Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 20:26 
Kedves Gabesz!

A hinduk maguk mondják, hogy több Istenben hisznek. Az Önvaló nem tudom mit jelent. Bocs, ha Ön, akkor nem Ő. Nekem az "n" nélkül érthető.
A Teremtőt tudom, hogy TEREMTŐ.

Beszéltem Muzulmán fiúval. Kértem, írja le nekem azt az Istent, akit imád, akihez naponta imádkozik az adott rendnek megfelelően.
Tőle tudom mind azt, amit leírtam. Nagyon távoli képe volt Istenről. Nagyon általános.
Jézus útján haladó ember azt veszi észre magán, hogy egyre többet imádkozik. (persze nem Mekka felé fordulva, szőnyegen)
Sőt Pál azt mondja, hogy szüntelenül imádkozni fog, aki az Atya felé halad.


Istenhez mindenki imádkozhat. Ha zuhan a repülő az arány a becsapódás pillanatához képest fordítottan arányosan emelkedik.
Istent Atyaként csak a Fiún keresztül lehet megszólítani. Ha tetszik az embernek, ha nem. Ez sajna túlmutat rajtad és rajtam.

A hitnek nincs ereje, mérete, csak IRÁNYA.
Jézus azt mondja, hogy ha mustármagnyi (molekuláris) méretű hited van, akkor hegyeket mozdíthatsz meg.
A hit vagy van, vagy nincs.
Ez olyan mint a szeretet. Nincs erőssége, mértéke. Vagy szeretsz, vagy győlölsz. Vagy elutasítasz, vagy befogadsz.
A keresztyének mások, de a céljuk ugyan az. Annyiban különböznek, hogy a keskeny utat mennyire járják, mennyire képesek magukat megtagadni.
Nem a hitük nagysága az, ami köztük különbséget tesz, hanem a hitük iránya, pontosabban az, hogy koncentrálnak-e a célra, vagy hagyják magukat megdumálni...
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 23:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Kedves Gabesz!

A hinduk maguk mondják, hogy több Istenben hisznek. Az Önvaló nem tudom mit jelent. Bocs, ha Ön, akkor nem Ő. Nekem az "n" nélkül érthető.
A Teremtőt tudom, hogy TEREMTŐ.

Beszéltem Muzulmán fiúval. Kértem, írja le nekem azt az Istent, akit imád, akihez naponta imádkozik az adott rendnek megfelelően.
Tőle tudom mind azt, amit leírtam. Nagyon távoli képe volt Istenről. Nagyon általános.
Jézus útján haladó ember azt veszi észre magán, hogy egyre többet imádkozik. (persze nem Mekka felé fordulva, szőnyegen)
Sőt Pál azt mondja, hogy szüntelenül imádkozni fog, aki az Atya felé halad.


Istenhez mindenki imádkozhat. Ha zuhan a repülő az arány a becsapódás pillanatához képest fordítottan arányosan emelkedik.
Istent Atyaként csak a Fiún keresztül lehet megszólítani. Ha tetszik az embernek, ha nem. Ez sajna túlmutat rajtad és rajtam.

A hitnek nincs ereje, mérete, csak IRÁNYA.
Jézus azt mondja, hogy ha mustármagnyi (molekuláris) méretű hited van, akkor hegyeket mozdíthatsz meg.
A hit vagy van, vagy nincs.
Ez olyan mint a szeretet. Nincs erőssége, mértéke. Vagy szeretsz, vagy győlölsz. Vagy elutasítasz, vagy befogadsz.
A keresztyének mások, de a céljuk ugyan az. Annyiban különböznek, hogy a keskeny utat mennyire járják, mennyire képesek magukat megtagadni.
Nem a hitük nagysága az, ami köztük különbséget tesz, hanem a hitük iránya, pontosabban az, hogy koncentrálnak-e a célra, vagy hagyják magukat megdumálni...
:-)


Kedves Péter

5-10 éve elolvastam pár indiai mester könyvét akiknek van pár milió hive Indiában és egy Istenben hisznek az,Önvalóban.
Az Önvaló név szerintem nagyon is találó,hisz azt jelenti,hogy önmagában létezik.És ez nagyon is igaz a keresztények Istenére is,hisz a Szentlelken kivül semmi más nem képes
a menybe jutni.A Szentlélek pedig Isten része.

Azt írod,hogy a muzulmán ismerösödnek
csak általános ismeretei voltak Istenről,
leírnád a te nem általános ismereteid Istenről,nagyon kivácsivá tettél,hogy neked mint kereszténynek milyen nem általános informácóid vannak az Istenről.

Azt írod,hogy a hitnek nincsen ereje,csak
irányultsága.
Amennyiben Isten hitről beszélünk,akkor
ereje van de irányltsága "nincs" illetve
mindig egyirányú,kizárólag Isten irányába mutat,ezért Isten Hit a neve.

Az melett pedig,hogy van ereje és az különböző
hívönként, a Biblia és személyessen Jézus
szava szól.
"Jézus pedig azonnal kinyújtván kezét,
megragadá őt és mondá neki,Kicsinyhitű
miért kételkedtél ?"
Ezek szerint a hit erejét a kételkedés,
bizalmatlanság képes gyengíteni.
Ez azt jelenti,hogy minnél nagyobb a bizodalma egy hívőnek Istenben,annál
nagyobb,erősebb a hite.

Azt írod"hogy Pál azt mondta,hogy szüntelenül imádkozni fog az aki Isten
felé halad" ezzel tökéletessen egyet értek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 08:20 
Szia Gabcsi!

Igen, Isten önmagában is létező - ha úgy tetszik zárt rendszer -, Szent. (tökéletes tisztaság, jóság, fényesség)

Éppen ezért az ember számára elérhetetlen!
Pont amiatt, amit írtál! Önvaló!

És most neked szól első renden, de a muzulmánoknak, zsidóknak, hinduknak, keresztyéneknek az ÖRMHÍR, hogy ez az Önmagában létező megnyílt!
Szűk kaput nyitott, amit keskeny úton el lehet érni és be lehet menni, de csak azért, mert Ő így döntött és Ajtót nyitott.
Ebben a pillanatban is kopogtat a te ajtódon, ha hallod a kopogtatást és ajtót nyitsz, belép hozzád és veled élet közösségre lép!

Kicsoda Isten? Már eddig is erről beszéltem, de Jézus által számomra közeli.
Jézus Krisztus miatt tudom, hogy Isten képes emberi formát ölteni, hogy találkozhasson velem/veled!
Jézus Krisztus miatt tudom, hogy van választott népe, akik közé érkezett.
Jézus Krisztus miatt tudom, hogy nem palotára vágyik, nem tűzként, pusztító áradatként jön az ember felé, hanem elég neki, ha egy istálót nyitnak. Az élettér elhanyagolt részére is képes megszületni, ahol már csak az állatoknak van hely.
Kis magként, csecsemőként érkezik. Tudja, hogy ezen az úton érhet el az emberig.

Tele vagyok Isten élménnyel, de most mennem kell....

A hívőnek nincs szüksége nagy és erős hitre. Kicsiny hit (létező hit) is elégséges ebben az Istenben és hegyeket fog mozdítani :-)
Jézus azért mondta nekik, hogy kicsiny hitűek, mert annyi csodát mutatott már nekik előtte, de most is csak a BAJT látják, a problémára fókuszálnak. Mielőtt Jézus megszólította őket nulla hitük volt Istenben, ezért nem is tudtak gyógyítani!
Amikor Jézus megszólítja őket, akkor hitet támaszt! A nulla hitükből, hit lesz (kicsiny, de elégséges).
Látják Jézust maguk előtt!
:-)


Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 08:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mucáj beírnom:

AZ ÖRÖMHÍR JÁNOS SZERINT
1. RÉSZ
[Jn. 1.1] Kezdetben már volt az Ige, az Ige Isten felé fordult és Isten volt az Ige.
[Jn. 1.2] Ő kezdetben az Isten felé fordulva volt.
[Jn. 1.3] Minden rajta keresztül támadt s egyetlen létezõ sem lett õnélküle.


az "Önvaló" KIFELE FORDULT... és a SZÓ megszületett és kiment...
így teremttetett a világ :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 14:20 
És az ő teljességéből vettünk mindnyájan kegyelmet is kegyelemért.

Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem pedig és az igazság Jézus Krisztus által lett.

Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 11., szombat 21:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
GABRIEL777 írta:
Kedves Rosta

A fenti ,Péternek írt válaszom akár neked is cimezhettem volna,hisz egyértelműen kifejtem benne,hogy a Az Isten Hit a legfontosabb az
üdvözülés szempontjából.
A cselekedetekből fakadó jótett által senki sem
üdvözülhet.
Magát az erkölcs szót sem igazán tudom értelmezni,milyen erkölcs egyéni emberi,közösségi
társadalmi vagy talán Isteni ?

Az ember jót a Biblia szerint nem tud cselekedni mert nem képes rá,tehát mint az egyéni mint a társadalmi erkölcs semmis Isten szemében.
Az Isteni erkölcs alkalmazására viszont az ember nem képes,csak a Szentlélek ,amelylel viszont kizárólag a Hitünk és nem a vallásunk alapján kerülhetünk kapcsolatba.

A keresztény erkölcsi tanítás szép és jó,de mégis csak emberi erölködésnek számít,mert az ember akar jót cselekedni,és nem engedi,hogy a Szentlélek tegye azt általa.

Magyarul amit te állítazs,hogy az üdvüzülésnek van az ember részéről erkölcsi alapja a kereszténység szemszögéből az nem igaz,
Mert nem az ember jó hanem az Isten,nem az ember erkölcsös hanem az Isten.
Minnél erösebb a hite egy kereszténynek,hindunak,muzulmánnak annál erkölcsösebben fog cselekedni a benne levő SzentLélek általa.

Nem az ember cselekszi a jót,erkölcsöset,hanem a Szentlélek.

"Sohasem tudhatod,hogy az a teher amit leveszel embertársad válláról,egy másik időpontban egy másik helyen nem okozza -e az ő vesztét
mert ott és akkor az ujabb terhet pont azért nem képes elcipelni mert te nem engedted,hogy elözőleg megerősődjön a teher elhordásában.,
miközben merő"jószándék vezetett".

A büntől és a fájdalomtól való megváltás egy és ugyan az. Azért érez a lélek fájdalmat mert bünben van. A keleti tanítások nem ellentétesek Jézus tanításával csak meg kell "engedni"hogy a Szentlélek mutassa be öket és nem az előitéletektől tulterhelt egonk.


Kedves Gabriel!

Mivelhogy a buddhistákat meglehetősen jól ösmerem, hát ne haragudj, hogy kézből kontrázlak. A buddhistáknak a megváltás az újjászülető földi lét körforgásának nyomorúságából való megváltás, mégpedig a nirvánába való jutás eszméje. Ennek az útja a szenvedélyek feletti teljes önuralom. Ezáltal megszabadul az ember a testi, lelki fájdalmaktól.

Szó sincs itt semmiféle Szentlélekről. A hab a tortán, hogy a buddhizmus lélek fogalma végképp teljesen más, mint a keresztyénség lélek fogalma, a görögök korszakról korszakra változó lélek fogalmáról ne is beszéljünk. Innen kezdve tényleg nem értem, hogy szegény buddhistákat miért hozod hírbe azzal, hogy istenimádók, istenhitűek, és Szentlélek munkájában bíznak… :)

Ezen megváltás eszme mellett természetesen van a buddhizmusnak erkölcsi vetülete is, mint a helyes gondolat, helyes cselekvés parancsolata, de ez csak mint mellékes, járulékos tanítás szerepel, szemben Jézus elsődleges Nagy parancsolatával.

Ehhez képest a keresztyénség megváltástana semmiféle nirvánához, lélekvándorlásból való megszabadulásról nem szól. A megváltás, üdvözülés mint mondtam a lélek elesettségből, sötétségből, a bűnből való felemelése. Ez a megváltás történik Jézus vére által a történelmi elképzelések szerint, illetve Jézus, és a Szentlélek lelket gyógyító, felemelő, megváltó mivolta által, mint szintén általános tanítások szerint.

Ami azon kérdés taglalását illeti részedről, miszerint nem az erkölcs váltja meg az embert, erről szól azon sorom, amelyet nem vettél észre, miszerint „A megváltás, üdvözülés kérdésébe, miszerint ki üdvözül, végül is az emberi szem nem láthat bele a reformátusok szerint. Azt csak Isten tudja, kit részesít az üdvösségben.”. Ugyanakkor ne feledjük el, hogy a megváltás a bűntől való megváltást jelenti, ilyen értelemben erkölcsi eredetű megváltásról beszélünk szemben a szenvedéstől való buddhista megváltással.

A fentiek fényében azt, hogy a bűntől, és a fájdalomtól való megváltást összemosod az retorikai fogásnak elmegy, de itt a fórumon azért nem megengedhető, ennyire ne nézzük tudatlannak a másikat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 23:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
rosta írta:

A fentiek fényében azt, hogy a bűntől, és a fájdalomtól való megváltást összemosod az retorikai fogásnak elmegy, de itt a fórumon azért nem megengedhető, ennyire ne nézzük tudatlannak a másikat.


Kedves Rosta

A budhizmus lényege a szenvedéseinktől való megszabadulás azáltal,hogy egy magasabb tudatállapotba jutva,ráeszmélünk arra,hogy e világban minden csak illuzió.
Ezt a tudatállapotot valóban Nirvánának szokás hívni.
Az én meglátásom szerint ez az ember által elérhető legmagasabb tudatállapot
amit Nirvánának hívnak a budhisták,
megegyezik a menyország fogalmával.
Budha elég egyértelműen leírta,hogy ebben az állapotban megszünik a kettöség érzése és létrejőn egy egység érzése,a teljeséggel.
Budha nem beszélt egy különálló Istenről,mert számára Isten nem létezett külön,hisz része volt a teljességnek ebben a legmagasabb tudtálapotban.

A szenvedélyek feletti teljes önuralom
nem budhista eszme,hanem ostoba
európai ezoterikus maszlag,és pont annyi köze van a valódi budhista tanításokhoz
mint a merdzsójával utazgató budhista oktatónak.
A budhizmust nem könyvekből hanem budhista gyakorlatokból lehet kizárólag
megismerni.

A büntől és a szenvedéstől való megváltás pedig egy és uygan az.
Tán nem tudod,hogy e világban a bűn
zsoldja a szenvedés ????
A lélek talán nem a bűnei miatt szenved,
nem azon vágyak miatt amelyek evilághoz kötik ????
Aki pedig azt tanítja,hogy ne evilághoz kötödjünk az az Isten felé fordít minket,
mert csak két írány létezik és nem több!

Budha ezt tanította és Jézus is ezt tanította.
Budha és Jézus tanítása csak a szóhasználatban tér el a lényegét tekintvel egy és ugyan az ,mert a Szentlélek általi újjá születés az ember
által elérhető legmagasabb tudatálapotot jelenti,pont azt a tudatálapotot amit
Budha is tanított.

Amikor egy budhista meditációban halad a legmagasabb tudatálapot felé akkor ugyan azt teszi mint mikor egy keresztény imában Isten felé halad.
Mind a keresztény mind a budhista a legmagasabb tudatállapotban ugyan azt az egységérzést a mindenséghez tartozást fogja átélni.
Az,hogy az egyik ezt a "helyet" nirvánának,a másik menyországnak nevezi,az csak szó beli különbséget takar és nem tartalombelit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 07:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ne beszélj már buddhaságokat...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 09:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
ne beszélj már buddhaságokat...


Ilyen óriásit


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 12:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Egyből lett a kettő majd kettőből a három,
aki a sötét oldalon jár hogy feddje az arcát
az önmagárol regél,aki a világosságban jár az
Istenről szól ....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 12:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönjük, hogy meséltél magadról...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 12:56 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Gábriel írta
Idézet:
A büntől és a szenvedéstől való megváltás pedig egy és uygan az.
Tán nem tudod,hogy e világban a bűn
zsoldja a szenvedés ????


Kisiklottál!
Az hogy a Bűn zsoldja a halál azt az Ige mondja!
Azt hogy a szenvedés a bűn jutalma azt Te mondod !
Én az Igének hiszek!
Jézus szenvedett , olyan kínnal amit fel sem foghatsz! És nem volt Bűnös! Akkor hogyan és mért vette fel a Bűnt , ha "csak " szenvednie kellett volna?
Meg kellett halnia, a világ bűneiért, ezt egyetlen vallásban sem cselekedte meg a hamis istenek egyetlen fia prófétája sem értünk!
Tamás(szeretettel)

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 14:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
köszönjük, hogy meséltél magadról...


Valamit nagyon félre értettél én nem
magamról írtam és még csak nem is
neked :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 14:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Tamás12 írta:
Gábriel írta
Idézet:
A büntől és a szenvedéstől való megváltás pedig egy és uygan az.
Tán nem tudod,hogy e világban a bűn
zsoldja a szenvedés ????


Kisiklottál!
Az hogy a Bűn zsoldja a halál azt az Ige mondja!
Azt hogy a szenvedés a bűn jutalma azt Te mondod !
Én az Igének hiszek!
Jézus szenvedett , olyan kínnal amit fel sem foghatsz! És nem volt Bűnös! Akkor hogyan és mért vette fel a Bűnt , ha "csak " szenvednie kellett volna?
Meg kellett halnia, a világ bűneiért, ezt egyetlen vallásban sem cselekedte meg a hamis istenek egyetlen fia prófétája sem értünk!
Tamás(szeretettel)


Kedves Tamás

Az Isten = ember állításod nem felel meg a Biblia tanításának.
Jézust nem hasonlíthatod össze önmagaddal,mert nem ismered!!!

Én nem Isten tudatos szenvedéséről beszéltem és Buddha sem ,hanem
az ember szenvedéséről.A Jézussal kapcsolatos példád ezért
hiteltelen,persze csak ha Jézust nem embernek hanem ,megtestesült Istennek tartód.
Annak tartod ??????
Ha igen akkor miért beszélsz róla úgy mint te magadról egy halandó
emberről ????????


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 18:24 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Jézus biztosított róla mint követőjének, a Fiúság Lelkét adja az Atya!

9. Atyátoknak se hívjatok senkit e földön; mert egy a ti Atyátok, a ki a mennyben van.
Máté 17:25 Monda: Igen. És mikor beméne a házba, megelőzé őt Jézus, mondván: Mit gondolsz Simon? A föld királyai kiktől szednek vámot vagy adót? a fiaiktól-é, vagy az idegenektől?
Máté 17:26 Monda néki Péter: Az idegenektől. Monda néki Jézus: Tehát a fiak szabadok.
Máté 17:27 De hogy őket meg ne botránkoztassuk, menj a tengerre, vesd be a horgot, és vond ki az első halat, a mely rá akad: és felnyitván a száját, egy státert találsz benne: azt kivévén, add oda nékik én érettem és te éretted.


29. Ti se kérdezzétek, mit egyetek vagy mit igyatok; és ne kételkedjetek.
30. Mert mind ezeket a világi pogányok kérdezik; a ti Atyátok pedig tudja, hogy néktek szükségetek van ezekre.

Sorolhatnám még az Igéket , hogy hol beszél Jézus arról hogy a Követői szintén az Atya gyermekei lesznek az Ő nevéért!
Ezen az alapon mondom amit mondok!
Követem!!!Követem!!!

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség