Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 15:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Kedves Tavasz te írtó jószándékú ember vagy nagyon rendes, és igyekszel megfelelni a mércének és Lucius is ilyen ember.
Isten azonban olyanokat keres, akik tudják magukról, hogy Isten nélkül menthetetlenek.
Akik a maguk erejéből meg tudnak változni, azoknak nincs szükségük segítségre.
Mi nem tant hirdetünk, mi az ÉLŐ ISTENNEL való szoros közösségnek a lehetőségét hirdetjük, erre van lehetősége annak aki tudja, hogy erre neki szüksége van.
Nem tan, hanem SZEMÉLY !

1 Személy
aki most Szent Szellemként van jelen a földön!

:*:
Mint amikor az édesanya elmegy a fodrászhoz és előtte bevásárol, és a gyermeke bemegy a fodrászdába :wink: utánna.
1. vevő
2. vendég
3. édesanya

ua. személy, nem három anyuka, csak egy.


Van néhány percem....
A vevőt lehagynám, mert amit vásárolt a családjának vette.
Viszont ha fodrász az anyú, akkor két lehetőség van, vagy annak kombinációja.
1. bemegy az anyjához. Tehát édesanya
2. bemegy a fodrászdába, ahol anyú dolgozik, hajvágás céljával, akkor pedig fodrász. igazugyan, hogy anyú vágja, és teljes odaadással. És ha nem is fizet, mert anyja azt betette. Akkor is vendég.
Mitöbb! Ha ekkor anyú belevág a fülébe, akár pert is indithatna. :D
(no, de ezt a poen kedvéért mondtam.)

De, ha ezt úgy értetted, hogy anyú maga is vendég a fodrászdában, akkor gyermek ismét csak két esthetőségű. Ő maga is vendég, vagy anyú után megy be, mert találkozni akar vele....

Más;
Ahhoz hogy tudjam, hogy mire van szükségem. Elöbb tudnom kell, hogy mi az ami hiányzik. Vagyis ismeretet kell szereznem arról. Méghozzá nem felületesen, hanem alaposan. Mert ez után tudom eldönteni, hogy valóban hiányzik-e.
Ami a tant illeti. Van itt egy topik (Keresztyén hitünk, Teológia - Református Egyházunk - Más keresztyén egyházak - Hitoktatói óradíjak aminek célja a erről való beszélgetés.) Tehát ha létezik a topik akkor létezik a hitoktatás, ha pedig van hitoktatás, akkor vannak tantételek. Amikkel általánosságban az egész gyülekezet egyetért.
Én így értem. ha van mit tanítani, akkor létezik a tan, vagyis egy-egy témában a tétel. Pl. Jézus a megváltó. Ez egy tantétel, ami a Biblián nyugszik, de A gyülekezet erre képzett, és alkalmas emberei tartják.

Minden vallásnak megvannak a tételei.
De, értem mire gondolsz amikor azt mondod, hogy a hitet mutatjátok meg, a hirdetéssel. És szerintem így helyes. Az igazságot el kell vonatkoztatni személyektől. nem a gyülekezettől lesz igaz. hanem fordítva. Az igazság ismeri el a gyülekezetet. :-)

Az pedig külön körök, és párbeszédek, hogy időtszánva talán közelítsünk egymás álláspontjához. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 15:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 16:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 16:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 16:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Én elfogadom a véleményedet, de nem értem miért, meg próbálod magyarázni, mi a helytelen benne?
Talán közelebb kerülhetünk mind a ketten az értéshez.

Azért hérom néven nevezendő, mert három helyzetben kell megnyilvánulnia.
Mindég a hitbeli elfogadás a lényeg, már mint az isteni Személy vonatkozásában.
Az Úr Jézus ott volt tanítványok között Ő az Atyát jelentette ki, akkor most a Szent Szellem jelenti ki az Úr Jézust.
Azt látom, hogy benneteket pont ez zavar, hogy hinni kell benne, ez akarati tevékenység.
Nem tudom olvastad e, a 12 kém történetét?

Miért vagy szomorú?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 16:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:30-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 16:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Sajnos nem tudok mit kezdeni a gondolatvilágoddal, és nincs is kedvem jobban elmélyülni benne, sorry.


Megértettem.
Köszönöm a reagálásod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 21:34 
Kedves Tavasz!

Kérlek őszintén válaszolj!

Jó embernek, netán még Mesternek is tartod Jézust?

Előre is köszi....

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 21:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 22:02 
De jó ezt hallani....
:-)


Minden keresztyén hitvallása szerint Ő Isten egyszülött Fia, a mi Urunk, aki Szent Lélek által fogant egy szűzben, akit Máriának hívtak.

Azért kérdeztem, mert Jézus MAGA MONDTA, hogy nincs más JÓ, csak egy az Isten!
:-)

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 22:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 07:12 
Kedves Tavasz!

Boldog akkor vagy és leszel, ha szívből ki tudod jelenteni, hogy nekem Jézus az életem Ura, Istene.
Ő a megígért Messiás!

Ezt Isten Lelke elvégezheti benned és én azt látom, hogy ehhez nagyon közel vagy.
Bátran kérd Istent, hogy adja ezt meg neked!
Tedd elé a bűneid őszintén és kérd, hogy Jézus kereszthaláláért adjon neked bocsánatot.
Meglátod olyan békességet kapsz, amit a világ el nem vehet tőled!

Szeretettel: Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 17:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
A hindu nem egy Istent imád, hanem sokat.
A muzulmánnak meg nagyon távoli az Isten. Olyan "minden meg semmi"...
Nem az Atyja!

Jézus mondja: "Senki sem mehet az ATYÁHOZ, csak is én általam"


Kedves Péter

Némi késedelemmel de azért válaszolok
az általad leirtakra.
Mint irod a hindu nem egy Istent imád hanem sokat,ez igaz is meg nem is.
A hinduk egy része valóban több Isten hívő,egy másik részük viszont egy teremtő Istenben hisz,az Önvalóban.
Én természetessen csak azokra a hindukra céloztam akik kizárólag
egy Istenben hisznek az Önvalóban.

Azt is irod,hogy a muzulmánoknak oly távoli az Isten,elárulnád,hogy ezt miből
sikerült megállapítanod ? Talán belelátsz
az emberi lelkekbe amikor imádkoznak ?
Látod hitük erejét ???
Mindenesetre ha összeszámolnánk,hogy a keresztények és a muzulmánok naponta hányszor fordulnak bizalommal
imában Istenhez,nem biztos,hogy a keresztények vinnék el a pálmát.

Képzeljük el amint egy keresztény,egy muzulmán és egy hindú imádkozik az
egy Igaz Istenhez.
Szerinted Isten lát köztük különbséget,
és ha igen akkor miben,mi alapján ?

Szerintem kizárólag a hitük ereje alapján és nem a vallásuk alapján lát különbséget köztük Isten. Mivel hozzá
kizárólag a hitük köti öket és nem a vallásuk.
Ha a vallásuk kötné öket Istenhez akkor minden keresztény egyforma közelségbe lenne Istenhez,ez azonban nem így van,mert hiába egyforma a vallásuk a
keresztényeknek ha a hitük ereje eltérő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 18:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
rosta írta:

A megváltás, üdvözülés kérdésébe, miszerint ki üdvözül, végül is az emberi szem nem láthat bele a reformátusok szerint. Azt csak Isten tudja, kit részesít az üdvösségben. Másrészt a megváltásunk, és üdvözülésünk Jézustól függő ügy többszörösen is. A Jézus általi megváltás lényege az emberi lélek bűnből, és sötétségből való felemeltetése. Ha csak az általad érintett kéréskört, az értékkeresztyénség szerinti megváltást is nézzük, láthatjuk, hogy Jézus megváltó parancsolata kettős. Isten feltétlen szeretete mellett felebarátunk, az irgalmas ember olyan mértékű szeretete, mint amit önmagunk iránt érzünk.

A keresztyén gondolkodásnak, megváltás, üdvözüléstannak van egy alapja, az erkölcsi vetülete, amely például a keleti vallásokban nincs meg. A buddhizmus, a hinduizmus a fájdalomtól való megváltottságot nevezi a megváltás alapjául, míg a keresztyénség a bűntől való megváltottságot nevezi az üdvözülés alapjául. A nagy különbség a kettő között szemmel látható, ezért kár keverned a dolgot, mégha tudom, hogy csupán provokatíve tetted fel a kérdésedet.

Ezzel az erővel különben akár a rombolás, és halál hindu istennőjéhez Kálihoz imádkozó hindu embert is nevezheted megváltottnak, üdvözültnek, ha a definíciódat nézzük, mármint a valamely, bármely istenhez való imádkozást is.


Kedves Rosta

A fenti ,Péternek írt válaszom akár neked is cimezhettem volna,hisz egyértelműen kifejtem benne,hogy a Az Isten Hit a legfontosabb az
üdvözülés szempontjából.
A cselekedetekből fakadó jótett által senki sem
üdvözülhet.
Magát az erkölcs szót sem igazán tudom értelmezni,milyen erkölcs egyéni emberi,közösségi
társadalmi vagy talán Isteni ?

Az ember jót a Biblia szerint nem tud cselekedni mert nem képes rá,tehát mint az egyéni mint a társadalmi erkölcs semmis Isten szemében.
Az Isteni erkölcs alkalmazására viszont az ember nem képes,csak a Szentlélek ,amelylel viszont kizárólag a Hitünk és nem a vallásunk alapján kerülhetünk kapcsolatba.

A keresztény erkölcsi tanítás szép és jó,de mégis csak emberi erölködésnek számít,mert az ember akar jót cselekedni,és nem engedi,hogy a Szentlélek tegye azt általa.

Magyarul amit te állítazs,hogy az üdvüzülésnek van az ember részéről erkölcsi alapja a kereszténység szemszögéből az nem igaz,
Mert nem az ember jó hanem az Isten,nem az ember erkölcsös hanem az Isten.
Minnél erösebb a hite egy kereszténynek,hindunak,muzulmánnak annál erkölcsösebben fog cselekedni a benne levő SzentLélek általa.

Nem az ember cselekszi a jót,erkölcsöset,hanem a Szentlélek.

"Sohasem tudhatod,hogy az a teher amit leveszel embertársad válláról,egy másik időpontban egy másik helyen nem okozza -e az ő vesztét
mert ott és akkor az ujabb terhet pont azért nem képes elcipelni mert te nem engedted,hogy elözőleg megerősődjön a teher elhordásában.,
miközben merő"jószándék vezetett".

A büntől és a fájdalomtól való megváltás egy és ugyan az. Azért érez a lélek fájdalmat mert bünben van. A keleti tanítások nem ellentétesek Jézus tanításával csak meg kell "engedni"hogy a Szentlélek mutassa be öket és nem az előitéletektől tulterhelt egonk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 19:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
figyelő írta:

Nem Istenhez imádkozik, hiszen nem is ismeri. Maga az Úr mondja, hogy aki nem rajta keresztül közelít, az nem jut Istenhez.
Ezen kívül az ördögök is hisznek és mégsem üdvözülnek.
A Jn 3,36-ban azt mondja Keresztelő János, hogy aki nem engedelmeskedik a Fiúnak, az immár elkárhozott és az Isten haragja marad rajta."


Kedves Figyelő.

Hogy mondhatsz olyat,hogy a hindú vagy muzulmán nem Istenhez imádkozik mert nem ismeri.
Te talán ismered a végtelent ,a korlátlant , ???
Van egyetlen olyan ember is a földön aki kijelentheti, hogy ismeri Istent ?
Az emberek még a korlátozott embertársaikat sem ismerik,nem,hogy a végtelen Istent.
Ismerete,tapasztalata minden embernek van istenről a benne levő Szentlélek által,de ismereni senki sem ismeri,csak a Szentlélek.

Jézus azt mondta,senki sem mehet az Atyához csak is énáltalam.
Jézus azt is mondta,hogy elküldi a Szentlelkét amit ,vigasztalónak
nevezett.
Valyon az a muzulmán vagy hindu aki imádkozik az egy Igaz Istenhez,lélekben és a Szentlélekkel lép ezáltal kapcsolatba ,nem a Jézus által kijelölt uton halad ???
Van bármi különbség a benned ,bennem és bámely más emberben levő Szentlélek és Jézus Szentlelke között.

Jézus tanítása szerint semmi !

Jézusnak nincs egyetlen tanítása sem ami a saját Szentlelkét"a vigasztalót"a többi Szentlélekkel szemben előtérbe helyezte volna.
Nem is tehette mert mint a nevében is benne van "Szent" ,a Szentlélek ,Isten része igy pont olyan képeségekkel rendelkezik mint az Isten.
Jézus Szentlelke pedig nem több az Istennél,hanem egyenlő vele.

Ezért aki lélekben a Szentlélekkel kerül kapcsolatba imája során,
az legyen bármilyen vallás követője is,Jézus által kijelölt úton
éri el az Atyát,a Szentlelken keresztül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség