Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Következő
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 02:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Fony írta:

A példánál maradva, (és magammal példálózva): ha valaki eljönne egy baptista gyülekezetből hozzánk, reformátusokhoz, és úgy, hogy szapulná volt gyülekezetét, nem biztos, hogy elfogadott és szeretett testvérként tudnék rá tekinteni.
De ez legyen az én (ó)emberi gyarlóságom.


-Vajon miért lenne (ó) emberi gyarlóság, ha nem értünk egyet azzal, aki "bárkit"
is szapul ?- Legyen az pld. a volt gyülekezete.
-Nem azt mondom, hogy KINÉZNI kell, de "elfogadni" a szapulásaival együtt ? - az túlzás,-
szerintem, annyi mintha egyetértenénk a "szapulással". Pedig az utálatos bűn, azt nem lehet elfogadni...
szóvá kell tenni,- s z e r e t e t t e l.
(Itt a fórumon is láthatunk "élő" példát az esetre... 8) )

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 06:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Pl. szóvá tettétek-e szeretettel, amikor Károly a karizmatikus gyülekezeteket szapulta? Ez is beletartozik a "bárkit is"-be.
Vagy csak akkor kell szólni (sz e r e t e tt e l :?: ), ha valakinek nem bírjuk a képét? Erősen kilóg a lóláb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 08:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosinex írta:
Pl. szóvá tettétek-e szeretettel, amikor Károly a karizmatikus gyülekezeteket szapulta? Ez is beletartozik a "bárkit is"-be.
Vagy csak akkor kell szólni (sz e r e t e tt e l :?: ), ha valakinek nem bírjuk a képét? Erősen kilóg a lóláb.


És te szóvá tetted-e szeretettel, ha valaki a te gyülekezetedet szapulta? Még az igaztalan vádakat is támogattad sokszor. Te is rendszeresen akkor szólsz be, ha az illetőnek nem tetszett a "képe".

Bizony a lóláb kilóg. Ha a gyilkos hozzászólás végére odabiggyeszted azt, hogy "Szeretettel", hát az egy csöppet sem azt jelenti, hogy szeretettel tetted. Nekem inkább valami mást mutat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 08:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Ha így van - bocsánatot kérek érte.
Ez persze nem érv a kilógó lóláb ellen. Én is mondhatom, hogy igen, de te is...
Ettől még én is. Érted?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 13:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Igen ez a szapulás szó valszeg azért okoz gondot, mert ki-ki mást érthet rajta. Egyfelől van a jobbító szándékú kritika, vagy ezzel ellentétben, hogy Fonyhoz is kapcsolódjak, tényleg nekem is az volt visszatetsző a korábban emlegetett blogbejegyzésben, hogy szapulásnak éreztem. Ellenben pl. zsóca blog bejegyzéseiben, ahol bár JT kritikát fogalmaz meg, de nem szapulás van, hanem jobbító szándékú -érvek-.

Magam is rengetegszer érveltem a számomra nem elfogadható karizmatikus dolgok ellen, és szerintem fontos is, hogy az érvekre mindig nyitottak legyünk, bármely témában. Soxor szoktam pl JT-vel Isten-e Jézus témában vitatkozni. De ez nem szapulás semelyik részről, hanem érvek ütköztetése.

Nx a szívemből szóltál, csak konfliktus kerülésből nem reagáltam arra a szapulásra, :arrow: amikor nem valakinek a valamilyen tanítása, érve ellen szólok, hanem személyében támadom be, hiteltelenítem, etc.

Ráadásul akik már voltak többször fórumtalin, na annak pont az a nagy örömteli hatása, hogy az "ellenséges" felekezetből jövőben is megláthatom az Istent szolgálni igyekvő hívőt.

:roll:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 17:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Pl. szóvá tettétek-e szeretettel, amikor Károly a karizmatikus gyülekezeteket szapulta? Ez is beletartozik a "bárkit is"-be.
Vagy csak akkor kell szólni (sz e r e t e tt e l :?: ), ha valakinek nem bírjuk a képét? Erősen kilóg a lóláb.



Kedves nX!

Nem tettem szóvá, mert nem került elém, nem olvastam,- nem bújom a fórum minden sorát... - Szerintem annak kel-lene "esetleg" szóvá tennie, aki szembe került vele.
-De nem kötelező, lehet "elfogadni szerető testvérként".

-
Idézet:
ha valakinek nem bírjuk a képét? Erősen kilóg a lóláb.


Ezt Te mondtad. :)

üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 19:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Számomra az a gyanús, ha valaki SOKAT beszél a volt felekezetéről, vagy gyülekezetéről negatívan és már CSAK EZ a témája.

Mi a különbség a szólás tekintetében?
A szeretet.
És mi a szeretet a szólásban?

A jobbítási szándék és nem a pusztítási.

Kolossé 3.8.-15
Most pedig vessétek el magatoktól ti is mindazokat; haragot, fölgerjedést, gonoszságot és szátokból a káromkodást és gyalázatos beszédet.
Ne hazudjatok egymás ellen, mivelhogy levetkeztétek amaz ó embert, az ő cselekedeteivel együtt.
És felöltöztétek amaz új embert, melynek újulása van Annak ábrázatja szerint való ismeretre, a ki teremtette azt:
A hol nincs többé görög és zsidó: körülmetélkedés és körülmetélkedetlenség, idegen, scithiai, szolga, szabad, hanem minden és mindenekben Krisztus.
Öltözzetek föl azért mint az Istennek választottai, szentek és szeretettek, könyörületes szívet, jóságosságot, alázatosságot, szelídséget, hosszútűrést;
Elszenvedvén egymást és megbocsátván kölcsönösen egymásnak, ha valakinek valaki ellen panasza volna; miképen a Krisztus is megbocsátott néktek, akképen ti is;
Mindezeknek fölébe pedig öltözzétek föl a szeretetet, mint a mely a tökéletességnek kötele.
És az Istennek békessége uralkodjék a ti szívetekben, amelyre el is hívattatok egy testben; és háládatosak legyetek.

Egyébként abban a felekezetben és gyülekezetben, ahol élek VAN LEHETŐSÉG negatívan is szólni, sőt még arra is, hogy pl. a gyermekemet nem kereszteltettük meg csecsemőként. Ettől még elfogadnak a testvérek.
De vannak közösségek, ahol ennél sokkal veszélyesebb a létezés, ennél sokkal kisebb "szabálytalanság miatt" is elkergetnek a gyülekezetből.
És akit elkergetnek, annak gyűlölet lehet a szívébe, amitől meg kell szabadulnia, ha Életet akar magának.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 20:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Kedves nX!

Nem tettem szóvá, mert nem került elém, nem olvastam,- nem bújom a fórum minden sorát... - Szerintem annak kel-lene "esetleg" szóvá tennie, aki szembe került vele.
-De nem kötelező, lehet "elfogadni szerető testvérként".

-
Idézet:
ha valakinek nem bírjuk a képét? Erősen kilóg a lóláb.


Ezt Te mondtad.


Ezt meg Te, kicsit korábban:
Idézet:
-Nem azt mondom, hogy KINÉZNI kell, de "elfogadni" a szapulásaival együtt ? - az túlzás,-
szerintem, annyi mintha egyetértenénk a "szapulással". Pedig az utálatos bűn, azt nem lehet elfogadni...
szóvá kell tenni,- s z e r e t e t t e l.


Ami egyiknél utálatos bűn, ugye, és nem lehet elfogadni, azt a másiknál "esetleg" szóvá lehet tenni, de nem kötelező. Értem én!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 23:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:

Ezt meg Te, kicsit korábban:
Idézet:
-Nem azt mondom, hogy KINÉZNI kell, de "elfogadni" a szapulásaival együtt ? - az túlzás,-
szerintem, annyi mintha egyetértenénk a "szapulással". Pedig az utálatos bűn, azt nem lehet elfogadni...
szóvá kell tenni,- s z e r e t e t t e l.


Ami egyiknél utálatos bűn, ugye, és nem lehet elfogadni, azt a másiknál "esetleg" szóvá lehet tenni, de nem kötelező. Értem én!


--Kedves nX !
Ha figyelmesebben elolvasod,- az előzőhöz hozzátettem: szerintem, ami azt jelenti, hogy az én véleményem szerint. A második - a más véleményre vonatkozott.
:)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 05:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem gondolkodtál azon, hogy politikusnak menj? ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 15., kedd 11:16 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Szabad-e gyűlölni keresztény embernek más embereket? A legtöbben tudjuk a választ,a Biblia alapján: nem! Jehova Tanúinak azonban mégis kötelező gyűlölniük azokat az embereket,akik már nem tartoznak a brooklyni Központ fennhatósága alá! Egy korábbi Őrtorony-cikkben olyan "Bibliamagyarázat" (?!?) olvasható,hogy Jehova akarata gyűlölni a Jehova Tanúitól megszabadult embereket. Így lehet eljutni a vallási "dzsihád"-ig,és "Bibliával a kézben" olyan veszélyes tévtanítást terjeszteni,amely a legalapvetőbb keresztény alapigazságokkal ellenkezik. Érdemes elolvasni a következő blog-postot,és elgondolkodni azon: hol húzódik a gyűlölet-beszéd határa? A cikk itt olvasható: http://jehovatanui.blog.hu/2011/02/14/g ... ore2661867


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 16., szerda 17:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
hát, elég gáz... főként a sok megtévesztett ember miatt. de nem irigylem azt az ember se, aki ezeket a sorokat papírra vetette... hm.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 16., szerda 21:52 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
A blog-postban egy 1993-as "Őrtorony" újságban olvasható tanulmány volt,ami (kötelező erejű) útmutatás Jehova Tanúinak,hogy kell viszonyulniuk a tőlük kilépő ex-tagokkal. A blogger csupán - vastag betűkkel- kiemelte,hol tér el a tanítás a Bibliától.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 23., szerda 08:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
bocs, ha félreérthető voltam természetesen arra a személyre gondoltam, aki az Őrtorony hasábjain a papírra vetette :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Jehova tanúk teológiája
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 24., csütörtök 07:31 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Kedves Parókia-társak! Infót /kérést továbbítok: >>" Szervezünk egy ingyenesen letölthető, rendszeresen (kb. negyedévente) megjelenő folyóiratot. Ha szeretnél a tavaszi számban egy cikkeddel megjelenni,akár névvel, akár anélkül, (-Jehova Tanúi témában), akkor örömmel várjuk írásod.
Bárki előtt nyitva áll a lehetőség, akinek van üzenete a jelenlegi és leendő (Jehova Tanú) sorstársainknak. "<< Bővebben a felhívás itt: http://jtinfo.blog.hu/2011/03/14/szerzok_kerestetnek


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség