Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 17., péntek 11:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Tamás12 írta:
Olyannyira kedves Termett :-), hogy ha ezt vesszük alapul, Lucius írását,nagyon könnyen lemaradhatunk a megmenekedéről!
...


Talán rosszul fejeztem ki magam, vagy gondolatmenetem nem volt érhető.
Veszlek példának téged, és mindazokat akik betekintést nyertek a Bibliába.
Te, Ti, az ismeret, és tapasztalat alapján alapból már a Bibliai alapelvekből vesztek. Hiszen erről van ismeret, és tudás bázisotok. (Nem az érzést, és belső lelkivilágot értem ez alatt, mert az a következő fázis.)
Veszem a másik alapnak Ábel esetét. Honnan tudta, hogy mi a helyes? És ami helyes, hogyan mutassa ki? Szerintem belső indittatásból. Mert tudta, hitte Isten létezését. Ki mondta neki, hogyan áldozzon? Hogy az áldozat Isten elött elfogadható legyen? Ugyancsak a belső hit, és meggyőződése az ami vezette. Vagy Nézzük Naámán esetét (különösen 2Kir 5:11-18 ig.)
Én érdekes dolgot olvasok. Naámán, imában szólt Istenhez, amiben azt ecseteli, hogy neki munkaköri kötelessége 'fönőkét' elkisérni egy idegen isten templomába. Valamint Urával együtt meg is kell hajolnia. Ergo részt kell vennie egy szertartáson, ami új hitnézetével már nem egyezik. Mert tapasztalta, hogy ki a Leghatalmassabb.
De, vehetnék még más eseteket is, amikor az írások bemutatnak embereket, akik idegen hitben jártak. pl. 2Móz 18:10 Jethró Áldást mond Istenről... stb.
Meglátásomból ezen részek mind arról szólnak, hogy habár idegen hitben, téves uton jártak, mégis hitük 'szivük' szerint igazán hittek, és eljutottak egy olyan ponthoz amikor némi ismeret alapján nézetüket ki is nyilvánitották. De, mindezekhez egy dolog volt szükséges, ahogy azt említettem is a belső lelkiviláguk, és hitük abban, hogy van Valaki aki képes a dolgok megoldására.

Pont ezért gondolom úgy; 'Jancsi néni' a Katolikus egyházban, vagy 'Juci bácsi' a Református, vagy más-más gyülekezetekben mások.... Az öszinte hitükkel juthatnak olyan helyzetbe, hogy életük ne legyen, csak röpke pár évtized.
Hiszen Isten jó, és igazságos. Megítélése pedig mindig a szereteten, könyörületen, és igazságosságán alapszik.

Más dolog, hogy tudja valaki mi az igazság, és más dolog ha nem.
Avagy az összes Amerikai indián pokolra jut? Mert hitük szerint a természet szellemeit tisztelték, imádták? Mitöbb fő isteneiknek emberi sziveket téptek ki, mikor azok még éltek. Tették ezt teljes odaadással, teljes hittel. Bármilyen gonosz dolgot is cselekedtek, tudatlanságukból fakadt. A rómaiak megölték Isten fiát. Luk 23:34-ben erről olvasok.
Nézetem szerint Jézus itt nem az izraelitákról beszélt. Hiszen azok évszázados Isteni vezetés, és vallási világban éltek. Tehát számomra marad, hogy Jézus a római katonákról beszélt, akik más hitnézetben éltek. A tudatlanságukra hivatkozva kérte Atyja bocsánatát. (Az pedig egy külön kérdés kör, hogy a tudatlanságot, és hamis hiteket ki irányítja.)

Röviden; Egy keresztény szemléletű embernek természetes alap, hogy az írásokat veszi. És Jézusra, mint ÚT gondol.
De, el tudunk-e szakadni egy pillanatra ezen nézetektől, és gondolatilag át tudjuk-e érezni a teljes, öszinte hitet? Még ha az szerintünk téves is.

Nos! ha nekem senki sem mondja, hogy mire való a mentőcsónak, és sosem láttam olyat. Akkor abba kapaszkodom ami kéznél van. Legyen az széknek karfája, vagy a szomszéd kutyának bokája...

Pont ezt elkerülendő adta ki Jézus tanitványainak azon parancsot, hogy szóljanak, beszéljenek. Hogy mindenki ismeretre jusson.

Isten nem azt mondja, hogy szabad. Sőt! tiltja a hamis hiteket.
De, kinek mondja? Annak aki olvassa, vagy hallja.
Mi van azokkal akik nem hallották? Miért gond ha ismeret hiányában Manitou-tól kér? Hite szerint tőle ker kérnie, őt ismeri. De, valójában a Teremtő Istenre gondol, hozzá szól. Ergo a hite, és indittatása tiszta.
Megjegyzem: Egy gyermeket akkor vonhatok felelőségre, ha elötte tudattam vele a helyest, helytelent; és meggyöződtem arról, hogy fel is fogta követelményeim. Csak ezután vonhatom felelőségre, korának, és értelmi szintjének mértékében.

Én pont Isten szeretetére alapozok, amikor Ük-ük-nagyapámra gondolva, feltehetőleg még tűzet ugrott :) 'Nap apácska tiszteletére, hogy Ludvércet bosszantsa' Hogy őt is megismerhetem, hogy ő is lehetőséget fog kapni. Mivel nem volt teljes, vagy akár részleges ismerete, így aztán hamis hitben járt; de, azt öszintén szivből tette.

De, azt hiszem félreértettél, mert nem azt mondtam, hogy azok a hitek jók. Vagy elfogadhatóak Isten elött. Hanem kiemeltem a tudás és nem tudás közti különbséget, valamint az öszinte hitet.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség