Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 983 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 66  Következő
 

Re: Gondolatok
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 27., hétfő 23:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Az Úr adja, hogy forgassák ezeket a szeretteid. :-)


Köszönöm !

-Együttérzéssel olvastam őszinte soraidat.- Azt gondolom, nagy többségében ez minden hívő keresztyén harca.- Hasonló tapasztalatom nekem is volt.--- Az egyik lakásfelújításos munka után (amikor igyekeztünk megszabadulni a felesleges dolgoktól is) - a külső garázsban megláttam egy ládát könyvekkel tele... és benne: egy Bibliát és pár hiterősítő könyvet,...a legnagyobb döbbenetemre.- Teljesen elkeseredtem.- Az egyik tizenévestől származtak... Nem tudtam, mit csináljak...
Rákérdezzek ? - ne vegyek róla tudomást ?--- egyiket se lehet! - Szépen összeszedtem ezeket a könyveket egy csomagba és szó nélkül eltettem a szekrényemben.... Arra gondoltam,- ha egyszer rátalál a gazdája, az Úr hatalmas arra, hogy megszólítsa...a lelkiismeretén keresztül.

--Ez pár éve történt, de én azóta is szinte minden karácsonykor megismétlem a könyv-ajándékozást és írok is bele emlékeztetőt mindenkinek... - Hogy aztán olvassák-e, nem tudom biztosan, csak bízom az Úr kegyelmében.
Persze volt olyan helyzet, -két unokatestvérem a tavaly nekik küldött könyvekre még csak nem is reagált,- az idén már nem küldtem...

-Az idén viszont azt találtam ki, hogy kis lapokra kiírtam az idei Gyökössy könyvekből idézeteket, azokat kiosztottam mindenkinek, és az ajándékbontás utáni beszélgetésben javasoltam,- mindenki olvasson el egy idézetet, és azt beszéljük meg...---Hála az Úrnak, nagyon jó beszélgetések alakultak ki, mind a karácsony lényegét körüljárva...
-Azt is láttam, hogy a tavalyihoz képest, sokukban nagy előrejutás van lelkileg...

--De azt is be kell látnunk, hogy az iskolai tanulmányok szörnyű és maradandó rombolást végeznek a lelkekben.- Az újjászületés témájánál az egyik főiskolásunk felkiáltott,- "na, akkor mégis csak van újra-születés !!??"---Őrületes az a sok csúsztatás, amit tömnek beléjük a darwini elmélet kapcsán.... - Nagy nehezen tudtam -talán- meggyőzni, mi a különbség az újjászületés és a reinkarnáció között...

-Folyik a nagy szellemi harc a lelkekért,--- de ezt a harcot vállalnunk kell mind a körülöttünk élőkért!!! - Jézus a győztes "mégis" és "most" is a SZERETET által...

üdv.
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 28., kedd 12:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jó ötlet ez az "olvassuk fel az idézetet és beszélgessünk róla".
Nem tudom, hogy nálunk működne-e, jövőre, ha az Úr éltet, a kiscsaládban kipróbálom. :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 28., kedd 23:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
2010.dec.28.

Idézet:
Ha visszanézünk, csak azt mondhatjuk:
"Igen, Uram, úgy volt, ahogy megigérted.
Velünk voltál minden napon".


Gyökössy E. "Szeress mégis"

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 29., szerda 17:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"Meg kell tanulnunk vágyakozni az után, ami a miénk." Simone Weil


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 30., csütörtök 00:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Töröltem, mert nem a topik címébe való,-- csak reagálás volt.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 02., vasárnap 13:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Wm. Paul Young a Viskóban írta:
A szemináriumban azt tanították, hogy Isten a mai kor emberével teljesen megszakította a nyílt kommunikációt, és tőlünk csak annyit vár el, hogy hallgassuk a Szentírást és kövessük azt, persze csak ha helyesen értelmezik. Isten hangja az írott szövegre redukálódott, és még ezt is megfelelő fennhatósággal bíró szaktekintélynek kellett értelmezni és felügyelni. Úgy tűnt, hogy az Istennel való közvetlen kommunikáció az ősi, civilizálatlan emberek kiváltsága volt, míg a képzett nyugatiak csak az értelmiség közvetítésével és ellenőrzése mellett férhettek hozzá Istenhez.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 02., vasárnap 15:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A most legközelebb hozzám álló testvérem, négy fal között, kezében egy Gedeon Bibliával és egy Nigériai angolul beszélő megtért kábítószer csempésszel az oldalán jutott el Jézushoz, vagyis Jézus ő hozzá.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 02., vasárnap 16:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Szabó István püspök véleményéből idézet a Viskóról:

Idézet:
Paul Young a 21. század Jungja, hiszen a regénye lélektani archetipusokat mozdít meg. Most már csak az a kérdés, hogy az, amit itt olvasunk, valóban belső lélektani út, vagy pszicho-teológiai mű, amelyben felsorakoznak az általános lélektan szerint leírt nagy emberi meghatározottságok.--
--Mit hoz, mit sugall ez a történet ? Lehetséges-e külön kinyilatkoztatást venni ? Lehetséges-e, hogy amikor maga a Szentháromság Isten lép fel lelkigondozóként (hiszen végül is erről van szó), akkor olyasmik hangozzanak el, amelyek köszönő viszonyban sincsenek az igével ?

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 02., vasárnap 16:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

Sípos Ete Zoltán véleményéhez képest a Püspök Úr kesztyűs kézzel fogalmaz:

Sípos Ete Zoltán írta:
...A könyv sokat beszél Jézus áldozatáról, de azt nem tanítja, hogy Jézus az egyetlen út Istenhez. Jézusról kiderül, hogy multikulturális felfogású, aki szükségtelennek tartja, hogy az emberek keresztyénekké legyenek. Mindez jól kiszolgálja a vallásos irányultságú emberek tömegízlését, de távol tartja őket a Szentírás kijelentéseitől, az igaz evangéliumtól, Jézus Krisztustól, az igaz hittől, mert nem közöl egyértelműen biblikus állításokat Istenről, a Szentháromságról, Jézus keresztáldozatáról, a bűn komolyságáról és annak igazságos megbüntetéséről, a megváltás útjáról, a Biblia tekintélyéről, Isten kijelentéseiről. A könyv Szentháromságra vonatkozó részei egyenesen eretneknek számítanak. Az sem véletlen, hogy Chuck Colson így nyilatkozott a könyvről: „Maradj kívül a viskón!” Véleményével magam is egyetértek, hozzátéve, hogy ha el is olvassa valaki – legyen éber és józan!


http://hitvedelem.blog.hu/2010/01/30/si ... an_a_visko

csak lájtosan kérdezem, miután kezd egy Narnia-hiszti szerű felhajtás kialakulni: OLVASTA is valaki?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 02., vasárnap 17:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
beleolvastam, de nekem túl misztikus volt az az oldal, ezért nem is olvastam tovább, nem ismertem még ekkor semmilyen felső utasítást, se jobbra, se balra

te olvastad?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 02., vasárnap 21:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Átlapoztam, beleolvastam. Az ateista kolléganőm mondta, hogy talán rosszul látta, de az Atya egy nő, meg a Szentlélek is. Megpróbáltam kikeresni, hogy jól olvasta-e, de csak egy negyedórát fordítottam rá, mert éppen dolgoznom kellett és utána már nem volt rá érkezésem. Ezt a részt nem találtam benne. Néhány igazán jól hangzó sort találtam, de igazából nincs rálátásom a műre. Inkább a rajongással teli szövegekre emlékeztetett, amelyek ma annyira kelendők. A püspökünkkel készült riport után méginkább nem vettem elő, merthogy annyi olvasnivalóm lenne, miért töltsem ezzel az időmet?!

Persze az ember a rossz műből is tanul, de inkább más elmaradásomat pótolom...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 02., vasárnap 21:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
én semennyire nem olvastam. lehetne-e erre az egy kis idézetre szorítkozni, ha már senki nem olvasott mást, csak a reflexiókat vagy max. egy-két mondatot belőle?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 02., vasárnap 22:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Valahonnan letöltöttem, csak azt nem tudom, hogy honnan. De lehet, hogy kaptam. Most a googleban utána néztem, talán innen le lehet:

http://teenager-girls.lapunk.hu/?modul= ... om=1101946

Itt felajánl egy oldalt, talán onnan lejön, ezzel már nem próbálkoztam. Remélem törvényes....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 02., vasárnap 22:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
müxik, igen

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 05., szerda 01:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Isten és a szerencse nem azonosak.
Isten nem egy csodálatos mennybéli biztosítótársaság vezérigazgatója,
aki elintézi,
hogy neked nem lehet vakbélgyulladásod, vagy más betegséged,
mert te kegyes ember vagy.


Gyökössy Endre

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 983 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 66  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség