Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 13:04 
A lényeg, hogy Istent nem láthatja senki Atyának, csak Jézuson keresztül.

Persze, hogy Isten képe Jézus, ha úgy tetszik képmása itt ezen a földön.
Ebben nincs vita köztünk.

Ami talán különbség lehet, hogy én azt hiszem, hogy Jézusban az Atya jött el ebbe a világba, míg te Jézust a próféták legnagyobbikának tartod. Egyfajta Angyalnak, küldöttnek. (tükörnek)

Amikor Jézusra azt mondta az az ember, hogy "Jó Mester", akkor hibázott, mert nincs egy próféta, tükörkép, stb. aki jó lenne.
Jézus egyértelműen elmondta, hogy nincs jó, csak EGY AZ ISTEN!
Nekem pedig Jézus a Jó!
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 13:22 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
A lényeg, hogy Istent nem láthatja senki Atyának, csak Jézuson keresztül.

Persze, hogy Isten képe Jézus, ha úgy tetszik képmása itt ezen a földön.
Ebben nincs vita köztünk.

Ami talán különbség lehet, hogy én azt hiszem, hogy Jézusban az Atya jött el ebbe a világba, míg te Jézust a próféták legnagyobbikának tartod. Egyfajta Angyalnak, küldöttnek. (tükörnek)

Amikor Jézusra azt mondta az az ember, hogy "Jó Mester", akkor hibázott, mert nincs egy próféta, tükörkép, stb. aki jó lenne.
Jézus egyértelműen elmondta, hogy nincs jó, csak EGY AZ ISTEN!
Nekem pedig Jézus a Jó!
:-)


Sok dologban egyeznek véleményeink, nem csak veled hanem másokkal is. Hiszen a Bibliát használjuk, és azon kersztül Isten Szava ami vezet.

Én Jézust Isten Fiának látom. Aki alacsonyabbá tétetett angyali rangjából, az emberi testben. Isten legnagyobb prófétája. Ami nem zárja ki, hogy ne lehetne ennél több is. Mint főpap, most ott szolgált Istennél. Mint közvetitő eljár érdekünkben. Mint király cselekszik, és törvénykezik...
Tehát Jézus sokkal több mint ahogy azt hirtelen eszünkbe jut.
De, leginkább megváltónk.

Valamit nem értek, ha az Atya jött le, Jézusban. Akkor kihez imádkozik?
Mat 26:39 Fölreborulva, könyörög. Atyám! ha lehetséges múljék el tőlem e pohár. De, ne úgy legyen amint én akarom, hanem amint te.

Az írásoknak ez a része ismét azt támogatja meg bennem, hogy egy ember imádkozik Istenhez. Akkor hogyan lehet Jézus Isten? Gondolom nem önmagához beszélt....

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 14:23 
Olyan témát feszegetsz, ami túlmutat rajtam.
Látom az írásaidból, hogy bölcs ember vagy.

Hitem szerint Isten több, mint amit megérthetünk Belőle.

Jézus Isten és ember egy személyben!

Jézus az Isten Fia, az Ember Fia!

IGEN!

De Ő nem úgy Fia Istennek, mint te vagy én a szüleinknek.
Az Ő Apja az Atya (ezzel örökölte Isten minden "génjét", tulajdonságát) és az Ő anyja Mária, ezzel örökölte az ember minden tulajdonságát, kivéve, hogy Istentől elszakadt. (Bűnös)

Amikor az Atyához imádkozott, ezt mint ember tette (ugyan olyan emberként, mint te vagy én), de amikor lecsendesítette a tengert, amikor halottakat támasztott fel és amikor BŰNÖKET BOCSÁJTOTT MEG, akkor ezt úgy tette, mint az Atya!
A Farizeusok jogosan mondták neki, hogy a bűnöket CSAK ISTEN bocsájthatja meg! EZ ISTEN TÖRVÉNYE!



Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 15:55 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
....
Hitem szerint Isten több, mint amit megérthetünk Belőle.

Jézus Isten és ember egy személyben!

....



A bölcsesség Istentől van.
Semmivel sem vagyok bölcsebb, mint itt mások. (emberből vagyunk :) )
Isten Szelleme az amit kérni szoktam (Egy rövid fohász formájában, elég egy mondat, vagy gondolat.) hogy neki tetsző módon tudjam hitnézetem elmondani. Aztán hagyom magam vezetni, és úgy mondom el, hogy abban benne van az én személyiségem is. De, Övé a vezetés.

Igen. Isten több, annál, amit megérthetünk. Ebben ismét egyezik véleményünk.
Habár megismerhető létezése a teremtett világból is. De, céljai, terve, és nagysága az írások révén válik nyilvánvalóvá. (Az írásokat pedig a történések, igazolják is.) Azt pedig Ő ihlette. Tehát annyit tudunk róla amennyit Ő jónak, lát, hogy tudjunk. Amennyi szükséges hitünkhöz. De, az viszont minden emberi igényt kielégít. Bőven elegendő :)
Igazságos Isten. Aki már a kiűzetésnél kész volt a megváltás tervével. (1Móz 3:15 És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az õ magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod. )

Valóban, mindet örökölte Isten tulajdonságait, ettől még nem Isten.
(Ézs 43:10 Ti vagytok az én tanuim, így szól az Úr; és szolgám a kit elválasztottam, hogy megtudjátok és higyjetek nékem és megértsétek, hogy én vagyok az, elõttem Isten nem alkottatott, és utánam nem lesz!)
Itt kijelenti, hogy nincs más Isten, és nem is lesz.

De, olvastam egy nagyon érdekes részt jézus keresztelkedésekor.
( Luk 3:22 És leszálla õ reá a Szent Lélek testi ábrázatban mint egy galamb, és szózat lõn mennybõl, ezt mondván: Te vagy amaz én szerelmes Fiam, te benned gyönyörködöm! )
Ami valóban érdekes ebben, hogy Isten Betöltötte Szellemével a Fiát. Ezzel erőt kapott mindazon tettekhez, csodákhoz amiket véghez vitt.
[ Volt már erre eset, Mózes esetében, amikor Egyiptom Fáraója, és azon főpapok, akik hamis hiten voltak csodákat tett. Isten akaratából.] Habár Ézsaiásnál kijelenti, hogy nincs és nem is volt előtte Isten. Mózest mégis nagyobb istenné tette mint azok istenei. 2Móz 7:1 De, ettől még Mózes nem lett, volt Isten. (Persze nem egyenlők Mózes és Jézus, párhuzamot is azért húzok, hogy ezt az érdekességet össze tudjam vetni, azon szempontból, hogy mi szükséges ahhoz, hogy csodás dolgokat tegyen az ember.)

Jézus amit tett, azt mind Isten akaratából, Isten Szellemével eltelve tette. A Szellem mindenki esetében, Isten akaratából, és meghatározásából, a feladathoz szükséges mértékben tölti el.
Jézus mint földre született ember, tökéletes, így ezen erő Nagyobb mértékben lett rá kitöltve. Ezért aztán parancsolt a természetnek, uralkodott a halálon, amikor halottat támasztott. És bírt az élet azon erejével is, amik a betegek gyógyításához szükséges volt. (nem kétlem, hogy teljes hatalmat kapott.)
Most, hogy főpap, és király pedig Isten teljes bizalmát élvezi, úgy mint közvetítő, és mint felkent király. De, mindig is Isten akaratát fogja cselekedni.

Bűnöket mi is megbocsáthatunk. (Persze előbb nekünk kell, megszabadulunk sajátjainktól, vagyis megkövetni másokat, akik ellen valamit elkövettünk. (Ettől még nem leszünk bűntelenek, de igyekezetünk van arra.) Első helyen maga Isten, mert van olyan, hogy tudatlanul bántjuk meg. De, ahogy írva is van, a tudatlanság idejét elnézi.)
Bárki megbocsáthatja a másik embertársa bűnét. Ez egy nagyszerű dolog, hogy erre felhatalmazást kaptunk. :)

Van egy érdekes dolog még amint elszoktam gondolkodni.
ha az ember hibázik, (eltér, bűnbe esik) Isten az aki helyettünk szenved?)
Vagy Isten az aki lehetőséget teremt, tervet készítve, egy másik embert bíz meg ezen feladattal. Hiszen a vitakérdés egyik alapvető felvetése, a teremtmény képes Isten nélkül meglenni.
Igazságos-e Istentől, ha Ő maga jön le, a földre helytállni?
Amiből nekem ismét csak az adódik, hogy Ádámhoz hasonló tökéletes ember aki helyt áll. Hogy a mérleg egyensúlyba kerüljön.
Zsolt 22:1, Mat 27:46. Itt az ember, aki felkiált. (Ha Ő Isten lett volna, nem kiált fel, ezen szavakkal.)

De, ahogy mondtam is Attól, hogy én Jézust nem tartom Istennek, attól még hatalmas személy. Isten után Ő áll. (Vagy elötte, várva az Ő utasitásait. 'Ark' )

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 16:40 
Gondolod, hogy Jézusra akkor szállt a Lélek, amikor megkeresztelkedett?
Addig nem volt betöltekezve? :-(

Nem olvastad, hogy a Lélek által FOGANT?

Amikor az Atya a mennyből lenézett a Fiára, aki annyiben különbözött tőle, hogy emberi formában létezett, akkor gyönyörködött benne. Gyönyörködött abban az EMBERBEN, aki képes volt a bűnösök közé beállni, bűntelensége ellenére.

Jézus és az Atya egy! Jézus az Isten Fia, benne emberi testé lett az Isten!

Az Isten ellen elkövetett bűnöket ember meg nem bocsájthatja! A farizeusok ezt pontosan ismerték az írásokból! Ha ismered az írásokat ezt te is tudod.
Te megbocsájthatsz nekem, de az Isten ellen elkövetett bűneimmel semmit nem tehetsz!

Nézd, hiszem, hogy Jézus Krisztus nem az Isten! Ha akarod emeld ki ezt a mondatot :-(

Ő Isten Fia, aki által Isten Atyává válik, hogy Isten Lelke által üdvözüljünk!

De nekem ennél sokkal egyszerűbb még mindig:
Ha egyedül Isten a JÓ, akkor nekem Jézus egyenlő az Istennel!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 18:12 
Kedves Lucius!

Hiszek egy Istenben, mennynek és földnek Teremtőjében!

Eddik kóser?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 21:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Isten és Jézus két különböző " személyt" takar.
Mivel Jézus alárendelte magát Istennek,ezért
általa,rajta kersztül maga Isten nyilvánulhatott meg.

Isten és Jézus különbözöségét jól mutatja,hogy a végitélet pontos dátumát,
kizárólag Isten ismeri és még Jézus sem !

Ezért minden ember aki vallástól ,filozofiától
teljesen függetlenül alárendeli magát Isten akaratának,azon kersztül pont úgy ahogy
Jézuson kersztül ,Isten tökéletessen meg-
nyilvánulhat.

Jézusnak nem a személye hanem Istenhez való
viszonya a kulcs a halhatatlansághoz,
mert egyedül Isten az aki soha el nem mullik,minden más véges.

Istenhez az út Jézuson kersztül vezet,de nem a személyén,hanem azon a lelkitisztaságon
kersztül ami lehetővé tette Jézusnak,hogy tiszta evilági megnyilvánulási csatornát bizto-
sítson Istennek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 07:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Gabr.3X7, ez az eszmefuttatás csak ott hibás, hogy Jézus és Isten két külön személy. És innentől kezdve minden egyébben is...

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 08:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Isten maga a végtelen,Jézus pedig a része ennek a
végtelennek,a részhalmaz sohasem egyenlő az egész
halmazzal mennyiségileg.


Amennyiben Isten és Jézus egy és ugyanaz lenne,akkor
hogyan lehetséges,hogy a végitélet időpontját Jézus sem ismeri csak az Atya ???

Amennyiben a végtelen lett volna teljességében Jézusban,
akkor a többi érző lény lelkéből hiányzott volna,és azonnal
meghaltak volna,mert a lélekben kizárólag Isten ami élő,
minden más megszületése pillanatától halott,ideje
véges.

Minden ember aki a lelkében elfogadja a benne levő Istent,
olyan közel kerülhet hozzá,amilyen közel került hozzá Jézus.
Jézsu tanítása számomra ezt jelenti és nem mást.

Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 09:02 
"Isten és Jézus két különböző " személyt" takar.
Mivel Jézus alárendelte magát Istennek,ezért
általa,rajta kersztül maga Isten nyilvánulhatott meg. "

Nem!
Az Atya és Jézus két különböző személyt takar!
Jézus alárendelte magát az Atyának, rajta keresztül az Atya nyilvánult meg.



"Isten és Jézus különbözöségét jól mutatja,hogy a végitélet pontos dátumát,
kizárólag Isten ismeri és még Jézus sem !"

Kérlek ha Isten Igéjére hivatkozol, pontosan tedd ezt, ne a magad igazának alátámasztására!
Az időt a Fiú sem tudja, csak az Atya!

"Minden ember aki a lelkében elfogadja a benne levő Istent,
olyan közel kerülhet hozzá,amilyen közel került hozzá Jézus."

Minden ember, aki elfogadta a Mennyből érkezett Fiút, Mennyei állampolgár lett, Isten választott népének tagja, ezzel örökké élő!

Jézus számomra több, mint tanító, mint Mester, mint Próféta és mint hatalmas erejű Angyal.
Ő a Messiás, Isten Fia!
Honnan tudom? TŐLE!

Jézus nem teremtmény, nem Isten teremtési szabálya szerint született.
Jézus Istentől FOGANT Máriában!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 09:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
Gondolod, hogy Jézusra akkor szállt a Lélek, amikor megkeresztelkedett?
Addig nem volt betöltekezve? :-(

Nem olvastad, hogy a Lélek által FOGANT?

Amikor az Atya a mennyből lenézett a Fiára, aki annyiben különbözött tőle, hogy emberi formában létezett, akkor gyönyörködött benne. Gyönyörködött abban az EMBERBEN, aki képes volt a bűnösök közé beállni, bűntelensége ellenére.

Jézus és az Atya egy! Jézus az Isten Fia, benne emberi testé lett az Isten!

Az Isten ellen elkövetett bűnöket ember meg nem bocsájthatja! A farizeusok ezt pontosan ismerték az írásokból! Ha ismered az írásokat ezt te is tudod.
Te megbocsájthatsz nekem, de az Isten ellen elkövetett bűneimmel semmit nem tehetsz!

Nézd, hiszem, hogy Jézus Krisztus nem az Isten! Ha akarod emeld ki ezt a mondatot :-(

Ő Isten Fia, aki által Isten Atyává válik, hogy Isten Lelke által üdvözüljünk!

De nekem ennél sokkal egyszerűbb még mindig:
Ha egyedül Isten a JÓ, akkor nekem Jézus egyenlő az Istennel!



Már kezdtem azt hinni, hogy csak ketten beszélgetünk :) De, látom azért vannak itt mások is. Aminek örülök.

Némi magyarázkodással kezdem;
Nem célom, hogy térítsek. Az nem az én dolgom. :)
Nem célom, hogy kiemeljek soraid, vagy más sorai közül; majd visongva énekeljek Halleluja-t aztán egy kis füzetbe pipákat tegyek a nevek mellé, némi ’kikényszerített’, vagy a fogalmazási alüröket kihasználva abba belekapszkodni. És kürtölni, hogy ime mégis csak úgyvan…
(Habár ezt neked mondom; de mindenkire érvényes aki itt a fórumon elmondja véleményét.)

Célom, egyetlen és határozott: Beszélgetni, ezekkel az információkkal amit kölcsönösen megosztunk egymással megmutatni saját hitünk, nézetünk. De, ami ennél fontosabb
Az maga Isten. (Én Jehova névvel illetem.) És az Ő Szava, amit Biblia ként ismerünk és hitünk arra támaszkodik.
Na! Ez az igazi célom erről beszélgetni, és kölcsönösen megnézni, utánajárni az abban foglaltaknak. Hogy mit mond ki, mit állít, miről nyilatkozik helytelenül, vagy elítélőleg. Hogyan ad olyan irányelveket az életünkhöz, amik csak hasznunkra vállnak.
(Amikor Isten azt mondja ’ne lopj’ nem engem korlátoz, hanem véd, erkölcsi, fizikai. Mert miért jó nekem, ha lopáson érnek, és aztán jól meg vernek, vagy börtönbe kerülök. Tehát védelmi rendszert, falat épít)
De, itt vannak a hittétel komolyabb dolgai, Mint; Isten, Jézus egyazon személy. A jelenlegi tudásom, és hitem szerint nem egyazon személyek.


Itt jutok el a beszélgetésünkig.
És az érdekel, hogy Te kedves Kavics, (vagy más) hogyan jutottál el arra a nézetre, hogy Ők ketten egyek?
Hol mondja az írás?
Mert más helyeken, Jézus alárendeltségről beszél.
És itt érintjük is a háromság tant is, ezzel a beszélgetéssel
’Az egyház központi tanítása. Az Athanásiusféle hitvallás szerint, három isteni személy van (az Atya, a Fiú és a Szentlélek), akikről azt állítják, hogy mindegyik örök és mindenható, egyik sem kisebb vagy nagyobb a másiknál, mindegyik Isten, még sincs három Isten, csak egy Isten. A dogma másfajta magyarázata szerint, a három „személy" nem különálló, önálló egyén, hanem az isteni lényeg három megjelenési formája. Ezért állítják a háromság egyes szószólói azt, hogy Jézus Krisztus az Isten, vagy hogy Jézus és a Szentlélek A Teremtővel azonosak.
Jelenlegi tudásom szerint, Nem bibliai tanítás.’


Ebből adódóan nem is értem, hogy a fogantatása, ami a Szent Szellem által történt, hogyan hat ki Jézus életére. Mert a fogantatás szerepe az volt, hogy egy tökéletes ember szülessen. Ami meg is történt. Majd ahogy olvassuk is később az alámerítkezés-kor (keresztelkedésekor) szállt rá a Szent Szellem.
Ha születésétől fogva vele lett volna, akkor miért töltené be ismét? Vagyis maga a Biblia az ami a történést egészen konkrétan leírja. Jelkép is egy van benne, az pedig a galamb. De mást nem látok ott, nem olvasok. És így marad ez az értelmezésem.
Mert az én hitnézetemben a Szent Szellem (lélek) nem személy, hanem erő.
Ha személy lenne és attól fogant, akkor nem Isten az Atyja.
(Valamint a Szellemet, és Jézust mindig Isten küldi. Már ebben a megfogalmazásban is az van, hogy valakinek az akarata szerint. Valaki alatt pedig Istent értem. ) És pont ezekre találok Bibliai részeket. Míg a Háromságra nem találok. Tehát ha valaki kisegítene! Megmutatná azt ami számodra, számotokra nyilvánvaló. Hol olvashatóak ezen részek?

Pl. nem értem
Istennek van egy kijelentése, bizonyára olvastad már 2Móz 33.20 Orczámat azonban, mondá, nem láthatod; mert nem láthat engem ember, élvén.
Számomra ez ismét egy olyan bibliai vers, amit nem tudok másként értelmezni. Egyértelmű világos megfogalmazással. Közli, hogy ember nem láthatja Istent.
Jézust pedig Istennek tekintitek. Hogyan lehetséges ez, Mármint Istent látni és mégis élni?
És már megint ott tartok, hogy Jézus egy tökéletes képmása Istennek. Mert így lehetséges.
De, ha van másik lehetőség, akkor mondjátok el!

Isten pedig gyönyörködött a Fiában, annak tökéletességében, de, ezzel együtt kifejezte támogatását is. Ez a Fiú kedves számára, támogatja, mert az úgy cselekszik ahogy küldve lett.

Igen, Jézus valóban kijelenti, hogy Ő, és az Atya egyek. De, ezt személyiségben érti?
Vagy egységben?

Pl. valakivel egy véleményen vagy. Osztod nézeteit, akkor mondhatod, hogy xy-nal egyek vagyunk.
De, van erre egy ékes példa, rögtön az írások elején. És szerintem ezt is olvastad már pár tucatszor. :) 1Móz 2.24 Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté.
Pedig valójában két külön személy, Akik az isteni intézmény, a házasság kötelékében onnantól kezdve egynek számítanak.
Mivel Jézus több alkalommal is kifejezte alárendeltségi helyzetét Istenhez viszonyítva, de mégis azt mondja egyek. Akkor a megközelítés az ami arra utal, hogy céljaikban egyek. Jézus egyetért Istennel.

A felebarátom ellen elkövetett bűnöm, kihat hitemre, és a hitemben foglalt irányelvekre is. Ha megbántok valakit, akkor ezzel bántom Istent is.
Hiszen Ő azt mondja Fián keresztül, hogy szeressem felebarátom. Mi több ellenségeimet is. Mat 22:38,39,40 azon a két parancsolaton nyugszik a törvény és a próféciák.
Vagyis ha valakit megbántok, akkor rögtön két helyről kérek bocsánatot. (miként mi is megbocsátunk) Istentől is bocsánatot kell kérni, de elötte kiengesztelni a felebarátom.
Vagyis a bűneink mindig Isten ellen valók.
Ez alól van olyan bűn, ami közvetlenül isten ellen szól, és az Ő szentségét célozza, tudatosan. Erre nincs bocsánat. (Ahogy Ádám sem kapott, és az Ördög sem kap bocsánatot. És még jó páran úgy a szellemi teremtmények, mint emberek közül.) De, ezeket nem az én dolgom megszámlálni. :)

De, mondasz egy érdekes dolgot, hogy ha te ’feltételes módban’ Isten ellen vétesz, mit tehetek én? Felhívhatom a figyelmed. Segíthetek megtalálni a helyes utat, a bocsánatának megtalálásában.
(Már ha magam az Isten által helyesel úton vagyok, mert vak vezet világtalant c. gondolatot ismerjük. )
Valamint amikor megtörtént az őszinte bűnbánat. Akkor úgy felejtem el botlásod, ahogy van. (mintha meg sem történt volna.) mert a megbocsátás egyik alapja a felejtés.
Ismered a mondást, megbocsátok, de feledni nem tudok. Nah! Ez nem bocsánat. Hanem álarc. De, valóban. Én nem bocsáthatom meg Isten ellen elkövetett bűneid. [és ezt végig feltételes módban, mondtam. :)]

Viszont nem célom, hogy kiemeljek mondandódból, hacsak nincs ahhoz hozzáfűznivalóm.
Ahogy mondtam is, nekem mások az indítékaim. Buzdítani az Isten Szavaira, és az értelmezések kölcsönös megosztására.

Nah most jön a kiemelés, mert nem értem;
Ő Isten Fia, aki által Isten Atyává válik, hogy Isten Lelke által üdvözüljünk
Hogy érted ezt? Ha esetleg Bibliából alátámasztanád! Hogy értsem.

Ok. Az rendben van, hogy neked egyenlők Isten és Jézus és elgondolásodban még szét is választod, amikor úgy adódik. De, amit korábban feltettem kérdés, és őszintén komolyan kérdeztem. Ha Jézus Isten, akkor hány napig volt Isten nélkül a világ, amikor Jézus meghalt?
Ha pedig meghalt, Ki támasztotta fel? (mert ez nagyon főnixesre sikeredett, és bevallom nem értem.)

---
Ha Kóser alatt az érted, hogy rendben. Akkor igen, rendben ezt vallom, én is.
(De, ha kóser alatt a hússal kapcsolatos, Héberek által elkészített leírást érted. Akkor azt mondom nem értem. :) )

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 09:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
Amennyiben Isten és Jézus egy és ugyanaz lenne,akkor
hogyan lehetséges,hogy a végitélet időpontját Jézus sem ismeri csak az Atya ???


Kérdésedre is ott a válasz a Bibliaában:

6. A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő.
7. Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;
8. És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.
9. Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való;


Tehát kiüresített formában, emberré lévén(bűnt leszámítva) járt itt közöttünk és akkor az Atyával való kapcsolatát is az tette lehetővé, hogy betöltötte Őt a Szentszellem.
Tehát pont annyi lehetősége volt az Atyával való kapcsolat tartásra mint most nekünk. Mivel az eredmény egyelőre nagyon különbözik, van nagyon nagy szükségünk kegyelemre. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 10:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
exrefis írta:

Kérdésedre is ott a válasz a Bibliaában:
....


Filippi 2:
6. A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő.
Milyen formábna léteznek az angyalok; Fizikai, vagy szellemi?
Tudjuk, hogy az angyalok nem ezen világ része, vagyis nem fizikai. Tehát szellemi teremtmények. Isten maga szellemi személy. Tehát Istennek formájában létezni, annyit tesz, hogy a létező maga is szellemi személy. Ami nem okvetlen egyenlő istennel.
(mi emberek vagyunk, formánkat illetően fizikai, vannak állataink, mindnek meg van a maga értelmi szintje. De jelenleg a földön mi vagyunk a legértelmesebbek. Vagyis igaz-e az, ha azt mondom, hogy a kutyám testi formában létezik? Igen. Mint ahogy én is. De, van még közös a kutyámban és bennem, egyazon lélek van benne, mint bennem.
(Préd 3:19 És ugyanazon egy lélek van mindenkiben)
Azzal a különbséggel, hogy míg ő halandónak ’jelenleg én is’ nekem az embernek lehetőségem van az örökéletre, ahogy azt Isten eredetileg elképzelte. Ill. teremtette Ádámot, aki elvetette magától ezt a lehetőséget.
De, ez a vers (fil 2.6) tartalmaz még mást is. Nem tekintette zsákmánynak, Nem kivánkozik istehhelyére,
Szemben Sátánnal, aki zsákmánynak, azaz elbitorolni szándékozik Istennek kijáró helyet, és kívánságai szerint Istennel egyenlő akar lenni. (Ézs 14:13,14) [nagyszerűen rávilágit hogy mit is akar.]
Vagyis Krisztus nem foglalkozik azon gondolattal, hogy Istennel egyenlő rangra emelje magát.
Ismét csak korai íráshoz fordulnék, és ismét Jeromos féle fordítás ’vulgata’. „arbitratus” ítél, vél, gondol; feltételez fogalmakat takarja.
Ha ezt a verset helyesen szeretném vissza adni, akkor így hangzik;
aki, noha Isten formájában létezett, nem foglalkozott az elbitorlás gondolatával, tudniillik azzal, hogy Istennel egyenlő legyen. (Ján 14:28 )


7. Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;
Az előző verset folytatva elmondja, hogy emberhez hasonló. Viszont a verset egy „sed” határozot De, v. Hanem. Tagadással kezdi. Ami az előző vers megerősítése.
Nem, hanem megüresité…

8. És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.
9. Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való;


Szóval én nem látom, hogy egyenlő Lenne Istennel.
Hanem pont ellenkezőleg textusában más írásrészek figyelembe vételével. Pont, hogy azt fejezi ki, hogy krisztus alárendeltje úgy az égben, mint a földi itlétekor az Atyának. És ezen alárendeltsége az írásokból derül ki. Tehát nem az agyam szüleménye, hanem olvasatilag ezt közli velem a Biblia, Azaz Isten Szava.

Tehát kiüresített formában, emberré lévén(bűnt leszámítva) járt itt közöttünk és akkor az Atyával való kapcsolatát is az tette lehetővé, hogy betöltötte Őt a Szentszellem.
Igen ezt a nézetet osztom, mert az írások ezt mondják.

Tehát pont annyi lehetősége volt az Atyával való kapcsolat tartásra mint most nekünk. Mivel az eredmény egyelőre nagyon különbözik, van nagyon nagy szükségünk kegyelemre.

2Kor 4:15 Mert minden ti érettetek van, hogy a kegyelem sokasodva sokak által a hálaadást bõségessé tegye az Isten dicsõségére.

1Tim 2:3 Mert az jó és kedves dolog a mi megtartó Istenünk elõtt,
1Tim 2:4 A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.

1Tim 2:5 Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,

Én így látom, és értem.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 11:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Szóval én nem látom, hogy egyenlő Lenne Istennel.

Mondod te, ezzel szemben az ige:
nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő.

Az Istennel egyenlő állapotából üresítette ki magát, hogy emberré legyen és el tudja végezni a megváltásunkat, majd dicsőségben újra visszaszerezte isteni létformáját.

Nézz meg egyéb fordításokat is főleg az eredetit és amit abból fordítottak pl. angolt, a vulgáta hitele csekély.

Úgy tűnik, hogy nem az igazságot keresed a Bibliában hanem az idazságodra szeretnéd ráfeszíteni az Igét.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 12:34 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
exrefis írta:
Idézet:
Szóval én nem látom, hogy egyenlő Lenne Istennel.

Mondod te, ezzel szemben az ige:
nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő.

Az Istennel egyenlő állapotából üresítette ki magát, hogy emberré legyen és el tudja végezni a megváltásunkat, majd dicsőségben újra visszaszerezte isteni létformáját.

Nézz meg egyéb fordításokat is főleg az eredetit és amit abból fordítottak pl. angolt, a vulgáta hitele csekély.

Úgy tűnik, hogy nem az igazságot keresed a Bibliában hanem az idazságodra szeretnéd ráfeszíteni az Igét.




Tudod az angol nyelv sehol sem volt még. Valahol a Germán csoport gyökerénél toporgot, amikor a görög, Latin már világnyelv volt.
és ha 410-ből való latin nem elégséges, akkor mehetünk régebre is.

(De pusztán azért hoztam azt, mert a latin vulgata elérhető az internetten, és szótárak is. szemhben a göröggel. [és amikor ide teszek korábbi hivatkozást, abból indulok ki, hogy van aki nem beszél más nyelvet mint a magyar.]

Namost king James, vagy más angol fordítások mind egy gyökérhez vezethetőek vissza. De örülnék, ha megjelölnéd, hogy melyik angol Bibliára is gondolsz!? Csak, hogy tudjam, mi motivál, és miért mondod amit mondasz. (Ahogy mondtam is, célom megérteni, hogy mások hogyan is gondolják.)
Tehát nem az a célom, hogy én most itt szent jeromit futtassam, hanem hogy felhívjam a figyelmeteket az írásban lévő értelmezési eltérésekre. Namost az angol is max a Kodex Vaticanus-hoz vezethető vissza. 1209/B számon nyílvántartott írat, ahogy neve is mutatja a Vatikánban. )

mert azért van nekünk (Világ öröksége) egy nagy halom korai iratunk, és úgy gondolom ezekhez kell, érdemes visszafordulni, a nehezen érthető, vagy vitatott kérdéseket illetően. (Mivel itt a görög iratokról van szó úgy azokhoz. De, sajnos nem érhető el a codex Vaticanus a Codex Sinaticus, Codec Alexandrinus, Vagy sixtine és clemntine által átdolgozott latin szöveg. Vagy görög kisbetűs kéziratok; Erasmus-féle szöveg, Stephanus féle szöveg, A textus receptus és más hasonlók....

Vagyis igyekszem olyat megjelölni, ami számotokra elérhető, és némi szótárazással érthető is. És célom az, hogy utána is járjatok. Hiszen hitetek egyik alapvető motiváltsága ez.
Mert Istent, és célját az írásokból ismerjük meg.

És pont az igazság az amiért én utánajárok, és ajánlom a figyelmetekbe amikor szóbahozom.
nem akarok én semmit se ráhuzni. Vagy saját elméletem visszaigazolni. Ez így téves elképzelés rólam. (Sok alapod nincs is ezen kijelentéshez, hiszen nem is ismerjük egymást, csak annyira amennyire itt; a hozászólásainkból megismerhetőek vagyunk. [Mondjuk nem sértődőm meg, ezen kifejezéseden. Jogod van véleményt alkotni.] én pedig tiszteletben tartom nézeted. :) )

"nem az igazságot keresed a Bibliában hanem az idazságodra szeretnéd ráfeszíteni az Igét."
10-én irok egy levelet amiben elmondom, hogy moziba megyek 15-én.
majd 20-án valaki lemásolja, de figyelmetlenül és 15.-re vonatkozó kijelentésem valami okból megváltozik. mondjuk 16-ra vagy más.
a 20-án elolvasott másolat, vagy a 10-én keletkezett írás a helyes?

Ezért nyulok vissza a gyökerekhez, amennyire lehetséges. mert ott bizony mást találok.

Egy röpke megjegyzéssel.
Számomra mindegy lenne, hogy Isten megjelent akár több személyben, jézus, Szent Lélek. ha ez így van így fogadom el. És boldogan mondanám mindenkinek. Mert a váltság érvényes rám akkor is.
Viszont nem ezt olvastam és nem ezt tárja fel maga az írás. Vagyis Isten Szava. ezért aztán nem is mondom, hogy úgy van. Mert nincs rá alapom.
Ezért kérdezlek titteket, hogy valaki mutassa meg nekem! Hol találom?
Amikor pedig hozol, hoztok egy idézetet, az a minimum, hogy utánanézek annak, hogy úgy van-e.

De kérlek, nézd el nekem ezen hibám! ( :) öszinte lágyító mosollyal, de komolyan ). Nem bosszantani akarlak sem téged sem pedig mást.
Egyszerűen kutatom az igazságot, és úgy gondolom, hogy mások is.
Aztán akinek kedve tartja, és indittatást érez, az meg is osztja.

Szóval, ha időd engedi, és kedved is van Kérlek mutass rá, hogy mely fordításokra gondolsz, melyiket nézzem meg? Mi alapján hiteles az?
Köszönöm. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség