Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 39  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 22:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Lucius írta:
Fony írta:

Talán azért, mert nem azt kerested.
....

Lucius írta:
Aki az Igazságot keresi, azt megtalálja az IGAZSÁG.
Ezzel egyetértek.

Miért?

Lucius írta:
Ezt ha megmutatnád a bibliából!
"Isten adja a Szent Lelket, de a tévelygés erejét is."
mármint, hogy a tévelygés erejét is Ő adja?
Én keresek, folyamatosan, mármint az írásokban. És felhoztam párat a találatok közül.

Aki a hamisságot, megtalálja az ítéletét -> hinni fog benne -> így megtalálja az ítélet.
Ezt sem értem. Vagyis ha látnám a bibliai szövegrészt, akkor közelebb jutnék a megértéséhez.


Az evangéliumok; 2. Thesszalonikai levél; János 1;2;3;levele; Péter 1;2. levele; Timótheushoz írt 1;2; levél, stb.
Most csak ennyi jutott eszembe


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 22:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Kedves Fony

Örülök,hogy tetszett egy volt reikis irása,
és persze,annak ,hogy azt nem tudtad
megcáfolni mint volt keresztény ?


Hát ez van.

Mint volt keresztény nem tudom megcáfolni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 22:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
ha már nem tudod úgy megcáfolni mint volt keresztény,talán próbáld meg mint jelenlegi
keresztény,persze csak ha megcáfolható amit írtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 23:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Ez megint olyan szép, hogy kezdem megérteni János apostol intelmét arról aki más Krisztust hirdet. :cry:


Érdekel.
Ha időt szakítanál rá (ha van kedved)
Hol mondja? (fejezet, vers.) Hogyan érted?
Miért van jelentősége annak az intelemnek?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 23:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
rosta írta:
....

A Szentháromság az egy igaz Istent jelent a mi számunkra, reformátusok számára. Ez a három rész, amely egy, számomra az Isten eltérő megjelenési, működési formái.
....



Köszönöm, hogy elmondtad :)
Had kérdezzem meg mely Bibliai vers(ek) alapján jelenti ezt számotokra?
(Van egy általánosságban elfogadott, tanítás, tétel. Szóval nem teszek úgy, mintha nem tudnám.)

De, amikor ezt kérdem akkor igazából, arra vagyok kíváncsi, hogy Te, Ti, (vagy akit kérdezek, hogyan látja) Örülnék neki, ha kifejtenéd, hogy miért hiszel a háromságban.
Azaz Isten Egy, de, eltérő megjelenési működési formái vele azonosak Három egyenlő személy.

Az én nézetemből Isten a mindenható, Teremtő.
Akinek hatékony működő ereje a Szent Szellem (olyan erő, ami emberileg a felfogás határát súrolja. Nagyon sokrétű, Isten akarata szerint. De, nem személy.)
Jézus Teremtmény, méghozzá az első, mint Ige ismertük meg korábban. Viszont az ő létének van kezdete, tehát nem Isten. De, tulajdonságaiban olyan, mint az Atya, vagyis isten. (isteni)

Mivel az erő nem egy személy így nem is gondolok arra úgy, tehát a háromság a nézetemből max Szent Kettősség lehetne. De az Ige teremtve, tehát kisebb, mint Isten Vagyis nem egyenlő. Így részemről marad a Szent Egység, és az pedig a Mindenható.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 23:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Jel 1,17 Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó,

Jel 22,13 Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.

Jel 22,16 Én Jézus küldöttem az én angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen néktek a gyülekezetekben. Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag.

Jel 1,8 Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, a ki van és a ki vala és a ki eljövendő, a Mindenható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 01:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Tiv írta:
„Erre szolgál az 1000 éves”

Nagy koppanás lesz amikor kiderül hogy J T tévedett és az 1000 év ahogy le van írva úgy értendő.
....


Sok dolgot felvetsz :)
És bizonyára nem ok nélkül
(Világvége hírdetése, ott van szinte minden vallásban, Tanítani is tanítanak, és módszeresen.)

Viszont felvetsz valamit, ami felkeltette érdeklődésem144 ezer 90 évek. Hogy érted ezt?
Hogyan jön össze a két szám, Mi közük egymáshoz, Mitől kényes?

Egy kérdés azért felvetődik bennem, azt mondod, hogy akár meghal Istenéért.
De, akik komolyan hisznek vmiben, azok is képesek meghalni hitükért. És ettől különlegesnek érzik magukat. Más hitekre is igaz.
És igen. Ez tényleg nagy mozgató erő. Környezeti meghatározók ott vannak más vallásokban is.

Jézus nélkül aki tanít, hirdet, tanúskodik, az valóban nem az igaz hit.
Ján 14:6 ha ezt kihagyja, akkor egyik keresztény gyülekezethez sem tartozhat. Mert maga az írás az ami kizárja.

Azt mondod engedelmesség nem alakul ki. Mégis a házaló, gyülekezetek egyik vezető csoportja ahogy azt Jézus meghagyta a tanítványoknak.
A mai hitek, vallások, gyülekezetek miért nem teszik ezt?

Én a magam részéről úgy vagyok hogy egy általuk felvetett gondolatot akkor teszek a magamévá, ha meggyőződőm arról, hogy az úgy jó, és helyes.
Abban sem látok kivetni valót, függetlenül, hogy Jehova Tanúja vagy sem. Ha valaki tudásában, esetleg nem ér fel egy témához. De, szeretne választ adni, ezért segítséget kér.
Pl. Mi világított, amikor Isten azt mondta, legyen világosság? 1Móz 1:3. Holott a napot a negyedik nap teremtette.
Egy ilyen kérdésen sokan elgondolkodnak, és ha nincs kellő ismeretük, elmennek segítségért. Nem látok én abban kivetnivalót. (Nem lehet mindenki tv-szerelő)

De, azzal egyetértek, hogy a térítés, nem az én dolgom. A Megmentés meg pláne.
Viszont a bibliára sem úgy tekintek, mint emberi tanítások, habár az embernek szól.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 03:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Fony írta:
....
Aki az Igazságot keresi, azt megtalálja az IGAZSÁG.
Ezzel egyetértek.
Miért?



Ézs 45:18-22; Ámos 5:4; Mat 7:7
De, nem csak így lehet igazságot keresni. Amikor olvastam Saul, azaz Pál történetét, az Isten keresésének egy nagyon kimagasló példáját látom.
Első olvasásra, úgy tünik, hogy Bizony Zsidó hitü, és nem egy keresztény halála, és kínjai az ő utasítására történtek.
Csel 9:1,2. Itt megtudom, hogy Saulnak volt hite, (Ahogy azt később kérdésében fel is teszi. Itt pedig hitének erősségéről beszél az írás.)
Saul pedig, még mindig fenyegetésektől és gyilkosságtól lihegve. az Úr tanítványai ellen, elment a főpaphoz,
Izraelita neveltetése, és a törvények szerinti hite, gondolkodás olyan erős, hogy szinte liheg, kívánja a számára hitetlennek tartott emberek halálát. Oly mértékben, ogy ő maga kéri a főpaptól ehhez az engedélyt.
Habár cselekményei gonoszak, de hite nagyon erős. csak épp rossz irányba mozog.... Kereste, cselekedte azt amit hite diktált.
3, 4 amikor megszólítja őt Jézus. "miért üldözöl engem?"
Saul ekkor döbben rá, hogy ki szólítja, tanácstalanságában igazolást kér. "Ki vagy, Uram?" Jézus vagyok akit üldözöl....
Ez az cselekmény teljesen megváltoztatja Sault. Mert itt rájött, hogy hite, amiben eddig volt, jólehet erős, és a korai parancsolatoknak engedelmeskedve igaznak tartott. Mégis Jézus az aki, megszólítja a hite miatt, és ezzel máris a helyes utonjárók közé kerül. majd hitében erősődve később további kegyeket kap.
Tehát aki keresi az igazságot, azt megtalálja az igazság.
(Persze ez egy szélsőséges eset, és pont ezért kerülhetet be ez is az ihletett irásokba. Hogy aki keres az talál. )

Ezt ha megmutatnád a bibliából!
"Isten adja a Szent Lelket, de a tévelygés erejét is."
mármint, hogy a tévelygés erejét is Ő adja?

Az evangéliumok; 2. Thesszalonikai levél; János 1;2;3;levele; Péter 1;2. levele; Timótheushoz írt 1;2; levél, stb.
Most csak ennyi jutott eszembe


Igen. Értem mire gondolsz. pl. 2 Tesz 2:11 ( És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak; )
Az én olvasatomban Nem Isten adja a tévelygést, mert ez egy rossz dolog. Isten nem adja az embernek a rosszat. Jakab 1:13
Senki se mondja, mikor kísértetik: az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, Ő maga pdig senki sem kísért.
Vagyis ha Isten adná a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak, akkor Ő maga lenne részese, hogy némelyek bűnbe essenek. De Ő nem tesz ilyet. Viszont nagy a külömbség adni, és hagyni közt. Isten nem adja a tévelygést, mert JÓ, de hagyhatja, hogy némelyek tévelyegjenek, így önmaguk miatt tapasztalják, ill. hisznek a hazugságnak.

Aztán vagy rájönnek, vagy nem. (habár ez így túl egyszerű lenne.)
De Isten ott van, és elözékenyen várakozik egy kérésre.
Ennyit vár el az embertől. Ha kérnek akkor tőle kérjék, mert Ő az aki megadhatja. Ha megköszönik, vagy hálát adnak, akkor ugyancsak neki köszönje az ember.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 07:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Rm 10,2 Mert bizonyságot teszek felőlök, hogy Isten iránt való buzgóság van bennök, de nem megismerés szerint.

Rómabeliekhez írt levél 10. rész

1. Atyámfiai, szívem szerint kívánom és Istentől könyörgöm az Izráel idvességét.
2. Mert bizonyságot teszek felőlök, hogy Isten iránt való buzgóság van bennök, de nem megismerés szerint.
3. Mert az Isten igazságát nem ismervén, és az ő tulajdon igazságukat igyekezvén érvényesíteni, az Isten igazságának nem engedelmeskedtek.
4. Mert a törvény vége Krisztus minden hívőnek igazságára.
5. Mert Mózes a törvényből való igazságról azt írja, hogy a ki azokat cselekeszi, él azok által.
6. A hitből való igazság pedig így szól: Ne mondd a te szívedben: Kicsoda megy föl a mennybe? (azaz, hogy Krisztus aláhozza;)
7. Avagy: Kicsoda száll le a mélységbe? (azaz, hogy Krisztust a halálból felhozza.)
8. De mit mond? Közel hozzád a beszéd, a szádban és a szívedben van: azaz a hit beszéde, a melyet mi hirdetünk.
9. Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr Jézusról, és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol.
10. Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az idvességre.
11. Mert azt mondja az írás: Valaki hisz ő benne, meg nem szégyenül.
12. Mert nincs különbség zsidó meg görög között; mert ugyanaz az Ura mindeneknek, a ki kegyelemben gazdag mindenekhez, a kik őt segítségül hívják.

Emberi értelem amit befogad, az nem ismeret Istenről, csak amit a Teremtő Mindenható Isten jelent ki az embernek, az az ismeretnek az a fajtája, akikre nem mondja azt az Úr Jézus távozzatok tőlem nem ismerlek benneteket.
Ennek értelmét a homokra és a kösziklára épített ház példázatában találod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 11:33 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Lucius írta:
Tiv írta:
„Erre szolgál az 1000 éves”

Nagy koppanás lesz amikor kiderül hogy J T tévedett és az 1000 év ahogy le van írva úgy értendő.
....


Sok dolgot felvetsz :)
És bizonyára nem ok nélkül
(Világvége hírdetése, ott van szinte minden vallásban, Tanítani is tanítanak, és módszeresen.)

Viszont felvetsz valamit, ami felkeltette érdeklődésem144 ezer 90 évek. Hogy érted ezt?
Hogyan jön össze a két szám, Mi közük egymáshoz, Mitől kényes?
Kedves Lucius
kb. 90 évekig 144000 kérdése nem volt tisztázot előttük, most sem de már alakítota ki választrá.
Sajnos a legnagyobb hiba itt rejlik tanításukban.
Úgyan is 144000 Jézus testének tarják és őkrájuk értendőnek az egész újszövetséget. Ezzel viszont ki alakítottak egy nagy sokaságot (mint egyiptomi kivonulásnál Izraekkel csapodó viszhord és favágiokat. Ismerős igaz?)

Igen ám csak hogy ez a ma élő nagy sokaság JT-nál nem úgyan azt a szerepet tőltibe mint Jézus teste.
Egyszerű földi élet lebeg előtük és Jézus követése másodlagos. Tanítását elfogadják de nem tarják magukat Jézus testének
Azt hiszik Hogy Istent követik de a „földi mardékon” aki hitük szerint Jézus mostani földi teste.
Lefordítva egyszerű hétköznapi enberek írányítását követik.
A hozzájuk csatlakozok, Jézushoz eleve hozzás sem juthatnak mert amaradék száma lezáródott vagy ha még kolbászol is egy kettő az biztos nem az újonnan megtért lesz. :)

Idézet:
Egy kérdés azért felvetődik bennem, azt mondod, hogy akár meghal Istenéért.
De, akik komolyan hisznek vmiben, azok is képesek meghalni hitükért. És ettől különlegesnek érzik magukat. Más hitekre is igaz.
És igen. Ez tényleg nagy mozgató erő. Környezeti meghatározók ott vannak más vallásokban is.

Jézus nélkül aki tanít, hirdet, tanúskodik, az valóban nem az igaz hit.
Ján 14:6 ha ezt kihagyja, akkor egyik keresztény gyülekezethez sem tartozhat. Mert maga az írás az ami kizárja.

Azt mondod engedelmesség nem alakul ki. Mégis a házaló, gyülekezetek egyik vezető csoportja ahogy azt Jézus meghagyta a tanítványoknak.
A mai hitek, vallások, gyülekezetek miért nem teszik ezt?[/quote
A kérdés hogy valójában kinek is engedelmeskednek ezzel?
Talán Jézussal szoros kapcsolatban vannak és Őt követik?
Sajnos nem, sőt ettől a kapcsolattól fének igazán, pedig állítólagos maradéknak szorosank egyként kellene élni Jézussal.
Akkor miért is tartják bűnnek és bálványnak a nagysokaság ha vezetőik egyek Jézussal?

Miértnem merül fel a nagysokaságban hogy emberek állítják és nem Isten Igéje hogy ők a nagysokasághoz tartoznak?
Jézus nem mondta hogy korlátozva van testének száma.
JT téves tanításból 144000-re korlátozza.
Elég egy kis elhajlás és más út következik, ez az elhajlás Izrael népének teljes elvetése.
Bár ezt Isten igéje tökéletesen cáfolja, de ez számukra lényegtelen.
Ezt itt a régi fórumon már elég részletesen leírtam így nem szereném ismételni magam.

Talán annyit ha nem olvastad.
Róm 11:
25. Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a meddig a pogányok teljessége bemegyen.
26. És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:
27. És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.
28. Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.
29. Mert megbánhatatlanok az Istennek ajándékai és az ő elhívása.

30. Mert miképen ti egykor engedetlenkedtetek az Istennek, most pedig irgalmasságot nyertetek az ő engedetlenségök miatt:
31. Azonképen ők is most engedetlenkedtek, hogy a ti irgalmasságba jutásotok folytán ők is irgalmasságot nyerjenek;
32. Mert az Isten mindeneket engedetlenség alá rekesztett, hogy mindeneken könyörüljön.
--
Kételkedek benne hogy ezután tisztában fogsz látni.
De ha elolvasod figyelmesen láthatnád hogy Izreal népével a pogánoyk teljes bemenetele után terve van. Hova megy be?
Ez nem egyezik JT tanítással írod „Én a magam részéről úgy vagyok hogy egy általuk felvetett gondolatot akkor teszek a magamévá, ha meggyőződőm arról, hogy az úgy jó, és helyes. „

Ez itt a gond. Nem fogod tuni magadévá tenni Isten Igéjét, mert egy teorához amit emberek tanítanak nem illik. Csak azt tudod betenni ami illik hitedhez, hitedet pedig tankönyveikből szerezted így könnyen alakítható és ezt folyamatosan megis teszik. (javítás, viszavonásokat, tucatjával fordúlnak elő)
Nekik ez megy gyerek játék mert kezükben van a távirányító, (ez nem más mint a bizalom)
Ha még sem tudnak rád hatni úgy ahogy szeretnének bizony 9- 10 évig is lehetsz érdeklődő és ez gyakorlatilag semit jelent. Ezt az érdeklődők furcsa mód saját elhatározásnak mondják, és itt nem arról írok hogy valamilyen bünt nem tudnak letenni.
Hanem vitás kérdésekben nem tudnak megegyezni.
Furcsa az is hogy nyugodtan megöregenek és meghalnak úgy hogy nem is tartoztak a mindent megmentő JT hez. Ez a létszám egyre nő.
Egy vén elmondása szerínt … „ Ó sok olyat merítetünkbe akiket nem kellet volna”... ( ezzel célozva rám is) :)
Ezt küszöbölik ki.
A kérdésem az lenne te is érdeklődő vagy? Mert nagy esély van rá hogy te is, ismereteid (amit olvastam) szerint lehetnél JT de nem vagy és nem is leszel.
Ha így van mit is keresel ott? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 11:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nos, volt időm egy kicsit tüzetesebben végigolvasni a hozzászólásokat. Fontosnak tartom azokat a kérdéseket, amelyeket Lucius felvetett. A Szentháromság tana bennem is rengeteg ellentmondást vet fel, és jó lenne, ha ezek feloldódnának.
Lucius gondolatai, értelmezése hasonló ahhoz, ahogy én ezt a témát megközelítem. A Biblia tanításait nem felekezeti értelmezések vagy hitvallások szerint fogadom el, hanem igyekszem logikusan megérteni. És szükséges, hogy erről – felekezeti tanításoktól függetlenül – tudjunk beszélgetni, érvelni.
Úgy gondolom, hogy Isten fogalma sokkal többet foglal magában, mint amit Jézuson keresztül megérthetünk, megismerhetünk belőle. Jézus emberi, testi formában (végességében) nem tudja megjeleníteni számunkra az isteni teljességet, mindenekfelettiséget.
Jézus élete küldetés - általa megvilágosodik számunkra bűnösségünk, gyarlóságunk, esendőségünk, engedetlenségünk. Jézus a mi bűneink áldozata. És ez a mi fájdalmunk!
De Isten által kapunk egy lehetőséget, hogy jóvá tegyük bűneinket, azaz kilépjünk a bűneink „körforgásából”. Azáltal a szellemiség által, amelyet, Jézuson keresztül ismerhetünk, érthetünk meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 12:15 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Nos, volt időm egy kicsit tüzetesebben végigolvasni a hozzászólásokat. Fontosnak tartom azokat a kérdéseket, amelyeket Lucius felvetett. A Szentháromság tana bennem is rengeteg ellentmondást vet fel, és jó lenne, ha ezek feloldódnának.
Lucius gondolatai, értelmezése hasonló ahhoz, ahogy én ezt a témát megközelítem. A Biblia tanításait nem felekezeti értelmezések vagy hitvallások szerint fogadom el, hanem igyekszem logikusan megérteni. És szükséges, hogy erről – felekezeti tanításoktól függetlenül – tudjunk beszélgetni, érvelni.
Úgy gondolom, hogy Isten fogalma sokkal többet foglal magában, mint amit Jézuson keresztül megérthetünk, megismerhetünk belőle. Jézus emberi, testi formában (végességében) nem tudja megjeleníteni számunkra az isteni teljességet, mindenekfelettiséget.
Jézus élete küldetés - általa megvilágosodik számunkra bűnösségünk, gyarlóságunk, esendőségünk, engedetlenségünk. Jézus a mi bűneink áldozata. És ez a mi fájdalmunk!
De Isten által kapunk egy lehetőséget, hogy jóvá tegyük bűneinket, azaz kilépjünk a bűneink „körforgásából”. Azáltal a szellemiség által, amelyet, Jézuson keresztül ismerhetünk, érthetünk meg.

Csak sajnos erre az ember nem képes.
Mig erre nem jön rá maga erejéből probálkozik, én is így tettem.
Mint volt JT tiszteséges óemberi és kegyesnek látszó erő mennyiségem volt.
Tehát akár büszke is lehettem volna magamra hogy milyen fantasztikus farizeus vagyok.
De hála a Mindenhatónak nem így lett.
Mindaz a külső és belső látszat amit kialakitottam magamról és amit láttak rólam összetört. És megláttam igazi bűnöm és annak hordozóját az ó embert. (ahogy Isten Igéje is írja pl Nikodémusnak)
Igen szükséges újjászületnünk Jézusban és ez már nem tanítás.
Mintahogy más tanulni és tanitani a szülést úgy más megszületni és pl, szülni.
Ha újéleted van Jézusban akkor szakadsz el valójában büneidtől és már nem magadnak élsz hanem Úradnak és ez szabadít meg a bűntől. Mivel egy lélek leszel vele. (ahogy az Ige mondja)
Addig ámithatjuk magunkat hogy milyen jók vagyunk vagy láthatjuk mennyire rosszak csak mindekttő veszélyes mert egyikel sem birunk.
Mindkető leigáz, törbe csal és a vége teljes elveszetség is lehet.
Az egyik az önigazság magaslataiba emel, a másik kétségbe esés mocsarába.
Egyikkel sem tudsz közelebb jutni Istenhez hiszen Jézsuban való újászületés az uta.
Le van ám ez írva csak sokan töbre tarják ó emberüket, vagy éppen emberi tanítások gátolják meg a tisztán látásban, még pedig a helyzetük tisztán látásában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 12:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
....
Emberi értelem amit befogad, az nem ismeret Istenről, csak amit a Teremtő Mindenható Isten jelent ki az embernek, az az ismeretnek az a fajtája, akikre nem mondja azt az Úr Jézus távozzatok tőlem nem ismerlek benneteket.
Ennek értelmét a homokra és a kösziklára épített ház példázatában találod.


Heb 11:1 A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyõzõdés.

itt az mondja az írás, hogy mi a hit.
kifejti, hogy a nem látott dolgokról való meggyőződés
De, úgy tudok meggyőződni, ha értelmemmel utánajárok. Úgy tudom megérteni, ha olvasom, és azokat a gondolatokat összevetem, kérve Isten szellemét.
Vagyis az én elgondolásomban a hitet megelözi, a tudás, tudakozódás. És a jövőre nézve fejtjük ki, hogy semmi kétségünk sincs arról, hogy mindazok amik hátra vannak még Isten terveiből. azok mind megtörténnek.
Ismerjük, Isten irányadó mértékeit, hiszen ezért iratta le, erre való a biblia, hogy tudassa ezeket velünk.

Másrészt viszont pont a biblia az ami a hit kereteit meg is határozza. szelektál, hogy mely hit elfogadható Isten számára, amiket fel is hozol.

Én úgy gondolom, hogy olyan irat, ami nagyon jól körbehatárol dolgokat, hogy mi elfogadható Isten előtt, és mi nem.

De pont ezért mert ezeket tartalmazza, körbeírja, és feltárja a dolgok alapjait. Elsődlegesen értelem kell ahhoz. (Felismerés, hogy Isten létezik.)
Ezen felismerés alapján a megértéshez az ember Kéri Isten Szellemét.
(Jézus az út) Krisztuson keresztül kéri az ember, mert segítség kell annak megértéséhez. A megértett dolgok alapján meggyőződve azokról. jutt el az ember a hithez.

Az én meglátásomban, az emberi értelemnek nagy szerepe van a hitben. Ami nem azt jelenti, hogy mindent emberi ésszel, hanem hogy megértve, felismerve....

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 12:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv írta:

... Csak sajnos erre az ember nem képes.


Nem értem, hogy ez mennyiben függött össze azzal, amit leírtam.
Nem értem azt sem, hogy mire nem képes az ember - akkor miért az értelem, miért számítanak a cselekedetek, amelyek gyümölcsöket teremnek ésatöbbi. De szerintem ez már más téma. Maradjunk a szentháromság témakörénél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 12:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igggen nagy tévedésben vagy... azt mondod:


Idézet:
De, úgy tudok meggyőződni, ha értelmemmel utánajárok.


nézd csak, mit mond a Római levélben Pál (által ugye a Szentlélek):

Idézet:
24. Mert reménységben tartattunk meg; a reménység pedig, ha láttatik, nem reménység; mert a mit lát valaki, miért reményli is azt?


most akkor ha LÁTOD, és az ÉRTELMED ELŐTT VILÁGOS: hogy is fogsz utána REMÉNYKEDNI és HINNI benne?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség