Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Következő
 

ha szabadna kérdeznem...
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 25., péntek 09:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
zsoca írta:
Szabad-e gyűlölni keresztény embernek más embereket? A legtöbben tudjuk a választ,a Biblia alapján: nem! Jehova Tanúinak azonban mégis kötelező gyűlölniük azokat az embereket,akik már nem tartoznak a brooklyni Központ fennhatósága alá! Egy korábbi Őrtorony-cikkben olyan "Bibliamagyarázat" (?!?) olvasható,hogy Jehova akarata gyűlölni a Jehova Tanúitól megszabadult embereket. Így lehet eljutni a vallási "dzsihád"-ig,és "Bibliával a kézben" olyan veszélyes tévtanítást terjeszteni,amely a legalapvetőbb keresztény alapigazságokkal ellenkezik. Érdemes elolvasni a következő blog-postot,és elgondolkodni azon: hol húzódik a gyűlölet-beszéd határa? A cikk itt olvasható: http://jehovatanui.blog.hu/2011/02/14/g ... ore2661867
Bocs, hogy nincs időm végig olvasni a blogot, ha szabadna kérdeznem....:
Háát tényleg nehéz {enyhén szólva} összeegyeztetni a szeretet parancsával.
De vajon nem úgy értik, mint mikor Jézus arról beszél, hogy aki nem gyűlöli meg apját, anyját én érettem.... Vagyis kevésbé szeret?

Nem akarom mentegetni Jehova Tanúit, főleg nem a szervezetet, de vajon nem a bűn megvetéséről írnak?

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 25., péntek 17:09 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Brumtesó,gyűlölik a bűnt_is,és azokat is,akik eltávolodtak a Szervezettől. Nem szabad fogadniuk az ex-tag köszönését sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 05., kedd 22:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
zsoca írta:
Brumtesó,gyűlölik a bűnt_is,és azokat is,akik eltávolodtak a Szervezettől. Nem szabad fogadniuk az ex-tag köszönését sem.

Értem.
Szomorú, hogy ezt megengedik maguknak a Biblia főparancsa ellenében.
Még szomorúbb, hogy nem veszik észre magukat, és hogy ezek ellenére azt képzelik, hogy ők szó szerint értelmezik a Bibliát.

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 06., szerda 03:29 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Igen......ekkora hatalma van az Őrtorony Társulatnak.... ezek után mit nem lehetne elhitetni Jehova Tanúival....? Mivel az örök élet esélye csak a Szervezeten belül lehetséges,hogy merne ellentmondani egy Tanú a brooklyni Vezető Testületnek :?: :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 06., szerda 05:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
nagyon nagy baj, ahol úgy tekintik a felekezetből távozót - és ez nem csak JT-ra igaz - hogy aki elmegy, elkárhozott, sőt ha igaz amit hallottam, sajnos van ahol meg is átkozzák az illetőt
ez szörnyű, de van ellene "védőoltás"

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 06., szerda 07:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
nagyon nagy baj, ahol úgy tekintik a felekezetből távozót - és ez nem csak JT-ra igaz - hogy aki elmegy, elkárhozott, sőt ha igaz amit hallottam, sajnos van ahol meg is átkozzák az illetőt
ez szörnyű, de van ellene "védőoltás"
Kedves Péter!
Mivel tudom, hogy ezt a HGy-ről mondják, tájékoztatlak, hogy ez nem igaz, csak elhitted, mert szivednek kedvesen hangzik. Inkább azt vizsgáld meg miért hiszel el szívesen egy ilyen hazugságot, ami egy keresztény közösséget sároz?
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 06., szerda 15:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Mert kaptam én is átkot pünkösdista embertől.
A megkötözés, nem az Úrtól van, még akkor sem, ha valami féle "Krisztushoz" történik, akit ilyen formában nem ismerek.

De örülök annak, hogy a HGY-ben nincs ilyen, elhiszem neked és felszabadít ez a gondolat. Hála az Úrnak, hogy nem átkoz meg senkit ez a keresztyén közösség!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 14:25 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
A protestáns keresztyének "két szín alatt" Úrvacsoráznak,-azaz veszik a kenyeret,és a bort/szőlőlét,a római katolikusok "egy szín alatt" veszik az Úrvacsorát (áldoznak),mindezekkel szemben van egy felekezet,amelynek a legtöbb tagja (-kb.:99%) el vannak tiltva az Úrvacsorától. Ismeretlen ismerősök ők. Évente egyszer megtartják az Úrvacsorára hasonló ünnepi összejövetelüket,de csak az a néhány ezer "kiválasztott",az úgynevezett "144.000"-ből álló "Felkent osztály", ennek még Földön élő maradéka fogyaszthat a pászkából,és a borból. Mi az oka ennek? Érdemes elolvasni: >> http://jehovatanui.blog.hu/2011/04/07/a ... _etkezesek <<


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 20:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
ó ez nagyon szomorú, én ezt nem is tudtam
örülök a felvilágosító munkátoknak, és Isten áldását kívánom rá

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 23:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
zsoca írta:
Igen......ekkora hatalma van az Őrtorony Társulatnak.... ezek után mit nem lehetne elhitetni Jehova Tanúival....? Mivel az örök élet esélye csak a Szervezeten belül lehetséges,hogy merne ellentmondani egy Tanú a brooklyni Vezető Testületnek :?: :(

Ne adjjuk fel.
Bocs, most a kései időpont miatt csupán elbúcsúzom mára, de beszéljünk még róla....
Azaz jövök még.

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 16., szombat 11:14 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Brumtesó,Indu,nagyon szépen köszönöm! Istenünk adjon minél több testvért,akik szolgálnak a tévtanításokkal megkötözött Sorstársak felé!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 23., szombat 16:06 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Egy főszereplő (Margit néni) ,egy régi,és egy új blogpostban: (http://zsotza.blogspot.com/2009/11/loar ... oltan.html ,-és: http://jehovatanui.blog.hu/2011/04/22/o ... vanykepzes ) Isten adjon szabadulást....-és Szent Lélekben való örömet! :!: :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 27., szerda 07:56 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Én azt hallottam egy volt tanútól, hogy míg ő éveket házról házra járt, egyetlen keresztyén sem tett neki bizonyságot, inkább tanokról vitáztak, csakúgy mint ő.
Azt hiszem most, hogy a tanbeli viták nem vezetnek sehová.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 28., csütörtök 19:19 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Literaty írta:
Én azt hallottam egy volt tanútól, hogy míg ő éveket házról házra járt, egyetlen keresztyén sem tett neki bizonyságot, inkább tanokról vitáztak, csakúgy mint ő.
Azt hiszem most, hogy a tanbeli viták nem vezetnek sehová.
Én sem emlékszem arra,hogy valaki (-hívő,protestáns keresztyén) bizonyságot tett volna az Úr Jézus Krisztus szeretetéről, az Új Életről,és az üdvbizonyosságról. De hét év után Biblia-vásárlás közben találkoztam egy idős keresztyénnel,aki megkérdezte tőlem: van-e örök életem :?: Pár mondatot beszélgettünk csak...-de az a Találkozás megváltoztatta az életemet. Persze... hogy lehet ilyet még csak gondolni is... hogy van örök élet...?!-gondoltam akkor. Majd amikor eljön Jehova Isten ítélete,akkor majd kiderül. Így hittem megtérésem előtt. De amikor a Szentírásban megtaláltam azokat az Igehelyeket,amelyek erről szólnak (Pl.:János 10:28,1.János 5:13, stb...),és láttam,hogy egyre több Ige megcáfolja az Őrtorony Társulat teológiáját, beláttam: rossz oldalon álltam. Nem kevés fájdalommal járt ez,-de nincs születés fájdalom nélkül. Természetesen a meddő,"gumicsont" vallási vitákat én is elutasítom,de hiszem: van értelme a kulturált hangvételű párbeszédnek,hitvédelemnek. Ha 1986-ban találkoztam volna azokkal a bizonyítékokkal,amelyekkel 'majd egy évtizeddel később,nem veszett volna el több, mint nyolc évem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 28., csütörtök 19:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nem veszett el, van értelme így utólag, de csak azért, mer üdvösséged van és ebben értelmet nyer MINDEN!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség