és születünk mindannyian.

Nem üdvözülhet senki újonnan születés nélkül!

Filozófia által pedig nem lehet újonnan születni. Lelki gyakorlatok által sem.

Ez azonban nem igaz,hisz nem önmaguktól várják a megváltást a taoisták vagy a budhisták,hanem Istentől"még ha nem is
ezt a szót használják".


A zsidók is várják a megváltót, holott Ő már eljött!
A jó hír Gabriell, hogy a MEGVÁLTÁS MEGTÖRTÉNT!
Én nem valaminek a várásáról teszek bizonyságot, hanem a tényéről.

Ezért nincsennek benne Isten Országában ezek az emberek, mert ők várják a megváltásukat (biztos sokat is tesznek ezért), ahelyett, hogy elfogadnák ennek tényét, elfogadnák bűneik bocsánatát Jézus Krisztus érdeméért!
Ha tényleg a megváltásukat várják, akkor innen üzenem nekik, hogy Jézus Krisztusban 2000 évvel ezelőtt eljött a Megváltó és mind azt elvégezte, ami miatt bárki Istennek gyermeke lehet!
Hiszed ezt?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 20., csütörtök 12:37 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
kavics írta:
A földi testtel semmi baj nincs, ebben a testben lehet már megélni az Isten Országát.
Aki nem vallja testben a Krisztust, az az Antikrisztus!

Nincs két teste senkinek sem. Nézz a tükörbe, ha nem hiszed!

Két TERMÉSZETE van annak, aki megtért, akinek nem kérdés már, hogy kicsoda Jézus Krisztus és kicsoda mindenki más rajta kívűl és kicsoda önmaga Krisztus szabadításán keresztül nézve.
Annak van két természete, aki megtért, aki elfogadta megváltásának szükségességét és tényét Jézus Krisztusért, mindenki másnak - vallásától függetlenül - egy természete van, az amibe született és születünk mindannyian.

Nem üdvözülhet senki újonnan születés nélkül!

Filozófia által pedig nem lehet újonnan születni. Lelki gyakorlatok által sem.

Ez azonban nem igaz,hisz nem önmaguktól várják a megváltást a taoisták vagy a budhisták,hanem Istentől"még ha nem is
ezt a szót használják".


A zsidók is várják a megváltót, holott Ő már eljött!
A jó hír Gabriell, hogy a MEGVÁLTÁS MEGTÖRTÉNT!
Én nem valaminek a várásáról teszek bizonyságot, hanem a tényéről.

Ezért nincsennek benne Isten Országában ezek az emberek, mert ők várják a megváltásukat (biztos sokat is tesznek ezért), ahelyett, hogy elfogadnák ennek tényét, elfogadnák bűneik bocsánatát Jézus Krisztus érdeméért!
Ha tényleg a megváltásukat várják, akkor innen üzenem nekik, hogy Jézus Krisztusban 2000 évvel ezelőtt eljött a Megváltó és mind azt elvégezte, ami miatt bárki Istennek gyermeke lehet!
Hiszed ezt?


Kedves Kavics,bár a kérdést nem hozzám intézted,had reagáljak erre én is egy kérdéssel:
Ha mindazt,amit írsz,elfogadom,és hiszem,akkor én keresztény vagyok?
(Vagy a keresztényi léthez más is kell?)
(És megtért keresztény vagyok?)
Köszönettel veszem,ha válaszolsz nekem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 20., csütörtök 13:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
A földi testtel semmi baj nincs, ebben a testben lehet már megélni az Isten Országát.
Aki nem vallja testben a Krisztust, az az Antikrisztus!

Nincs két teste senkinek sem. Nézz a tükörbe, ha nem hiszed!





Kedves Péter

Majd ha megmutatod a tükörben ,hogy hol a lelked,akkor a többi irásodat is komolyan veszem.

Ne érts félre,szeretem ahogy Krisztusról írsz,mert ez a Krisztus iránti szeretetedből fakad,de mégis úgy érzem,hogy amit írsz az nem Krisztus akaratából ,hanem a te emberi akaratodból születik.

Ezt hozzá kellett tennem,nem csak azért mert így is gondolom,hanem mert különben megint kikapok Najdától,hogy bántalak :D

Pedig,hidd el nem az a célom.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 20., csütörtök 15:03 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
máriamagdolna írta:
kavics írta:
A földi testtel semmi baj nincs, ebben a testben lehet már megélni az Isten Országát.
Aki nem vallja testben a Krisztust, az az Antikrisztus!

Nincs két teste senkinek sem. Nézz a tükörbe, ha nem hiszed!

Két TERMÉSZETE van annak, aki megtért, akinek nem kérdés már, hogy kicsoda Jézus Krisztus és kicsoda mindenki más rajta kívűl és kicsoda önmaga Krisztus szabadításán keresztül nézve.
Annak van két természete, aki megtért, aki elfogadta megváltásának szükségességét és tényét Jézus Krisztusért, mindenki másnak - vallásától függetlenül - egy természete van, az amibe született és születünk mindannyian.

Nem üdvözülhet senki újonnan születés nélkül!

Filozófia által pedig nem lehet újonnan születni. Lelki gyakorlatok által sem.

Ez azonban nem igaz,hisz nem önmaguktól várják a megváltást a taoisták vagy a budhisták,hanem Istentől"még ha nem is
ezt a szót használják".


A zsidók is várják a megváltót, holott Ő már eljött!
A jó hír Gabriell, hogy a MEGVÁLTÁS MEGTÖRTÉNT!
Én nem valaminek a várásáról teszek bizonyságot, hanem a tényéről.

Ezért nincsennek benne Isten Országában ezek az emberek, mert ők várják a megváltásukat (biztos sokat is tesznek ezért), ahelyett, hogy elfogadnák ennek tényét, elfogadnák bűneik bocsánatát Jézus Krisztus érdeméért!
Ha tényleg a megváltásukat várják, akkor innen üzenem nekik, hogy Jézus Krisztusban 2000 évvel ezelőtt eljött a Megváltó és mind azt elvégezte, ami miatt bárki Istennek gyermeke lehet!
Hiszed ezt?


Kedves Kavics,bár a kérdést nem hozzám intézted,had reagáljak erre én is egy kérdéssel:
Ha mindazt,amit írsz,elfogadom,és hiszem,akkor én keresztény vagyok?
(Vagy a keresztényi léthez más is kell?)
(És megtért keresztény vagyok?)
Köszönettel veszem,ha válaszolsz nekem.



Kedves Máriamagdolna!

Szerettem volna hamarabb válaszolni, de sajnos vagy két hete eltörtem a lábam, és nem jutottam netközelbe. Elolvastam, amit azóta írtatok a fórumon, és nagyon örülök, hogy megismerhettem a véleményeteket pro és kontra.

Azt hiszem, tartozom egy történettel! Most nincs sok időm írni, de ígérem, hamarosan bepótolom. Hacsak Fony meg nem előz :)

Engedd meg, hogy a Kavicsnak feltett kérdésedre válaszoljak, bár gondolom, ő is leírja majd, amit erről gondol.

Ha elolvasod az Evangéliumban Jézus tanításait, és úgy döntesz, hogy mindazt, amit tanít, elfogadod és hiszed, akkor keresztény vagy.

Ha nem, vagy nem minden kérdésben fogadod el, akkor valami más vagy, pl. olyan Istenben hívő ember, aki nem keresztény.

Persze, egyes értelmezési kérdésekben vannak eltérések a különböző keresztény egyházak között is, de ebben szerintem egyetértenek.

Shannon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 20., csütörtök 16:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves MM!

>>Nem erről van szó. Gondolom,azt Te is elismered,hogy a Biblia keletkezése nem azonos a történelem kezdetével, és hogy a kereszténység megjelenése előtt éltek ….csak ennyit szerettem volna mondani.

Oké, értem már, mit akartál mondani, persze, hogy éltek emberek a Biblia keletkezése előtt.

>>Azt gondolom,hogy egyik mítosz sem pusztán mese, így a Biblia sem az,és a görög mitoszok sem azok.De mindenképpen szimbolikus műnek tekinthetők.És úgy tudom, az írottak konkrét értelmezésének hibájára maga Jézus is felhívta a figyelmet.

A görög mítoszok (a megnevezése utal a tartalmára): mítoszok, de a Biblia nem az! A Bibliában van ugyan, ami szimbolikusan értendő, de olyan is bőven, ami nem (pl. Jézus nem pusztán szimbolikusan halt meg értünk a kereszten, hanem valóban keresztre feszítették), szóval, nem tekinthető az egész Biblia szimbolikus műnek!

>>De itt nem bűnökről van szó,hanem AZ eredendő bűnről.

Nem tudom, az „itt”-nél konkrétan mire gondoltál.

>>Aki akart,az korrigált is, úgy értem,áttért a keresztény hitre.Az egyes ember ezt megteheti,már akihez eljut a kereszténység.

Igen, ez így van, pl. olvastam olyan hindu gururól, aki áttért a keresztyénségre; nagyon érdekes az életéről szóló könyv, ír a családi hátteréről, a hindu vallásról, az ő törekvéseiről, hogy guruvá váljon, majd a keresztyénségre való áttérés okairól, körülményeiről is (Maharaj, Rabindranath: Egy guru halála).

>>De nem hiszem,hogy ez pl. egy Afrikában vagy Tibetben élő embertől elvárható lenne.Miért ne adhatna nekik az Úristen útmutatást, egy a hagyományaikhoz illeszkedő szimbólumrendszeren,valláson keresztül, amelyet még be is tudnak fogadni?Ez volna logikus.

A Biblia mondanivalója nem olyan bonyolult, hogy ne lenne érthető akár az afrikai törzsek számára is. (Isten Fia meghalt értük, ha hittel elfogadják ezt, üdvözülnek.) A misszió következtében elég sok már ott is a keresztyén.

Egy Jób nevű amerikai indián bizonyságtétele:
"Pogány voltam, s mint pogány meg is öregedtem. Én jól tudom, hogyan gondolkoznak a pogányok. Jött hozzánk egyszer egy igehirdető és tanítani akart minket: azt akarta bebizonyítani, hogy van Isten. Ekkor azt mondtuk neki: Hej, te azt hiszed, hogy mi ezt nem tudjuk? Eredj csak oda vissza, ahonnan jöttél. - Máskor is jött egy igehirdető és tanítani akart minket. Nem szabad lopni - mondotta - sem részegeskedni, sem hazudni stb. Mi azt válaszoltuk neki: Te, bolond, azt hiszed, hogy mi ezt nem tudjuk? Tanuld meg ezt először magad és tanítsd meg azoknak, akikhez tartozol. Mert ki részegeskedik, ki lop, ki hazudik többet, mint a te embereid (a fehérek)? És így haza küldtük. Egy idő múlva eljött hozzám Keresztély Henrik (t. i. Rauch Keresztély Henrik herrnhuti misszionárius) és leült mellém. Körülbelül ezeket mondotta nekem: Az ég és föld ura nevében jövök hozzád. Ő tudatja veled, hogy üdvözíteni akar és a te nyomorúságodból ki akar menteni. Ezért emberré lett, az emberekért odaadta életét és vérét ontotta érettük. - Így beszélt Keresztély Henrik, s azután lefeküdt egy deszkára a kunyhómban és elaludt, mert nagyon elfáradt az utazásban. Ekkor így gondolkodtam: Hej, miféle ember ez? Itt fekszik és nyugodtan alszik. Pedig én agyonverhetném és az erdőbe dobhatnám. Ki kérdezősködne utána? De neki mégsincsenek gondjai.
- Nem tudtam szavait kiverni a fejemből. Mindig eszembe jutottak, s mikor aludtam, a vérről álmodtam, melyet az Isten Fia ontott értem. Ekkor azt gondoltam, ez már valami más, és lefordítottam indián testvéreimnek azokat a szavakat, melyeket Keresztély Henrik azután hozzánk intézett. Így támadt Isten kegyelméből az ébredés mi közöttünk. Ezért azt mondom nektek: Testvéreim, hirdessétek a pogányoknak Krisztust és az ő vérét, ha közöttünk áldássá akartok lenni."


>>Erről még szívesen olvasnék,mármint a tapasztalataidról.

Konkrétan mi érdekel?

>>Attól még,hogy a régészet bebizonyította,hogy a Bibliában leírtak egy része szó szerint is értendő,és tudományosan megalapozott,még nem fogom a Bibliát elvetni,azon az alapon,hogy dehát a Bibliában HINNI KELL

A Bibliának nagyon sok része érthető szó szerint, de ez miért zavarná a hitemet?, s ha a tudomány igazolja, hogy igaz, amiben hiszek, ez éppen nem ok arra, hogy a Bibliát elvessem. (Viszont, ha nem igazolja, akkor sem vetem el.)

>>Te például ELHISZED az orvosodnak,amit mond és nem jársz utána,és nem érted meg a tudományos alapjait legtöbbször a betegségeknek.

Persze, de nem is a laikusoknak kell tudományosan igazolniuk az orvoslást, hanem az orvosoknak. Nekik viszont kell, igaz?, különben nem nevezhető az adott gyógymód tudomány által igazoltnak.

(A Biblia nem tart igényt tudományos bizonyításra, a hit számít!, az orvos”tudomány” viszont, a nevében is benne van, tudományos igényű.)

>>Persze,ez nyilvánvaló tautológia.A keresztény hit következménye az,hogy léteznek "ördögi tudományok",akkor a kereszténység nyilvánvalóan nem fogja magát besorolni az ördögi tudományok közé.

Egy kommunizmus idejéből származó (amikor a vallást igazán nem pártolták!), nem keresztyén könyvből idéztem neked, hogy mit tart az okkultizmusról!
Igazán nem állítható tehát róla, hogy szándékosan kedvezett a keresztyén vallásnak, azért nem sorolta be az ördögi tudományok közé.

>>Alapvetően az okozza szerintem a köztünk lévő nézetkülönbségeket,hogy a keresztények mindig a keresztény rendszeren belül maradva érvelnek,tehát nem ránéznek a kereszténységre,hanem benne vannak,

:) Benne vagyunk, ez így van, és más a gondolkodásunk már, mint pl. a tiéd, viszont: voltunk ott, ahol te vagy, azaz, a keresztyénségen kívül (ismertük belülről azt az oldalt is, ahol te állsz).

Igazad van, az érveinkkel soha nem fogunk téged meggyőzni arról, hogy a Biblia szól az egy igaz Istenről, és a többi vallás csak keresi Őt.
Engem sem emberek győztek meg erről, hanem Isten formálta a gondolkodásomat.
Azért, szerintem, szükséges még a nyitottság is, hogy valaki - minden előítélettől mentesen – őszintén akarja megismerni az Igazságot (Istent).

>>Az interneten olvastam,hogy egy macska megtanult repülni és hogy Diana hercegnő reinkarnálódott egy brazil hermafrodita alakjában. Ennyit az internetről.

Ilyen hozzáállással SEMMIT nem szabadna elhinned, ami az interneten van.

Amit a csoportosításról, kategorizálásról írtam, természetesen nem csak az interneten jelenik meg (a netet azért említettem, mert eleve fenn vagy a hálón, miközben fórumozol, könnyű utánanézned).

A magam életében is láttam erre a példát, s látom másokéban is. Akkoriban, amikor foglalkoztam okkult dolgokkal, nem volt idegen tőlem az sem, hogy a keleti vallásfilozófiához kötődő tornát v. orvoslást bújjam (pl. jóga, ayurvéda), és érdeklődve olvassak a karmáról, reinkarnációról stb. - és ez nem véletlen: azonos a lelkiségük.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 20., csütörtök 17:23 
A kérdés, hogy hiszed-e, hogy Isten előtt nincs adósságod, hogy minden bűnöd adóssága kifizetve!
Hiszed-e, hogy ez egyetlen úton lehetséges, úgy ahogyan ezt Isten adta.
Hiszed-e, hogy a Bűntelen bűnné vált, kiitta azt a poharat, amiben benne volt minden ember minden bűne - az enyém is és a tied is - és elhordozta az ezért járó méltó büntetést. Elfogadod-e Isten megoldását arra, amivel egyetlen vallás és filozófia sem tud megbírkózni.

Hiszel-e a feltámadott Jézus Krisztusban?

Én nem fogok - mert nem tudok - neked választ adni a kérdésedre, a hit belső meggyőződés, személyes döntés. Erre a kérdésre csak te tudsz válaszolni Isten előtt!

Gabriell!

Ha engem nem veszel komolyan az mellékes. Az se fáj, ha az írásaimat nem veszed komolyan.
A hitünk úgy is a jövőre irányul és ott minden nyilvánvalóvá válik, ott majd nem kell vitatkoznunk többet, mert látható lesz minden.
Egy testünk van és nem emiatt követünk el bűnöket. A test jó, Isten teremtette, ne fogd rá a bűneidet! Isten előtt ez nem lesz mentség, mert már ebben a testben élhettél volna számára kedves életet, ha nem választana el Istentől a bűn.
De erre is megadta Isten a megoldást, a kérdés csak annyi, hogy elfogadod-e?
Hiszel-e Jézus Krisztusban?

Jn 3,36 A ki hisz a Fiúban, örök élete van; a ki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 20., csütörtök 20:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Mária Magdolna írta:


Még annyit,hogy szerintem aki fél,az "kiabál",tehát az kürtöli szét a félelemkeltő sztorikat - ennyit a félelemről.


Mária Magdolna írta:

>>Erről még szívesen olvasnék,mármint a tapasztalataidról.


Boglárka írta:

Konkrétan mi érdekel?



Kedves Mária Magdolna!

A történetben szereplő eltévelyedett, majd megtért ember tapasztalatait félelemkeltő „sztorinak” nevezed, míg Boglárka – ha jól értettem – okkultizmussal kapcsolatos tapasztalatairól szívesen olvasnál többet is.
Miből gondolod, hogy Boglárka tapasztalatai nem lesznek „félelem”keltőek? Vagy pusztán csak újabb okkultizmussal kapcsolatos vitaalapra van szükséged?


Csak egy történetet másoltam be, de a jéghegynek ez csak a csúcsa, „természetgyógyászat” fedőnéven kiterjedt szellemi megtévesztő hadművelet folyik a lelkekért.

De ha Istent féled, semmi mástól nem kell félned.

Az ilyen „sztoriktól”, bizonyságtételektől sem kell annak félnie, akik Isten félelmét, kegyelmét, Igazságát befogadja, és elutasítja a hamisságot.

A Biblia – mind az Ó, -mind az Újszövetség tele van un. „félelemkeltő sztorikkal”, melyek azért lettek leírva, hogy okuljunk belőle.
(Lásd Izrael bálványimádásai és következményei, Jézus ördögűzései, Péter apostol és Simon mágus, Pál apostol és Barjézus a varázsló, Skéva fiainak esete, stb.)

Isten azért találta jónak, hogy le legyenek jegyezve ezek a „sztorik”, mert féltett minket, nem pedig azért, mert Isten bármitől is félne:

2Móz. 34,12
Vigyázz, ne köss szövetséget annak az országnak a lakosaival, ahová bemész, mert csapdává válnak köztetek!

2Móz. 34,13
Sőt rontsátok le oltáraikat, törjétek össze szent oszlopaikat, és vágjátok ki szent fáikat. [5Móz 16,21]

2Móz. 34,14
Nem szabad leborulnod más isten előtt, mert az ÚR, akinek Féltőn-szerető a neve, féltőn szerető Isten. [2Móz 20,5]

2Móz. 34,15
Ne köss szövetséget annak az országnak a lakosaival, mert amikor paráználkodnak isteneikkel, és áldoznak isteneiknek, téged is meghívnak, és enni fogsz áldozataikból.


De természetesen ez is HIT kérdése:

Jn. 17,8
„…mert azokat a beszédeket, amelyeket nekem adtál, átadtam nekik, ők pedig befogadták azokat, és valóban felismerték, hogy tetőled jöttem, és elhitték, hogy te küldtél el engem.
Jn. 17,9
Én őértük könyörgök: nem a világért könyörgök, hanem azokért, akiket nekem adtál, mert a tieid,
Jn. 17,10
és ami az enyém, az mind a tied, és ami a tied, az az enyém, és megdicsőíttetem őbennük. …”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 20., csütörtök 21:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:

Egy testünk van és nem emiatt követünk el bűnöket.


Kedves Péter

Én azért jobban hiszek Istennek.

Elvetetik érzéki test,feltámasztatik lelki test.Van érzéki test ,és van lelki test is.

Ez alapján mondtam,hogy az embernek van földi és mennyei teste.

A földi teste evilági vágyak kiélésére
buzdítja,mig a nennyei teste ,Isten megismerésére sarkalja.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 12:27 
A földi testben lehet Isten Országát és örömeit megélni. Akár a szexualitás területén, akár az ételek ízének területén, akár a simogatás területén, stb. Ebben a testben szolgáljuk Istent.
Ő itt a földön ebben a testben akar megdicsőülni.
Nincs két test itt a földön!

1.kor 15.
38. Az Isten pedig testet ád annak, a mint akarta, és pedig mindenféle magnak az ő saját testét.

39. Nem minden test azon egy test, hanem más az embereknek teste, más a barmoknak teste, más a halaké, más a madaraké.

40. És vannak mennyei testek és földi testek; de más a mennyeiek dicsősége, más a földieké.

41. Más a napnak dicsősége és más a holdnak dicsősége és más a csillagok dicsősége; mert csillag a csillagtól különbözik dicsőségre nézve.

42. Épenígy a halottak feltámadása is. Elvettetik romlandóságban, feltámasztatik romolhatatlanságban;

43. Elvettetik gyalázatosságban, feltámasztatik dicsőségben; elvettetik erőtelenségben, feltámasztatik erőben.

44. Elvettetik érzéki test, feltámasztatik lelki test. Van érzéki test, és van lelki test is.

45. Így is van megírva: Lőn az első ember, Ádám, élő lélekké; az utolsó Ádám megelevenítő szellemmé.

46. De nem a lelki az első, hanem az érzéki, azután a lelki.

47. Az első ember földből való, földi; a második ember, az Úr, mennyből való.

48. A milyen ama földi, olyanok a földiek is; és a milyen ama mennyei, olyanok a mennyeiek is.

49. És a miképen hordtuk a földinek ábrázatját, hordani fogjuk a mennyeinek ábrázatját is.

50. Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.

51. Ímé titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk.

52. Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.

53. Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.

54. Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra.

55. Halál! hol a te fullánkod? Pokol! hol a te diadalmad?

56. A halál fullánkja pedig a bűn; a bűn ereje pedig a törvény.

57. De hála az Istennek, a ki a diadalmat adja nékünk a mi Urunk Jézus Krisztus által.

58. Azért szerelmes atyámfiai erősen álljatok, mozdíthatatlanul, buzgólkodván az Úrnak dolgában mindenkor, tudván, hogy a ti munkátok nem hiábavaló az Úrban.


Az új testet akkor fogják kapni az Isten gyermekei, amikor ez a földi test elpusztul.
Egy testben élnek Isten gyermekei most, de két természet részeseiként.
Ne szemezgesd az Írást, hanem egészben olvasd. A fejezet erről szól!

A bűneid miatt vádolod Istent!
A vádad FELÉ az, hogy rossz testet adott neked, mert ez a test az, ami miatt bűnöket követsz el.
Nem a testtel van baj hanem a szívvel!

Jézus mondja:
Mk 7,21 Mert onnan belőlről, az emberek szívéből származnak a gonosz gondolatok, házasságtörések, paráznaságok, gyilkosságok,


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 13:19 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt a kérdésemre.Sokat tanulok tőletek, és mint már korábban írtam, élvezem,hogy szinte mindig megleptek a válaszaitokkal.

Kedves Shannon!Először is jobbulást kívánok,próbáld azért kicsit mozgatni a lábad a gipszben,nagyon óvatosan,hogy ne merevedjenek és tapadjanak le az izmok,szalagok.

Egy másik topikban már leírtam Fonynak, hogy elfogadom a Bibliában írottakat, néha eltérően értelmezem (de Te is írtad,hogy az értelmezések nem pont ugyanazok a keresztények között sem), kivéve a kijelentések kizárólagosságát, de nem is inkább Jézus kijelentéseinek kizárólagosságát (mert annak látom az értelmét és hasznát), hanem a hívek értelmezéseinek kizárólagosságával nem tudok mit kezdeni. Azaz a Valóságot szerintem többféleképpen is meg lehet ragadni, attól még az Egy Valóság marad, és attól még,hogy igaznak találom Jézus szavait, még igaznak találhatom mások szavait is, ha látom,hogy az tartalmilag megegyezik Jézus mondanivalójával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 13:28 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
A történetben szereplő eltévelyedett, majd megtért ember tapasztalatait félelemkeltő „sztorinak” nevezed, míg Boglárka – ha jól értettem – okkultizmussal kapcsolatos tapasztalatairól szívesen olvasnál többet is.
Miből gondolod, hogy Boglárka tapasztalatai nem lesznek „félelem”keltőek? Vagy pusztán csak újabb okkultizmussal kapcsolatos vitaalapra van szükséged?


Kedves Fony!
Nincs szükségem vitaalapra, mert egyrészt már létezik ez az alap,másrészt nem (csak) azért vitázom,mert élvezem,hanem mert úgy látom, eljutok vele valahová,továbbá nem félek attól,sőt,örülök neki,ha a vita során megváltozik a nézőpontom, kitágul a látóterem.

Azt gondolom,nagy különbség van aközött, hogy valaki (jelen esetben Te) különösebb kérés,kérdés nélkül saját kommentárral és értelmezéssel ellátva ontja magából más emberek történeteit, vagy pedig valaki (Boglárka) a külön személyes kérésemnek eleget téve mesél a saját történetéről, a saját értelmezésében, egy-két hozzászólés erejéig.
Ha nem látod ezt a különbséget, sajnálom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 13:53 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Boglárka írta:

>>Alapvetően az okozza szerintem a köztünk lévő nézetkülönbségeket,hogy a keresztények mindig a keresztény rendszeren belül maradva érvelnek,tehát nem ránéznek a kereszténységre,hanem benne vannak,

:) Benne vagyunk, ez így van, és más a gondolkodásunk már, mint pl. a tiéd, viszont: voltunk ott, ahol te vagy, azaz, a keresztyénségen kívül (ismertük belülről azt az oldalt is, ahol te állsz).

Igazad van, az érveinkkel soha nem fogunk téged meggyőzni arról, hogy a Biblia szól az egy igaz Istenről, és a többi vallás csak keresi Őt.
Engem sem emberek győztek meg erről, hanem Isten formálta a gondolkodásomat.
Azért, szerintem, szükséges még a nyitottság is, hogy valaki - minden előítélettől mentesen – őszintén akarja megismerni az Igazságot (Istent).



Szívemből szóltál, Boglárka. Ahhoz, hogy valaki személyesen, lélekben megismerhesse Istent, keresnie kell Őt, kitartóan, és amikor eljut addig a pontig, ahonnan magától már nem léphet tovább, Isten fogja őt megtalálni.

Én hiszem, hogy ez megtörténhet olyan emberekkel is, akik más kultúrkörben nőnek fel, a kereszténységet nem ismerik, de kitartóan keresik az Igazságot.

De ha a saját vallásuk nem is beszél Istenről, tagadja Isten létét, vagy nem tartja szükségesnek a keresését, vagy nem ismeri a hozzá vezető utat, akkor szükségképpen félrevezeti a követőit.

Ha pedig a vallásuk a legfőbb keresztény parancsolatokkal ellentétes dolgokat ír elő, mint kötelességet - pl. bosszúállás, paráznaság, gyilkosság - akkor eltávolítja Istentől azokat is, akik hisznek benne.

Ezért (is) gondolom úgy, hogy a más kultúrában élő embereknek is szüksége van arra, hogy az Evangéliumot megismerjék, persze anélkül, hogy a keresztény egyházak kulturális külsőségeit, szimbólumait, ünnepeit stb. erőszakosan rájuk erőltetnénk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 14:06 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Ahhoz, hogy valaki személyesen, lélekben megismerhesse Istent, keresnie kell Őt, kitartóan, és amikor eljut addig a pontig, ahonnan magától már nem léphet tovább, Isten fogja őt megtalálni.

Egyetértek.De akkor miért gond az a keresztények számára,hogy addig a pontig teszünk valamit,ki jógázik, ki meditál,ki imádkozik?Az "önmegváltás" fogalma csak addig a pontig érvényes a keleti filozófiákban is.

Én hiszem, hogy ez megtörténhet olyan emberekkel is, akik más kultúrkörben nőnek fel, a kereszténységet nem ismerik, de kitartóan keresik az Igazságot.

Igen,én is erről beszélek.De az láthatóan problémát jelet a kereszténység számára,hogy vannak olyan emberek,akik az Igazságot más úton ismerik meg,mint a keresztények.

De ha a saját vallásuk nem is beszél Istenről, tagadja Isten létét, vagy nem tartja szükségesnek a keresését, vagy nem ismeri a hozzá vezető utat, akkor szükségképpen félrevezeti a követőit.

Ha pedig a vallásuk a legfőbb keresztény parancsolatokkal ellentétes dolgokat ír elő, mint kötelességet - pl. bosszúállás, paráznaság, gyilkosság - akkor eltávolítja Istentől azokat is, akik hisznek benne.

De én nem ilyen vallásokról beszélek,hanem pl. a buddhizmusról.

Ezért (is) gondolom úgy, hogy a más kultúrában élő embereknek is szüksége van arra, hogy az Evangéliumot megismerjék, persze anélkül, hogy a keresztény egyházak kulturális külsőségeit, szimbólumait, ünnepeit stb. erőszakosan rájuk erőltetnénk.

Ezzel ellentmondasz a fentebbi állításaidnak,mert egy olyan kultúrkörben,ahol az európaiság és annak minden jellegzetessége kultúridegen,az Evangéliumok is kultúridegenek lesznek. Ha viszont olyan mértékben "átszabjuk" az evangéliumokat,hogy az kultúrálisan befogadhatóvá váljon,akkor az már nem keresztény lesz.Mert a kereszténység szimbólumai,kultúrális külsőségei,ünnepei teszik a kereszténységet kereszténységgé,és nem valami mássá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 14:13 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
máriamagdolna írta:
Ahhoz, hogy valaki személyesen, lélekben megismerhesse Istent, keresnie kell Őt, kitartóan, és amikor eljut addig a pontig, ahonnan magától már nem léphet tovább, Isten fogja őt megtalálni.

Egyetértek.De akkor miért gond az a keresztények számára,hogy addig a pontig teszünk valamit,ki jógázik, ki meditál,ki imádkozik?Az "önmegváltás" fogalma csak addig a pontig érvényes a keleti filozófiákban is.

Én hiszem, hogy ez megtörténhet olyan emberekkel is, akik más kultúrkörben nőnek fel, a kereszténységet nem ismerik, de kitartóan keresik az Igazságot.

Igen,én is erről beszélek.De az láthatóan problémát jelet a kereszténység számára,hogy vannak olyan emberek,akik az Igazságot más úton ismerik meg,mint a keresztények.

De ha a saját vallásuk nem is beszél Istenről, tagadja Isten létét, vagy nem tartja szükségesnek a keresését, vagy nem ismeri a hozzá vezető utat, akkor szükségképpen félrevezeti a követőit.

Ha pedig a vallásuk a legfőbb keresztény parancsolatokkal ellentétes dolgokat ír elő, mint kötelességet - pl. bosszúállás, paráznaság, gyilkosság - akkor eltávolítja Istentől azokat is, akik hisznek benne.

De én nem ilyen vallásokról beszélek,hanem pl. a buddhizmusról.

Ezért (is) gondolom úgy, hogy a más kultúrában élő embereknek is szüksége van arra, hogy az Evangéliumot megismerjék, persze anélkül, hogy a keresztény egyházak kulturális külsőségeit, szimbólumait, ünnepeit stb. erőszakosan rájuk erőltetnénk.

Ezzel ellentmondasz a fentebbi állításaidnak,mert egy olyan kultúrkörben,ahol az európaiság (pontosabban a zsidó-keresztény kultúra) és annak minden jellegzetessége kultúridegen,az Evangéliumok is kultúridegenek lesznek. Ha viszont olyan mértékben "átszabjuk" az evangéliumokat,hogy az kulturálisan befogadhatóvá váljon,akkor az már nem keresztény lesz.Mert a kereszténység szimbólumai,kulturális külsőségei,ünnepei teszik a kereszténységet kereszténységgé,és nem valami mássá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Várjuk testünk megváltását!
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 14:17 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
kavics írta:

Egy testünk van és nem emiatt követünk el bűnöket.


Kedves Péter

Én azért jobban hiszek Istennek.

Elvetetik érzéki test,feltámasztatik lelki test. Van érzéki test ,és van lelki test is.

Ez alapján mondtam,hogy az embernek van földi és mennyei teste.


Hogy van képed az igeverset így kiragadni a környezetéből és még az arcunkba is vágni, hogy te jobban hiszel Istennek, mintha Isten bármiben is neked adna igazat az adott helyen. Ezért a káromlásért a megbánásig való kizárás lenne méltó.
Egyrészt nem elvetetik, hanem elvettetik!
Másrészt a két test nem egyszerre van jelen. Az érzékit válthatja fel a lelki. A romlandót a romolhatatlan. A földit a mennyei.
Harmadrészt nem minden ember esetében, hanem csak akik földi életükben újjászülettek/megtértek.

GABRIEL777 írta:
A földi teste evilági vágyak kiélésére buzdítja, míg a mennyei teste ,Isten megismerésére sarkalja.


A mennyei testet akik megtértünk majd akkor kapjuk meg, amikor Jézus Krisztus visszajön. Ekkor akik már meghaltak az Úrban, feltámadnak új mennyei testben, akik pedig az Úrban élnek átváltoznak szintén új mennyei testbe. Ez a test romolhatatlan lesz. Ezzel fog megváltásunk befejeződni, most ugyanis abban az állapotban vagyunk, hogy várjuk testünk megváltását.

Akik viszont nem tértek meg, azok is feltámadnak ugyan, de gyalázatos testben, amiben töltik majd Istentől elválasztva az örökkévalóságot.

Álljon itt a tévtanításod hatását – hogy minden emberben van isteni test - amennyire lehet kivédendő a bővebb biblia rész:
1Kor15,34kk
Serkenjetek fel igazán és ne vétkezzetek; mert némelyek nem ismerik Istent; megszégyenítéstekre + mondom.
Róm. 13,11., 1 Kor. 6,5.
De mondhatná valaki: Mi módon támadnak fel a halottak? és minémû testtel jönnek ki?
Ezék. 37,3., Ezék. 37,10., Mát. 22,29.
Balgatag! a mit te vetsz, nem elevenedik meg, hanemha megrothadánd.
Ján. 12,24.
És abban, a mit elvetsz, nem azt a testet veted el, a mely majd kikél, hanem puszta magot, talán búzáét, vagy más egyébet.
Az Isten pedig testet ád annak, a mint akarta, és pedig mindenféle magnak az õ saját testét.
1 Móz. 1,11.
Nem minden test azon egy test, hanem más az embernek teste, más a barmoknak teste, más a halaké, más a madaraké.
És vannak mennyei testek és földi testek; de más a mennyeiek dicsõsége, más a földieké.
Más a napnak dicsõsége és más a holdnak dicsõsége és más a csillagok dicsõsége; mert csillag a csillagtól különbözik dicsõségre nézve.
Épenígy a halottak feltámadása is. Elvettetik romlandóságban, feltámasztatik romolhatatlanságban;
Elvettetik gyalázatosságban, feltámasztatik dicsõségben; elvettetik erõtelenségben, feltámasztatik erõben.
Fil. 3,20., Fil. 3,21.
Elvettetik érzéki test, feltámasztatik lelki test. Van érzéki test, és van lelki test is.
1 Kor. 6,13.
Így is van megírva: Lõn az elsõ ember, Ádám, élõ lélekké; az utolsó Ádám megelevenítõ szellemmé.
1 Móz. 2,7.
De nem a lelki az elsõ, hanem az érzéki, azután a lelki.
Az elsõ ember földbõl való, földi; a második ember, az Úr, mennybõl való.
Luk. 1,78., Ján. 3,13.
A milyen ama földi, olyanok a földiek is; és a milyen ama mennyei, olyanok a mennyeiek is.
És a miképen hordtuk a földinek ábrázatját, hordani fogjuk + a mennyeinek ábrázatját is.
1 Móz. 5,3., Fil. 3,21.
Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.
Mát. 16,17., Ján. 1,13., 1 Kor. 15,42., 1 Kor. 15,44.
Ímé titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk.
1 Thess. 4,15., 1 Thess. 4,17.
Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.
Mát. 24,31., 1 Thess. 4,16.
Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.
2 Kor. 5,4.
Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva. Elnyeletett a halál diadalra.
Ésa. 25,8.
Halál! hol a te fullánkod? Pokol! hol a te diadalmad?
Hós. 13,14.
A halál fullánkja pedig a bûn; a bûn ereje + pedig a törvény.
Róm. 6,23., Róm. 4,15., Róm. 7,13.
De hála az Istennek, a ki a diadalmat adja nékünk a mi Urunk Jézus Krisztus által.
1 Ján. 5,4., 1 Ján. 5,5.
Azért szerelmes atyámfiai erõsen álljatok, mozdíthatatlanul, buzgólkodván az Úrnak + dolgában mindenkor, tudván, hogy a ti munkátok nem hiábavaló az Úrban.
Kol. 1,23., Ján. 6,29., Péld. 11,18., 2 Krón. 15,7.

Amúgy Gabriel nagy bukta van. A két test elméleted elindított nálam egy emlékrohamot. Felderengett, hogy mintha egy Rudolf Steiner (alias Waldorf) nevű úriember kacérkodott volna a több test elmélettel. Nosza nyitottam egy új lapot és a beépített google keresőbe begépeltem: „Rudolf Steiner” „két test”. A második találatnek ezt hozta: http://camphill.ideo.hu/wp-content/uplo ... asarol.doc Nála már négy testünk van, de szellemileg nagyon rokon az elképzeléseddel, hogy mindenkiben ott az isteni, ami egyébként keleti filozófiáktól átvett elem. Amire persze az emberben, mint javítható lényben hívő humanista gondolkodásban meg volt és van a fogadókészség. A tévtanítások gyakran egymásra találnak és erősítik egymást. Ma még persze van hogy kioltják. Az Antikrisztusnál valósul majd meg egy kevés időre a maximális összefogásuk. Nos ilyesmi, mint a két test propagálása – főleg mint Istentől jött bölcsesség megfellebbezhetetlen része - bőven felér azzal, amiért FM ki lett zárva. Így szerintem rád is ideje, hogy sor kerüljön. A megbánás visszafogadás lehetőségével.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. szept. 21., péntek 14:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség