Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Következő
 

A Jehova tanúk teológiája
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 13., szerda 21:10 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Idén szomorú jubileuma van Jehova Tanúinak,-már aki emlékezik / mer emlékezni. 35 évvel ezelőtt Jehova Tanúi ezrei várták,hogy 1975-ben eljöjjön az Armageddon. Mi volt az oka ennek a kudarcnak? Mennyiben volt hibás az Őrtorony Társulat? Érdemes elolvasni a megemlékezést: http://jtinfo.blog.hu/2010/10/03/az_1975_os_kudarc_teljesebb_tortenete


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 20., szerda 03:23 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Én is megemlékeztem Jehova Tanúinak a 35 évvel ezelőtti beteljesületlen Armageddon-várásáról. Mit tanított az Őrtorony Társulat 1975-ről? http://szabadjehovatanui.gportal.hu/gindex.php?pg=31504490&postid=514139


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsoca 2010. nov. 26., péntek 17:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 14., vasárnap 18:44 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
A fiatal veresegyházi blogger,Johnny Joker NET-naplóját egyre többen látogatják. Egyre igényesebb postokat publikál,és most elérkezett az idő,hogy az eddigi legszemélyesebb írását publikálja. Milyen volt a gyerekkora,kamaszkora Jehova Tanúinál? Az írásán keresztül megismerhetjük Jehova Tanúi világát-milyen belülről? Nagyon találó már a címe is: "Ki a sötétségből" Érdemes elolvasni! A teljes post elolvasható itt: http://jehovatanui.blog.hu/2010/11/14/k ... bol_1_resz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 14., vasárnap 20:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Zsóca,

Szoktam olvasgatni az írásaitokat. Elolvastam a 3 J. Joker bejegyzést is. Nem annyira szeretet, mint inkább revans vétel és némi cinizmus jön át nekem a beírásokból.
Te hogy látod?

(Megbántották, ez világos - de akkor most a JT tanításainak fonákságára akar rámutatni a bejegyzéseivel, vagy arra, hogy milyen gáz emberek járnak oda?)

Üdv:
Idnu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 15., hétfő 04:24 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Köszönöm Indu Válaszodat. A kritika jogos. Tudni érdemes a háttérről: három egymástól független blogger munkájáról van szó. (Jtinfo Gabi,Johnny Joker,és én) Én lehiggadtam: 15 éve szabadított meg Urunk az Őrtorony Társulattól,hívő baptista keresztény vagyok 14 éve.... és 40 múltam májusban. Gabi (JTinfo),és Johnny (alig) huszonévesek,nagyon friss élményekkel,és sebekkel. Egy világ dőlt össze mindannyiunkban. Idő kell,hogy a sebek begyógyuljanak. Nem mindenben tudok sorstársaimmal azonosulni,de fontos dolgokról írnak. Nagy előnyük még: tudnak angol nyelvű Jehova Tanú,-és ex-JT anyagokat fordítani (amit én nem).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 16., kedd 20:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Köszönöm a válaszod :) kívánom nekik, hogy találják meg a helyüket az Egyházban, és gyógyuljanak be a sebeik.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 16., kedd 21:04 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Én is köszönöm Bátorításodat,Indu! Rájuk fér...ránk fér... Nagyon fontosnak tartom,hogy a keresztyén gyülekezetek szellemi-lelki "menedékvárosként" tudjanak befogadni sérült embereket. Nem kevés kihívás ez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 16., kedd 21:05 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Idén 75 éve történt egy nagy változás az Őrtorony Társulat teológiájában. Mi lehet az? Megemlékeztem erről a szomorú jubileumról a blogomban: http://zsotza.blogspot.com/2010/11/75-eves-kifosztott-nagy-sokasag.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 17., szerda 01:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
zsoca írta:
Idén 75 éve történt egy nagy változás az Őrtorony Társulat teológiájában. Mi lehet az? Megemlékeztem erről a szomorú jubileumról a blogomban: http://zsotza.blogspot.com/2010/11/75-eves-kifosztott-nagy-sokasag.html



Kedves zsoca!
Bocsáss meg, de úgy tűnik, így akarsz olvasókat szerezni a blogodnak ? Vagy az ÖT.teológiáját ismertetni ? - Miért gondolod, hogy érdekel bárkit is ezen a fórumon?
Ez a Református Egyház fóruma. Bennünket a saját nagy Elődeink teológiája érdekel és nem az, hogy 75 éve mi történt az ÖT.-ban.
Üdv
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 17., szerda 04:13 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Loisz írja: >>"Kedves zsoca!
Bocsáss meg, de úgy tűnik, így akarsz olvasókat szerezni a blogodnak ? Vagy az ÖT.teológiáját ismertetni ? - Miért gondolod, hogy érdekel bárkit is ezen a fórumon?
Ez a Református Egyház fóruma. Bennünket a saját nagy Elődeink teológiája érdekel és nem az, hogy 75 éve mi történt az ÖT.-ban.
Üdv
Loisz
"<< Kedves Loisz! Próbálom,igyekszem megérteni,hogy mi a gond. Nem illik a tartalom a topik témájába? A topik címe: "A Jehova tanúk teológiája". Nem én indítottam,és a Topik Moderátora,Indu sem jelezte felém,hogy szabálytalanság bűnébe estem. Nem akartam az egész szöveget betenni,azért linkeltem. (Ha betettem volna az egész szöveget,akkor az lett volna a baj:ha van sapka a fejemen az a baj,ha nincs,az a baj...) Régóta "aludt" a topik. Kár volt "felébresztenem". Ha egy kicsit is Beleolvastál volna az blog-postba,Láthattad volna,hogy nem Jehova Tanúi tanítását népszerűsítem,hanem ellenkezőleg: Cáfolom a Szentírás alapján. Semmi sem muszáj. Persze,ezért is tart ott a Jehova Tanúi felé szóló keresztyén misszió,ahol tart. Szomorú. Tisztelettel Üdvözöllek: zsoca


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 17., szerda 14:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Bocsáss meg, de úgy tűnik, így akarsz olvasókat szerezni a blogodnak ? Vagy az ÖT.teológiáját ismertetni ? - Miért gondolod, hogy érdekel bárkit is ezen a fórumon? Ez a Református Egyház fóruma. Bennünket a saját nagy Elődeink teológiája érdekel és nem az, hogy 75 éve mi történt az ÖT.-ban.


Kedves Loisz!

Engem speciel nagyon is érdekel - tehát a Fórum nevében csak akkor érdemes megnyilvánulni, ha tökéletesen biztos vagy benne, hogy tudod, hogy mindenki más egyetért veled...

Emellett ugye akkor érdemes hozzászólni egy topikhoz, ha úgy minimálisan ismered a tartalmát, és ha ezt ismernéd, akkor látnád, hogy itt nem az ÖT propagálása, hanem pont az onnan való lélekvisszanyerés folyik.

Mindemellett, ha még jobban visszaolvastad volna az előzményeket, akkor azt is megláthattad volna, hogy ez a "Más vallások" témában nyitott topik, és bizony itt még arra is vetemednek némely haladó gondolkodású eretnekek, hogy igazi Jehova tanúival is szóba állnak - nekem az egyik legpozitívabb élményem, az ide írogató Luciusz volt, akivel bizony nem értettünk egyet, de élmény volt vele levelezni a belőle áradó lelkület és a mély gondolkodása miatt (és a Fórum talikon mások is ugyanezt mondták, többen.) Emellett persze örültem volna, ha meggyőznünk is sikerül, sajna ez nem lett - de senkinek nem jutott eszébe elzavarni.

Annyiban talán érteni véllek, hogy régebben én is a JT-re fújtam a legjobban, semmilyen sorsközösséget nem vállaltam volna velük. Gondolom, talán te is ezért ütöttél meg ilyen kemény hangnemet. De gondolj bele, hogy ott tévúton ugyan, de emberek tömkelege van, akik az általuk megismert Istent - szeretik. És azért égnek, hogy minél több emberhez elvigyék az evangéliumot. Szóval tragikus ez a helyzet, a buzgóság és a tévút egyszerre - és nekünk egy JT-hez szeretettel kell fordulnunk, mert felelősséggel tartozunk irántuk. És bárcsak minél többet visszanyernénk tőlük. És Isten legyen kegyelmes mindannyiunkhoz.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 17., szerda 14:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Zsóca,

Csak folytasd! :) hasznos és fontos a munkátok, és kívülállóknak is érdekes.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 17., szerda 21:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
zsoca írta:
Loisz írja: >>"Kedves zsoca!
Bocsáss meg, de úgy tűnik, így akarsz olvasókat szerezni a blogodnak ? Vagy az ÖT.teológiáját ismertetni ? - Miért gondolod, hogy érdekel bárkit is ezen a fórumon?
Ez a Református Egyház fóruma. Bennünket a saját nagy Elődeink teológiája érdekel és nem az, hogy 75 éve mi történt az ÖT.-ban.
Üdv
Loisz
"<< Kedves Loisz! Próbálom,igyekszem megérteni,hogy mi a gond. Nem illik a tartalom a topik témájába? A topik címe: "A Jehova tanúk teológiája". Nem én indítottam,és a Topik Moderátora,Indu sem jelezte felém,hogy szabálytalanság bűnébe estem. Nem akartam az egész szöveget betenni,azért linkeltem. (Ha betettem volna az egész szöveget,akkor az lett volna a baj:ha van sapka a fejemen az a baj,ha nincs,az a baj...) Régóta "aludt" a topik. Kár volt "felébresztenem". Ha egy kicsit is Beleolvastál volna az blog-postba,Láthattad volna,hogy nem Jehova Tanúi tanítását népszerűsítem,hanem ellenkezőleg: Cáfolom a Szentírás alapján. Semmi sem muszáj. Persze,ezért is tart ott a Jehova Tanúi felé szóló keresztyén misszió,ahol tart. Szomorú. Tisztelettel Üdvözöllek: zsoca



Kedves Zsoca!

Sajnálom, hogy megbántottalak! Kérlek, bocsáss meg,--- félreértettelek. :)

Üdv
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 22., hétfő 11:17 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Köszönöm Indu,Loisz...és mindenkinek aki olvassa a Topikot! Tudom,tisztában vagyoka nyers realitással: ez a téma nagyon kevés embert érdekel,-még keresztyének között is. (azért is jó,hogy van sok al-fórum,topik...!) Nagyon fontosnak tartom azt is hangsúlyozni: az,hogy valaki blogot vezet,nem (feltétlenül) azért teszi,mert szeret szerepelni,és népszerűsíteni akarja NET-naplóját. Biztos,hogy vannak ilyenek is,én és sorstársaim azonban nem ezt a "tábort" erősítjük. A mi esetünkben kényszer-helyzet a bloggerkedés,az internet. Mivel személyesen nem állhatnak szóba egykori társaikkal Jehova Tanúi,ezért maradt a Világháló. Ezt egy (átlag)keresztyén nehezen tudja megérteni,mert ha elmegy (pl.) egy baptista gyülekezetből egy tag,és beépül-hivatalosan is- a (pl.) egy református gyülekezetbe,attól még ugyanúgy szeretett,és elfogadott keresztyén testvér marad. Ez szerintem így egészséges,és normális. Van persze félreérthető Igehely: 2.János 1:10,11.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 23., kedd 23:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
zsoca írta:
....Mivel személyesen nem állhatnak szóba egykori társaikkal Jehova Tanúi,ezért maradt a Világháló. Ezt egy (átlag)keresztyén nehezen tudja megérteni,mert ha elmegy (pl.) egy baptista gyülekezetből egy tag,és beépül-hivatalosan is- a (pl.) egy református gyülekezetbe,attól még ugyanúgy szeretett,és elfogadott keresztyén testvér marad. Ez szerintem így egészséges,és normális. Van persze félreérthető Igehely: 2.János 1:10,11.



Kedves Zsoca!

Én pedig köszönöm a te munkádat.

A fentiekhez annyit fűznék, hogy szerintem az un. keresztyéneknél sem ilyen egyértelmű a helyzet.
A példánál maradva, (és magammal példálózva): ha valaki eljönne egy baptista gyülekezetből hozzánk, reformátusokhoz, és úgy, hogy szapulná volt gyülekezetét, nem biztos, hogy elfogadott és szeretett testvérként tudnék rá tekinteni.
De ez legyen az én (ó)emberi gyarlóságom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség