Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 12:45 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Tiv írta:

... Csak sajnos erre az ember nem képes.


Nem értem, hogy ez mennyiben függött össze azzal, amit leírtam.
Nem értem azt sem, hogy mire nem képes az ember - akkor miért az értelem, miért számítanak a cselekedetek, amelyek gyümölcsöket teremnek ésatöbbi. De szerintem ez már más téma. Maradjunk a szentháromság témakörénél.


Kedves Tavasz
Előző írádos utolsó mondatára írtam.
Írod:
„De Isten által kapunk egy lehetőséget, hogy jóvá tegyük bűneinket, azaz kilépjünk a bűneink „körforgásából”. Azáltal a szellemiség által, amelyet, Jézuson keresztül ismerhetünk, érthetünk meg.”

Nos erre írtam („Csak sajnos erre az ember nem képes”) és indokoltam miért nem képes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 14:22 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Lucius írta:
FM írta:
....
Emberi értelem amit befogad, az nem ismeret Istenről, csak amit a Teremtő Mindenható Isten jelent ki az embernek, az az ismeretnek az a fajtája, akikre nem mondja azt az Úr Jézus távozzatok tőlem nem ismerlek benneteket.
Ennek értelmét a homokra és a kösziklára épített ház példázatában találod.


Heb 11:1 A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyõzõdés.

itt az mondja az írás, hogy mi a hit.
kifejti, hogy a nem látott dolgokról való meggyőződés
De, úgy tudok meggyőződni, ha értelmemmel utánajárok. Úgy tudom megérteni, ha olvasom, és azokat a gondolatokat összevetem, kérve Isten szellemét.
Vagyis az én elgondolásomban a hitet megelözi, a tudás, tudakozódás. És a jövőre nézve fejtjük ki, hogy semmi kétségünk sincs arról, hogy mindazok amik hátra vannak még Isten terveiből. azok mind megtörténnek.
Ismerjük, Isten irányadó mértékeit, hiszen ezért iratta le, erre való a biblia, hogy tudassa ezeket velünk.

Másrészt viszont pont a biblia az ami a hit kereteit meg is határozza. szelektál, hogy mely hit elfogadható Isten számára, amiket fel is hozol.

Én úgy gondolom, hogy olyan irat, ami nagyon jól körbehatárol dolgokat, hogy mi elfogadható Isten előtt, és mi nem.

De pont ezért mert ezeket tartalmazza, körbeírja, és feltárja a dolgok alapjait. Elsődlegesen értelem kell ahhoz. (Felismerés, hogy Isten létezik.)
Ezen felismerés alapján a megértéshez az ember Kéri Isten Szellemét.
(Jézus az út) Krisztuson keresztül kéri az ember, mert segítség kell annak megértéséhez. A megértett dolgok alapján meggyőződve azokról. jutt el az ember a hithez.

Az én meglátásomban, az emberi értelemnek nagy szerepe van a hitben. Ami nem azt jelenti, hogy mindent emberi ésszel, hanem hogy megértve, felismerve....

Szépen körüllehet írni a hitet. :)
De más elképzelésben hinni és más személyben.
„(Jézus az út) Krisztuson keresztül kéri az ember, mert segítség kell annak megértéséhez. A megértett dolgok alapján meggyőződve azokról. jutt el az ember a hithez. „

Csakhogy Jézus nem egy pecsét amit az imánk végére nyomunk és nem olyan szeély amit csak úgy át léphetünk.
Ha valóban Jézus számodra az Út gondolkoz el mit is jelent.
És ezeken az igéken is.
Zsid 5,8
Ámbár Fiú, megtanulta azokból, a miket szenvedett, az engedelmességet;
Zsid 5,9
És tökéletességre jutván, örök idvesség szerzője lett mindazokra nézve, a kik neki engedelmeskednek,

Az Atya a Fiunak az Úr Jézusnakadot mindent benünket is. Ha ezt önkényesen félre teszük azt mondva kösz de nekünk az Atya kell.
Akkor kinek is engedelmeskedsz?
Biztos nem az Atyának. Egyben megmásitod az út jelentését magan s mások számára.

Nem lehet személyén átlépni és pusztán a tanításból üdvözülni.
Csak is a neki való engedelmeségből, Útá számunkra, ha egyszer ez tetszik és ez kedves az Atyának miért vonjuk kétségbe?
Ez veszélyes dolog hiszen a megváltonnakkal való szoros kapcsolatunk mehet rá.
Ha ez igazán ki sem alakut mint JT esetében formális lesz.
Így Jézus nevében elé járunlni közben nem az Ővé lenni nagy ellent mondás és nagy csapda nem akárki csapdája.
Kedves Lucius sokan esnek ilyen csapdában.
Egyszerünek utána járhatnál, nem kell más csak tedle eddigi tudásodat és használd az értelmed amit emlitettél is.

Az nem igazi utána járás ha emberitanítást magadévá teszel és néhány követ elovasol miegnézve az idézet Igéket.

Az már viszont igen ha veszed a fáradságot és az Igét egységében megvizsgálod mit is akart írni íroja ő hogy érzet cselekedet és hit.
te is úgy hiszel és abban mint pl, Pál vagy Péter, János.

Ha igent mondasz akkor bizony Jézus az Urad mert nekik az volt az ő tesztéhez tartozol mert ők is ahoz tartoznak.

De hogy is lehet az hogy te még sem tartozol Jézus tesetéhez? És Jézus még csak véletlenül sem olyan Urad mint pl Pálnak
Gal 2,20
Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.
Eltudod ez mondani magadrol? Vagy efelé tartasz?
Vizsgáld meg mi is akadályoz meg hogy efelé tarts.
Ha rájösz akkor ott lesz a kérdés kinek is higy embereknek vagy Istennek?
Melyik is fontoisabb??,
A hit Krisztusban nem tanítás hanem kapcsolat, és az a bizalom amit eddig embereknek adtál Jézusnak adni.

Nézd csak meg annyira oda tudo e szánni magad Jézusnak mint Pál?
Hogy merte ezt megtenni? Te miért nem mered?
Ha eddig nem merültek fel benned ezek a kérédsek remélem ezután nem mégy el melletük.Szépen körül lehet írni a hitet. :)
De más elképzelésben hinni és más személyben.
„(Jézus az út) Krisztuson keresztül kéri az ember, mert segítség kell annak megértéséhez. A megértett dolgok alapján meggyőződve azokról. jutt el az ember a hithez. „

Csakhogy Jézus nem egy pecsét amit az imánk végére nyomunk és nem olyan személy amit csak úgy átléphetünk.
Ha valóban Jézus számodra az Út gondolkozz el mit is jelent.
És ezeken az igéken is.
Zsid 5,8
Ámbár Fiú, megtanulta azokból, a miket szenvedett, az engedelmességet;
Zsid 5,9
És tökéletességre jutván, örök idvesség szerzője lett mindazokra nézve, a kik neki engedelmeskednek,

Az Atya a Fiunak az Úr Jézusnak adott mindent, benünket is. Ha ezt önkényesen félre teszük azt mondva kösz de nekünk az Atya kell.
Akkor kinek is engedelmeskedsz?
Biztos nem az Atyának. Egyben megmásitod az út jelentését magad s mások számára.

Nem lehet személyén átlépni és pusztán a tanításból üdvözülni.
Csak is a neki való engedelmességből, lesz Úttá számunkra, ha egyszer ez tetszik és ez kedves az Atyának, miért vonjuk kétségbe?
Ez veszélyes dolog hiszen a megváltonkkal való szoros kapcsolatunk mehet rá.
Ha ez igazán ki sem alakut mint JT esetében formális lesz.
Így Jézus nevében elé járunlni közben nem az Ővé lenni nagy ellentmondás és nagy csapda nem akárki csapdája.
Kedves Lucius sokan esnek ilyen csapdába.
Egyszerünek utána járhatnál, nem kell más csak tedle eddigi tudásodat és használd az értelmed amit emlitettél is.

Az nem igazi utána járás ha emberitanítást magadévá teszel és néhány könyvet elovasol megnézve az idézet Igéket.

Az már viszont igen ha veszed a fáradságot és az Igét egységében megvizsgálod mit is akart írni íroja ő hogy érzett cselekedett és hitt.
Te is úgy hiszel és abban mint pl, Pál vagy Péter, János.

Ha igent mondasz akkor bizony Jézus az Urad mert nekik az volt az Ő testéhez tartozol mert ők is ahoz tartoznak.

De hogy is lehet az hogy te még sem tartozol Jézus tesetéhez? És Jézus még csak véletlenül sem olyan Urad mint pl Pálnak
Gal 2,20
Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.

El tudod ez mondani magadrol? Vagy e felé tartasz?
Vizsgáld meg mi is akadályoz meg hogy e felé tarts.
Ha rájösz akkor ott lesz a kérdés kinek is higy embereknek vagy Istennek?
Melyik is fontosabb??,
A hit Krisztusban nem tanítás hanem kapcsolat, és az a bizalom amit eddig embereknek adtál Jézusnak adni.

Nézd csak meg annyira oda tudod e szánni mad Jézusnak mint Pál?
Hogy merte ezt megtenni? Te miért nem mered?
Ha eddig nem merültek fel benned ezek a kérédsek remélem ezután nem mégy el melletük, vagy nem talászrá sántító magyarázatot.
pl ha állítólagos másik nyájhoz tartozol amiről Jézus beszélt zsidó tanítványainak (célozva a népekre)
Nekünk népeknek meg (pogányoknak) pont forditva van. Ők a másik nyáj.
Nem a nagysokaság.
Ha pedig te is Jézus testéhez tartozol, márpedig az Ige a Jézusban megváltotakat annak mondja,
akkor nincs kifogás hogy te miért nem úgy hiszel mint az apotolok.


Látod ehez hit sem kell csak értelem, mégsem fog menni olyan egyszerűen.
Meg fogja gátolni az eddig tanultak az értelmedet, hogy befogadj alapvető dolgokat mivel ellen érzéseket váltki benned.
Van egy számodra biztos tanítás amiben hiszel és egy másik aminek nem látod a végét, ez csak egy bizalom ami Jézusra hagyatkozik.
Furcsa ez mert bár engedsz egy tanításnak de végül is azt hiszed hogy életed írányítását te tartod kezedben, s ezt az írányítást nagyon nehéz Jézus kezébe tenni.
Ha ez nem így lenne mi is akadályoz meg benne hogy megted?
Talán Jehova? talán nem Ő utasít hogy higy fiában és egy légy Ővele?
Ha tanítványai így hittek te miért nem így hiszel?
Lásdbe Jézussal való kapcsolatodban nagy gondok vannak.
Ezte azért merem leírni mert minden Jt-nak ilyen a kapcsolata, még a testének tartot maradéknak is.
Ha sért bocsás meg nem tudom milyen hatással van rád írásom.
Csak más ablakot is szerettem volna mutatni neked ami akár ajtó is lehet számodra.
Ha ellenszenvesnek tartod akor még csak ablaknak sem fogod elhinni és ez nem értelem.

Valóban szükséges az értelem hogy eljus a felismerésig, de ha már leesett a lepel és meglátad Jézust a ami ill aki.
Jöhet a bizalom és engedelmeség. pl a házaságban nem értelemmel szeretjük házastársunkat.
De hogy megismerjük és elfogadjuk az is kell. Szeretni viszont már nem azért szeretjük.
Bár elősegítheti ez is. :)
Így van ez Jézussal való kapcsolatunknál is. Minél jobban megismerjük annál könnyebb engedelmeskednünk és biznunk benne. Látva életünkben szabadításait, gondosgodását, szeretetét.
--
Gondolj bele ilyen közösségben élsz Jézussal?
Vagy csak fáradozol dolgozol, teszel, cselekedsz, úgy mondván áldozatot mutatsz be?
Hogy te Istent szereted és kitartasz mellette?
Csak hát a zsidók is leglább így szeretik Istenüket és mégis Jézusban esnek el, nem tudnak mit kezdeni vele. Nem ismerik igazán mi is Isten akarata pedig az Ó szövetséget ismerik úgy, hanem jobban mint mi.
Ha Isten akarat az hogy Jézusban való kapcsolatunkban van a megváltás, akkor nem szabad kikerülni félre tenni, ezt az akaratot, ha mégis félre teszed épp olyan engedetlen vagy mint Izrael népe.
Azt sem lehet hogy névlegesen beszorjuk magunkat Jézus vérével, de nincs igazi közösségünk vele.

Így megkaphatjuk a vég idején hogy nem is volt kapcsolatunk vele, .. nem ismerlek titeket...

Ha gondolod és nem csak tanítani jössz a fórumra hanem új ismereteket szerezni van rá lehetőséged.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 15:21 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Tiv írta:
....
Kedves Lucius
kb. 90 évekig 144000 kérdése nem volt tisztázot előttük, most sem de már alakítota ki választrá.
Sajnos a legnagyobb hiba itt rejlik tanításukban.
....
Ha így van mit is keresel ott? :)


Nézd; hogy a tanításaikat megváltoztatták az egy dolog. Én magam is, ha egy dologban korábban helytelen, vagy rossz véleményen, ill következtetésen voltam. A minimum, hogy változtatok azon, amikor birtokába jutok olyan tényezőnek, aminek hatására változtatnom kell.
Ezt kiterjeszthetjük a hitekre is. Egy hit, vallás dolga, az Isten szolgálatában teljesíteni a feladatot. Isten pedig nem mindent közölt úgy, hogy azonnal érthető legyen. (mindent közölt, ami szükséges, de van amiket bepecsételt.) Kinyilatkoztatásra várva, amikor az ember eljut oda, hogy képes felfogni. Vagy eljutott a világ, hogy az elpecsételt dolgokat Isten szelleme nyilvánvalóvá tegye.
(Pl. A reformáció, Református hit is úgy keletkezett, hogy eljutottak egy felismerésre, és némely dologgal szakítottak, és változtattak korábbi téves elképzeléseiken.)

Ilyen formán ezzel a felvetéseddel, nem tudok mit kezdeni. Ami nem azt jelenti,hogy tagadnám, hogy úgy volt, vagy nem úgy volt…. Nem látom értelmét, hogy 90-es években, vagy akár az 50-es években, vagy akár napjainkban jutnak el egy kollektív véleményváltoztatásra.
Az ismeretük megkívánja tőlük. És hitük szerint meg is cselekszik. Vagyis nyíltan megvallják. Eddig tévedtünk; most eljutottunk oda, hogy X. versek értelmében, Isten szelleme által. Ezen és ezen dolgokon változtatni kell.

Én mint egyszerű ember, azt mondom, ha valaki elém áll, és azt mondja, Nézd; eddig ezt mondtam, de most más ismeretre jutottam. Akkor nemhogy hiteltévesztettnek tartanám, hanem pont ellenkezőleg. Képes bevallani, kinyilvánítani, hogy tévese nézeten volt. De hajlandó változtatni… Tehát pont ezen cselekményével, hogy feltár, beenged, és belátja. Elnyeri tiszteletem. Mert látom, hogy a törekvése megvan.
És ez itt az én nézetemből érvényes egy vallási csoportra, akik hitből cselekednek. (itt el is érkeztem a dogmák alakja formája jelentése. Fogalomhoz, ahogy az már szóban volt.)

Szándékom amúgy sem emberek kegyeit keresgetni. Hanem inkább Istenét. :-)
És szerintem ezzel az ide látogatók túlnyomó többsége így van.

De, tény, hogy a 144000 szerepel az írásokban.
Nem jézus testének (habár megtalálható ezen kifejezés) hanem társuralkodónak tartják őket. A felkent osztályhoz sorolva.
Szerepel a kicsiny nyáj, és a nagy sokaság is.
Én azon gondolkodom el, hogy a 144ezer mit jelképez az írásokban, kikre vonatkozik?
Miért van számszerűsítve?
Engem ezek a kérdések inkább izgatnak, mert ha ezt tudom, akkor már tudom, hogy hova helyezzem, és értékeljem.
Talán erről, ha kifejtenéd a véleményed!
De, ahogy én tudom, a kiválasztottak számát itt a földön nem tudjuk. Hiszen egészen Jézus szövetségkötésétől (utolsó vacsora), majd halálától számolandók.
J.T. pedig 1870-es években alakult, majd 1930-as években vették fel a J.T. nevet. A két időpont közt pedig rengeteg idő, és rengeteg kiválasztott is lehetséges. Vagyis max az egek számolhatják össze.
(hogy kik azok? A történelem során bizonyára sokan voltak, feltűnve, azon hitekben, vallásokban is, amik ma már történelmi egyházaknak számítanak. Talán napjainkban, vagy szentként tisztelik, vagy pont ellenkezőleg eretnekként gondolnak rájuk.)

Igen, szétválasztják, és több helyen is hivatkoznak az írásokra.
„A szelídek öröklik a földet” Én is ezt a nézetet osztom. Magam földi reménységű vagyok. Hiszek abban, hogy itt a földön, Isten szeretetéből élhetek örökké. (ha kiérdemlem kegyelmét.)
Szeretek itt lenni (föld) :-) És számomra komoly ígéret, amiben hiszek, hogy úgy lesz.

Hogy kit szolgálnak? Kinek engedelmeskednek?
Ismét egy olyan kérdés, amire minden Biblia alapú vallás, gondolkodás nélkül rávágja, hogy Istennek, és az Ő Fiának.
Hogy egységben vannak-e? és Követik-e Jézust?
Ezt a kérdést Jézus megválaszolta;
Egyrészt amikor azt mondja; sokan jönnek hozzám, uram, uram….. De, én akkor elküldöm őket, nem ismerlek bennetek (fejből hoztam, szóval bocs, ha rosszul idéztem.)
És azt is elmondja, hogy mik a hit gyümölcsei, miről ismerhetőek fel az igaz hivők.
Tehát írás alapján van egy nagyon jól körbehatárolt és irányított fogalom arról, hogy mi helyes előtte, és mi nem.

Mondjuk, hogy bűn-e hogy valaki egy Jézussal azt most hallom először. J.T.tól ezt még nem hallottam. (hiszen rom 8:17, ből tudjuk, hogy társörökösök)

De, azt hiszem, nagy sokaság és 144ezerről akkor tudunk igazán beszélgetni, ha tudjuk, hogy melyik melyik; És miért pont úgy? Ezért is érdekel, hogy Te, hogyan látod. Mi a különbség?

Említed Rom 11:25-32 Én itt azon gondolkodom, hogy más helyen mit mond az írás ezzel kapcsolatban. Pl. Gal 3:27-29, Ahol kimondja, hogy kik Ábrahám magva.
„Mindannyian, akik a Krisztuban alámerítkeztetek, felöltöztétek Krisztus. Nincs sem zsidó, sem görög; nincs sem szolga, sem szabad; nincs sem férfi, sem nő, mert ti mindannyian egyek vagytok egységben a Krisztus Jézussal. Ha pedig a krisztusé vagytok, valóban az Ábrahám magva vagytok, ígéret szerinti örökösök.”
Ebből én azt értem meg, hogy Isten álláspontja szerint tehát már nem a természetes leszármazás dönt az ábrahám magvához tartozás kérdésében.

Én a Róma 11.25-26-ból a következőket értem; „Mert nem akarom, hogy e szent titokban tudatlanok legyetek, testvéreim, nehogy túl okosnak tartsátok magatokat a saját szemetekben: hogy a felfogóképesség eltompulása Izrael részéről csak addig következett be, amíg a nemzetek közül valók teljes száma bement, és ily módon az egész Izrael megmentésben részesül.
(habár értem, hogy némely fordításban ez áll: „És ezután Izrael maradéka elnyeri a megmentést” )

De, ha pontosan meg akarom érteni, akkor nem hagyhatom figyelmen kívül a rómaiakkal közölt korábbi kijelentéseket. „Mert nem az a zsidó, aki külsőleg az, és a körülmetélés sem az, ami kívül a testen van. Hanem az a zsidó, aki belsőleg az, s aki a szívében, szellem által van körülmetélve, s nem írott törvénykönyv szerint” (rom 2.28, 29)
„nem mindenki valóban ’Izraeltől származott” (8rom 9.6)

Itt felmerül, hogy nekik az izraelitáknak kell-e hinniük krisztusban?
Ézsaiás 53: 1-12 egy jövendölés a messiásról, hogy a halála révén ’sokak vétkét magára vállalja, és közbenjár a bűnösökért’. V. Dániel 9:24-27 A messiás eljövetele és halála ’megszűnteti a vétket, és engesztelést szerez a bűnnek’
Vagyis azt értem meg, hogy mindenkinek szüksége van arra aki közvetítőként fellép büneink bocsánata érdekében.

Ahogy Péter is tanúskodott a zsidó vezetőknek és Jeruzsálem véneinek. Csel 4.11, 12 „ez az ’a kő, amelyet ti, az építők jelentéktelennek tekintettetek, amely mégis a főszegletkő lett’. Továbbá nincs senki másban megmentés, mert nincs más név az ég alatt, amelyet az emberek között adtak, amely által megmentésben részesülnénk.

Röviden; Amikor egy részt olvasok, akkor figyelembe kell vennem más kijelentéseket is, hogy egész pontosan be tudjam határolni, hogy miről is szól egy-egy idézet.
Persze nem kétlem, hogy sokaktól eltér a véleményem, hitem. Én így látom az írások alapján, és így tudom a magamévá tenni. Azaz vallani.

Említed ismét, hogy javítanak nézeteiken; visszavonnak tucatjával akár dolgokat.
Úgy gondolom, hogy egy élő hit pont arról ismerhető fel (függetlenül attól, hogy mely gyülekezeti névvel illetjük.) képes-e felismerni, korábbi hitének (akár dogmájának) tévedéseit. Képes-e azon változtatni? Ha rájön, hogy nézete a korábbiakban téves, helytelen. Szerintem mindenki, aki hitét komolyan gondolja. Előbb-utóbb eljut egy ilyen kérdéshez.
Ahogy említettem Saul esetét. Hite az megvolt, de téves irányba mozgatta őt. Amikor pedig Jézus megszólította, már maga a kérdés is elég volt, hogy nézetét a helyes irányba terelje. Azaz higgyen Krisztusban, és ezzel a Kereszténység egyik kiemelkedő tagja lehetett.

Vitás kérdések mindenhol vannak, akár gyülekezeten belül is. A kérdés, hogyan döntik el a vitát. Ha saját eszükre hallgatva, akkor az helytelen, ha pedig az írásokhoz fordulnak, és kérik Isten szellemét, hogy tárja fel nekik az igazságot, akkor az a helyes megoldás.

Ami a létszámot illeti, valóban egy dinamikusan növekvő gyülekezet. Talán pont azért, mert a jézusi parancsnak engedelmeskedve, házról-házra járnak.
Ami számomra érdekes, hogy egy baptista sem csöngetett még be, vagy hit gyülekezet tagjai és más gyülekezetek. Talán leszámítva a Mormon hitűeket.
Szemben a nagy vallásokkal, ahol leginkább biológiai alapon történik a gyülekezet növekedése (azaz a gyermek beleszületik egy hitbe, vallásba. Hogy gyakorolja vagy sem az más kérdés. Vagy amikor újabb területek nyílnak meg. Pl. katolikus vallás, amikor egy országgal szövetséget köt, és engedélyt kapnak templom építésre, aztán valaki vagy bemegy vagy nem.) Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs más lehetőség, hiszen beszélhet valaki a hitéről olyannak aki más, vagy nincs hite. Aztán akinek beszélt (bizonyságot tett,) az elkezd érdeklődni. Így is sokasodhat egy-egy gyülekezet
De, ezek már olyan vizek, amik szerintem egész parázs vitákat válthatnak ki.
Pont ezért vagyok azon az állásponton, hogy a térítés nem az én dolgom. Isten pedig tudja, hogy kiket hív el. Mert látja az ember belső indíttatását, és annak őszinteségét. Így aztán meg is keresi, és elhívja. (Aztán vagy engedelmeskedik az ember, vagy nem. [Jézus és gazdag ember története.] az ismét egy külön kérdéskör lenne.)

Kérdésedre a válaszom, hogy érdeklődő vagyok-e?
Igen, az ő meghatározásuk szerint érdeklődő vagyok. De, hit, vallás szempontjából nem szelektálok, hogy kivel beszélgetek arról. Lehet az J.T. Református, Katolikus, Hindu vagy más… attól sem riadok vissza, hogy akár egy sátánisával beszélgessek. (ha előtte kérem Isten védelmét.)
Jézus nagyszerű példát mutatott. Mat 9.10-13. ha pedig példát mutatott, akkor én magam sem szelektálok, hogy kivel beszélgetek Isten dolgairól, amiket a Bibliában közölt velünk. Hogy megmentésünk legyen.

Hogy mit is keresek ott?
Mit keresek itt? :)
Ezek csak viszonyító kérdések. Amiből a kersés az ami lényeg.
Kit, vagy mit keresek?
A Kit nem kérdés számomra, mert találtam. Istent, és az ő kegyelmét, ami a megváltás által egy szebb, jobb jövőt ígér, a paradicsomi földön. örök élettel.

A mit keresek? Isten helyeslését, mert félem Őt. (nem rettegésből, hanem iránta érzet tiszteletből, szeretetből, lojalitásból. Félek attól, hogy akaratomon kivül megbántom, azaz céljai ellen teszek.)

Ezek a beszélgetések, vélemények a fórumon, és más helyeken. Nagyon alkalmassak arra, hogy megismerjem Isten sokrétű szeretetét amit az emberek felé mutat.


(elnézést, ha hosszúra nyújtottam. )

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 22:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Lucius írta:


Ami a létszámot illeti, valóban egy dinamikusan növekvő gyülekezet. Talán pont azért, mert a jézusi parancsnak engedelmeskedve, házról-házra járnak.



Lk. 10,7
Maradjatok ugyanabban a házban, és azt egyétek, igyátok, amit adnak, mert méltó a munkás a maga bérére. Ne járjatok házról házra. [1Kor 9,5-14; 1Tim 5,8]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 23:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
ha már nem tudod úgy megcáfolni mint volt keresztény,talán próbáld meg mint jelenlegi
keresztény,persze csak ha megcáfolható amit írtam.


Mint jelenlegi keresztény miért kellene cáfolnom?

Úgysem hinnéd, bármit mondanék.
Ha túl akarsz bonyolítani egyszerű dolgokat tedd csak, higgyél benne, Te látod a kárát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 01:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Fony

Örülök,hogy te is egyet értesz abban
hogy ha egy hindu vagy muzulmán aki az egy Isten hit híve,Istenhez imádkozik akkor értelemszerűen Jézust is megszólítja,mivel Jézus és Isten egy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 09:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Látod, Gabriel, ezért nem cáfolom NEKED, amit le vezettél, mert semmi értelme a győzködésnek, ha egyetlen célod, hogy kiforgasd mások szavait igazad bizonyítása érdekében.

Azt én is meg tudnám tenni, hogy ízekre szedem minden szavad, bebizonyítom az ellenkezőjét, majd az ellenkező cáfolat megcáfolásával cáfolom a cáfolat ellenkezőjének ellenkező cáfolatát.

És utána azt mondom teljes bizonyossággal, hogy ezt te is így gondolod, ahogy nem gondolod, sőt, azt hiszed, amit nem hiszel.

De ennek semmi értelme, és Isten sem ezt akarja.

Egyet az egy Istennel értek, Aki Atya, Fiú Szent Lélek.
Ha ezt valaki nem érti, valószínű, hogy nem is akarja megérteni.

Aki a hamisságnak akar hinni, az higgyen csak benne.
Még erőt is fog hozzá kapni, (ha Luciusnak úgy jobban tetszik) Isten lehetővé teszi, megengedi, hogy a tévelygés ereje a hatalmába kerítse és az ítélet felé terelgesse.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 10:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
GABRIEL777 írta:
Kedves Fony

Örülök,hogy te is egyet értesz abban
hogy ha egy hindu vagy muzulmán aki az egy Isten hit híve,Istenhez imádkozik akkor értelemszerűen Jézust is megszólítja,mivel Jézus és Isten egy.


Ránk találtál, megrögzött tévelygő...?

Fedezze be az ÚR övéit, különösen a hitben csecsemőket beírásaid hatásától! :o

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 11:10 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Lucius írta:
(elnézést, ha hosszúra nyújtottam. )

Az enyim is de remélem elolvasod ahogy én is tettem. :)
Kedves Lucius
Örülök írásodnak mert látom a nyitotságot. :)

Sok Igét vetél elő tarsojodból így igazolva hogy Izrael végleg elvetetett.
De ha megnézed Páltól idéztél.
Pál viszont az evangéliumra nézve...
„Róm 11:
28. Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért. „

Tehát megmagyaráza hogy az atyáknak Isten igéretet tett és ez becsapsá lenne ha nem valósítaná meg.

29. Mert megbánhatatlanok az Istennek ajándékai és az ő elhívása.
30. Mert miképen ti egykor engedetlenkedtetek az Istennek, most pedig irgalmasságot nyertetek az ő engedetlenségök miatt:
31. Azonképen ők is most engedetlenkedtek, hogy a ti irgalmasságba jutásotok folytán ők is irgalmasságot nyerjenek;
32. Mert az Isten mindeneket engedetlenség alá rekesztett, hogy mindeneken könyörüljön.
--

Lehetne okoskodni de Pál így gondolta ez elég világos beszéd ahoz hogy megértsük.

Az idézet Igéid megállnak Jézus testére mert nézd:
Gal 3:28. Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.

Tehát az Ő testében.

Az Úr testének száma betelik („megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a meddig a pogányok teljessége bemegyen”.)
Ez bizony nem 144000 hanem a nagysokaság.

Tehát pont forditva van.
Mt 24,40
Akkor ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.

Így fog bekövetkezni. Amikor ez megtörténik akkor jön az ami félre vezeti Jt.
Jel 7. Izarel maradékát kiválasztja ahogy le is van írva.
4. És hallám a megpecsételtek számát: Száznegyvennégyezer, az Izráel fiainak minden nemzetségéből elpecsételve.

Még az is le van írva hogy zajlik.

Zak 12,10
A Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és könyörületességnek lelkét, és reám tekintenek, a kit átszegeztek, és siratják őt, a mint siratják az egyetlen fiút, és keseregnek utána, a mint keseregnek az elsőszülött után.


Vissza térve Jel 7-hez. amit Jt nem fogad el, a menyekben látni egy nagy sokaságot akik már ott vannak akkor.

9. Azután látám, és ímé egy nagy sokaság, a melyet senki meg nem számlálhatott, minden nemzetből és ágazatból, és népből és nyelvből; és a királyiszék előtt és a Bárány előtt állnak vala, fehér ruhákba öltözve, és az ő kezeikben pálmaágak;
10. És kiáltanak nagy szóval, mondván: Az idvesség a mi Istenünké, a ki a királyiszékben ül, és a Bárányé!
11. Az angyalok pedig mindnyájan a királyiszék, a Vének és a négy lelkes állat körül állnak vala, és a királyiszék előtt arczczal leborulának, és imádák az Istent,


Ugyan úgy a királyi szék előtt álnak mint az anygyalok.

Az ige leírja kik ők de a helyüket is.

14. És mondék néki: Uram, te tudod. És monda nékem: Ezek azok, a kik jöttek a nagy nyomorúságból, és megmosták az ő ruháikat, és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében.
15. Ezért vannak az Isten királyiszéke előtt; és szolgálnak neki éjjel és nappal az ő templomában; és a ki a királyiszékben ül, kiterjeszti sátorát felettök.
16. Nem éheznek többé, sem nem szomjúhoznak többé; sem a nap nem tűz rájok, sem semmi hőség:

De hogy biztosabb legyen hol is van Isten temploma ahol a megszámolhatatlan nagy sokaság szolgál Itsennek .

Jel 11,19
És megnyilatkozék az Isten temploma a mennyben,
--

Ezzek után logikus hogy elgondolkoz, ha valaki mást hirdet és Jézus testétől elszakit az jó e neked?
Ha jó akkor már nem az Igének és Isetnnek hiszel hanem embereknek.
(megjegyzem az újvilági forditás legynagyobb huzásuk hiszen ott már még kevésbbé veszed észre ezeket az Igéket mivel teljesen máskép olvashatod.)
Végy elő egy Károlir és így néz utána.

Ennél azért sokkal jobban és egységesebben nézhetsz utána magad is, ha valóban szándékodban áll.
Bár úgy látod vagy láthatod hogy egységes átfogó képet alkot Jt tanítása a Bibliáról de ez valójában olyan mint egy lyukacsos sajt.

Ezzek a kérdések engem is fogalakozatatak és én csodálkoztam legjobban hogy mennyire megalapozatlan tudás amit tanítanak.
Van egy mese (családkép ahol Isten az apa és nekünk gyerekinek kell bizonyítani mennyire szertjük Őt)
Van egy erkölcsi tanítás ami nem különbözik egy vallásos neveltetéstől.
Van egy proféciai tanítás amivel tekinéjüket és jogosultságukat szeretnék bizonyítani.
Ez teljesen befolyásolja látás mondjukat.
Mivel egyedüli hely a megmenekülésre Jt, számukra így nem fogadják el Jézusban hívők hitét.
Az számukra nem valódi és megmentésre szorulnak.


Kedves Lucius
Írod: „Említed ismét, hogy javítanak nézeteiken; visszavonnak tucatjával akár dolgokat.
Úgy gondolom, hogy egy élő hit pont arról ismerhető fel (függetlenül attól, hogy mely gyülekezeti névvel illetjük.) képes-e felismerni, korábbi hitének (akár dogmájának) tévedéseit. Képes-e azon változtatni? „
--
Csak hogy Jt nem ismeri fel.
Bár nem az én honlapom de ajánlom figyelmedbe, lesz egykét elfogult vélemény is de ha veled történe talán a te írásodból is érezhető lenne megbántotság.

Ettől fügetlenül nagyon de nagyon elgondolkoztao írásik is vannak rajta.

http://exjt.hu/
(ezen nem vitáni szeretnék csak eléd tenni olyamit amit talán nem tudsz és érdeklődő ként nem is tudhatsz meg)
Persze rögtön el is utasithatod, de atól még valós lehet a probléma.
--

Viszatérve még egy felvetésre.

Írod:
„A szelídek öröklik a földet” Én is ezt a nézetet osztom. Magam földi reménységű vagyok. Hiszek abban, hogy itt a földön, Isten szeretetéből élhetek örökké. (ha kiérdemlem kegyelmét.) „

Ez nem fog menni mert nem érdemelhetjük ki, bár Jt ezt tanítja hogy cselekedetből és JT ként menekülsz meg.

De itt is eltér Jélzus tanításától, pl a gazdag ifju.
Gyakorlatilag mindet helyesen tett, de Jézust még sem követte.
Ő a vagyona miatt Jt a tanítása mita.
Hiába mondja utank ha csak tanítást fogadja el de személyes kapcsolatt nem lehet Jézussal.

Nem az alámerítkezés ment meg, hanem hogy Jézusban élsz és Ő benned.
Ha nem a teste vagy hanem tévesen más juhainak tartod magad, esélyed sincs hogy teste légy.
Ez nagy csapda.


A föld és a menny ilyen modon való szét választása is téves.
Új ég és új föld lesz ahova Isten sátra is leszál (azza Jézus teste).
Ezért írhatja
Mt 5:
3.Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.
4. Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.
5. Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.

Ha így nézed gyakorlatilag egyröl beszél.
Ha meg az 1000 évet az meg Izraelről és a maradékról 144000-ről akik úgyan csak Izaelike.
Melesleg egyik sem természete halálal hal meg.
Ezzel kizárt ágyban párnáközt haljon meg jomodban.
Jel 20
4. És láték királyiszékeket, és leülének azokra, és adaték nékik ítélettétel; és látám azoknak lelkeit, a kiknek fejöket vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és a kik nem imádták a fenevadat, sem annak képét, és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre; és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig.
--

Melyik vénre is hasonlít ez? Egyikre sem, még nem tartunk ott.
Jézus teste még itt van és testében a Szent Lélek aki viszatartja a gonoszt.
Ha már nem leszünk itt és a Szent Lélek is vissza megy akkor tombolhat, de addig nem.

Viszont sokakat félre tud vezetni fél igazságokkal vagy csak annak látszóval.

Az ablak nyitva amit szeretem volna mutatni neked.
Rajtad áll hogy meglásd hogay ez egy ajtó amin te is bemehetsz és Jézusé lehetsz.
A teste, és egy Lélek Ő vele.

1Kor 6,17
A ki pedig az Úrral egyesül, egy lélek ő vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 04:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Tiv írta:
Az enyim is de remélem elolvasod ahogy én is tettem. :)
Kedves Lucius
Örülök írásodnak mert látom a nyitotságot. :)
....



Olvasom… :-)

Szerintem nyitotság nélkül nem lenne gondolatcsere, és nem is értenénk egymást.

Izrael magja megmaradt.

Róma 11:28
Kezdem 1-36-ig Összefoglalva röviden;
Isten a ki nem érdemelt kedvessége folytán kiválasztotta a test szerinti Izrael egy maradékát, és mivel a nagy többség megbotlott, „a megmentés kiterjedt minden nemzet népeire” (11:11). Pál az olajfáról szóló szemléltetéssel élve rámutat, hogyan lettek beoltva a testi Izrael hitének hiánya miatt a nem zsidók. Mindazonáltal a nem zsidók ne örüljenek Izrael elvetésének, mert ha Isten nem kímélte meg a természet szerinti hűtlen ágakat, a nemzetek közül való beoltott vadolajfa-ágakat sem fogja megkímélni.

Izraelből mindazok, akik elfogadták Jézust azok megmentésben, részesültek, nem felejtkezet el róluk Isten. Ha pedig Jézusról szóló evangéliumokat nézzük, láthatjuk, hogy bejárta egész Izraelt, és elsősorban a zsidóknak prédikált. (majd azok törvényeik szerint félreértelmezve konokságukban megölték Őt. ) ezért aztán a pogányok is odajuthatnak Istenhez. (Luk 14.16 -23 )

Én ezt a részt így értelmezem. Számomra így világos.

Említed; róm 11:25. Igen, szerintem is a nagy sokaságról beszél.
Ha úgy kapcsoltad ehhez mat 24:40, ami a világvégéről szól, (és jelképes értelmezés) akkor értem.
Ha más célod volt vele, akkor fejtsd ki! (nekem így érthető)

Szóbahozod hogy hol értik félre J.T. a dolgot. Jel 7 részben leírtakat.
Egész pontosan mit értenek félre?
Amit én olvasok; ’Izrael minden nemzetségéből’ 4-8
„Júda... Ruben... Gád... Áser. .. Naftali... Manassé... Simeon... Lévi... Isakár... Zebulon... József ... Benjámin.”
Nos ennél a résznél elakadok.
De, akkor mit is mond 4Móz 1:4-16?
Mert itt a Jelenésekben nem látom Dán törzsét, pedig azok ott vannak Mózes könyvében. Vagy Efraim törzsét sem látom. Ill. olvasom. De, olvasok olyat ami pl. nem tartozott Izrael nemzetségéhez, azaz nem odaszámolták, mert a Levi törzse pl. templomi szolgálatra voltak kiválasztva, de nem számították őket a tizenkét törzshöz. (4Móz 1:45,47,49) És József törzse nem is létezett. (4Móz 36.12 )
Viszont ha Mózesnál már meg vannak határozva, akkor itt a jelenésekben miért ilyen módón hivatkozik azokra? Ha pedig célja van a pontatlansággal, vagyis inkább azzal, hogy Izrael nem természetes törzseit is felsorolja.
Akkor , így már jobban értem a Róma 2:28,29
Vagy Gal 3:26-29 „A valóságban mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hitetek által… Nincs sem zsidó, sem görög, nincs sem rabszolga, sem szabad; nincs sem férfi, sem nő; mert ti mindannyian egyek vagytok, egységben. A Krisztus jézussal. Ha pedig krisztuséi vagytok, valóban Ábrahám magva vagytok, ígéret szerinti örökösök.”

Igen, az is le van írva hogyan zajlik.
A Jelenések könyvében rögtön a 144 ezer után ott van a nagy sokaság. Majd említi a nagy sokaságot 9.10.
ενωπιον (enópion) szó szerepel az en, optánomáj származékából
az [εν (en)] [οπτανομαι οπτομαι (optánomáj optomáj)] képzett összetétel semleges neme; vkinek a színe előtt (szó szerint vagy átvitt értelemben):--előtt, vkinek a jelenlétében (láttára), -hoz, -hez, -höz, -nak nek.
Értelmezésemben a trón látóterében. Ami lehet a föld is. Hiszen tudjuk, hogy a mennyei királyság ki lesz terjesztve a földre is.
Vagyis a szöveg helyes, de helyesen lette-e értelmezve. A trón előtt, jelenlegi olvasatban, vagy a trón előtt, amiben benne foglaltatik annak látótere, és ez által a nagysokaság akár lehet a földön is. (Nem feltételez mennyei jelenlétet. Csupán Isten „látóterében" vannak, aki amúgy is közli velünk, hogy a mennyből figyeli az emberek fiait (Zsolt 11:4; vő. Máté 25:31-33; Lukács 1:74, 75; Cselekedetek 10:33).
A Jelenések 19:1, 6-ban leírt mennyei „nagy sokaság" nem azonos a Jelenések 7:9 'nagy sokaságával'. A mennyeiekről nem olvassuk, hogy „minden nemzetből" valók, vagy hogy megmentésüket a Báránynak köszönhetik. Ezek angyalok. A „nagy sokaság" kifejezést a Biblia külön¬böző szövegösszefüggésben alkalmazza (Márk 5:24; 6:34; 12:37).


Jól mondod; nem fogadják el, hogy a sokaság a mennyekben.
Én úgy gondolom ezen szöveg elemzésénél, hogy a mennyei királyság kiterjed a földre is, és így számomra értelmes azon kifejezés is, hogy a trón látóterében, áll a nagysokaság, ami nem zárja ki, hogy az a föld.

És ahogy mondod is ugyanúgy a királyszik előtt állnak.
(pl. egy templomban mindenki ott áll és hallgatja azt amit mondanak. Van aki az elsősorban, van aki két sorral hátrább, és van aki az utolsó sorban. De mind ott állnak.)
Talán ez okozza a félre értést. A moziban, max előtted, vagy mögötted, állhatok sorban jegyért.

Ahogy mondod is leírja az írás, hogy kik ők, és a helyüket is.
Főleg ahogy idézted is a 15. versnél „kiterjeszti sátorát felettük” azt pedig tudjuk, hogy ez egy hatalmas ’sátor’ :)

Ismét fontos dolgot érintesz amikor a Jel 11:19 említed. Mert számomra is nagy jelentősége van. Már csak azért is mert ez a vers az ahol az egyetlen hely amikor a szövetségládáját említi.
(A szövetségláda volt a jelképe Izrael nemzetének a sátortemplomban és később, a Salamon által épített templomban, a Legszentebben őrizték. i.e. 607-ben fogságba került Babilónban Jeruzsálem pusztává lett, és a szövetségláda eltűnt. Dávid-házának képviselő nem ültek többé, mint királyok Isten trónján (1kron 29:23) Most, több mint 2500 évvel később, újra látható a szövetségláda. De János látomásában ez a szövetségláda nem egy földi templomban van. Isten égi szentélyében jelenik meg. Dávid királyi ágából való király által gyakorolja uralmát. Ezúttal azonban a Király jézus Krisztus az égi Jeruzsálemben trónol – abban a felmagasztalt előhelyzetben, ahonnan végrehajthatja Atyja ítéleteit (zsid 12:22).

De, még mielőtt elgondolkodom azon, hogy jézus testétől elszakítanak, nem értem a Zak 12.10. Mármint hogyan kapcsolódik levezetésedhez? Ha esetleg arról bővebben!
A magamrészéről, és elgondolkodom. Egyetlen dolog az amit figyelembe veszek. Az pedig a Biblia. Vagyis az Isten Szava. Függetlenül attól, hogy Károli, vagy az 1950-es években kiadott ÚVF. Nem azt szelektálom, hogy kinek (mely vallási gyülekezet) milyen húzásaik vannak. Hanem azt nézem, hogy az általuk felhozott, előadott, tanok összhangban vannak-e az írásokkal. Károli egy nagyszerű fordító, de azért mi itt napjainkban olyan eszközökkel rendelkezünk amivel ő nem. Azóta sorra kerültek elő korai iratok, amiknek hitelességét sok egyház elfogadja(ta). Ezen korai iratok elemzésével, és akár újrafordításával sokkal többre lehet jutni. (mert ez a masina itt felkutat nekem kérésemre tucatjával, és szótárak tucatjait teszi elém stb. itt van a polcon a tótfalusi aranyos biblia, 10 évvel a vizsolyi után. De, itt van az ÚVF is. És még jópár.. valamint ezen a gépen 180 biblia fordítást tudok összevetni. És nem beszéltem a korai iratok elemzéséről, amihez kicsi vagyok ugyan, de az orrom csak bele dugdosom.

Röviden; pl. Egyetértek velük, hogy Isten neve Jehova. Én így használom, mert Károlinak is helyesnek tűnt. Nyelvi sajátosságnak tekintem, és elfogadom, mert nyelvészek is ezt hagyták jóvá. Egy-egy dolgot nem azért hiszek úgy ahogy ők mondják. Nem. Ez távol van tőlem. Viszont kételkedő vagyok, aki igyekszik megbizonyosodni a dolgokról. Utánajárok, és eljutok egy véleményre. Ha ez megegyezik J.T. Tanításaival, akkor egyetértek. Ahogy mondtam sok-sok dologban. De, ugyanígy utánajárok annak, amit pl. Itt felmerül, utánajárok, megbizonyosodok, ha igaz elfogadom. Függetlenül attól, hogy mely egyház, gyülekezet mondta azt ki.

Ami a lukacsos sajtot illeti… :)
Ahogy azt mondtam is. Szerintem; Isten úgy közölte az ’információt’ az írásokat, hogy abban ott van minden szükséges annak megértéséhez. A megértéshez értelem kell, és az értelem bizonyságot szűlve, meghozza a maga gyümölcsét ami a Hit. Így hát ha pl. Istent akarom látni. Reggel korán kelek, kimegyek egy csendes helyre és megnézem a napot amikor a horizonton felkel. Látom a természetett, és óhatatlanul is mindig az jut eszembe, hogy ez nem a véletlen műve. Látom az értelmet, amit felfogni nem vagyok képes, de a világ működése egy csoda. Csodát pedig Isten tud tenni. :) (rom 1:20)

Hogy J.T. Tekintélyük, és jogosultságuk hogyan bízonyatható; Vagy más gyülekezeteké?
Ebbe nem mennék bele. Nem azért mert lekéne tennem a voksom. Hanem inkább azért, mert itt is a Bibliát tekintem elsődleges mértéknek. Maga Isten dönti el, hogy ki elfogadható előtte, és ki nem. Isten, és a felkent Fiú aki megkapta a trónt, Ő dönt.
Ahogy én olvasom a Bibliát valami, azért felkeltette a figyelmem, Jézus viselkedése más hitűekkel szemben. A személyt amikor egy idegen hitűvel beszél(t) vagy bizonyságot tett, mindig a személyért, azaz az emberért tisztelte. (nagy alázat ez, amikor egy római katona hitét tiszteletben tartja, mi több. Kijelenti, hogy a zsidó közt sem talált akkor a hitet.) De, ugyanakkor a máshitüekkel kapcsolatban amikor globálisan beszél azokról, akár római, vagy a saját népének aktuális papi vezetői. Nem titkolja el, hogy bizony helytelen dolgokat cselekszenek. És ismét csak az írásoknál tartok. Jézus nekem példaképem, ami kitelik tökéletlenségemből, azt adom. És nem tétovázok segítséget kérni.
De, gondolom ezzel nem vagyok egyedül. :)
Viszont minden gyülekezet, a magamódján elítéli, helyteleniti a másik gyülekezetett, mert hitük, vallásuk mást diktál. (szépíthetünk rajta, ha kedvünk tartja, de sajnos így van ez. Voltak, vannak, és talán lesznek is vallási indittatásból elkövetett háborúk, akár gyülekezteken belül is lásd inkvizició. Habár már nem égetnek máglyán, de a hivatal még ma is müködik. Stb.)
Mindenki megmentésre szorul, még akkor is amikor azt gondolja már megvan mentve. Mert akkor is lecsap a Sátán. Keresi kutatja az alkalmat. Nagyon szorgalmas.
Ezt gondolom J.T.-ról. A Reformátusokról, Katolikusokról stb. Mindez pedig az utolsó napig így lesz.
(ez az én véleményem, így látom, hiszem, vallom. És remélem, hogy ezzel senkit nem bántok meg.)

Olvastam azt a weboldalt, és még más hasonlókat is. Nem tekintem hiteles, vagy hitelt érdemlő oldalnak.
Salamon bőlcs volt, és az összeszedet intelmeket, a kellő módón, a kellő időben alkalmazta. Ez volt a kulcs az ő bölcsességéhez.
Péld 15:18 a feldühödött férfi viszályt szít, aki viszont lassú a haragra, lecsendesíti a perpatvart.
Péld 25.23 az északi szél szakadó esőt szül mintegy vajúdva, a titkot eláruló nyelv pedig leleplezett arcot.

Ez az ember ’ Barna Zoltán’ ex J.T. saját bevallása szerint, ahogy az oldalon is szerepel 6 évig volt tanú. Aztán történt valami. Hogy mi? Annak max egyik oldalát ismerhetjük meg. Azaz az ő nézetét. A magamrészéről tiszteletben tartom. De, van egy vezérelv még itt a világi polgárjogban is. Haragos valaki iránt, már nem tekinthető független, megbízható forrásnak.
Pl. 126 nap armageddon után c. írás közlése, (ismeretlen szerzőtől.) máris kizárja a függetlenségét. Mert abban olyanok hangoznak el, amiknek nemhogy J.T.-hez hanem a Bibliának sincs köze. Stb. sorolhatnám.
Sok ilyen oldalt olvasok, mert ahogy mondtam mindent megvizsgálok amit tehetek, és időm engedi.
A problámát valójában ott látom, ahogy azt a Példabeszédekből is hoztam.
Nem az én dolgom megvédeni J.T. gyülekezetét. Ezért én nem is azt látom problémának amit ott felhozott.


A felvetés; igen. Azt mondom, hogy a szelídek öröklik a földet. (Bibliában olvastam.)
Tudom, hogy nem az alámerítkezés ment meg. Az egy formula. Jézus is megtette. Neki nem volt mit lemosnia. Viszont nagyszerűen jelképezi az önátadást. Onnantól kezdve egy dologgal foglalkozott. Az evangélium hirdetésével, Atyja akaratát cselekedve hirdette, és jó pár dolgot a helyére tett, amit a zsidók félremagyaráztak.
Krisztus vérében Jel 7:14. (elfogadni az Ő váltságáldozatának értékét, hogy az valóban képes eltakarni a bűnőket.) Én ebben hiszek. De, ugyanakkor hiszek a bemerítkezésben. Mert az egy jelkép. (ilyen jelképek kialakultak más vallásoknál is. i.sz. 280-tól, már a csecsemőket is lehet keresztelni.) Én azért hiszem, hogy ez fontos. Mert ezt a jelképes önátadást, nem azért teszem, hogy az a pár ember lássa aki ott van. Hanem vannak mások is. Elsősorban istennek mutatom meg. (Itt vagyok, szólj! És teszem. [nem elvakultságból, hanem meggyőződésből]) De, vannak mások, angyalok sokasága, akik látják, hogy az ember bukottsága ellenére szellemben igyekszik az ő Urához, Teremtőjéhez. És hogy Sátánt, és démonait se felejtsem ki, nekik is bizonyságot teszek. Jézus ezért merítkezett be.
Ahogy az ember is amikor eljut szellemben, hitben erre a pontra megteszi, ahogy azt példaként látta, (vagyis megbizonyosodott) Jézustól. A megváltást valóban Jézus vére, ’ami ártatlanul ontatott ki értünk’ Hozza meg, válik lehetségessé.

Említed Mat 5.3-5
Én úgy gondolom ahogy fentebb említem a jel 7:-nél.

Aztán említed a jel 20:4
Egy kérdéssel; melyik vénre illik rá?
Számomra vén (presbiter) tudásában vén, hitben élenjáró. Egy helyi gyülekezet vezetésére alkalmas személy sőt nem is kell gyülekezetett vezetnie, mert a kettő nem kötődik szorosan.
(Hiszen ezen fórumon is nem egy embert tudnék mutatni, aki nagy tudású ember, és hitével élen jár a többiek előtt.)
De, ugyancsak értelmezésemben; pusztán azért mert valaki vén, még nem jelenti azt, hogy a mennyekbe jut.

A gonosz visszatartásáról már más a véleményem. Ki tartotta vissza, amikor Jézust megkísértette? (majd később péter szeretetén keresztül is próbálkozott mark 8:33)
Vagy magát Istent, mert őt is megpróbálta.
Jézus ezt mondta; Luk 22.31. Sátán kikért titeket, hogy megrostáljon, mint a búzát
Isten hajlandó védelmet nyújtani, amikor azt kérik, de az ember hite szerint hagyja, hogy Sátán működjön, és folyamatosan kísértsen. (mert ez az egyik alapvető vitakérdés, amit felvetett, ezért is létezhet még.) Jób 1:9 ’…Avagy ok nélkül féli-é Jób az istent? 10. Nem te vetted-é körül őt magát, házát és mindenét, amije van, Keze munkáját megáldottad, marhája igen elszaporodott e földön. 11. De bocsássad csak rá a te kezedet, verd meg mindazt, ami az övé, avagy nem átkoz-é meg szemtől-szembe téged?!’
Sátán kijelenti, hogy az embert Isten a jóságával megvesztegeti; Isten korrumpálható. Majd szóbahozza, hogy ’verd meg’ itt kísérti Istent, mármint, hogy Isten verje meg, azaz tegyen gonoszt. Majd azt mondja, hogy ha Jób elveszti mindenét, akkor elveszti lojalitását is.
A történetet egészen a halál mezsgyéig ismerjük. (Jób már átkozza a napot, amikor megszületett, és vágyik a halálra szenvedései miatt.) neki nagy volt a hite, hiszen még csak Sátánról sem tudott. Isten parancsolt Sátánnak, amikor elérkezett kínzásaival Jób élete határáig.
Mennyivel vagyunk mi különbek, mint Jób? Ha rá igaz volt, akkor ránk is.
(ezt itt most ne vedd ellentmondásnak, mert magam is hiszem, hogy Isten Szelleme által a Fián keresztül nagy védelemben részesíti az embert, egy bizonyos fokig. Ez a fok a hit mértéke. De, ha valakit nem adna ki neki akkor Hivatkozna a Jóbnál felvetett vádjaira)

Számomra ez az igazság, mert ezt olvasom a Bibliában.

Az ablak nyítva van… :)
Morpheus mondta, ha jól emlékszem a filmre. Az ajtót megmutatom, de belépni neked kell. (vagy hasonló)
Értem mit mondasz.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 04:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nem Krisztus Jézussal, hanem KRISZTUS JÉZUSBAN,

Bomba támadásnál nem mindegy, hogy az óvóhely mellett, vagy az óvóhelyben vagy.
Az új teremtés belekerül Krisztus Jézusba,
Ahogy az özönvíznél a bárka megvédte a bűnös embert úgy véd meg most engem a Krisztus Jézus tetében benne lét.
Nem lettem jobb, de bekerültem, mert megváltott.
Ettől kezdve engedelmeskedni akarok, gyakorlom magam a Krisztus tudományában, nem a magam értelme alapján, hanem ahogy azt a Szent Szellem vezetése megadja.
Ez ment meg a bűn és a halál törvényétől Róma levél 8. fejezet. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 07:55 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Bocs, de ezt a topicot nem bírtam végigolvasni, kicsit hosszú lett :oops: Hol ért véget Jehova tanúi?

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 08:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Istvan írta:
Bocs, de ezt a topicot nem bírtam végigolvasni, kicsit hosszú lett :oops: Hol ért véget Jehova tanúi?


Véget ért? :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 09:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Fony írta:
Lucius írta:


Ami a létszámot illeti, valóban egy dinamikusan növekvő gyülekezet. Talán pont azért, mert a jézusi parancsnak engedelmeskedve, házról-házra járnak.



Lk. 10,7
Maradjatok ugyanabban a házban, és azt egyétek, igyátok, amit adnak, mert méltó a munkás a maga bérére. Ne járjatok házról házra. [1Kor 9,5-14; 1Tim 5,8]


Lucius?

Állítasz valamit, az Úr Jézus is mond valamit.

Valamelyik nem stimmel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 11:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv írta:

... Csak sajnos erre az ember nem képes.


Én pedig - továbbra is - úgy gondolom, hogy a választás, a döntés, a felelősség a miénk. És a tetteink a döntéseink következményei. Tehát az ember szerepe igenis nagy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség