Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 21:07 
(Atya, Lélek, üdvözültek)

Úgy látszik ez már csak egy másik oldalra kerülhet
:-)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2006. nov. 06., hétfő 21:09-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 21:08 
ja


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 08:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Emilien írta:

Jaj , nem... :( Abszolút nem erről van szó, és én sem ilyesmiről írtam.
....
Különben a Bibliában minden benne van, amiről ISTEN ÚGY GONDOLJA, hogy tudnunk kell. De vannak olyan dolgok azért, amiket nem jelentett ki nekünk. Ennyi.
....


Tudod; Ha akarnék sem találnék semmit hasogatásra abban amit elmondtál.
Világos, egyszerű, érthető. (Ezenkívül én magam is így gondolom.)

Ezen kifejtésedben, levezetésedben, egyetértek azzal, amit mondasz. Pedig nem tartozom már a Református valláshoz. És azt mondom, hogy Ne maradj csendben!!!
(Szerintem mindenki imádkozik, még a tagadók is, csak ők sóhajnak, óhajnak nevezik. :) )
Tudom, hogy meghallgat.

Hidd el, mennek azok a hozzászólások. :) Épp most adtál róla bizonyságot.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 11:33 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
FM írta:
Kedves Tiv, egy kicsit pontosítanék, nem akadályozzák meg, mert nem is tehetik.
Csak aki kéri kapja, tehát aki nem kéri nem is kapja, aki nem jól kéri az sem kapja, tehát ami irányítja azt az embert aki nem Isten törvénye szerint akar közeledni Istenhez, azt nem Isten Szelleme vezeti.

A Szent Szellem két irányú feladattal van itt.
1. a világ megfeddését látjuk ez az egyik fealadat
a/bűn
b/igazság
c/ítélet
tekintetében
2. azokat akik Krisztus testének tagjai
a/elvezeti minden igazságra
b/eszükbe juttatja az IGÉKET amiket az adott helyzetben kell megcselekedni.
Mert minden IGÉNEK be kell teljesülni.

Ezért az én legforróbb kívánságom, hogy minden IGÉT betöltsek, amit még be kell tölteni.

Kedves FM

Igen ez is lehet ez már tudatos, ismeri mit is kér.
De a tanítványoknak fogalmuk sem volt mégis kapták
Apcsel 10:
44. Mikor még szólá Péter ez ígéket, leszálla a Szent Lélek mindazokra, a kik hallgatják vala e beszédet.
45. És elálmélkodának a zsidóságból való hívek, mindazok, a kik Péterrel együtt mentek, hogy a pogányokra is kitöltetett a Szent Lélek ajándéka.
--

Mivel az írás azt mondja,
1Kor 6,17
A ki pedig az Úrral egyesül, egy lélek ő vele.

és azt is,

2Kor 3,17
Az Úr pedig a Lélek; és a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság.
--

Így hitüktől függ hogy elhiszik e vagy jeleket csodákat várnak még.
Tehát saját maguk elképzelt vagy tanított hite akadálya lehet annak hogy az Úrral valóban egyesüljön (eggyé legyen).

Az Úr Jézusnak való teljes átadása nélkül így az engedelmesség hiánya, is vezethet oda hogy bár vannak jelei de még sem a Szent Lélek vezeti.
Bőven van írva erről is Isten Igéjében pl
1Kor 3,3
Mert még testiek vagytok; mert a mikor írigykedés, versengés és visszavonás van köztetek, vajjon nem testiek vagytok-é és nem ember szerint jártok-é?
--
Mindez olyanoknak írja akiken jelekként a Szent Lélek jelenléte látható volt de még sem az Úr vezetése alatt voltak.
--
Lehet vissza esni is
Gal 3,3
Ennyire esztelenek vagytok? A mit Lélekben kezdtetek el, most testben fejeznétek be?
--
(bár tudom hogy mind ezeket tudod de egy kicsit talán más megvilágításba vannak)

Itt bizony megint egy tanítás vezeti félre őket (embereknek hisznek).
--
Summázva ha valaki tejesen Jézusnak szánja életét és tőle várja a vezetést megkapja.
Nem kell ehhez külön könyörögni de ad már kérlek magad mellé a Szent Lelket is, nem is ezt mondja az Ige. Ez csak bonyolítás ugyan is a Szent Lélek épp úgy nem magát jelenti ki mint az Úr Jézus amikor a földön volt.
Bizony Jézust jelenet ki bennünk (formálja építi ki életünkbe) ehhez ragaszkodás és engedelmesség kell mégpedig Jézushoz.
Ha ez mégis másképp jelenik meg a ma élő hívő egyes közösségeiben ott megint egy emberi tanítás és elvárás is nyomon követhető (értem karizmatikus gyülik)

Ahol ilyen elvárás nincs épp úgy betöltekeznek és kaphatnak vezetést csak nincs magyarázat hozzá. :)

De ez más téma csak gondoltam jó megemlíteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 11:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Hát mit mondja, nem tudom miről beszélsz, mert amit bizonygatsz, azt nem kell bizonygatnod, és ezt gondolod, és még is :wink:

A hitről hitre járás az olyan, hogy nem én mondom meg mikor indul, nem én hol tart, de az Írásban leírtak vonatkoznak Ábrahámra is, holott az írás az ő korában nem létezett.

Szo-szo van aki időben és van aki örökkévalóságban jeleníti meg a történést.

Mikor gyermek voltam .......

...... elhagytam ......
Úton vagyunk, ha nekem írsz személyesen, akkor jó, ha amit nekem írsz a ma született gyermekednek akarod mondani, akkor ezt jelezd.
Bocs ha ma én is érthetetlenül írtam.
Ma ilyen nap van :wink:

ja lehet, hogy nem csak ma :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 12:35 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Lucius írta:
Emilien írta:
....
Huhh, azt továbbra is fenntartom, hogy a Szentlélekről beszélni(pláne írásokból bebizonyítani, hogy Ő is Istennel egyenlő), egy kicsit olyan, mint lerajzolni egy focimeccset. Nem könnyű. Pont azért, mert úgymond "Önmagáért beszél". Akiben megvan az tudja(legalábbis tudni fogja előbb, vagy utóbb), hogy szükség van rá, és hogy Ő is Isten, mert maga a Szentlélek teszi ezt világossá számára.

Na, jó, nem ragozom tovább. :)



Mire való a Bibla?
Tévedek? Ha azt mondom, hogy abban minden megtalálható, a hithez.

Ha pedig megtalálható, (számomra több esetben is bizonyitotta Isten a szándákát.) akkor miért nem vezethető le?


Kinek címezte Isten az írásokat?
(Embereknek)

Nos én ember vagyok, tehát értenem kéne. :)
Így tehát ti is emberek vagytok, és szavaitokból az veszem ki, hogy birtokában vagytok, annak amit nem tudtok levezetni.
(ne vedd, ne vegyétek ezt kötekedésnek, vagy számonkérésnek stb.
Pusztán öszintén érdeklődőm. )
Kedves Lucius

A Biblia levezeti, de ehhez azt kell megérteni hogy mit ír.
H azt írja Krisztusé akkor azé kell hogy légy.

Róm 8:
8. A kik pedig testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt.
9. De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.
10. Hogyha pedig Krisztus ti bennetek van, jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért.
--
Ez van leírva neked is.
Eltudod ezt fogadni úgy ahogy le van írva?
Vagy jössz egy tanítással és elkezded magyarázni hogy ezt hogyan is kell érteni.

Hogy is van ez akkor, épp erre akarlak rávenni hogy az Írásnak higgy ne embereknek. :)
--

pl JT azt tanítja csak test vagy nincs mit szét választani, (préd idézve)

Mi van ha félre értik? Mivel annyi mindet félre értenek ez is simán belefér :)

Akkor ez a tanítás rögtön érthetetlené neszi és elfogadhatatlanná számodra ami itt le van írva.
Te lehet hogy ezt nem látod de ilyen és ehhez hasonló akadályok gátolnak hogy úgy is értsd ahogy le van írva.

Mivel van egy kifinomul tanítás amit magadévá tettél így van egy válaszod rá mit is jelent amit ír itt az Ige de annyira erőltettet hogy kénytelen vagy a görög ragozásokhoz vissza menni így viszont már nem is az számít mi van oda írva hanem mit szeretnél ki hozni belőle.
--

Én csak biztatni szeretnélek akarj Jézusé lenni, fogad be szíved be.

2Kor 6,16
Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, a mint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök, és ők én népem lesznek.



Látod „élő Istennek temploma vagytok „
Jel 7 nagy sokaság
9. Azután látám, és ímé egy nagy sokaság, a melyet senki meg nem számlálhatott, minden nemzetből és ágazatból, és népből és nyelvből; és a királyiszék előtt és a Bárány előtt állnak vala, fehér ruhákba öltözve, és az ő kezeikben pálmaágak;

15. Ezért vannak az Isten királyiszéke előtt; és szolgálnak neki éjjel és nappal az ő templomában; és a ki a királyiszékben ül, kiterjeszti sátorát felettök.
16. Nem éheznek többé, sem nem szomjúhoznak többé; sem a nap nem tűz rájok, sem semmi hőség:
17. Mert a Bárány, a ki a királyiszéknek közepette van, legelteti őket, és a vizeknek élő forrásaira viszi őket; és eltöröl Isten az ő szemeikről minden könyet.
--

Ezt sem akarod elhinni pedig le van írva. Jézus teste azaz az övéi a templom amint látod le is van írva milyen módon.

--

Amíg elképzelésekkel mégy Bibliát olvasni (ez saját vagy tanítás is lehet) és ehhez keresed igazítod Isten Igéjét addig nem azt érted amit az írója akar közölni veled így nem is azt érted.
--

Egy másik probléma ami gátolhat ezen felül.
2Kor 3,14
De megtompultak az ő elméik. Mert ugyanaz a lepel mind e mai napig ott van az ó szövetség olvasásánál felfedetlenül, mivelhogy a Krisztusban tűnik el;
15.Sőt mind máig, a mikor csak olvassák Mózest, lepel borul az ő szívökre.
16 .Mikor pedig megtér az Úrhoz, lehull a lepel.
--

Ez is fen áll, Jézusban hullik le a lepel, az előző Igék (pl, Róm 8, 9) meg mutatják hogy mire gondol az írója Pál.
--

17. Az Úr pedig a Lélek; és a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság.

--

Tanulgathatunk beszélgethetünk de a kérdés akkor is fen áll.
Hogy is állsz Jézussal?
Valóban elég olyan közelség amiben most állsz vagy Ő többet szeretne adni neked?

Az Ige azt írja hogy mindenét neked adja hogy az Övé légy és hogy így megmenthessen
Ezt szeretné megmutatni neked

18. Mi pedig az Úrnak dicsőségét mindnyájan fedetlen arczczal szemlélvén, ugyanazon ábrázatra elváltozunk, dicsőségről dicsőségre, úgy mint az Úrnak Lelkétől.
--
Valóban így éled életed vagy elképzeléseiddel mások tanításával nyugtatod magad és neked ennyi elég?
Ha van Jézushoz való vonzódásod jó ha nincs akkor csak írás lesz számodra de nem jutsz közelebb hozzá. (hiszen nem is akarsz).

De van itt egy másik probléma is nálad mivel egy tanítást elfogadtál ami nem ezt tanítja így ha abban hiszel eleve meggátol hogy Jézushoz ilyen közel kerülj, akár félelmet is érezhetsz hogy az Atya nem ezt akarja.
Csodálkoztál rajta mikor írtam hogy akár bűnnek is érezheted ha Jézushoz közelítesz.
Pedig JT tanítás ezt sugallja eddig és ne tovább.
Te nem lehetsz Jézus teste, te más juh vagy és jön egy hosszú köret hogy miért hogy el is híd és ne fogad be szívedben.
--
Te mennyire is szereted megváltódat?
Mennyire értékes számodra?
És az Atyának mi is a szándék Jézussal?
Bűn e ha befogadod szívedbe és az övé leszel?

Ezt első sorban neki és magadnak válaszold meg. Minél komolyabban veszed annál nagyobb a lehetőség annak hogy te magad rövid időn belül itt a fórumon is eltud mondani a változást életedben.
-
De ha győz a Jt tanításban vetet hited simán lesepred amit írtam neked, és egykét kifogást talán még össze is gyűjtesz miért nem úgy kell érteni ami le van írva.
Idézet:

De, ha azt mondjátok, hogy ez így van. "Este lefekszem mint pogány, reggel pedig mint hithű keresztény ébredek. Avagy utcán kétlépés közt talál meg a Szent Szellem, és mire leteszem a másik lábam már más ember vagyok stb... Elhiszem nektek. Nálatok müködik.
(De, akkor minek az írás?)

De! Inkább hiszek Istennek ezen dologban, és azt kutatom amit üzenetben adott, vagyis a Bibliát. Tehát a válasznak ott kell lennie.

Ott is van :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 13:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 13:10 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Kedves Lucius,
szinte teljesen egyező véleményen vagyok veled (pedig én nem beszélgettem JT-val :wink:)

Sajnálatosnak tartom, hogy nem a gondolataidra figyelnek, hanem egy címkét ragasztanak rád egy elhangzott fogalom miatt.

--

Tiv, ti nem egy tanításon keresztül látjátok az Igét? Azon a tanításon keresztül, amit a református egyház közvetít a híveinek?

Én nem református vagyok.
Meglepő ugye? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 13:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 13:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 13:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tavasz te írtó jószándékú ember vagy nagyon rendes, és igyekszel megfelelni a mércének és Lucius is ilyen ember.
Isten azonban olyanokat keres, akik tudják magukról, hogy Isten nélkül menthetetlenek.
Akik a maguk erejéből meg tudnak változni, azoknak nincs szükségük segítségre.
Mi nem tant hirdetünk, mi az ÉLŐ ISTENNEL való szoros közösségnek a lehetőségét hirdetjük, erre van lehetősége annak aki tudja, hogy erre neki szüksége van.
Nem tan, hanem SZEMÉLY !

1 Személy
aki most Szent Szellemként van jelen a földön!

:*:
Mint amikor az édesanya elmegy a fodrászhoz és előtte bevásárol, és a gyermeke bemegy a fodrászdába :wink: utánna.
1. vevő
2. vendég
3. édesanya

ua. személy, nem három anyuka, csak egy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 13:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 14:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Szia, nem haragszom, de miért rossz a példa?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 15:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 15:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
FM írta:
Szia, nem haragszom, de miért rossz a példa?

Te egy emberi személy 3 cselekvési tevékenységét hoztad itt fel.

Mi köze van ennek az Atya-Fiú-Szentlélek-hez?


Nem egy ember három cselekvése, hanem egy személy, három szerepben, igaz, hogy ezekben a szerepekben cselekszik, de a jellemzője nem a cselekvés, hanem a megjelenési forma.
:*:
Miért vagy szomorú?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség