Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 30., hétfő 07:55 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
FM, én is úgy értettem, ahogy írtad.

Lucius, szép ez a sok magyarázat, de ez is: először is a bűn felől, mert nem gyakorolnak hitet bennem; azt mutatja, akárhogy is csűrjük-csavarjuk a szavakat, hogy akiben hitet gyakorlunk, az nem más, mint Isten.

Jézusnak Atyja és Istene, ezt is helyesen látod, mivel Jézus ittléte alatt ember is volt, ezért mondhatja ugyanazokat a jelzőket az Atyára, mint az emberek. de ez mit sem változtat azon, hogy Ő maga az Ige szerint Istennel egyenlő, s akiről ezt is tudjuk: "...egy szülött Fiát adta, hogy aki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen...". Hinni Istenen kívül másban nem szabad, és nem azért, mert Isten "nem ajánlja", hanem ezért: 5Móz 4,35 Azért láthattad meg ezeket, hogy megtudd: az ÚR az Isten, és nincs más rajta kívül.
2Móz 20,3 Ne legyen más istened rajtam kívül!
5Móz 8,19 De ha mégis elfeledkezel Istenedről, az ÚRról, és más isteneket követsz, azokat tiszteled, és azok előtt borulsz le, kijelentem ma nektek, hogy akkor menthetetlenül elvesztek!

Ezt persze mondhatjuk úgy, hogy "nem ajánlja" de valamivel egyszerűbb elismerni, hogy tiltja.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 30., hétfő 09:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Semi megint nem vagyunk egy nevezőn.
Az ember hitre van teremtve, az állat ösztönre.
Hit nélkül lehetetlen Istennek tetszeni aki elé járul hinnie kell hogy Ő létezik és ....
Minden tevékenységedet a hited határozza meg.
Itt jön az akarati tevékenységed, hogy a hitedet kibe veted.
Magadba, másba?
Vagy?
A Mindenható Örökkévaló Isten kijelentéseibe?
Az Írás magába foglalja Isten minden kijelentését, de ez neked akkor szól, ha a Szent Szellem megeleveníti a szívedben, addig holt betű amit emberi értelem kutathat, sőt az ős ellenség jobban tudja mint bárki ember.
Az ős ellenség nem akarja cselekedni, én cselekedni akarom Isten akaratát, ezért a betűt beoltja a Szellem és élet lesz bennem.
Na jól leírtam.
Érted Semikém?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 30., hétfő 09:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ööööö, értem. :D

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 30., hétfő 11:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Kedves Semi megint nem vagyunk egy nevezőn.
Az ember hitre van teremtve, az állat ösztönre.
....
Na jól leírtam.


:) Igen. jól írtad, mondtad.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 30., hétfő 20:56 
Ján.1.1.14.
Kezdetben volt az Ige,........és Isten volt az Ige.

Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.

Az Úr Jézus kegyelme maradjon mindnyájunkkal!

Mivel Lucius nem akar válaszolni, mindenki válaszoljon Isten előtt maga:
Jézus Krisztus JÓ?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 30., hétfő 22:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
Ján.1.1.14.
Kezdetben volt az Ige,........és Isten volt az Ige.

Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.

Az Úr Jézus kegyelme maradjon mindnyájunkkal!

Mivel Lucius nem akar válaszolni, mindenki válaszoljon Isten előtt maga:
Jézus Krisztus JÓ?



Válaszoltam itt a 4. oldalon Semibrevis-el folytatott beszélgetésünkben.
Kifejtettem, kérdésedre azt is, hogy mit gondolok, azaz szerintem Jézus Krisztus JÓ?

Elmondtam, hogy miért nevezi Jézus Istent egyedül Jónak. Mert a megváltás terve Istentől való. Ádám még az édenben volt a bűnbeesés után, és a kiűzetésnél Isten közli, hogy van reménység, és lesz megváltó. 1Móz 3:15 (fejedre tapos, mondja a kígyónak, vagyis elpusztít. Te annak sarkát mardosod. Jézus 3 napos halála amikor hatalmánál fogva Sátán úgy irányítja az embereket, hogy azok megöljék. Ez a sarkának mardosása. (Jézus tudja, hogy tudatlanok, ezért kéri Atyját; (Luk 23:34) Tudja, hogy az emberek ott és akkor nem voltak tudatában annak, hogy mit tesznek.)

De, semmi sem történik Isten akarata nélkül. Mivel Isten hozta meg a döntést, és a lehetőséget arra, hogy megváltásunk legyen. Így Ő maga az aki JÓ. Jézus, az Ige, pedig Atyjának akaratával egyetértve, önmaga vállalta fel a megváltó szerepet.
(Nem tehette volna, ha Isten úgy dönt, hogy az embernek nincs, nem lesz megváltás. De, szeretete, és igazságossága [Zsolt 33:5; 5Mózes 32:4; Jer 9:24] miatt élhetünk.)

Egyszerű példa: (nem azért mondom, mert azt gondolnám nem érted, vagy értitek, hanem a pontosabb megfogalmazás, érthetőség miatt.) Adva van egy család. Apu úgy dönt, hogy ebéd után nassolás lesz. Megbízza egyik fiát, hogy menyjen le fagyiért.
Ki a jó, Apu aki a döntést hozta, és adja hozzá az apanázst?
Vagy a fiú, aki lemegy a cukrászdába, hogy a család érdekében hozza, amiért elküldte apja? )


Ebben az esetben, ami mérhetetlenül nagyobb feladat, az Atya, Isten, döntött. Lehetőséget ad, az embernek. Fiát kéri fel a feladatra, aki mindent úgy tesz, ahogy Atyja kérte, ill. megparancsolta neki. Ján 5:30; 6.38.

Röviden; Minden Isten akaratából van. Tehát Ő az elsődleges JÓ.
(Bizonyára átsiklottál rajta, vagy én fogalmazok rosszul. Azt pedig kérlek, nézd el nekem.)

Ján 1:1, Ö.f.: „Kezdetben volt az Ige, és az Ige az,Istennél volt, és Isten volt az Ige
A Káldi lábjegyzete szerint, „Az Ige jelenti Krisztust isteni természete szerint."
Mit látnak a fordítók a görög szövegben, amiért ezt a részt így fordítják le: „Isten volt az Ige"? Az első the•os' (Isten) előtt határozott névelő áll [‘ο η (ho é)] [προς (prosz)] erős , előljárószó, birtokos esettel: vminek az oldala, származási ága, azaz tartozik vhová; részeshatározói eset, θεος (theosz) A második θεος (theosz) előtt viszont nem szerepel a névelő, ha kiteszik, személyazonosságra vagy személyiségre utal. Ezzel szemben a névelő nélküli egyes számú főnév, amelyet ige követ (a görög mondatszerkesztés szabálya szerint), az illető tulajdonságára, minőségére utal.
A szövegnek tehát nem az az értelme,
hogy az Ige (Jézus) azonos lenne Istennel, akinél volt, ellenkezőleg, azt fejezi ki, hogy az Ige istenformájú, isteni, vagyis egy isten. (Isten lényegű)


Ján 1:14 A Szó tehát testté lett, és közöttünk lakozott, és mi szemléltük a dicsőségét – olyan dicsőséget, amilyen egy egyszülött fiúé, aki az atyától jött; és telve volt ki nem érdemelt kedvességgel és igazsággal.

Ebben a részben számomra világos, hogy az Ige, testté lett.
Egyszülött Fiú
Atyától jött


Mivel Lucius nem akar válaszolni, mindenki válaszoljon Isten előtt maga:
Habár különböznek némely dolgokban nézeteink. Nem vagyunk egyformák, ahogy mondom is sokszor, emberből vagyunk. Alapvetően hiszünk a váltságdíj értékében, hiszünk abban, hogy ez a váltság érvényes azokra, akik abban hisznek ( Jézusban, és életének értéke, mivel bűntelen mindenkire érvényes, aki elfogadja.) Márk 10:45

Hitem szerint, a Bibliára építve, Isten előtt ezt vallom, mert erre épül a hitem.
Én így értettem meg. (Ha pedig hibás a nézetem, bízom Isten szeretetében, hogy ad lehetőséget, hogy javíthassak. Erre szolgál az 1000 éves királyság, hogy annak végére mindenki tökéletességben álljon, amikor Sátán ismét elengedve, sokakat megpróbál.)
De, ahogy mondom is én ezt látom, ezt értem meg az írásokból.

Remélem, hogy kitértem mindenre, és nem felejtettem ki semmit.


:)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 07:42 
Kedves Lucius!

Bevallom neked, hogy a gondolataid olyan magassan vannak felettem és olyan utalásokat használsz, amiket én nem ismerek.

A Bibliát sűrűn olvasom, nagyon szeretem olvasni.
Főleg akkor, ha Isten megüresít előtte és hittel olvasom az Igét.
Ekkor megelevenednek a betűk, mondatok és csodálatos világ tárul elém, ami megmagyarázza az életem minden eseményét.
Jézusban pedig látom élni azt az Igét, ami Isten! Benne látom testé válni Istent, teljességében!

Nem vita köztünk, hogy az Atya és a Fiú és a Lélek három személy!
Amiben vita van köztünk, hogy az Atya Isten, a Fiú Isten és a Lélek Isten.
Ha ezzel az első parancs ellen vétkeztem, akkor legyen hozzám irgalmas az Úr és mutassa meg tévedésem.
Ha viszont ez Igaz, akkor erősítsen meg ebben a hitben és vezessen el az Ő örök országába a Jézus Krisztusba vetett hit által!

Köszönöm, hogy ilyen türelmesen viselkedsz velem.

Áldjon az Úr!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 07:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Lucius írta:
..... Válaszoltam itt a 4. oldalon Semibrevis-el folytatott beszélgetésünkben.
Kifejtettem, kérdésedre azt is, hogy mit gondolok, azaz szerintem Jézus Krisztus JÓ?

Elmondtam, hogy miért nevezi Jézus Istent egyedül Jónak. Mert a megváltás terve Istentől való. Ádám még az édenben volt a bűnbeesés után, és a kiűzetésnél Isten közli, hogy van reménység, és lesz megváltó. 1Móz 3:15 (fejedre tapos, mondja a kígyónak, vagyis elpusztít. Te annak sarkát mardosod. Jézus 3 napos halála amikor hatalmánál fogva Sátán úgy irányítja az embereket, hogy azok megöljék. Ez a sarkának mardosása. (Jézus tudja, hogy tudatlanok, ezért kéri Atyját; (Luk 23:34) Tudja, hogy az emberek ott és akkor nem voltak tudatában annak, hogy mit tesznek.)

De, semmi sem történik Isten akarata nélkül. Mivel Isten hozta meg a döntést, és a lehetőséget arra, hogy megváltásunk legyen. Így Ő maga az aki JÓ. Jézus, az Ige, pedig Atyjának akaratával egyetértve, önmaga vállalta fel a megváltó szerepet.
(Nem tehette volna, ha Isten úgy dönt, hogy az embernek nincs, nem lesz megváltás. De, szeretete, és igazságossága [Zsolt 33:5; 5Mózes 32:4; Jer 9:24] miatt élhetünk.)

Egyszerű példa: (nem azért mondom, mert azt gondolnám nem érted, vagy értitek, hanem a pontosabb megfogalmazás, érthetőség miatt.) Adva van egy család. Apu úgy dönt, hogy ebéd után nassolás lesz. Megbízza egyik fiát, hogy menyjen le fagyiért.
Ki a jó, Apu aki a döntést hozta, és adja hozzá az apanázst?
Vagy a fiú, aki lemegy a cukrászdába, hogy a család érdekében hozza, amiért elküldte apja? )


Ebben az esetben, ami mérhetetlenül nagyobb feladat, az Atya, Isten, döntött. Lehetőséget ad, az embernek. Fiát kéri fel a feladatra, aki mindent úgy tesz, ahogy Atyja kérte, ill. megparancsolta neki. Ján 5:30; 6.38.

Röviden; Minden Isten akaratából van. Tehát Ő az elsődleges JÓ.
(Bizonyára átsiklottál rajta, vagy én fogalmazok rosszul. Azt pedig kérlek, nézd el nekem.)

Ján 1:1, Ö.f.: „Kezdetben volt az Ige, és az Ige az,Istennél volt, és Isten volt az Ige
A Káldi lábjegyzete szerint, „Az Ige jelenti Krisztust isteni természete szerint."
Mit látnak a fordítók a görög szövegben, amiért ezt a részt így fordítják le: „Isten volt az Ige"? Az első the•os' (Isten) előtt határozott névelő áll [‘ο η (ho é)] [προς (prosz)] erős , előljárószó, birtokos esettel: vminek az oldala, származási ága, azaz tartozik vhová; részeshatározói eset, θεος (theosz) A második θεος (theosz) előtt viszont nem szerepel a névelő, ha kiteszik, személyazonosságra vagy személyiségre utal. Ezzel szemben a névelő nélküli egyes számú főnév, amelyet ige követ (a görög mondatszerkesztés szabálya szerint), az illető tulajdonságára, minőségére utal.
A szövegnek tehát nem az az értelme,
hogy az Ige (Jézus) azonos lenne Istennel, akinél volt, ellenkezőleg, azt fejezi ki, hogy az Ige istenformájú, isteni, vagyis egy isten. (Isten lényegű)


Ján 1:14 A Szó tehát testté lett, és közöttünk lakozott, és mi szemléltük a dicsőségét – olyan dicsőséget, amilyen egy egyszülött fiúé, aki az atyától jött; és telve volt ki nem érdemelt kedvességgel és igazsággal.

Ebben a részben számomra világos, hogy az Ige, testté lett.
Egyszülött Fiú
Atyától jött


Mivel Lucius nem akar válaszolni, mindenki válaszoljon Isten előtt maga:
Habár különböznek némely dolgokban nézeteink. Nem vagyunk egyformák, ahogy mondom is sokszor, emberből vagyunk. Alapvetően hiszünk a váltságdíj értékében, hiszünk abban, hogy ez a váltság érvényes azokra, akik abban hisznek ( Jézusban, és életének értéke, mivel bűntelen mindenkire érvényes, aki elfogadja.) Márk 10:45

Hitem szerint, a Bibliára építve, Isten előtt ezt vallom, mert erre épül a hitem.
Én így értettem meg. (Ha pedig hibás a nézetem, bízom Isten szeretetében, hogy ad lehetőséget, hogy javíthassak. Erre szolgál az 1000 éves királyság, hogy annak végére mindenki tökéletességben álljon, amikor Sátán ismét elengedve, sokakat megpróbál.)
De, ahogy mondom is én ezt látom, ezt értem meg az írásokból.

Remélem, hogy kitértem mindenre, és nem felejtettem ki semmit.


Ez megint olyan szép, hogy kezdem megérteni János apostol intelmét arról aki más Krisztust hirdet. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 10:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Lucius írta:
Egyszerű példa: (nem azért mondom, mert azt gondolnám nem érted, vagy értitek, hanem a pontosabb megfogalmazás, érthetőség miatt.) Adva van egy család. Apu úgy dönt, hogy ebéd után nassolás lesz. Megbízza egyik fiát, hogy menyjen le fagyiért.
Ki a jó, Apu aki a döntést hozta, és adja hozzá az apanázst?
Vagy a fiú, aki lemegy a cukrászdába, hogy a család érdekében hozza, amiért elküldte apja? )


Ebben az esetben, ami mérhetetlenül nagyobb feladat, az Atya, Isten, döntött. Lehetőséget ad, az embernek. Fiát kéri fel a feladatra, aki mindent úgy tesz, ahogy Atyja kérte, ill. megparancsolta neki. Ján 5:30; 6.38.

Röviden; Minden Isten akaratából van. Tehát Ő az elsődleges JÓ.
(Bizonyára átsiklottál rajta, vagy én fogalmazok rosszul. Azt pedig kérlek, nézd el nekem.)

Ján 1:1, Ö.f.: „Kezdetben volt az Ige, és az Ige az,Istennél volt, és Isten volt az Ige
A Káldi lábjegyzete szerint, „Az Ige jelenti Krisztust isteni természete szerint."
Mit látnak a fordítók a görög szövegben, amiért ezt a részt így fordítják le: „Isten volt az Ige"? Az első the•os' (Isten) előtt határozott névelő áll [‘ο η (ho é)] [προς (prosz)] erős , előljárószó, birtokos esettel: vminek az oldala, származási ága, azaz tartozik vhová; részeshatározói eset, θεος (theosz) A második θεος (theosz) előtt viszont nem szerepel a névelő, ha kiteszik, személyazonosságra vagy személyiségre utal. Ezzel szemben a névelő nélküli egyes számú főnév, amelyet ige követ (a görög mondatszerkesztés szabálya szerint), az illető tulajdonságára, minőségére utal.
A szövegnek tehát nem az az értelme,
hogy az Ige (Jézus) azonos lenne Istennel, akinél volt, ellenkezőleg, azt fejezi ki, hogy az Ige istenformájú, isteni, vagyis egy isten. (Isten lényegű)


Kedves Lucius!

A Szentháromság az egy igaz Istent jelent a mi számunkra, reformátusok számára. Ez a három rész, amely egy, számomra az Isten eltérő megjelenési, működési formái.

Jézusról tudjuk, hogy a teremtő Isten valódi emberként megjelenő formája, a Szentlélek pedig az emberben működő isteni entitás, erő, amely az emberi jónak, az emberi megváltásnak, az üdvösségre jutásnak a működtető eszköze.

Szerintem általában is efféleképpen értelmezik a történelmi egyházak a Szentháromságot. Hiszen miként az ember egy személyben fej, haj, végtagok, agy, szervek, megnyilvánulás, a káoszban rendet teremtő egyéniség, erő, hát hasonlóképpen az Isten is megjelenésében, feladatában, működésében három, de lényegében egy.

Azonos-e a haj a szemmel? A gondolat a tüsszentéssel, a lábbal? Ezek mind különböző dolgok, de az ember részei. Hát hasonlóképpen részei a Szentháromság Istenünknek az ő három része.

Ha jól értelek te is valami hasonlóról beszélsz, vagy nem jól értelek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 11:24 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
„Erre szolgál az 1000 éves”

Nagy koppanás lesz amikor kiderül hogy J T tévedett és az 1000 év ahogy le van írva úgy értendő.
Értem Izrael népére vonatkozik és nem Jézus testére.

J tanúit nehéz meggyőzni szinte lehetetlen addig míg maga a szervezetben bizik mert neki a hova tartozás az örök élte kulcsa.
J T tagság. Épp egy füzetet dobtak be „ Közel a hamis vallás vége. „ címmel.

A lényeg hogy ők az igazi vallás és minden más hamis. Ha nem tartozol hozzájuk véged.
Menny ki minden vallásból hozzájuk és nem kapsz az általuk elképzelt csapásból.
Természetesen nem a megváltásról tanítanak első sorban hanem az erkölcsről és az egységről.
Mint ha ez lenne a szeretet. Tehát ha összhangba vannak (egyformán tanólnak és tanítanak kérdés -felelek formában) akkor bizony elégél megtévesztő lehet.
Csakhogy mások szolgájává lenni, a legnagyobb a legkisebb legyen ezt még hírből sem ismerik.
Teokratikus rend igazából a gyülekezetben felülről lefelé irányul és még csak véletlenül sem lábmosáshoz hasonlít.

Persze felmerül a kérdés, mert a más vallásoknál igen?
Természetesen ott sem, de nem is avatkoznak olyan szinten a családok és személyek életében mint a JT szervezet.

Akkor miért is vonzó egyesek számára?
Mivel nem tarják veszélyesnek és így a kíváncsiság nagy úr. Általában ott sikeres ahol alig van bibliai ismeret és max. vallás gyakorlásból áll életük, vagy egyszerűen Isten tagadok.

Egyes könyvek tanulásával sikeres eredményeket érnek el. Mint egy tankönyv, laponként ill. témánként haladnak előre és a végén a kérdésekre ők maguk adják meg a válasz.
Természetesen a könyv tartalmából. Egy idő után a könyv tartalma saját véleménnyé válik.

Kész a kis JT. Aki egy kaptafára van alakitva.


Ha egy dot témában elkezdesz vitatkozni vele, nagyon okosnak és magasan iskolázotnak fogtünni még akkor is, ha az általános iskola is nehezen ment neki.

Egyszerű oka van ezt tenaúlja modszeresen még el is játsszák (kielemzik javítják,)
De gyakorlatilag egy pár könyv és folyoirat összes tudománya amit a JT adot ki és amivel foglalkozik napmint nap.

Ne híd hogy felkészületlen vagy buta, sokkal több eszköze van mint neked.
Ha te vetsz fel egy témát és ha arra még nincs válaszuk ( pl 144000 90 évek) a vének (vezetők) jelzik és jön a tanítás a válasz. Ha még nem is kielégítő számodra számukra 100% megfelel.

De miért is jó ez neki?
Sok -féle ember van,
így nagyon sok válasz lenne, de egyik sem Jézus.
Hanem saját személye és betőltőt helyzete, kapcsolata a gyülekezetben, családban és életen.
Másnak különlegesnek tarhatja magát. Valakinek.
Olyank aki tesz mégpedig nem akárkiért maga Istenért. Bizony ő tesz ő tanuskodik és akár meghal Istenért.

Ez bizony nagy mozgató erő.
Ha hozzá teszük környezete elismerését vagy noszoktatását, talán látható mennyire nem is teht mást.

Ebben a tanításban kb ennyi kapcsolatavan Jézusnak az adot emberekkel.
hiszen megváltás nélkül ill Jézusban való hit nélkül is tanúskodhat Isten mellet hogy ő mennyire szereti Istent.
Természetesen elismeri az Úr Jézust bárnynak, királynak, az utóbbi időben erős Istennek.
De Igazi engedelmeség nem alakulki igazából isten az Atya (Mindenható) felé sem ellenben JT szervezete és tanítása felé igen mivel gondolatakik ezek felé igazodnak elsajátitva magukévá téve azokat.
Már saját gondolataiként tovább adva ( ettől még okosnak istarva magukat, hogy ők milyen tájékozotak és te nem) még csak észre sem veszik milyen mély és veszélyes csapdában vannak.

Tehát ha valaki meg akarja cáfolni tudásukat nem fog menni, mert kétségeikkel rohannak a vénekhez segítségért és ha nincs akkor tovább küldik és majd jön valami válasz.
Addig max, jön a beismerő vállasz „sajnos ő még ezt nem tudja nem ismeri de hoz valakit aki jobban tudja.
Egy sima tanú helyet kapsz egy vént vagy felvigyázót, aki több száz emberel találkozva heti napi felbontásba ( egy utazó ügynök javára válna rutinja) nem sok sikeredlesz hogy megmensd.

És itt a lényeg is, nem a te feladatod megmenteni hanem Jézusé neked csak vetni vagy locsolni kell. Isten adja a növekedést ha az Ővé megfogaj hallani.

Mint ahogy én is meghallotam és kivezetett. Ehhez megfelelő személyre szabot utat is biztosít ami már eljut a szívedhez és felismered elesetséged és meglátod rutságodat.
Akor már nem az emeberi tanítások válnak szükségessé hanem a megváltás.
Kimagaslik Jézus alakja és más szinbe kezded látni, akkor meg ismerheted kis is Ő valójában, térdre hulhatsz először életedben előte, és be valhatod rajta kívül nincs szabadító.
személye mindennél fontossabbá válik életedben és vel általa jutsz el (a mindennapi életben való vezetésével) Mennyi Atyankhoz.

Ezzek csak szavak, de ha megérzed mert Jézus zörget szived ajtaján akkor lesz élettel tőltve.
Kedves J Tanú vagy érdeklődő, ha eljön életedben ez a pilanat ne tétováz és neenged hogy kölső körülményeid (család gyülekezet barát) fontosabb legyen számodra.
Abban az álapotban jólfogod látni magad mennyire eleset vagy és mennyire senki vagy (nem valaki)
mennyire szükséged van rá.
Azt is mennyit ártottál neki az évek során, de nefeled Ő megy eléd és Ő akar megszabadítani.
Nekételkedj benne hogy te már nem vagy méáltó rá mert évekig nem figyeltél rá és akaratlanul is bántotad ellene voltál.

Tudod mi a legcsodálatosabb hogy te nehezeben bocsájtasz meg magadnak mint Ő neked.
Mert Ő csak át akar ölelni szeretetével, enged és meglátod milyen csodálatos.
Akkor fogod megérteni mi a különbség a vele való élet és emberi tanítsások közöt.

Emberi tanításokat máshol is felfogsz fedezdni de nagyon tisztán fogod látni könyveo és tanítok nélkül is magától Jézustól hogy Ő mit akar életedben és megtanúlhatód véger azt amit Ő is tett az Atyának, hogyn kell engedelmeskedni, bizni benne és átengedni teljesen életed írányítását neki.

Melesleg könyű dolgod lesz mert éveken keresztül mésok írányítoták életede eddig is.
Csak még azt nem tudod mennyivel jobb ha mag Jézus írányítja.
Hozza el az Úr életebne ezt a napot, és ha eljön döncs helyesen.
Akkor ne félj csak higy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 18:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Igazán érdekes egy jehovás és egy
volt jehovás vítája arról,hogy kis is képes az embert megváltani.

A megváltásra a volt jehovás szerint csak Jézus képes . Ezek szerint kizárólag Isten nem.

Ha ez így lenne akkor Jézus nagyobb
hatalommal bír mint maga Isten,
ugyan akkor nincs egyetlen Ige sem arra vonatkozóan,hogy Isten nyugdijba vonult volna és ezentul helyette Jézushoz lehet csak fordulni megváltásért ,magához az Istenhez nem.

Ha pedig valaki bárkinek is nagyobb
hatalmat tulajdonít mint ami az Istennek van az a Biblia szerint is
Istenkáromlást követ el.

Ugyanakkor ha Jézus és Isten egy és ugyan az a személy valólyában,csak a
megnyilvánulási forma más akkor
teljesen mindegy hogy valaki Istentől
vagy Jézustól várja a megváltást mivel csak a név más de a személy egy és ugyan az.

Szóval elkellene dönteni egyes keresztényeknek,hogy akkor Jézus és Isten egy és ugyan az a személy vagy sem.Mert ha igen akkor nem
problémázhatnak azon hogy mások
nem Jézushoz fordulnak megváltásért hanem Istenhez.
Hisz ezek szerint aki Istenhez fordul megváltásért az egyuttal magához Jézushoz is fohászkodik,persze csak ha valóban egy és ugyan azt a személyt takarja ez a két "név"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 18:28 
Kedves Gabriel!

A megváltásra a Fiú képes és az Atya nem!

Miért? Mert az Atya a Mennyben van!
A Fiú Isten jött le a földre az Atya Isten küldésére, de ahhoz, hogy az akkori történelmi események élővé váljanak a Lélek Isten kell!
:-)

Mindig a fiam játéka jut eszembe.
Különböző formák vannak, amiket be kell dobni egy házba, amin lyukak vannak.
Az egyik kocka olyan formájú, hogy nem lehet egyik lyukba se bedobni.
Ekkor eszembe jut egy megoldás:
Egy olyan csúzdára van szükség, aminek ez egyik vége tökéletesen azonos a házon lévő lyukkal, a másik vége tökéletesen azonos a kocka formájával.
Tökéletesen Ember és tökéletesen Isten!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 21:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
Kedves Lucius!

Bevallom neked, hogy a gondolataid olyan magassan vannak felettem és olyan utalásokat használsz, amiket én nem ismerek.

.....
Péter


Elnézést belebonyolódtam. Nincs az magasan :)
Pusztán annyi, hogy van időm. Napjaim nagy részében azzal foglalatoskodom, hogy ami elérhető hit, vallás, és ezen belül főleg a bibliában foglaltak. Utána nézek azoknak. Amiben nagy örömöm lelem.
(Ha más hiteket is nézegetek, azért alapvetően azt mindig a Bibliában megszabott helyes, és általam is igaznak tartott keresztényi nézetből szemlélem.)

A dolog röviden úgy néz ki; hogy Te, Ti, azt látjátok Károli, és más fordítások alapján
Jézus = Isten.
Én megértem, és elfogadom, hogy ezen a nézeten vagytok. Tiszteletben tartom, és ennek tudatában beszélek veled(tek)

Az én nézetemből viszont (időm szabadsága miatt) utánanézek kicsit jobban. Felkeresek, ill megkeresek olyan oldalakat, amik ezeket érintik, vagy ezekkel kapcsolatosak. Pl. (egyet említek.)
http://www.efg-hohenstaufenstr.de/downl ... apyri.html
http://www.earlham.edu/~seidti/iam/tc_pap75.html
És még sok egyéb helyek, ahol elérhetőségek vannak a tanulmányozásra.
A dolgok végén eljutok egy véleményre, és ennek alapján mondom; Jézus isten

Van lehetőségem a világháló által összevetni, i.sz 200ból származó iratokat, az 1600 években megjelent Károli fordítással, vagy más egyebekkel. Megnézem, hogy melyik mit tartalmaz.
Olvasgatok nyelvészek, régészek és más kapcsolódó kutatók értekezéseit. Vagyis gyakorlatilag azok vállára állok.

Nem azért mondom, hogy az úgy van, mert Jehova Tanúi, ezt mondták, én pedig kétkedés nélkül elhiszem. Hanem azért mert kételkedő vagyok. Viszont ha megnéztem, és igaz, akkor miért is szakadnék el attól(?) sok-sok esetben osztom a nézetüket. De, mindig azért, mert meggyőződtem a hitelességről.
Röviden; Nem magas az, csak sok időm van.

Örülök, hogy olvasod az írásokat, és itt buzdítalak is, hogy ne hagyd abba! :)

Vitatkozni sem akarok, mert az én fogalomtáramban a vita már eleve magában hordozza a meggyőzést. Ezért inkább úgy fogalmazok, beszélgetések. Meglátásaink, hitnézeteink kicserélése. Mert engem érdekel, hogy ki miben hisz. Miért abban, és miért úgy stb.

Hiszem, hogy a Teremtő Isten mindenkinek megmutatja az utat, és aki kér annak ad.
Szerintem, ezen van a lényeg.

Persze, hogy türelmet mutatok, de nem a türelem miatt :) hanem azért mert ezek a dolgok érdekelnek engem. Szívesen foglalatoskodok Isten szavaival, hogy azokat jobban megértsem. És kedvem lelem abban, ha ezekről van kivel beszélgetni. (Nem mintha a feleségemmel nem beszélgetnénk, hanem ahogy mondtam is. Érdekel, hogy mások miben hisznek.)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 21:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Szóval elkellene dönteni egyes keresztényeknek,hogy akkor Jézus és Isten egy és ugyan az a személy vagy sem.Mert ha igen akkor nem
problémázhatnak azon hogy mások
nem Jézushoz fordulnak megváltásért hanem Istenhez.
Hisz ezek szerint aki Istenhez fordul megváltásért az egyuttal magához Jézushoz is fohászkodik,persze csak ha valóban egy és ugyan azt a személyt takarja ez a két "név"


Igazán érdekes - egy volt(?) reikis eszmefuttatása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 22:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Fony

Örülök,hogy tetszett egy volt reikis irása,
és persze,annak ,hogy azt nem tudtad
megcáfolni mint volt keresztény ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség