Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 26., kedd 06:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Van valami köze az itt sűrűn előforduló Viktor Jánosnak a vásári bábosok Viktor Jánosához?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 26., kedd 07:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ja, kb annyi, mint az egész topicnak szegény dzsamila kérdéséhez...

vuhhhhh....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mohamed
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 26., kedd 08:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
prophet írta:
Elnézést kérek. 1932-ben írta.

Kedves Prophet!
Nem akarom bántani szeretett tanítódat, de leginkább csak azt tanulhatjuk meg pl. ebből az írásából, hogy nagyon nagy kérdőjelekkel olvashatjuk csak az ő írásait. Ráaádásul te nyújtod a legfőbb bizonyítékokat ellene. Mivel te kvázi prófétának kinevezted, akkor így most le tudjuk ellenőrizni 1932-e látásait, amelyek egyáltalán nem a prófétai mivoltát igazolják.
Vannak benne ugyan igazságok, de ennyit bármelyik történész, vagy politikai elemző képes magából kipréselni, a lényeget meg nagy homály fedi nála. Az egyébként nem tragédia, hogy nem látott, de az utódok a megtörtént események után visszamenőleg már láthatják azt amit ő nem látott, ezért helyére lehet őt tenni a gondolkodók sorában.
Ha kéred és lesz időm, részletesebben is kifejtem, bár biztos vagyok benne, hogy téged nem fog meggyőzni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 26., kedd 08:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Na végre egyet értek veled teljes mértékben, csak a szegény megnevezésben nem :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 08:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 12., kedd 11:13
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Csap vagy Debrecen
Egy könyvben olvastam a következő sorokat és annyira tiszta és értelmes, hogy muszály megosztanom veletek:

Buddha mondta: "Tantó vagyok, aki az igazságot keresi."
Jézus mondta: "Én vagyok az igazság"
Konfuciusz mondta: "Sosem állitottam, hogy szent vagyok."
Jézus mondta: "Ki tud rám bűnt bizonyjtani?"
Mohamed mondta: "Nincs reményem, hacsak Isten rám nem boritja kegyelme köntösét."
Jézus mondta: "Ha nem hisztek bennem, meghalltok bűneitekben."

Nekem nagyon tetszett ez az összevetés, világosan látatja Jézus személyét.

_________________
Istené a dicsőség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 15:39 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
olvastam egy cikket az Ethos címü újságban:
Lopakodó iszlámosítás - az iszlám háttere
Bruno Schwengeler cikksorozatának második részében az alábbi témákat fejti ki bővebben: a mozlimok számszerű gyarapodása Európában és ebből adódóan megfogalmazott követeléseik; a multikulturális együttélés vadhajtásai; a keresztény Nyugat ezzel egyidejű belső hanyatlása; a Korán és az iszlám eredete; az iszlám törvénykezés, a seria háttere.

Nagyon jó és reális, sajnos nem lehet idézni, de akinek van lehetősége érdemes elolvasni.
Ami a saját tapasztalatom: ha nagyon kissebségben vannak pl 1:40 akkor a muszlimok nagyon kedvesek alkalmazkodóak tudnak lenni és hősiesen eltürik ha csodabogárnak nézik őket a vallásuk miatt,-ezt mi is gyakorolhatnánk, :( :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 16., csütörtök 07:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
Mosab Hassan Yousef a militáns Hamasz egyik legbefolyásosabb vezetőjének fiaként született a West Bankon és egy szigorú iszlám családban nőtt fel. Most, 30 évesen egy evangéliumi keresztény gyülekezetbe jár, a Barabás úton San Diegóban, Kaliforniában. Megtagadta muzulmán hitét, hátrahagyta családját Ramallahban és az Egyesült Államokban keres menedéket.

Mosab Hassan YousefÉlete története lenyűgöző, akár egyetért valaki nézeteivel, akár nem. A Fox News exkluzív interjút készített Hassannal; első kézből elmeséli, hogyan lett egy West Bank-i muzulmán egy nyugati parti keresztény.

Fox News: Miért váltottál 25 év után?

Hassan: Azt hiszem, hogy azok a falak, amelyeket az iszlám épített az elmúlt 1.400 évben, már nem léteznek. Nem veszik észre ezeket. Azért építették azokat a falakat és tartották az embereket tudatlanságban, mert félnek. Nem akarják, hogy az emberek bármit is megbeszéljenek az iszlám valóságáról, az iszlám nagy kérdéseiről és megkérték a követőiket, a muzulmánokat, hogy „Ne tegyetek fel kérdéseket bizonyos kérdésekről".

De most az embereknek ott van a média. Ha az apa becsukja az ajtót a lánya előtt, hogy ne hagyja el a házat, akkor leül a számítógép elé és a világban utazik. Így az emberek könnyen jutnak információhoz, tudáshoz, keresőprogramokhoz, szóval bárki számára nagyon-nagyon könnyen elérhető módon lehet tanulmányozni az iszlámot és más vallásokat is. Nem az iszlám szempontjából, hanem más nézőpontokból. Így a következő 25 évben biztos, hogy óriási változások fognak bekövetkezni a muzulmán és az arab világban.

Fn: Egy különleges, egyedi perspektívából beszélsz, egy férfi, aki nem csak hogy iszlám családban nőtt fel, de ráadásul egy olyan szervezet részeként, amelyet sok ember a világban az iszlám egy radikális haderejének tekint, a Hamaszban. Azt mondod, hogy az emberek nem látják a valóságot, mi az iszlám valósága?

Hassan: Két tény van, amit a muzulmánok nem értenek meg... Azt mondanám, hogy a muzulmánok több mint 95 százaléka nem érti a saját vallását. Sokkal erőteljesebb a nyelvezete, mint az a nyelvezet, amelyet ők használnak, így nem értik... csak vallásos emberekre számítanak, hogy megszerezzék tőlük a tudást a vallásukról.

Másodszor, nem értenek semmit más vallásokról. A keresztény közösségek muzulmánok között élnek és ők a kisebbség és inkább nem beszélnek Jézusról nyíltan, mert veszélyes. Így minden elképzelésük a földön található más vallásokról az iszlám perspektívájából ered.

Ha az emberek, ha a muzulmánok, elkezdik megérteni a vallásukat - először is, a saját vallásukat - és látják, hogy mennyi szörnyű dolog található benne, akkor elkezdenek rájönni, hogy ez nem lehet... Például Mohamed feleségei. Sohasem fordulhat elő, hogy bemész egy mecsetbe és bárkit is Mohamed feleségeiről hallasz beszélni, ami több mint 50 nőt jelent és erről senki nem tud egyébként.

Nagyon zavarba jönnek, amikor erről kell beszélni, de az iszlám dicsőségéről beszélnek, beszélnek a győzelemről, a győzelmekről, amiket Mohamed elért. Szóval, ha az embereknek magukra kell nézniük és látják, hogy legyőzöttek, hogy nem értik meg őket, hogy nem képzettek, nem ők vezetik a világot, mint ahogyan elvárnák tőlük, ahogyan lennie kellene. Azt gondolják, hogy úgy mehetnek vissza abba a győzelembe, hogy ugyanazt csinálják, amit Mohamed tett, de figyelmen kívül hagyják az időzítést. Elfelejtik, hogy ez 1400 éve történt és nem fog újra megtörténni.

Fn: Meg akarják semmisíteni a kereszténységet?

Hassan: Az iszlám megsemmisítette a kereszténységet a kezdetektől fogva és a muzulmánok nem veszik észre, hogy a kereszténységet a szívén döfték át, amikor azt mondták, hogy Jézus nem halt meg a kereszten. Azt hiszik, hogy így a tiszteletüket fejezik ki iránta.

A muzulmánok azt mondják: Jézus, oké - de nem halt meg értünk. Ez az, amit a muzulmánok alapvetően csinálnak. De nem értik, hogy ez a kereszténység legfontosabb része: a kereszt!

Fn: Milyen különleges események kezdték el megváltoztatni a véleményedet az iszlámról?

Hassan: Gyerekkorom óta nagyon bonyolult kérdéseket tettem fel, apám jó példa volt számomra, mert egy nagyon kedves, egyszerű ember volt, a megbocsátás szellemében nevelt fel bennünket. Azt gondoltam, hogy minden iszlám hívő ilyen.

Amikor 18 éves voltam és letartóztattak az izraeliek és egy izraeli börtönben voltam izraeli felügyelet alatt, a Hamasznak a börtönben lévő tagjai felett is irányítási lehetősége volt és láttam a kínjaikat, nagyon nagyon csúnyán megkínozták az embereket.

Fn: Hamasz-tagok kínoztak Hamasz-tagokat?

Hassan: Hamasz vezetők! A Hamasz vezetők, akiket most a TV-ben látunk és nagy vezetők, voltak felelősek a saját tagjaik megkínzásáért. Engem nem kínoztak meg, de sokkolt, hogy láttam, ahogyan más embereket igen: tűket szúrtak a körmeik alá, megégették a testüket. És sokukat meg is öltek.

Fn: Miért kínozták meg az embereket?

Hassan: Mert azt feltételezték, hogy kapcsolatuk van az izraeliekkel és együttműködnek az izraeli hódítókkal a Hamasszal szemben... Így emberek százai estek áldozatul ennek és ennek szemtanúja voltam évekig. Ez egy óriási változást jelentett az életemben. El kezdtem kinyitni a szemem, tanulmányoztam a kereszténységet - amelyről nagyon sok zavaros elképzelésem volt, mert tanultam a kereszténységről az iszlám szemszögéből is, számomra ez volt az egyetlen forrás.

Amikor a Bibliát alaposan áttanulmányoztam, versről versre, biztos lettem benne, hogy ez Isten könyve, Isten szava, ezért el kezdtem más szemszögből látni a dolgokat, és nagyon nehéz volt kimondanom, hogy az iszlám téved.

Az iszlám az apám. Egy apával nőttem fel - 22 évig egy apám volt - és egy más apa jött oda hozzám és azt mondta "Bocsánat, én vagyok az apád". És azt kellett kérdeznem: „Miről beszélsz? Megvan a saját apám, az iszlám!" És a kereszténység azt mondta nekem: „Nem, én vagyok az apád. Én voltam börtönben, és ez (az iszlám) nem az apád".

Alapvetően ez történt. Nem volt könnyű elhinni. Újra kellett tanulmányoznom az iszlámot egy más nézőpontból, hogy rájöjjek a hibákra, az óriási tévedésekre és ezek kihatásaira, ami nem csak a muzulmánokat érinti.

Így el kezdtem rájönni, hogy mi az iszlám problémája, nem a muzulmánok és ezek az emberek - nem tudom gyűlölni őket, mert Isten szereti őket a kezdetektől. Isten jó embereket alkotott, akiket szeretett, de betegek, rosszak az elképzeléseik. Nem gyűlölöm többé ezeket az embereket, hanem nagyon sajnálom őket és tudom, hogy az egyetlen mód, hogy megváltozzanak, hogy megismertessük velük Isten szavát és az igazi utat.

Fn: Nem aggaszt, hogy miközben ezeket a dolgokat mondod - és a háttereddel a szavaidnak extra súlya van - fennáll a veszélye, hogy a nehézségeket növeled, a gyűlöletet, ami a keresztények és a muzulmánok között fennáll most a világban?

Hassan: Ez megtörténhet, ha egy keresztény ember beszél nekik az iszlám valóságáról. A keresztényeket amúgy is az ellenségek listájára teszik, még mielőtt az iszlámról kezdenének beszélni nekik. Szóval, ha odamész hozzájuk, és keresztényként azt mondod nekik, akkor azonnal megtámadva érzik magukat és gyűlölni fognak és ez valószínűleg növeli a vákuumot a két vallás között.

Fn: Mennyire volt bonyolult az a folyamat, amíg gyakorlatilag kisétáltál a családodból?

Hassan: Megnyúzni saját magad, ez történt. Szeretem a családomat, ők is szeretnek engem. És a kisöcséim, olyanok mint a fiaim. Én neveltem fel őket. Alapvetően ez volt életem legnagyobb döntése.

Mindent hátrahagytam, nem csak a családot. Amikor eldöntöd, hogy áttérsz a keresztény hitre vagy bármilyen más vallásra az iszlámról, nem elég, hogy elköszönsz és otthagyod az egészet, érted? Nem így működik. Elköszönsz a kultúrától, a civilizációtól, a tradícióktól, a társadalomtól, a családtól, a vallástól, istentől - amiről azt gondolod, hogy isten volt olyan sok évig! Szóval ez nem könnyű. Az emberek azt gondolják, hogy könnyű, hogy ez nem is számít. Most itt vagyok az Egyesült Államokban és meg van a szabadságom és ez nagyszerű, de ugyanakkor semmi sem pótolhat egy családot. Elveszteni a családodat...

Fn: Elvesztetted a családodat?

Hassan: A családom tagjai sokszor megkértek, különösen az első két napban, hogy tartsam meg magamnak a hitemet és ne forduljak a médiához és ne jelentsem be.

De számomra ez egy kötelesség volt Isten felé, hogy kijelentsem a nevét és magasztaljam Őt az egész világon, mert az én jutalmam az, hogy Ő is meg fogja tenni ugyanezt velem. Így megtettem, mondhatni kötelességből. Néha elgondolkozom rajta, hogy hány ember tudja megtenni azt, amit én teszek ma? Egyet sem találtam eddig.

Fn: Beszéltél mostanában az apáddal?

Hassan: Semmi esély rá, hogy bárhogyan is kommunikáljak vele, mert börtönben van és nincs telefon a börtönben.

Fn: A családod más tagjai elmondták, hogy hogyan reagált?

Hassan: Eddig a pillanatig nem tudom a pontos reakcióját, de biztos vagyok, hogy nagyon szomorú egy ilyen döntés miatt. Ugyanakkor meg fogja érteni, mert ismer és tudja, hogy nem hozok döntéseket anélkül, hogy erősen hinnék bennük.

Fn: Bonyolultabbá teszi ez az életét más Hamasz-tagok között?

Hassan: Biztosan. A családomnak, beleértve az apámat is, ezt a keresztet fel kell vennie magára. Nem az ő döntésük volt. Az én döntésem volt, de velem kell cipelniük ezt a keresztet és kérem Istent - imádkozok az apámért, a testvéreimért itt a gyülekezetben, mindig imádkozok értük - „Istenem, nyisd meg a szemeiket, az elméjüket, hogy Krisztushoz jöjjenek".

Fn: Beszélj a Hamaszról és arról, hogy hogyan működik. A Hamasz egy tisztán iszlám vallási szervezet szerinted, és ebben vannak a hibái vagy más részek is vannak, amik problémásak a számodra?

Hassan: Ismerek embereket, akik támogatják a Hamaszt, de soha sem keveredtek bele terrorista támadásokba... Követik a Hamaszt, mert szeretik istent és azt gondolják, hogy a Hamasz istent képviseli. Nincs tudásuk, nem ismerik az igazi Istent és soha sem tanulmányozták a kereszténységet. De a Hamasz, mint az iszlám képviselője, nagy probléma.

A probléma nem a Hamasz maga, nem az emberek. A probléma gyökere az iszlám maga, mint egy eszme. És a Hamaszért mint egy szervezetért, természetesen a Hamasz vezetői a felelősek, beleértve az apámat is. Felelősek minden erőszakért, amit a szervezet hajtott végre. Tudom, hogy ezt az izraeli aggresszióra adott válaszként aposztrofálják, de mégis, részesei ennek és döntéseket kell hozniuk ezekben az Izrael ellen irányuló műveletekben, amelyekben sok civilt is megöltek.

Fn: Izraelt vétlennek tartod a konfliktusokban?

Hassan: Az erőszakos területfoglalás rossz... Izraelnek meg van a joga, hogy megvédelmezze magát, senki sem vitatkozhat ezzel. De néha túl sok az aggresszió a civilekkel szemben. Az üzenetem az izraeli katonákhoz is az: legalább az ellenőrző pontoknál kezeljék az embereket jóindulattal.

Fn: Hiszel abban, hogy Izreael egyszer békét köthet a Hamasszal?

Hassan: Nincs rá semmi esély. Van esély, hogy a tűz egyesüljön a vízzel? Nincs. A Hamasz eljátszhatja, hogy politizál 10-15 évig. De kérdezd meg bármelyik Hamasz vezetőt: „Oké, mi fog történni ez után? Csak éltek és együtt éltek Izraellel örökké?"! A válaszuk az lesz, hogy nem... Szóval nincs esély. Nem Izraelről szól, nem a Hamaszról: ideológiákról. Nincs esély.

Fn: Nem tartottál attól, hogy valaki megpróbál megölni, amiért ezeket a dolgokat mondod - ami elfogadható lenne a Korán bizonyos részeit figyelembe véve?

Hassan: Először meg kell ölniük az eszmét, amiben hiszek és azt már kimondtam. Szóval hogyan fogják ezt megölni? Hogyan fogják megölni a véleményemet? Megölhetik a testemet, de nem ölhetik meg a lelkemet.

Fn: Nem félsz?

Hassan: Emberként, tudod, most nagyon bátor lehetek. Nem gondolkozom erről ebben a pillanatban és érzem, hogy Isten az én oldalamon van. De ha ez lesz a kihívás, akkor kérem Istent, hogy adjon elég erőt.

Fn: Megfenyegettek?

Hassan: Nem, nem igazán. Őszintén szólva a legtöbb muzulmán és muzulmán vezető itt az Államokban, európai közösségekben, távol akarja tartani magát tőlem. Telefonálnak a családomnak, az anyámnak és a kapcsolataimat kutatják. Azt mondják nekik „Segíteni akarunk neki."

Fn: Úgy gondolják, hogy segítségre van szükséged?

Hassan: Igen, azt gondolják, hogy a keresztények becsaptak pedig ez teljes mértékben tévedés. Keresztény voltam már hosszú idővel az előtt, hogy tudomást szereztek róla, vagy bárki tudta volna. Szeretem Jézust, követem már évek óta. Nem egy átlagos muzulmánnal van dolguk. Tudják, hogy iskolázott vagyok, tudják, hogy tanultam, tudják, hogy tanultam az iszlámról és a kereszténységről. Amikor meghoztam a döntésemet, nem azért tettem mert valaki elvarázsolt vagy meggyőzött. Teljes mértékben a saját döntésem volt.

Fn: Hiányzik Ramallah?

Hassan: Igen. Ott voltál és tudod milyen gyönyörű. Nagyon, nagyon szép. Egy nagyon kicsi hely és minden megvan - ezért harcolnak az emberek azért a darab földért. Igen, hiányzik Ramallah, Jeruzsálem, az Óváros.

Fn: Hiszel abban, hogy valaha is visszamehetsz oda?

Hassan: Azt hiszem ahhoz a földhöz tartozom, és előbb utóbb vissza fogok menni, bármi is történjen. Ha meg akarnak ölni, hát tegyék... Vissza fogok menni egy napon, szeretem a városomat.

Fn: Gondolod, hogy vissza fogsz egyszer térni a Közel-Keletre békében élni?

Hassan: Egy száz százalékos béke lesz, amikor Jézus visszajön, amikor mindenkit megítél. A királysága 1000 évig fog fennállni és teljes mértékben békés lesz. Isten királysága lesz.

Fn: Mi az alapüzenetet a muzulmánokhoz, akik hallgatják most ezt?

Hassan: Az az üzenetem a számukra, hogy először is nyissák ki az elméjüket. A célom az, hogy felnyissam ezeknek az embereknek a szemét, az elméjüket, hogy megértsék és elképzeljék azt, milyen lenne, ha nem muzulmán családba születtek volna bele. És használják az eszüket.

Miért adott nekik Isten értelmet? Hogy megnyissák a szívüket. Olvassák a Bibliát. Meg akarom nyitni a kapukat előttük, azt akarom, hogy szabadok legyenek.

A tékozló fiú

Egy perccel az előtt, hogy hozzákezdene a vacsorájához, Masab, a West Bank-i Hamasz-vezető, Hassan Yousef sejk fia, ránéz a barátjára, aki elkísérte az étterembe, ahol találkozunk. Néhány szót suttognak, aztán hálát adnak, megköszönik Istennek és Jézusnak az ételt a tányérjukon.

Eltart néhány pillanatig megemészteni ezt a látványt: egy olyan Hamasz katonai vezető fia, aki ráadásul a West Bank radikális iszlám szervezetének egyik legnépszerűbb figurája, egy fiatalember, aki évekig segített apjának annak politikai ténykedései során, egy valódi kereszténnyé vált.

Jonathan Hunt - Fox News


Copyright (c) HETEK.HU, minden jog fenntartva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Muszlimok /Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 03., csütörtök 12:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
--


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Muszlimok /Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2011. dec. 01., csütörtök 10:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
2011-11-29 19:33:00
Vallásüldözés a repülőtéren

Muszlimok zaklattak egy keresztény asszonyt

Egy nagy-britanniai keresztény asszonyt elbocsátottak állásából, miután arra panaszkodott, hogy munkahelyén vallása miatt zaklatták őt muszlim kollégái.
Nohad Halawi 13 évig dolgozott a Heathrow repülőtér vámmentes üzletrészén eladónőként, de többször jelezte feletteseinek, hogy fundamentalista nézeteket valló muszlim kollégái gúnyt űznek vallásából. Állítása szerint folyamatosan zaklatták őt munkatársai, és amikor több ízben is panaszt tett főnökeinél, akkor elbocsátották állásából. A hírek szerint nemcsak az asszony panaszai, hanem öt muszlim kollégája is „lobbizott” azért, hogy Halawit elbocsássák. A nő elmondta, hogy többször is megbántották őt azzal, hogy Jézust rossz emberként említették.



Vallási analfabétizmus?

Halawi panaszaival a nagy-britanniai Keresztény Jogi Központhoz (CLC) fordult, akik most képviselik a nő érdekeit. Állításuk szerint a nő egyes muszlim munkatársai állandó megfélemlítésben tartották őt, és a vezetőség is indokolatlanul bocsátotta el az asszonyt. Halawi munkáltatója a World Duty Free Shop keretén belül működő Caroline South Associates illatszerbolt volt. A cég most azt állítja, hogy a nőnek nem lehetnek követelései, és ezáltal jogai sem, mert csak négy órában, megbízási alapon alkalmazták. Amellett, hogy elbocsátották, közölték vele, hogy a továbbiakban nem szívesen látott vendég a Heathrow repülőtéren sem.

A dolog érdekessége az, hogy az elbocsátás hírére Halawi 22 kollégája – beleértve néhány muszlim munkatársat is – egy petíciót írt alá, amelyben az szerepel: az asszony rosszindulatú és megalapozatlan állítások áldozata lett. Úgy vélik, hogy a vezetőség a faji és vallásos kártyát játszotta ki és bemocskolták a nő becsületét. Emellett azt is írják, hogy a radikális szemléletet valló muszlim munkatársaik több ízben is megpróbálták őket az iszlámra téríteni, és válogatott sérelmekkel illették vallásukat. A dolgozók szerint a bolt vezetője azért kedveli jobban a szóban forgó muszlimokat, mert azok sokszor adnak neki ajándékokat és behízelgőn viselkednek.

A CLC komolyan aggódik a vallási diszkrimináció és a keresztény munkavállalók jogai miatt. Szerintük azok az emberek, akik felvállalják vallásukat a munkahelyükön, egyfajta célponttá válhatnak. Andrea Minichello Williams, a CLC ügyvezetője kimondta azt, amit sokan nem tesznek meg: az iszlám fundamentalizmus képviselői nagy számban vannak jelen Nagy-Britannia legfőbb belépési pontjánál, ami önmagában nem lenne baj, de a vallási egyenlőség, az egymás iránti tisztelet ismeretlen fogalommá kezd válni.

Williams azt is elmondta, hogy Halawi asszony esete a szervezet eddigi legkényesebb ügye, de semmiképpen sem szeretnék, ha nem lenne felelősségre vonás. Ezért fordultak a Munkaügyi Bírósághoz. Szerinte a hatóságok szemet hunynak az egyre nyilvánvalóbbá váló probléma felett, amely óriási hiba. Hozzátette: a munka törvénykönyvére hivatkoznak Halawi asszony esetében, de ez gyenge kifogás, ugyanis baj sokkal mélyebben gyökerezik.

Korábban már írtunk arról, hogy Nagy-Britanniában idén nyáron bizottság jött létre a munkahelyi vallási diszkriminációk kivizsgálására. Gary Streeter keresztény politikus szerint néhány csoport félemet generál Nagy-Britanniában, és ez a félelem egyre csak növekszik a hívő emberekben. Hozzátette: a vallási diszkrimináció alapvető probléma, amely mellett nem szabad szó nélkül elmenni, és az elmúlt 12 hónapban előfordult esetek aggodalomra adnak okot. A politikus igyekszik megnyugtatni a keresztényeket, hogy létezik megoldás hátrányos megkülönböztetésük felszámolására.

– mi (forrás: christiantoday.com)



http://www.mindennapi.hu/cikk/egyhaz/mu ... 1-29/10172


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Muszlimok /Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2011. dec. 07., szerda 11:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
A saría terjedését támogatja a NATO politikája?
TK
Forrás: MTI
2011. december 07., szerda 09:34

A NATO politikája az iszlám radikálisok erősödését támogatja a harmadik világban – jelentette ki szerdán az Interfax hírügynökségnek nyilatkozva Brüsszelben a NATO-hoz delegált állandó orosz képviselő.

A NATO-elitnek nem tetsző politikusok önkényes leváltása az iszlám vallásjognak, a saríának a terjedéséhez és az iszlám radikális csoportok előtöréséhez járul hozzá – jelentette ki Dmitrij Rogozin. „Az orosz fél szeretné megérteni, számol-e azzal a NATO, hogy ténykedésének következtében minden olyan régióban megerősödött a radikális iszlám, ahova a szervezet úgymond be akarta telepíteni erőit” – mondta Moszkva képviselője.


http://mno.hu/kulfold/iszlam-radikaliso ... ja-1036199


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Muszlimok /Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2011. dec. 18., vasárnap 19:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ez durva:

Idézet:
Bevezetik a 10 perces házasságot?

Családvédelmi törvényként emlegetik azt az iráni parlamenti javaslatot, amely – ha szentesítik – megteremti a férfiak számára az időszakos házasság intézményét

Nem győznek tiltakozni nőjogi aktivisták, miután az iráni kormány át akarja verni a parlamenten az új családjogi törvényt. A kritikusai által családellenes törvénynek elnevezett dokumentum már több éve várja a végső áment a törvényhozástól, ám kérdéses, elfogadják-e. Ha azonban így lenne, azzal a FoxNews szerint korábban ismeretlen jogokkal – és lehetőségekkel – ruházná fel a parlament az iráni családok egy részét. Konkrétan a férfiakat.

A FoxNews úgy tudja, az iráni férfiak jogosultak lennének arra, hogy az első feleség jóváhagyása nélkül vegyenek maguk mellé még egy feleséget, sőt, korlátlan számú „ideiglenes” házasságot köthetnének. Egy ilyen kapcsolat gyakorlatilag bármennyi ideig tarthat, a hivatalos aktus után akár 10 perccel később már fel is bontható. Nem csoda, ha az iráni feleségek jó része a prostitúció tulajdonképpeni legalizálásaként tekint az elképzelésre. Polgárjogi harcosok az elmúlt napokban egy Londonban megrendezett nemzetközi sajtótájékoztatón támadták a javaslatot, míg öntudatos iráni asszonyok már korábban aláírásgyűjtésbe kezdtek, és olyan történeteket is terjesztenek, amelyekben a többnejűség megalázott helyzetében élő nők osztják meg szomorú tapasztalataikat.

Iránban 1967-ben fogadták el az első modern, az akkori állapotokhoz képest meglehetősen progresszív családvédelmi törvényt, amely a korábbiakhoz képest több jogot biztosított az asszonyoknak. Addig ugyanis a kiskorúakkal, elmebetegekkel és a bűnözőkkel együtt a nők sem szavazhattak, és közhivatalt sem foglalhattak el, mi több, férfi gondviselőjük jóváhagyása nélkül nem is dolgozhattak vagy köthettek házasságot. Gyermekeiknek nem lehettek még férjük halála esetén sem a hivatalos gondviselői. Mindeközben a férjnek elég volt egy mondatot mondania ahhoz, hogy megszüntessék a házasságot.


Muszlim feministák

Az asszonyi jogokat aztán 1975-ben kiszélesítették, csakhogy 1979-ben, az iszlám forradalom után (újra) bevezették a saríát, miáltal visszarendeződött a korábbi, kvázi középkori helyzet. Ismét a férfi lett „a család feje”, s a nőket újra „a második nemmé” fokozták le, miközben „az asszonyok és a gyerekek a család férfi tagjának tulajdonává” lettek. A lányokat – újra – kilenc éves koruktól lehetett férjhez adni.

Azóta az 1975-ös törvény több pontját újra életbe léptették, így ma már a nők is kezdeményezhetik a válást, házasságot pedig a nők 18, míg a férfiak 20 éves kor felett köthetnek. A 36 évvel ezelőtti törvény egyébként a tekintetben is forradalmi volt, hogy a férj csak a felesége jóváhagyásával vehetett maga mellé egy második asszonyt. Az iráni társadalom nyitását korábban az is jelezhette, hogy 1997-ben néhány nő bejuthatott egy focimeccsre – persze csak nézőként.

2006-ban indították útnak a megkövezés gyakorlatával leszámolni kívánó kampányt – ám egyelőre még nem koronázta siker az aktivisták erőfeszítéseit. Akiknek a lobbierejét megosztottságuk is csökkenti. Egy részük ugyanis az iszlám alapjain állva vallási alapon küzd a nők jogainak kiszélesítéséért, míg mások teljesen világi, már-már feminista forgatókönyv szerint képzelik el a női egyenjogúságot. Előbbiek sikerességére példa, hogy már három iráni egyetemen is indult MA-program az iszlám és a nők jogainak tanulmányozására. Ráadásul, ezeken már nők is tanulhatnak.


Sz. B.


http://www.mindennapi.hu/cikk/vilaghir/ ... 2-18/10902


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Muszlimok /Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2012. máj. 23., szerda 14:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Innen is látszik, hogy egyik tálibnak sem jár iskolába a lánya... :( :

Idézet:
Megmérgeztek 120 diáklányt Afganisztánban
[origo]|2012. 05. 23., 13:58|Utolsó módosítás:2012. 05. 23., 14:12|

Radikális csoportok tagjai mérget szórtak szét az osztálytermekben, hogy ezzel kényszerítsék ki a lányokat oktató iskolák bezárását.

Több mint 120 iskolás lányt mérgeztek meg Afganisztánban. A támadással radikális konzervatív csoportokat gyanúsítanak, ezek ugyanis ellenzik a nők tanulását.

Ez volt a második hasonló eset néhány hónap alatt. Múlt hónapban 150 gyereket mérgeztek meg, akkor a vízbe tették a rosszullétet okozó anyagot. Most a tettesek mérgező port szórtak szét az osztálytermekben, ezt belélegezve betegedtek meg a lányok és tanáraik. Több gyerek eszméletét vesztette, jelentette a Reuters.

Az afgán oktatási minisztérium szerint a tálibok múlt héten 550 iskolát zárattak be azokban a tartományokban, ahol erős a befolyásuk.


http://www.origo.hu/nagyvilag/20120523- ... anban.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Muszlimok /Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 14., péntek 22:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A muszlimok prófétáját gyalázó események miatt írok.
mind a kettő (a gyalázás és az erőszak is) ugyan arról a tőről fakad.

Hány filmben gyalázták már a mi Urunkat, Jézus Krisztust?
Ő és a követői azonban imádkoznak ezekért az emberekért (és nem bosszút akarnak állni), mert az Úr Jézus gyalázása sokkal súlyosabb következményekkel jár, mint a testi halál, amit mindannyian el fogunk szenvedni.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Muszlimok /Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2013. jan. 21., hétfő 13:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Van egy közmondás, amelyet több népre is értettünk: "Engedj be egy tótot/cigányt/románt és kitúr a házadból"
Úgy tűnik, hogy nincs ez másként a muszlimokkal sem. :

Idézet:
Muszlim erkölcsjárőrörők zaklatják a londoniakat

2013. január 20
Muszlim „erkölcsjárőrök” zaklatják a szerintük nem megfelelő öltözetű vagy alkoholt fogyasztó londoniakat a brit főváros egyes negyedeiben. A panaszok miatt a Scotland Yard erősítette jelenlétét az érintett városrészekben.

A The Sunday Times című tekintélyes vasárnapi konzervatív brit lap beszámolója szerint a londoni iszlám közösség szélsőséges tagjai „Muszlim Járőr” néven alakítottak csoportokat London zömmel muszlim bevándorlók lakta negyedeinek „megvédése” céljából. A lap által látott videofelvételek egyikén a „járőrözők” kiragadnak egy sörösdobozt egy fiatalember kezéből az utcán, figyelmeztetve az illetőt, hogy muszlim negyedben jár, ahol tilos az alkoholfogyasztás. Egy másik férfit arra kényszerítettek, hogy öntse ki a kezében lévő sörösdoboz tartalmát, és közölték vele, hogy az alkohol „maga a gonosz”.

Ugyancsak látszik a felvételeken, amint az egyik „járőr” a nyílt utcán szidalmazni kezd egy fehér brit nőt, amiért az miniszoknyában, barátjával kézen fogva sétált. A YouTube videómegosztó portálra felkerült képsorok felirata „önbecsülés nélküli pucér állatoknak” nevezi az így öltözködő nőket, és tudatja, hogy a csoport mindent megtesz a nem megfelelőnek tartott női öltözködés, valamint az alkoholfogyasztás betiltásáért.

Az iszlám törvény a jövő?

A „Muszlim Járőr” külön csatornát is létrehozott a YouTube videomegosztó portálon, amelyen a „Saria: az Egyesült Királyság jövője” jelszó volt olvasható, utalva a szigorú iszlám törvénykezésre. A csatornára feltöltött videókat a YouTube mindazonáltal törölte, mert a tartalmak sértették a portál által a zaklatás és a fenyegetés tilalmára érvényben tartott szabályokat – írta a The Sunday Times. A lap szerint a fanatikusok – akik közül sokan az egyik legszélsőségesebb nagy-britanniai iszlám csoport, a 2001-ben betiltott el-Muhadzsirun valamelyik utódszervezetének a tagjai – festékszórókkal rendszeresen lefestik a melltartókat és egyéb női alsóneműket reklámozó közterületi plakátokat is, „gusztustalan nyilvános pornográfiának” nevezve az ilyen hirdetéseket.

A Scotland Yard szóvivője közölte, hogy az érintett londoni negyedekben járőröző rendőri egységek létszámát megemelték a hasonló cselekmények elkövetőinek kiszűrése és a helyi lakosság megnyugtatása végett.


http://mno.hu/kulfold/muszlim-jarororok ... at-1132484


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Muszlimok /Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2013. feb. 06., szerda 10:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Sajnos megint egy elkeserítő történet.

Idézet:
Lányával fizet az adós

Hatéves lányát kell férjhez adnia egy afganisztáni férfinak, hogy így váltsa ki adósságát. A gyereklányok házasságba kényszerítése ily módon egyáltalán nem ritka az országban, hiába tiltják a törvények.

Könnyfakasztó történetet mesélt el Taj Mohammad, az Afganisztánban élő családapa. Lánya, Naghma egy nála tíz évvel idősebb fiú menyasszonya, akihez egy éven belül feleségül kell mennie. A félénk, mosolygós lány még csak 6 éves. Hogy történhet mindez? A nehéz körülmények között élő férfi kölcsönt kért egy távoli rokontól, hogy életben tarthassa a családját, de nem tudja rendezni a tartozását. Naghmának még hét testvére van és nagyon nehéz körülmények között élnek.

Taj Mohammad évekkel ezelőtt kényszerült arra, hogy elhagyja addigi otthonát és a Helmand tartományban lévő Qambarba költözzön, ahol egy sátorban húzzák meg magukat a családdal. Az egyik nagymama is velük él, aki annak idején szintén gyerekként vált menyasszonnyá. A család el van keseredve, de azt mondják, nincs mit tenni.

A család egy gyermekét már elvesztette, Tajtól pedig visszakövetelik a 2500 dollárt, és egy rokon azt tanácsolta, adja el Naghmát. A lány még túl fiatal ahhoz, hogy megértse, mi történik, és csak sír, amikor beszélnek neki arról, hogy mi vár rá. Taj azt mondja, ha lenne pénze, el tudná halasztatni a dolgot addig, amíg Naghma 14 vagy 16 éves lesz. Afganisztánban egyébként a házasságkötés korhatára a lányoknál 16, a fiúknál 18 év.

A leendő vőlegény apja is a táborban él, és egyetért azzal, hogy amire készülnek, az törvénytelen, de mint mondja, a törzsi vezetők határoztak így. Ahogy ebből az esetből is látszik, hiába tiltják törvények, a gyereklányok férjhez adása nagyon elterjedt gyakorlat Afganisztán számos részén.

A pontos számadatok nem ismertek, de jogvédő szervezetek szerint nem ritka, hogy olyan korú lányokból lesz menyasszony, mint Naghma. Mohammad Musa Mahmodi, az afgán független emberi jogi bizottság vezetője aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a hagyományok és a gazdasági helyzet rákényszeríti a családokat, hogy eladják a gyerekeiket. Az olyan esetek, mint Naghmáé egész Afganisztánban jellemzőek, de ritkán kerülnek napvilágra.


http://mno.hu/tudomany/lanyaval-fizet-az-ados-1135853


Csatolmány:
A 6 éves Naghma.jpg
A 6 éves Naghma.jpg [ 19.15 KiB | Megtekintve 12479 alkalommal. ]

Naghma még túl fiatal ahhoz, hogy értse, mi történik


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség