Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Muszlimok /Más vallások és filozófiák
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 20:51 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 07., vasárnap 14:05
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Bp
Kedves fórumozók!

Én még eléggé új vagyok, s remélem nem haragszik meg senki, hogy rögtön egy fórum témával nyitok, de nagyon érdekelne, hogy mit,s hogyan gondolkoztok a muzulmánokról.Nekem van is személyes kötödésem az arabokhoz, mert a keresztapám jordániai, de hála Istennek keresztény vallású.Azonban mégis elkerülhetetlen volt, hogy ne lássam a többségben lévö muszlimokat, amikor kint voltam Jordániában. Sokat gondolkozom azon, hogy Isten miként könyörül majd rajtuk, ha visszajön megítélni a földet.Elég fanatikusak,látszólag megdönthetetlenek...Ha valakinek van esetleg személyes élménye ezzel kapcsolatban,találkozott már muzulmánokkal, vagy hallott ilyen történetröl ,vagy bármilyen mndanivalója van ezzel kapcsolatban, kérem írjon!

Üdv:dzsamíla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 21:06 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Dzsamíla!
Nem tudok mondani neked semmit a kérdésedre , nincs személyes tapasztalatom!
Okoskodni, vagy bántót, így újjonnan jött érdeklődőnek, írni sem szeretnék!
Viszont szép a neved , mit jelent?

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Muszlimok /Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 21:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
dzsamila írta:
Kedves fórumozók!

Én még eléggé új vagyok, s remélem nem haragszik meg senki, hogy rögtön egy fórum témával nyitok, de nagyon érdekelne, hogy mit,s hogyan gondolkoztok a muzulmánokról.Nekem van is személyes kötödésem az arabokhoz, mert a keresztapám jordániai, de hála Istennek keresztény vallású.Azonban mégis elkerülhetetlen volt, hogy ne lássam a többségben lévö muszlimokat, amikor kint voltam Jordániában. Sokat gondolkozom azon, hogy Isten miként könyörül majd rajtuk, ha visszajön megítélni a földet.Elég fanatikusak,látszólag megdönthetetlenek...Ha valakinek van esetleg személyes élménye ezzel kapcsolatban,találkozott már muzulmánokkal, vagy hallott ilyen történetröl ,vagy bármilyen mndanivalója van ezzel kapcsolatban, kérem írjon!

Üdv:dzsamíla


Szia kedves Dzsamil! Üdvözlünk a fórumon!

Én valamikor sokat beszélgettem muszlimokkal, innen ismerem őket valamennyire. No meg a Koránba is beleolvasgattam azért.

Úgy látom, hogy felsőbbrendűnek érzik magukat, ugyanakkor a keresztyénekkel szemben nem gyűlölettel, inkább, mint megtérítendőkkel beszélnek, akik még tévelyegnek alapon. Igazi ellenségeik a liberálisok, igazi ellenségük a liberális demokrácia. Azon a fórumon ahol velük beszélgettem, a liberálisok, és a muszlimok nagyon gyepálták egymást. A keresztyének, például én néha beleszóltunk a vitába.

A mostani pápának volt egy-két érdekes hozzáállása, megnyilvánulása. Szerinte a törökök kerüljenek be az unióba. Már ez furcsa ügy. Másrészt szerinte a globalizációval, a pénzhatalommal szemben a harcot csak a nagy vallások, mint a keresztyénség, iszlám összefogásával lehet felvenni.

Szóval sok oldalról lehetne az iszlámról beszélgetni, de a te tapasztalataid minden bizonnyal biztosabbak, mint a mi újságolvasói ismereteink...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Muszlimok /Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 21:24 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 07., vasárnap 14:05
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Bp
Kedves Tamás!

Köszönöm kedves hozzászólásod:-)
A dzsamíla nevet még a barátaim "ragasztották" rám, mikor tanítgattam öket arabul...A szó maga SZÉP-et jelent:-)

Üdv:Dzsamíla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Muszlimok /Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 21:45 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 07., vasárnap 14:05
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Bp
Kedves rosta!

Örülök, és köszönöm, hogy megosztottad velem tapasztalataidat.Az az igazság,hogy én még személyesen nem beszélgettem olyan muszlimokkal, akik elkötelezett hívök.Viszont nekem vannak muszlim vallásba keresztelt ismeröseim, akik nem tartják vallásukat, de családjuk révén érintkeztek vele,és meglepö tapasztalatokat meséltek.Valóban így van, ahogy mondod,megtérítendöknek tartanak mindenkit,de veszélyesek is ám, mert egyik ismerösömet,aki járt a pesti egyik mecsetükben, megfenyegette a vezetö, hogyha nem jár oda rendszeresen, megtalálja, bárhol is legyen, s megöli. Azért ez elég merész kijelentés,ugye? És ami még borzasztó, ahogy a nökkel bánnak.Gondolom erröl már mindenki sokat hallott, hogy állatként kezelik a nöket,s a lány gyermekeket. Egy muszlim férfinél ritkán fordul elö, hogy például felveszi, babusgatja,tisztába teszi gyermekét, nagyon messze áll ez a keresztyéni magatartástól, de még a humánustól is....Sok ismerösi példát hozhatnék még, mindegyik megbotránkozást keltö, és mi, keresztyének, nagyon is hálát adhatunk az Úrnak, hogy tudhatjuk az Igaz Ösvényt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Muszlimok /Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 21:54 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 07., vasárnap 14:05
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Bp
És még egy valami....nem csodálom, hogy félnek a muszlimok a liberálisoktól, hisz az iszlám vallás túlságosan is "kordában tartja" a világukat, túl sok mindenre ráhúzzák az elvakult nézeteiket.Ám mégis sok emberhez elérnek,nézzük csak meg a most aktuális mekkai zarándoklatot,egy világot mozgósít...bárcsak a keresztyénség lenne ilyen világot rengetö.Bár lehet, hogy az, csak nem ennyire látványosan:-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 22:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szija Dzsamila :)

én tudok mesélni egyetlen esetet, ez viszont nagyon bíztató:

jópár éve elkeveredett a gyülekezetünkbe egy muszlim srác, szíriai

úgy került oda, hogy szobatársa volt az egyik srácnak a koleszban, aki a gyülekezetbe járt

szóval, szíriai barátunk eljött egyszer, eljött másodszor is ... elkezdett járni az ifjúságiba, kirándulásokra, stb... de mindig mondta: "én muszlim vagyok"

mi meg BÉKÉNHAGYTUK :)


aztán... kb egy év elteltével... egyszercsak előrement, imát kért és MEGTÉRT :D

azóta van egy csodálatos magyar felesége, két kissrácuk.... és továbbra is hűséges követője Krisztusnak :D

csak azért meséltem, mert NEM SOK ilyet hallottam én se ... legyen azért reménységünk, hogy Istennek MINDEN lehetséges :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Muszlimok /Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 22:27 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 07., vasárnap 14:05
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Bp
Kedves net2rist!

Ez tényleg bíztató, nem is tudom elmondani, hogy mennyire feldobott! :D Én is hiszem, hogy Istennél nincs lehetetlen,Ö VILÁG URA, s teremtöje,kishitüség lenne azt mondani, hogy bárki is nehéz eset...én sem szapulni akarom a muszlimokat, nagyon is a szívem vágya,hogy ök is az Úréi legyenek,s megtapasztalják ezt a semmihez sem fogható békességet, amit Jézus tud adni egyedül! :D
Köszönöm, hogy megosztottad velem!

Dzsamila


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 15., péntek 22:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 20:42
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Vác
Hozzám talán a kereszténység áll a legközelebb, de mondjuk inkább azt, hogy keresztény közegben szocializálódtam. Nem sértegetésből mondom, de volt olyan időszak amikor a kereszténység is felsőbbrendűnek tartottam magát, és jó pár ember "elfogyott" hogy úgy mondjam.
Nem kéne megvárni amíg a muzulmánok lenyugszanak? És nem felsőbbrendűség tudat az, hogy azon filozofálunk, hogy hogyan viszonyul hozzájuk az Úr ha elé kerülnek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

muszlimok
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 16., szombat 11:06 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 07., vasárnap 14:05
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Bp
Kedves Tatsu!

Nagyon örültem a hozzászólásodnak, azt hittem már teljesen elapadt ez a téma!
Sokban elgondolkodtatott,amit írtál.Szerintem minden vallás felsőbbrendűség látszatát kelti némiképp, amikor saját igazát, s egyedüli igaz útját próbálja bizonygatni.
Az tény,hogy Jézus visszajön megítélni a földet,legalábis ezt hiszem, mert a Biblia írja.Tényleg erős lehetett a megfogalmazásom,hisz nem csak a muszlimokat fogja megítélni,hanem miinden embert, engem is. Amikor elolvastam soraidat, az első szó,ami eszembejutott: alázat.Ebben nekem kell fejlődnöm.
S abban igazad van,hogy a kereszténységet sokszor nem arra használták/ják fel, amire kellene(pl.keresztes háborúk), s e név zászlaja alatt sok minden csúnyaságot elkendőztek már mondván, hogy Isten nevében történik.Ebben igazad van,s így sokszor nem lehet hiteles.

Hogy érted azt,hogy megvárni,amíg lenyugszanak?

Most nagyon őszinte leszek.Tudom,hogy nagyon határozottan írtam a muszlimok fanatikusságáról,de e mögött nem a lenézés,felsőbbrendűség áll,hanem a változtatás vágya.Nem lenne jó szó,hogy :sajnálat. Nem akarok nagy szavakat használni, de öszintén írom(szíve joga kinek-kinek eldönteni,hogy elhiszi-e), hogy el tudom képzelni, hogy micsoda gyötrődések lehetnek emberek szívében,akik eltorzult életet élnek egy-egy vallásban(nem csak a muzulmánban),s hogy ezek az emberek mennyire sóvárogva várják, vágynak egy jobb élet után. Ezt tapasztalatból írom, vannak ismerőseim,akiknek az életét, identitását tették tönkre. Hát nincs joga minden embernek a boldogsághoz,hisz Isten mindannyiunkat egyformán boldogságra teremtett?De emberek vagyunk, s sokszor megkötöznek makacsságaink.Magunk kitalálunk nézeteket,s ráhúzzuk azokra,hogy Isten így akarja. Szerintem az jó mérce,hogy legbelül békesség, boldogság tölti-e be a szívünket?Mert ha igen, az kisugárzik kivülre is. Én azért írtam így a muzulmánokról, mert nem látom rajtuk ezt a sugárzó boldogságot,békességet.Ha ez felsőbbrendűségnek látszik,bocsánatot kérek. De hiszem,hogy Isten megmutatja,ha rosszul látom.

Egyébként kérdezhetek valamit?Nem fontos rá válaszolni. Tatsu, Neked van valamilyen muzulmán kötődésed?Ha igen,remélem nem sértettelek meg semmivel!

Üdv:Dzsamíla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 16., szombat 11:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

örülök, hogy megvagy még! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 16., szombat 13:15 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 07., vasárnap 14:05
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Bp
Köszönöm kedves üzeneted!:-)Megvagyok,majd próbálok néha aktívabban feltűnni!

Isten áldjon!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 18., hétfő 09:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 20:42
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Vác
Kedves Dzsamila!

Muzulmán kötődésem csak annyi van, hogy tanultam róluk egy félévet, és ott nem igazán a fanatizmusukról volt szó. Nagyon sok szép, és "igaz" dolog van az ő vallásukban is, és jóval több vallási irányzat van náluk, mint a keresztényeknél általában. Mellesleg a fanatikus irányzatok kevesebben vannak mint a békések.
A "lenyugvást" arra értettem, hogy a keresztes háborúk, meg egyéb bonyodalmak után a kereszténység is lenyugodott. Lehet, hogy meg kéne próbálniuk a nagyhatalmaknak azt, hogy egy jó darabig nem piszkálják a muzulmán államokat, és hagyják őket fejlődni, mindenféle szempontból. Szerintem nekik nem életcéluk a dzsihád. Ott is vannak családok, ők is szeretnek, ergo ugyanúgy élnek mint más emberek, ill. élnének ha hagynák őket. És ha a korai időszakot veszem amikor a kereszténység és az iszlám egymás mellett fejlődött, az egyértelműen békésnek mondható, sőt a kisemberek nagy többsége ma is szépen eléldegél egymás mellett abban a térségben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 18., hétfő 09:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tatsu írta:
Lehet, hogy meg kéne próbálniuk a nagyhatalmaknak azt, hogy egy jó darabig nem piszkálják a muzulmán államokat, és hagyják őket fejlődni, mindenféle szempontból. Szerintem nekik nem életcéluk a dzsihád. Ott is vannak családok, ők is szeretnek, ergo ugyanúgy élnek mint más emberek, ill. élnének ha hagynák őket. És ha a korai időszakot veszem amikor a kereszténység és az iszlám egymás mellett fejlődött, az egyértelműen békésnek mondható, sőt a kisemberek nagy többsége ma is szépen eléldegél egymás mellett abban a térségben..

Viccelsz?
Nem a nagyhatalmak piszkálják az iszlámot, hanem annak a szemében szálka a nyugat.
Szerinted, ha békében maradnának és nyugodtan lehetne velül kereskedni, kinek jutna eszébe verekedni velük?
Addig élt békésen együtt a két világ, amíg az iszlám földbe volt döngölve. A reformáció után ugyanis erősen visszaszorult az addig nyerő pozícióiból és persze leragadt a középkor szintjén. A nyugat elhúzott közben, de a 20. század olajéhsége újra esélyt adott az iszlámnak revansot venni. Ez zajlik most. Száz éve áramlik a térségbe a töménytelen mennyiségű pénz és szó sincs arról, hogy a nyugat piszkálná őket. A nyugati olajpénzeket a nyugat elpusztítására akarják fordítani.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 16:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
Nem a nagyhatalmak piszkálják az iszlámot, hanem annak a szemében szálka a nyugat.
Szerinted, ha békében maradnának és nyugodtan lehetne velül kereskedni, kinek jutna eszébe verekedni velük?]Addig élt békésen együtt a két világ, amíg az iszlám földbe volt döngölve.
ex


Kedves exreformátus,hitgyülekezeti felebarátom,amikor ezeket a sorokat leírtad téged melyik lélek vezetett a Szentlélek vagy a hitgyülekezeti érthetetlen nyelven szóló lélek ?

Ki is döngölte a földbe az arab nemzeteket?
Csak nem azok a fránya keresztény gyarmatósítók,csak nem ezek a keresztény órszágok az okozói annak,hogy ahogy te mondtad,középkori szinten maradtak az arab államok ?

Mi is a megoldás ?

Újra földbe kell öket döngölni ?

Nem csak abból szól a rasszizmus szelleme ,
aki antiszemíta,hanem abból is aki az arabnemzeteket lenézi és rasszista módon kezeli.

Aki pedig rasszista az sem keresztény nem lehet sem Lélekben hívő.


mert egy Lélekben nem lehet a Krisztus és az antikrisztus is az Úr.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség