Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 15:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
csak egy kis betevő skizofrénia kérdése :*:

viccen kívül: APAKÉP-probléma kérdése a dolog... NE AKARD tudni (belülről)

én ilyen témákba is belevonódtam az illető Személy részéről (mármint a Szentlélekről beszélek), úgyhogy ... láttam már BELÜLRŐL igen érdekes dolgokat...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 16:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 16:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:) erről eszembe jutott egy dalszöveg, mindjárt írom is bele a dalszövegekbe


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 16:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nekem meg eszembe jutott, kedves tavasz, hogy lassan eleged lesz a hangfelvételekből :D

merhogy KÜLDÖM...

ez egy szeminárium-előadás volt, egy MEKDSZ-konfin

a címe: "Istenkép-apakép összefüggései a tranzakcióanalízis tükrében"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 16:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 16:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én GÉPÉSZ vagyok!!!! nemmmmm pszichó és NEMMM LELKÉSZ :D

fura módon LÉTEZIK olyan is, hogy valakinek az ANYJA alapján alakul ki az APAKÉPE... ha te is ez az eset vagy: pár dolgot máris jobban értek :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 17:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 17:08 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
tavasz írta:
Na erre irogattam itt magamnak egy hsz-t, amit akkor most bekopizok:

Emilien írta:
szerintem nem az üdvözülésben segít a Szentlélek, hanem inkább a megszenteődésben, mert, ha egyszer már valaki befogadta a szívébe Jézust, akkor már üdvözülni fog (Áááá, ez tök jó! Ha belegondolunk, az üdvösségen akkor ezexerint már ezután nem kell aggódni! :) )


Mondod ezt azután, hogy így írtál egy másik topicban:

Idézet:
Én többnyire fordítva vagyok ezzel, de időnként se Istent se embert... Szerintem az embereket könnyebb, de ez az én egyéni véleményem ... Nehéz egy nagyon hatalmast szeretni, legalábbis nekem


Hát ezt nem igazán értem… mármint, hogy a két állítás hogyan fér meg egymással.


Öööö...nos, teljesen igazad van. Sehogy nem kéne, hoyg megférjen a kettő egymással. :( Az a helyzet, hoyg a hozzászólásaim kb. felét az óemberem "írja", a felét meg az "újemberem". Ez van :cry: . Tudom, hogy nem túl korrekt dolog, hogy itt tombolom ki magam, és itt üvöltöm ki magamból a lelki fájdalamaimat is. De az a helyzet, hogy máshol nemigen tudok ezekről a problémákról beszélni :? De gondolkodom rajta, hogy eltüntetem a gáz hozzászólásaimat...Leht, télleg jobb lenne...., nem tom.

Üdv:Emilien


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 17:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
NE!!! az elfojtás aztán TÉLLEG mindenféle randa tünetekhez vezet!!!

tesséxépen MINKET fárasztani!!!!

({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 17:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 17:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem adunk...
de az nem baj, ha SZERETÜNK??? :-o :oops:

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 13:40 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
tavasz írta:
Emilien írta:

Öööö...nos, teljesen igazad van. Sehogy nem kéne, hoyg megférjen a kettő egymással. :( Az a helyzet, hoyg a hozzászólásaim kb. felét az óemberem "írja", a felét meg az "újemberem". Ez van :cry: . Tudom, hogy nem túl korrekt dolog, hogy itt tombolom ki magam, és itt üvöltöm ki magamból a lelki fájdalamaimat is. De az a helyzet, hogy máshol nemigen tudok ezekről a problémákról beszélni :? De gondolkodom rajta, hogy eltüntetem a gáz hozzászólásaimat...Leht, télleg jobb lenne...., nem tom.
Üdv:Emilien

Félreértesz. Az nem baj, ha az óemberedet kiadod, LEGALÁBB TE BEVALLOD, csak amíg az óember ügyködik, addig nem tudom elfogadni, hogy az üdvösség már egy lejátszott ügy - bocs, nem szoktam így kifejezni magam, de most ez jött.
Én erről másképp gondolkodom, persze én nem vagyok HIVATALOSAN megtért, újjászületett ember :wink:... meg különben is

szóval az én véleményemre ne adj :P


Sziasztok!

Szia tavasz!

Az óember valóban meghalt a kereszten Jézussal együtt, de az a helyzet, hogy úgynevezett "utómozgása" szokott lenni :( . Nem állítom, hogy mindenkinél íg yvan, lehet, hogy csak ekveseknél. Apukám mesélte egyszer, hogy volt gyerekkorában egy olyan helyen, ahol úgy vágták le a kakast, hogy levágták a fejét :shock: , fúj....Ne, mindegy, a lényeg a lényeg. Nem volt elég erősen összekötve szegény baromfinak a lába, és ezért mikor levágták a fejét, állítólag felpattant, és elkezdett néhány másodpercig rohangálni :shock: . Szóval a kakas gyakorlatilag halott volt, de mégis mozgott még egy darabig :) . Az óember is ilyen az a helyzet. Ha az ember elkövet valami gáz dolgot már megtérése után, akkor felerősödik az óember sajnos.

Erről a dologról ír Pál:Róma 7:14-25. Jelen időben ír erről a küzdelméről, ezért feltételezem(sőt, tapasztalatból tudom :D ), hogy ilyesmiket olyan is átél, aki már megvan térve, sőt, tulképp csak az él át ilyesmit. Aki mondjuk még nem régen tért meg, vagy erős a hite, annak valószínűleg kevés ilyen küzdelme volt(még).

Viszomt az igaz, hogy beláttam, helytelen, ha egy internetes fórumon adok ki ilyesmiket magamból, mert nem hívők is olvashatják, és ennek hatására, vagy elmegy a kedvük az egésztől, vagy esetleg megbotránkoznak. :oops: :(

Net, nem arról van szó, télleg nem jó, ha az ember elfojtja az ilyen dolgokat, csak lehet, hogy nem egy fórumon kéne...hm..ahol bárki olvashatja. :)

Üdv:Emilien

ui: lehet, hogy majd beszélek a modival, megkérdezem, ő hogy látja ezt, érdemes-e néhány hozzászólásomat bennhagyni, aztán közös megegyezéssel, lehet törlünk néhányat. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 13:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 13:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
valamikor úgy másodikos gimista koromban voltam ezen felháborodva, de nagyon...

hogy "mi az, hogy az ember nem lehet mindig teljesen őszinte?!? én AKKOR IS az leszek, MINDIG"...

aztán ... emiatt egy megtért lányzó megbotránkozott és ELMENT... :(

azóta tudom: persze, HAZUDNI nem kell/nem szabad... de a SZEMBE MONDOTT IGAZSÁG is igen veszélyes néha...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 13:59 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
tavasz írta:
És akkor mi van, ha ez egy fórum, akkor hazudni kell? Az nem félrevezetés?


Nem, de tiszeteletben kell tartani mások érzéseit, ennyi...
benne van valahol a Bibliában, hogy ne botránkoztassunk meg se testvéreket, se másokat, nem tudom pontosan, hogy hogy van szó szerint. Az igazat is el lehet mondani kultúráltan és szeretettel, csak nekem nem sikerül :) úgy tűnik. Ha nem sikerül így akkor meg csak rombol, ennyi...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség