Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 13:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Lucius bocsáss meg, hogy megkérlek ezt az igét hogy fordítod, mert én csak a nemzetm nyelvén tudok + a Szent Szellem tesz bennem bizonyságot arra amit Ő a Személy, helyesel.

Rm 12,2 És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 15:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Kedves Lucius bocsáss meg, hogy megkérlek ezt az igét hogy fordítod, mert én csak a nemzetm nyelvén tudok + a Szent Szellem tesz bennem bizonyságot arra amit Ő a Személy, helyesel.

Rm 12,2 És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.


És ne szabjátok magatokat többé ehhez a világrendszerhez, hanem változzatok át elmétek újjáalakítása által, hogy próbatétellel megállapíthassátok, mis az isten jó, elfogadható és tökéletes akarata.

Engem az érdekelne, ha vissza kérdezhetek, hogy értelmezed ezt az idézetet? Szerinted mi az értelme?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 15:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Biztos megbotránkoztatlak kedves Lucius, de én nem értelmezem az IGÉT, mivel azt mondta az Úr Jézus Krisztus, hogy elküldi nekünk a vigasztalót a Szent Szellemet, aki elvezet minden igazságra, ezért én maximum annyit teszek, hogy megnézem, hol kerül egy bizonyos fogalom az ÍRÁSBAN első alkalommal említésre, és a nevek jelentés tartományát végig olvasom, aztán várom a rendelt időt, amikor megtudom amit nekem az IGÉBŐL ki akar jelentni a Teremtő a Mindenható Isten.
Táplálkozom vele, az IGÉVEL, és kérem, hogy cselekvője és ne feledékeny hallgatója legyek.
Így aztán úton útfélen, minden tevékenység közben eszembe jut, és igyekszem cselekedni, közben változik az értelmem, mert más megvilágításban kerülnek elém a dolgok, mint addig, most már mindent a kereszt nevű "kulcslukon" beszűrődő fény világít meg :*:
Te festő vagy nem nehéz elgondolnod, hogy a kereszt jelentésének ismeretében látod a tárgyakat, persze ha tudod a kereszt jelentését, mert ebbe a poklosság törvénye is bele tartozik, és minden ami a kereszt halál előtt történt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 16:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Biztos megbotránkoztatlak kedves Lucius, de én nem értelmezem az IGÉT, mivel azt mondta az Úr Jézus Krisztus, hogy elküldi nekünk a vigasztalót a Szent Szellemet, aki elvezet minden igazságra, ezért én maximum annyit teszek, hogy megnézem, hol kerül egy bizonyos fogalom az ÍRÁSBAN első alkalommal említésre, és a nevek jelentés tartományát végig olvasom, aztán várom a rendelt időt, amikor megtudom amit nekem az IGÉBŐL ki akar jelentni a Teremtő a Mindenható Isten.
Táplálkozom vele, az IGÉVEL, és kérem, hogy cselekvője és ne feledékeny hallgatója legyek.
Így aztán úton útfélen, minden tevékenység közben eszembe jut, és igyekszem cselekedni, közben változik az értelmem, mert más megvilágításban kerülnek elém a dolgok, mint addig, most már mindent a kereszt nevű "kulcslukon" beszűrődő fény világít meg :*:
.....


Nem, nem botránkoztatsz meg.
Igen. Jézus valóban azt mondta, hogy elküldi a vigasztalót. De, itt nem fejezte be. Azt is mondja; az mindre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, amiket mondottam néktek.

Egy másik alkalommal tanítványait küldi tanítsatok Mat 28:19
A tanulás pedig egy értelmezési folyamat. Hiszen a szent szellem tárja fel, amikor kérjük Istentől az Ő segítségét. Így aztán eszünkbe jutattja alkalmatos időben, hogy mit hogyan értsünk. Mert ha megértettük akkor tudunk cselekedni annak szellemében.

Én erre lettem volna kiváncsi, hogyan értetted meg? számodra mit mond az az általad felvetett rom 12.2 értelme.
De nem erőltetetem. Beérem azzal amit mondasz.
(max szomorúan konstatálom, hogy esetleg birtokában vagy annak értelmével, és ezt nem osztod meg velem. [félre értés ne essék; jogod van hozzá. Azzal osztod meg akivel akarod. Vagy mondhatod, hogy semmi közöm hozzá stb.]

De, ahogy mondtam is beérem ennyivel. :)
Köszönöm.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 16:14 
"És az érdekel, hogy Te kedves Kavics, (vagy más) hogyan jutottál el arra a nézetre, hogy Ők ketten egyek? "
Hol mondja az írás?

Nincs más JÓ csak EGY az Isten!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2006. okt. 29., vasárnap 16:18-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 16:17 
GABRIEL777 írta:
Isten és Jézus két különböző " személyt" takar.
Mivel Jézus alárendelte magát Istennek,ezért
általa,rajta kersztül maga Isten nyilvánulhatott meg.



Az Atya és a Fiú viszont EGYEK!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 16:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Gondolom tévedsz kedves Lucius,
A festő megérti a festés technikáját és aztán alkalmazza, vagy alkalmazás közben folyamatosan érti meg?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 16:31 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Gondolom tévedsz kedves Lucius,
A festő megérti a festés technikáját és aztán alkalmazza, vagy alkalmazás közben folyamatosan érti meg?


Pont ezt mondom én is.
Megérteni, és alkalmazni.

Te már alkalmazod, kérdésem pedig az volt, hogyan értetted meg?

De szerintem hagyjuk, mert ahogy mondtam is én felszabadult öszinte beszélgetéskre, eszmecserékre vágyok. Mint ahogy mindenki más is, aki ide betér (mármint a fórumra.)

Nem szándékom kicsikarni semmit. Tehát ugorhatunk és hagyjuk a dolgot. Ha nincs ellene kifogásod. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 16:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
"És az érdekel, hogy Te kedves Kavics, (vagy más) hogyan jutottál el arra a nézetre, hogy Ők ketten egyek? "
Hol mondja az írás?

Nincs más JÓ csak EGY az Isten!


Megint nem lettem okosabb. :)
Köszönöm

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 16:34 
Pedig nagyon egyszerű, csak ehhez meg kell ismerned Jézust, mint személyes megváltódat és akkor tudod mit üzen az Ige:

Nincs más csak egy az ISTEN!

Akkor látni fogod az Istenségét!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 16:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nem értettem, mert ha érted akkor nem hitből van, első a hit, aztán a cselekvés, aztán ha Isten akarja az értés morzsája, hitről-hitre, ami hitből nincs az bűn, ha érted minek a hit.
Isten másként működik mint a világi értés, itt kezdődik az értelem megújítása.
Hitből cselekszel, mindég hitből, nem tudod előre mi következik.
Hitt Ábrahám Istennek és ez tulajdoníttatik neki igazságul.
az igaz ember (valóságos ember, Isten előtt elfogadott ember) hiből él.
Igen tudok valamit hitből kell élni. :*: , de ezt is csak Isten kegyelméből tudom, és addig amíg Ő segít.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 16:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
Pedig nagyon egyszerű, csak ehhez meg kell ismerned Jézust, mint személyes megváltódat és akkor tudod mit üzen az Ige:

Nincs más csak egy az ISTEN!

Akkor látni fogod az Istenségét!


Köszönöm. :)
Akkor marad az Ima. Hogy megértsem.
És azon versek, amíg meg nem világosodik számomra; (most számoltam össze több mint 100, és ha ezeknek veszem kereszthivatkozásait, értelmezésükkel együtt. Akkor jóval több. ) Amikből az látszik, hogy nem egyazon személy.
De, ez már az én problémám...

Mégegyszer köszönöm.
Talán le is zárhatnánk, ha nem gond?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 17:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Nem értettem, mert ha érted akkor nem hitből van, első a hit, aztán a cselekvés, aztán ha Isten akarja az értés morzsája, hitről-hitre, ami hitből nincs az bűn, ha érted minek a hit.
Isten másként működik mint a világi értés, itt kezdődik az értelem megújítása.
Hitből cselekszel, mindég hitből, nem tudod előre mi következik.
Hitt Ábrahám Istennek és ez tulajdoníttatik neki igazságul.
az igaz ember (valóságos ember, Isten előtt elfogadott ember) hiből él.
Igen tudok valamit hitből kell élni. :*: , de ezt is csak Isten kegyelméből tudom, és addig amíg Ő segít.


:) Épp most kérdeztem Más vallások és filozófiák topik alatt, hogy mi a hit.
Azért köszönöm, hogy ezt megosztottad.
Lehetne esetleg kicsit bővebben? Ha nem kérek túl sokat.
És ha kérhetem akkor megtámogatnád az Írásokból?
Mert valahogy azért csak eljut az ember a hithez.

Azt értem, hogy Isten nem mérhető fel emberi ésszel, de azért valamiért csak ihlette, lediktálta az írásokat. azok pedig emberhez szólnak. Tehát amit közölt azt úgy tette, hogy érthető legyen számunkra.

Ha hitből cselekszem, nem tudom, hogy mi következik? ezt nem értem.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 17:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Mindég oda lukadunk ki, hogy azt mondod nem értem, én meg azt mondom, hogy nem értéssel kezdődik.
Te, ha jól gondolom összehasonlításokat végzel gondolkodási műveleteket hajtasz végre, ami belefér a te értékítéletedbe azt elfogadod, ami nem azt elveted.
Én elfogadom igaznak a Károli által fordított Bibliát és ennek alapján keresem a TEREMTŐ MINDENHATÓ ISTEN igazságát.
Ez a hitem.
Meg akarom ismerni Istent, úgy ahogy azt Ő akarja és ezért rendelkezésére bocsátom magam, szolgája leszek, úgy ahogy te leírtad az "isten, bálvány, imádat" témánál, de ez érzéki embernek bolodnság, és nem is értheti meg.
Csak aki cselekedni akarja az Ő akaratát, mégpedig hitből az érti, a többiek pedig mint a szajkó, vagy papagály mondogatják, de ez üres beszéd, és ezeket Isten nem ismeri, csak azokat akik a szívükkel közelednek hozzá és nem a szájukkal.
Befejeztem :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 17:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Mindég oda lukadunk ki, hogy azt mondod nem értem, én meg azt mondom, hogy nem értéssel kezdődik.
Te, ha jól gondolom összehasonlításokat végzel gondolkodási műveleteket hajtasz végre, ami belefér a te értékítéletedbe azt elfogadod, ami nem azt elveted.
Én elfogadom igaznak a Károli által fordított Bibliát és ennek alapján keresem a TEREMTŐ MINDENHATÓ ISTEN igazságát.
Ez a hitem.
Meg akarom ismerni Istent, úgy ahogy azt Ő akarja és ezért rendelkezésére bocsátom magam, szolgája leszek, úgy ahogy te leírtad az "isten, bálvány, imádat" témánál, de ez érzéki embernek bolodnság, és nem is értheti meg.
Csak aki cselekedni akarja az Ő akaratát, mégpedig hitből az érti, a többiek pedig mint a szajkó, vagy papagály mondogatják, de ez üres beszéd, és ezeket Isten nem ismeri, csak azokat akik a szívükkel közelednek hozzá és nem a szájukkal.
Befejeztem :wink:


Ismét csak köszönöm, hogy nézeted megosztod.
És elfogadom, ha nem kívánsz hozzászólni.

Ha nem zavar, azért pár szóval én is lezárnám, hogy ne maradjon bennünk rossz érzés. :)

Igen. azt mondom, hogy nem értem. Mert valóban nem értem.
De, nem értékelem. Ebben közös az indittatásunk, mert ahogy te úgy én is Isten igazságát kutatom. Célom, hogy megfeleljek az ő elvárásainak, és ezenkeresztül engedelmeskedjek azon útmutatásoknak, amiket közölt, hogy jó sorunk legyen (emberiség, aki benne hisz)
2Tim 3:16-ban azt mondja a Teljes Írás istentől ihletet, hasznos a tanításra. (Tehát abból van mit tanulni. hiszen a bibliában közöl mindent.)
a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre, (Vagyis helyreigazit, szeretetből, megjobbít, amiáltal hitünket tovább tudjuk épiteni. igazságban nevel, vagyis vezet.)
17. "Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített. "
Teszi mindezt azért, hogy tökéletesek legyünk minden jó cselekedetre, és ne érjenek váratlanul az események. Tehát felkészít.
A cselekedett valóban tükrözi ami a szivben "gondolatainkban, és érzéseinkben" van. Amit a száj ki is mond. Mert ez is egyfajta cselekvés. itt a virtuális térben, beszédünk a cselekedetünk.

Mégegyszer köszönöm szavaid. Elgondolkodom azokon.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség