Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 983 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 66  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 22., szerda 16:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
máriamagdolna írta:
Kedves Lucius,ezt úgy értsem,hogy szerinted (vagy a Biblia szerint?) Isten gondoskodik arról,hogy ne legyenek félrefordítások,félreértelmezések a Bibliá(k)ban?Vagy éppen az szolgálja épülésünket,hogy rengeteg vita,félreértés adódik az eredeti szöveg komplexitásából,misztikus,szimbólikus jellegéből adódóan?


Hát persze, hogy szerintem. Mert gondolom az egész portál arról szól, hogy ki hogy látja, ill ki hogy éli, valamint nézetek megbeszélése.
De, amikor azt mondom; Én így látom, akkor azt megelőzte egy körbenézés. Ígykezetem van azon, hogy jól körbenézzek. De garambbol így is előfordulhat...
Vagyis! szerintem, hitem szerint. Isten gondoskodik arról, ahogy mondod is komplexitás. Ez ne sérüljön. A mondanivaló ott maradjon, érthetően. Történtek pl. beszúrások 'toldások' az írásban amikről bizonyítható, hogy korábban nem voltak ott. Tehát Isten a Szellemén keresztül gondoskodott arról, hogy ezt megtudjuk. Ergo felügyeli az írásokat. Félre értés mindig lesz amíg az ígéret be nem teljesedik. Magam azért nézem a fordításokat is kétkedően, mert oly mértékben szeretném ismerni Isten Szavát, hogy szeretném kizárni a tévedést. Pont ezért, akár egyetlen szóért. (jézus utalt jótánny, azaz görögben jóta= vessző) képes vagyok könyvek tucatjait is felborogatni, ill gépen ablakot sokaságát nyitogatni, Vagy akár internet segítségével akár afrika zugaiba is benézni; némi információért.

Röviden; Azt mondom, hogy történhetnek félre értelmezések. Hogy kritikus legyek magammal. Lehet pont én értelmezem félre. Viszont, hiszem azt, hogy mégsem. :)
Történnek félrefordítások, főleg latinból, amikor egy-egy szónak több jelentése is van és a fordító személyisége, ill. vallási hovatartozása is befolyásolhatja a forditandó részt. pl. Károli Asszonyi-állatnak fordította az asszonyt (a kor szokásai, és beszédstilusához alkalmazva.) Vagy a Balgatag emberre a bolond szót használta Vagy a fenyítés, bűntetés fogalmikörben a verés szót stb...
És most nem félre érteni! Nagyszerű munkát végzet A maga korában, tudásához és lehetőségei közt.
Vagy a betoldások...
De! mindezekkel együtt úgy gondolom, hiszem. hogy a komplexitás a tartalmi mondanivaló nem sérült, mert arra Maga Isten vigyáz.

Most így hirtelen, de ha a biblia szerint? c. kérdésednél versekre gondoltál, akkor borogatok itt mindent :) Mert egyszer már meggyőződtem, tehát elraktam valahova...
Mert a teljes írás Istentől ihletet...

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 22., szerda 16:53 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Lucius,nagyon kielégítő volt a válaszod,köszönöm!

Had kérdezzek még valamit,ami kissé provikatívnak tűnhet,de tényleg érdekel,mit gondolsz róla: Az Egyház történelmi szerepvállalásáról (értsd pl. kereszteshadjáratok,inkvizíció) is Maga Isten gondoskodik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 22., szerda 17:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
"Arra törekedj, hogy igaz légy, ne arra, hogy igazad legyen."

Josep Joubert


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 22., szerda 18:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
cilla írta:
"Arra törekedj, hogy igaz légy, ne arra, hogy igazad legyen."

Josep Joubert


Hapedig igaz vagy, akkor igazad van. (for Lucius)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 22., szerda 18:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
máriamagdolna írta:
Lucius,nagyon kielégítő volt a válaszod,köszönöm!

Had kérdezzek még valamit,ami kissé provikatívnak tűnhet,de tényleg érdekel,mit gondolsz róla: Az Egyház történelmi szerepvállalásáról (értsd pl. kereszteshadjáratok,inkvizíció) is Maga Isten gondoskodik?


Nem, nem Isten felügyelte azon dolgokat.
Hogy mit gondolok az Egyház történelemben való szerepéről?
Helytelenítem. Istenre hivatkozva, Jézus kijelentése által.
Pl.
Mat 7:22 Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben ûztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?
Mat 7:23 És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tõlem, ti gonosztevõk.

De, nem keverem a dolgokat. Ha Pista-néni lop. Nem őt ítélem meg, hanem a cselekményt amit tett.

Nem célom megítélni egyik ~házat, gyülekezetet sem. (habár írások részben felhatalmaznak minket) De helyteleníthetek dolgokat amik hitnézetembe nem férnek el. De, inkább arra törekszem, hogy ne azt hangoztassam miben különbözünk, hanem inkább miben egyezzünk. :)

Kezdem ott, hogy pl. általában mind kétlábon járunk...
:wink:

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 22., szerda 19:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Lucius írta:
cilla írta:
"Arra törekedj, hogy igaz légy, ne arra, hogy igazad legyen."

Josep Joubert


Hapedig igaz vagy, akkor igazad van. (for Lucius)


Ez nagyon jó! :D
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 22., szerda 22:12 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Tehát véleményed szerint Isten bizonyos dolgokat felügyel (pl. azt,hogy megmaradjon a Szentírás eredeti tartalma,komplexitása),azonban azzal nem törődik,hogy a nevében sok százezer embert gyilkolnak le?Van annak valami értelme,hogy Isten ilyen szelektív módon gondoskodik a kinyilatkoztatása és végső soron a földi képviselői (Egyház) sorsáról,szerepéről?

Egyébként köszönöm a választ, a Pisti-nénis példáddal tökéletesen egyetértek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 23., csütörtök 10:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
máriamagdolna írta:
Tehát véleményed szerint Isten bizonyos dolgokat felügyel (pl. azt,hogy megmaradjon a Szentírás eredeti tartalma,komplexitása),azonban azzal nem törődik,hogy a nevében sok százezer embert gyilkolnak le?Van annak valami értelme,hogy Isten ilyen szelektív módon gondoskodik a kinyilatkoztatása és végső soron a földi képviselői (Egyház) sorsáról,szerepéről?

Egyébként köszönöm a választ, a Pisti-nénis példáddal tökéletesen egyetértek.


Hogy nem törődik azzal, hogy a nevében miket követnek el?
Dehogy nem. De, van valami amihez Ő maga is tartja magát. A törvényszerűségeket, és szabályokat Ő alkotja.

Kezdem az elején. Mit tett Ádám? Eldobta Istent, vagyis azt mondta cselekedetével, hogy megél ő nélküle is. Isten pedig tartotta szavát, eszel – meghalsz. Nem azért mert Ő öli meg. Hanem mert éltető erejét visszavonja. De miért adna jólétet az embernek? Hogy bőséges termésben fetrengve ne gondolkodjon el Isten nagyságán? Ezért aztán a föld is viseli az ember nyomát Mivel az embernek lett adva. A föld ne adja ki a termését. Isten nem fogja növekedésre serkenteni, és bő termésre a természetet. Bizonyítson így a Sátán.
Jób esetét veszem. Sátán azt mondja; Avagy oknélkül imád-e téged? Isten a bizonyítás idejére hagyta, hogy Jóbbal megtörténjenek a dolgok (Aminek okozója a Sátán.)

Isten elkészítette üzenetét a Bibliát. Jócskán megtámogatva azt bizonyságokkal, a hit, logika, régészet, történelem, tudományok stb… oldalakról. A népére felügyelt, mindaddig amíg a megváltás be nem teljesedett. Ekkor megnyitotta a hit útját mindenki számára. Jelenlegi népe, nem egy népcsoport, hanem a hivők akik őt imádják. ezekre továbbra is felügyel, hogy szellemileg meglegyen ami kell nekik.

És itt jön, az, hogy a nevében;
Már korábban is volt, hogy Istenre hivatkozva öltek, vagy más, akárcsak rendeletek kiadása apróságoknak tűnő dolgok.
De, saját szabályai amikhez igazodik. Jelenleg azt eredményezik, hogy valaki(k) akkár hallelujah-t is énekelhet miközben gépfegyverekkel lődöz. Mert folyik az egyetemleges bizonyítás. Isten kontra Sátán. Sátán azt mondja; megátkoznak elfordulnak tőled, ha neveddel a szájukon ölnek. (nincs írásban, csak képletesen mondtam.) Csak emberi logikával gondolva nézzük az eshetőséget. Isten megtiltja (joga van hozzá, hiszen Jóbnál sem tehetett többet az Ördög mint amit Isten megengedett.) De, a tiltást követően Sátán nagy hanggal ordibálna; Ime Isten, aki gátat szab, önkényes Úr, talán fél valamitől. (Ez az ördög oly merész, hogy magát Istent is kisérti a gonosz tettekre; Jóbnál azt mondja; verd meg őt! Rá venné Istent, hogy oknélkül gonoszt tegyen.)
Isten tehát megengedi a dolgok történését.
De! nem határtalanul. (habár helyzetünk elviselhetetlennek látszik. Emberi nézőpont) Mert csak annyit enged meg, amennyi a vitakérdés eldöntéséhez szükséges. Minden jogot fenntart magának, nem adta azt át, csak részlegesen.
Tehát eltűri, hogy nevére szégyent, gyalázatot hozzanak. Ami nem jelenti azt, hogy mindazt megtorlatlanul hagyja. Pl. egy ígéret. Jer 51:36 Azért ezt mondja az Úr: Ímé, én megítélem a te ügyedet, és bosszút állok éretted, és kiszáraztom az ő tengerét, és kiapasztom az ő forrását.
Világosan látszik, hogy Ő maga kíván bosszút állni, világos ígéret, hogy kiszárítja az ő tengerét (tenger= népek sokasága) kiapasztja a forrását (forrás = Sátán)

Isten képes a tökéletes rehabilitációra (jaj de csúnya szó ez Istennel kapcsolatban.) Képes azon ártatlanokat feltámasztani, akiket nevében öltek le. Képes eltüntetni azon pszichikai sérüléseket (letöröl minden könnyet) amiket elszenvedtek.

Isten nem szelektív. Már Jézus megmondta, hogy Istenért, Jézusért, hitvallásért, cserébe gúnyt, sértést, üldözést, és más dolgokat kapnak. Majd ítéletkor szelektív lesz, szétválasztás. Mat 13:30. Ha pedig ez így van, akkor jelenleg együtt növekednek.
Sátán pedig nem egy tisztelettudó, hogy megkímélné Isten nevét, és ezáltal magát Isten személyét.

És az egyházakról; ahogy az felmerült már. Nem célom megítélni egyházakat. Mert oda fogunk kilukadni, hogy Sárdobálás lesz.
Az ítéletet, és annak jogát Istenre hagyom. Az az Ő dolga. Az enyém, hogy éljek.

Ahogy említetem is, magam itt vendég vagyok. Ígyekszem ehhez tartani magam. (Szerintem így is szurkálom mások, kicsit konzervatívbak nézetét. Amit sajnálok, és bocsánat az érintettektől! Nem célom megbotránkoztatni őket, pusztán beszélgetni.) Másrészt amúgy sem az a fondos, hogy mit tesz egyik ház, és mit a másik. Hanem, hogy mit tesz a hivő. Ahogy itt szokás mondani; Éli vagy nem éli. Én úgy mondom, szóban és tettben.
Mert Isten a szelekciót rövidre fogja; 1. Velem. 2. Ellenem.

Arról, hogy ki képviseli Istent?
Zsid 4:14 Lévén annakokáért nagy főpapunk, a ki áthatolt az egeken, Jézus, az Istennek Fia, ragaszkodjunk vallásunkhoz V. 8:1
Isten meghatározta, hogy ki az aki Őt képviseli, és sok-sok ismertető jelet hagyott annak felismeréséről.

Rövidre; Nem az a lényeg, hogy létezett ill. létezik az ikvizicó (Csak épp mágját nem raknak már, de kiátkozás még mindig megyen. És ezen belső kvázi ügyosztály még mindig létezik.) Nem az a lényeg, hogy hadjáratokban embert őlnek, sem pedig az, hogy a szomszéd régióban pár "nővér" a vezető "pap" segítségével kereszthez kötöztek egy beteg nő testvérüket, aki ebbe bele halt. Tették Istenre hívatkozva.
Hanem azon van a lényeg, hogy kiket ismer el Isten.
Vagyis Istenre hivatkozni nem jelenti azt, hogy valóban Isten áll a dolog mögött.
Értelme pedig egy van. A bizonytás hamarosan lezárul, és kimerülnek a lehetőségek. Ergo meghozható az ítélet.
Addig pedig szerető féltékenységgel, saját szabályai szerint hagyja, hogy az ember megtapasztalja "Megvagyunk mi Isten nélkül is c. elképzelését."

Én így látom ezen kérdést.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 23., csütörtök 11:22 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Köszönöm Lucius,hogy ennyi időt szánsz kérdéseim megválaszolására,sokat okulok belőlük.Ezt a további hozzászólásaimban már nem fogom külön kiemelni :wink:

Még el kell néhányszor olvasnom válaszod,hogy teljesen megértsem,mivel nem vagyok otthon a Biblia szövegében,és a tanításokban.
Felmerült bennem egy kérdés,ami talán nagyon naív,és ostobaságnak tűnik feltenni,de mégis megteszem,mert kíváncsi vagyok a válaszra (persze nem csak a Tiédre,mások válaszának is örülök):
Tulajdonképpen miért olyan nagyon fontos Istennek,hogy az ember higgyen benne?
Gondolom,inkább az embereknek volna ez fontos,mégis,néha olyan érzésem van,hogy Isten kitalált egy játékot,megalkotta a játékszabályokat,és a cél mezőbe csak az érkezhet el,aki hisz Őbenne (mintha ez Neki volna fontos),holott megtehette volna azt is (amennyiben mindenható),hogy minden embert megajándékoz a Hittel.
Továbbá,amennyiben Mindenható,miért fél a Sátántól?Ha nem fél tőle,miért félt Bennünket tőle?Végül nem az "eredendő Jó" fog úgyis győzedelmeskedni?
Ha Isten Mindenható,nem az volna az elvárható magatartás tőle,hogy nagyjából közönyt tanusít,hogy ki mikor és hogyan tér,vagy nem tér meg hozzá?
Vagy mégsem biztos a kimenetel a Jó és Rossz harcában?

Mindezekkel én sem megbotránkoztatni szeretnék,hanem saját kérdéseimre,kétségeimre szeretnék választ kapni,mert a vakhitet személy szerint nem tartom értelmes magatartásnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 23., csütörtök 19:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
máriamagdolna írta:
Köszönöm Lucius,hogy ennyi időt szánsz kérdéseim megválaszolására,sokat okulok belőlük.Ezt a további hozzászólásaimban már nem fogom külön kiemelni :wink:

Még el kell néhányszor olvasnom válaszod,hogy teljesen megértsem,mivel nem vagyok otthon a Biblia szövegében,és a tanításokban.
Felmerült bennem egy kérdés,ami talán nagyon naív,és ostobaságnak tűnik feltenni,de mégis megteszem,mert kíváncsi vagyok a válaszra (persze nem csak a Tiédre,mások válaszának is örülök):
Tulajdonképpen miért olyan nagyon fontos Istennek,hogy az ember higgyen benne?
Gondolom,inkább az embereknek volna ez fontos,mégis,néha olyan érzésem van,hogy Isten kitalált egy játékot,megalkotta a játékszabályokat,és a cél mezőbe csak az érkezhet el,aki hisz Őbenne (mintha ez Neki volna fontos),holott megtehette volna azt is (amennyiben mindenható),hogy minden embert megajándékoz a Hittel.
Továbbá,amennyiben Mindenható,miért fél a Sátántól?Ha nem fél tőle,miért félt Bennünket tőle?Végül nem az "eredendő Jó" fog úgyis győzedelmeskedni?
Ha Isten Mindenható,nem az volna az elvárható magatartás tőle,hogy nagyjából közönyt tanusít,hogy ki mikor és hogyan tér,vagy nem tér meg hozzá?
Vagy mégsem biztos a kimenetel a Jó és Rossz harcában?

Mindezekkel én sem megbotránkoztatni szeretnék,hanem saját kérdéseimre,kétségeimre szeretnék választ kapni,mert a vakhitet személy szerint nem tartom értelmes magatartásnak.


Időm jelenleg van. (Vidéki házunk felújításához elfogyott az apanázs, így most kényszer pihenőre jöttem fel bp- míg kicsit duzzad a kassza. Aztán megyek vissza és csak késő összel leszek majd ismét. Vagy elvétve egy-két alkalom.)

Felmerült kérdés; ezen kérdések mindenkiben felmerülnek. Megfogalmazódnak ilyen-olyan formában. Csak épp itt kerül felszínre. Vannak akik ezen kérdésekre megtalálták válaszaikat. Bennem nem egy alkalommal merültek fel ilyen, és hasonló kérdések. Pont ezért is mondom el, hogy én mire jutottam.
Magam is örülök, ha mások nézeteit megismerhetem egyazon kérdésben. Épp oly kíváncsi vagyok én is.

Miért fontos, hogy higgyünk benne? Mert hitünkkel elismerjük létezését (amit sátán igyekszik más filozófiákban tagadni.) Ha pedig létezik, mert igen. Akkor ismerjük céljait. Ha céljaival egyetértünk, akkor kifejeztük máris álláspontunkat. És ebben az egyetemleges vitában máris bizonyító erejű tanúivá válhatunk. És itt oszlik az emberiség. Van aki Istent választja, van aki Sátánt.

Nem csak az embernek fontos, hogy higgyen. Mit ad Isten?
Életet, (volt örökéletre való kilátás, de Ádám eljátszotta. Az egész emberiséget a romlásba döntötte.) Mit ad még? Lehetőséget. Jézus által. Olyan lehetőség, ami vissza vezet az Édeni állapothoz. Ezért pedig köszönet jár. De, kinek köszönje meg az ember?
Én spec sértve érezném magam, ha adok valamit valakinek, és a szomszédhoz csöngetne be köszönetért. (nem mintha a köszenet motiválna) Sátánnak ez a célja. Isten székébe akar ülni, és minden hálát, köszönetet begyűjteni, ami Istennek jár ki. Zsákmánynak tekinti Isten trónját.
Korábban igaz, és hű szellemi teremtményként Istent szolgálta. Jézus utalt erre, Ján 8:44 (nem állt meg az igazságban) Majd döntött, és ezen változtatni akart. Ezekiel 28:1-20
Így tehát Isten jogosan várja el a köszönetet. És itt nem arra gondolok, hogy csúszni-mászni, és órákon át litánia… Hanem egy őszinte szó, egy gondolat. ’Mindez nem lenne, ha Te nem adtad volna. Köszönöm!’ Természetesen többnek is örül, amikor az ember beavatja, mintegy meghívja; Mond! Hogyan tegyem ezt és ezt? Vagy gondom van valamiben stb. És mindezek nem azt mutatják, hogy Istennek van ezen dolgokra szüksége, hanem inkább nekünk.

Nem, közel sem Isten találta ki. 'a szinjátékot' A megoldást Ő alkotta meg meg. Vagyis a megváltást, a megváltozott helyzetre. Számomra még mindig érdekes, ér érdekfeszítő az a rész Ezékielnél 28:13-tól, ahol már nem csak utal Sátánra, hanem kimondottan róla beszél. Arról, hogyan lett az aki. Ennek okáért változott a világ jelenleg ismert sorsa. Gyorsan hozzá is teszem, hogy ez az állapot nem állandó, csak időleges.
Isten döntött, meghozta a megváltás tervét, és ahhoz igazodva Teszi amit tesz. Meg hagyja Sátánnak az időt, hogy bizonyítson. Hiszen nem önkény Úr, hanem igazságos. Vagyis az egész világnak mennyei és földi látnia kell döntése, és cselekménye helyességét. Mitöbb óhajtani, hogy legyen rend, nyugalom.

Ádámnak meghagyta a döntés jogát. Mint ahogy nekünk is. Ha ajándékozza a hitet, (értem mire gondolsz) akkor egy csomó dolgot, mint egy program belénk kéne írnia. Mivel mindenható megtehetné, és azt sem tudnánk, hogy felül lettünk írva. (De, ennyi erővel arról is beszélhetnénk, miért teremtett olyant akiről tudta, hogy gonosz lesz.)  Habár a hit egyfajta ajándék, amit a megszerzett tudás (Az egészséges kíváncsiság szülöttje) és tudat szül, olyanformán, hogy Maga Isten Szelleme táplálja azt érzelmi oldalról (a megfoghatatlan)
Neki az a fontos, hogy mindenki a célmezőbe érjen 2Pét 3:9. De, úgy, hogy az illető maga is akarja. Csel 20:24 2tim 4:7

A mindenható nem fél a Sátántól, ellenkezőleg. (nem Sátán engedi Istent, hanem Isten engedi Sátánt.)
Nos nem tudom, hogy átélted-e, vagy éled a szülő érzéseit. Pl. Féltem a fiam a kokótól. Mert eddigi élettapasztalatom, és tudásom arra indít, hogy érdekeit nézzem. Ergo óvóm attól. Szerető szülőként felelősségem sosem fog megszűnni. Habár én emberként fiam életében már csak max tanácsokat adhatok, mivel már elég idős ahhoz, eldöntse, mit akar mit nem.
Isten védi az embert, mert alkotása az, és szereti őket. Jézus azért vállalta a megváltást, mert érzelmileg már korábban is kötődött az emberekhez, már akkor amikor Atyja mellett mint mestermunkás tevékenykedett. Péld 8:31.

De, végül is a Jó fog fennmaradni, és uralkodni, vezetni a világot.
Ez mint prófécia közölve van velünk. De! látnak-e az angyalok a jövőbe? Avagy mi emberek?
Mivel a jövőt sem ők sem mi nem ismerjük, így marad a prófécia szava, és a hit.
Megtehette volna Isten, hogy akkor ott elpusztítja Sátánt? Mindenhatóságán keresztül igen.
Mit eredményezet volna? (Diktatúrát) Hiszen szomszédos angyal csak annyit lát, egy szellemi testvére suty eltűnik. Majd felüti fejét a káosz, és félelem. Majd a kétkedés, vajon Isten jogosan tette? És egyáltalán miért? Isten pedig folytonosan „csapkodhatná az újabb és újabb Sátánokat”
Az én hitemben, meglátásomban ha már megtörtént a dolog akkor ezen megoldás ami most folyik tökéletesen megfelel. (Mivel más megoldást nem ismerek, és képzeletem kevés, hogy kitaláljak mást. Hova tovább, azzal máris Isten döntését bírálnám felül.)

Nem mindegy számára. Meghatározza, mi válik a hasznunkra. Ezek az irányadó mértékek. Elmondja, hogyan hozta létre a mérleget, és hogyan állítja helyre a világ sorsát. Ahogy említettem is nem tűri, hogy más álljon eléje, és a hozzá intézett köszöneteket az zsebelje be. Holott minden tőle származik. (leszámítva azon Szellemi személy átalakulását, és amit az hozott létre.) Isten nem alkuszik meg, félpoziciókat elfogadva. „Ne legyenek néktek idegen isteneitek én elöttem.”
Ami pedig el tér az Ő akaratától, az veszélyezteti a teremtését. Tehát a teremtését védi, amikor mindazt kigyomlálja amit Ő nem tervezett oda.
Továbbá jogosan várja el a tiszteletet, az imádatot, és köszönetet.
Hiszen Ő maga is tiszteletben tartotta teremténye döntését, amikor az nem akarta az Ő vezetését.

Mivel ezen bizonyítási eljárás végéről Isten tudja mi lesz az. Ígérete szerint mi emberek várjuk, hogy megtörténjen az ítélkezés. De, számunkra egyrészt lassan telik az idő, másrészt, térhez, időhöz, és időintervallumhoz vagyunk kötve. Így jócskán akadnak kérdéseink, és egyben kétségeink is. (mert van, hogy elgyengül az ember. Azt pedig Sátán nem hagyja ki. Még mindig azt hisz, hogy megteheti, sikerülhet. És ahogy kezd rájönni, úgy növekszik haragja Jel 12:12)

Hát ennyit így septiben, amik átfutottak bennem soraidra. Bocs, ha nem voltam elég következetes.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 25., szombat 18:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Lucius írta:
cilla írta:
"Arra törekedj, hogy igaz légy, ne arra, hogy igazad legyen."

Josep Joubert


Hapedig igaz vagy, akkor igazad van. (for Lucius)


Ha pedig igaz vagy, akkor igazat adsz Jézusnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 07:52 
Igaz csak az lehet, aki hitből él :idea:
a többi mind ámítás 8)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 09:38 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Lucius írta:
cilla írta:
"Arra törekedj, hogy igaz légy, ne arra, hogy igazad legyen."

Josep Joubert


Hapedig igaz vagy, akkor igazad van. (for Lucius)


Istennek van Igaza!
Te csak vallhatod azt az Igazságot amit Ő az Igében és Jézus által! kinyílvánított!

Szeretettel , (de nem írok azértse)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 10:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Lucius és Máriamagdolna!

Nagyon érdekes témákról beszélgettek élvezettel olvastam. Egy fontos dolgot viszont meg kell említenem - ezt a témát a téma indítója olyan rövid pár mondatos gondolatok számára hozta létre, amiket a korábbi oldalakon olvashattok is, és így sérelmezte a topik szétoffolását. Lehet, hogy a moderátorok átmozgatják majd ezeket a hsz-eket valamelyik másik topikba (mert kár lenne, ha elvesznének) viszont léci folytassuk máshol. Gondolkodtam, hogy hova passzolna, mit szólnátok a Keresők kérdései / Lenne néhány kérdésem topikhoz? Át is vinnék oda pár gondolatot...

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 11:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Fony írta:
Lucius írta:
cilla írta:
"Arra törekedj, hogy igaz légy, ne arra, hogy igazad legyen."

Josep Joubert


Hapedig igaz vagy, akkor igazad van. (for Lucius)


Ha pedig igaz vagy, akkor igazat adsz Jézusnak.


Kedves Fony!
Ez így igaz! :D

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 983 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 66  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség